Přítel mě opustil v těhotenství. Jak se připravit na to, že budu samoživitelka?

terezka1353
16. zář 2019

Ahoj, s přítelem jsme se rozešli protože ačkoliv říkal že se na malého těší tak se vůbec nezajímal a byl hnusnej a v ničem mě nepodpořil ani nepomohl všechno jsem platila a řešila jen já a to dál nešlo.Jsem v 5tem měsíci těhotenství a je to mé první. Jsem na všechno sama on o nás nemá zájem. Mám k tomu všemu cukrovku od 12ti let a o to horší to je být na všechno sama, tam není ta podpora od partnera. Chodím do práce kde jsem psychicky dost vytížená že večer v podstatě v té posteli Umřu. Bohužel si nemůžu dovolit jít na rizikové když jsem jedinej finanční tahoun i přes to že mi doktoři říkají že bych měla jít s tím jakou práci dělám tak prostě nemůžu. Moc by mi pomohli vaše rady na co a jak se připravit když budu samoživitelka a co všechno vyběhat. Chci aby měl malej všechno a nic mu nechybělo.
Děkuju za rady

denca033
16. zář 2019

@terezka1353 ahoj tak nejdřív hlavu vzhůru protože všechno má své řešení 😉 na takovouhle situaci se připravit nedá. Jen asi podpora tvé rodiny co se týče psychicky tak možná finančně. Hlavně se šetřit a odpočívat co to jde kort když ještě chodíš do práce. Jako samozivitelka máš nárok na příspěvek na bydlení apod... To se poptej na úřadě práce.

ariadna12
16. zář 2019

@terezka1353 mrzi mne, ze to takhle dopadlo. Zvaz, jestli otce ditete chces uvest v rodnem liste, mit vyzivne, umoznivat mu styk s ditetem, nebo ho tam neuvadet. Na uradech si zjisti, zda budes mit narok na porodne, pridavky a socialni davky, jako treba na bydleni. Muze te podporit nekdo z rodiny? Treba bydlet u rodicu, sourozencu, a usetrit tak? Mas nejake finance nasporene, abys mela neco do zacatku? Ohledne vybavicky, hlavne obleceni, hracky, postylka, kocarek, lze hodne veci sehnat v bazarcich, treba tady nebo na facebooku, nebo sbazar.cz, nebo treba brumla.cz. Dobre plenky muzes sehnat v Lidlu, zn. Lupilu, v dm drogerii, nebo jinde, nemusi to byt drazsi pampersky. Vyhodne je kojit, takze bych se snazila rozkojit po porodu, usetris za umelou vyzivu, lahvicky, apod. Obcas lidi nabizeji i pekne veci na darujizaodvoz.cz, ja tam sehnala dve hezke hracky.

jituli84
16. zář 2019

a dítě ste plánovaly společně a chtěly ho oba?

krtcice
16. zář 2019

@jituli84 myslím že to je už jedno, to dítě je, existuje, narodí se.

jituli84
16. zář 2019

@krtcice to ano, jen je to smutné

meganx
16. zář 2019

K rodičům nemůžeš?

terezka1353
autor
16. zář 2019

@denca033 Děkuju zkusím se poptat. K rodičům nemůžu ještě naopak pomáhám já jim :/

terezka1353
autor
16. zář 2019

@ariadna12 Do práce chodím co nejvíce a snažím se už teď všechno postupně kupovat a schánět třeba z druhé ruky pro malého aby měl všechno a nic mu nechybělo. Půjdu se tedy zeptat na úřad a sociálku na co všechno bych měla nárok. Otce psát do papírů nechci protože nemá zájem.

terezka1353
autor
16. zář 2019

@jituli84 Dítě nebylo plánované ale stalo se a já kvůli svým zdravotním problémům kdybych si ho nechala vzít už bych nemohla mít žádné. A ani tak bych ho nedala pryč jsem plně odhodlaná udělat cokoliv aby mu nic nescházelo a byl v pořádku. 🙂

terezka1353
autor
16. zář 2019

@meganx nemohu

pavca1982
16. zář 2019

@terezka1353 Ahoj a čekáš holku nebo kluka?Měla bych věci na holčičku.

tercula
16. zář 2019

@terezka1353 jsi skvela ❤️ preji hodne sil, urcite se to zvladnout da, zkusenost bohuzel nemam, ale urcite se na te socialce informuj...to nezapsani otce promysli, prijdes zase o alimenty ale na druhou stranu by mel otec narok na to mimco vidat 🤔 chce to zvazit pro a proti...

terezka1353
autor
16. zář 2019

@pavca1982 Chlapečka

nikki2304
16. zář 2019

Ahoj, přeji ti hodně sil, určitě to zvládneš 💟 mám spoustu oblečení na chlapečka, tak kdyby jsi potřebovala pisni sz

terezka1353
autor
16. zář 2019

@tercula Děkuju 🙂 Furt váhám, ve středu to všechno oběhnu a podle toho se rozhodnu 🙂

harcu_le
16. zář 2019

Mrzi me, ze jsi zustala sama, neumim si to opravdu predstavit .. Mam veci po synech, v peknem stavu, necham za par korun, kdybys mela zajem, napis, mohu nafotit ..

pavca1982
16. zář 2019

@terezka1353 To je škoda. Klučičích věcí už jsem se zbavila.😔

jituli84
16. zář 2019

@terezka1353 kdoví, třeba jednou bude chtít změnit názor, ale to už asi bude pozdě. Jinak , když jsem to četla, hrozně mi to připomenulo bývalého přítele, tak možná bud ráda. V týdnu mi máma přiveze 4 pytle oblečení, tak kdyby tam bylo něco pro kluka, dám vědět 🙂

lucijeennaa
16. zář 2019

@terezka1353 Než otec bez zájmu, naopak spíš jako přítěž, tak to radši bez otce. 😣 Držím vám palečky, mám mladší sestru a je na 3 detičky také sama a jde to. Sice vám neporadím, jen jsem chtěla napsat že vás chápu a hlavně o sobě nikdy nepochybuje. Budete skvělá máma.

lucijeennaa
16. zář 2019

@tercula Alimenty od otce by ji měl v případě nezapsání do rodného listu nahradit stát, ne? 🤔

barulina
16. zář 2019

Ahoj. V prve rade jen at vis nejsi jedinna a vse zvladnes. Ja mam.7letou dceru, a cekam druhe. Chlapa jsem tyden zoatky vyhodila, protoze jsem to uz nedala, jestli se crati, nevrati nevim, jsem pripravena mit sama dve;) takze za me jsi borka, to za prve. Za dalsi ono hodne ovlivni zda otec vude zapsany v rl nebo ne? Ppak ti klidne poradim indonzpravy co lze delat. Drz se, jo a nezapominej zdravi mas jen jedno...

barulina
16. zář 2019
20190418
16. zář 2019

To zvládneš, neboj. Nevím, co děláš, ale pokud jsi diabeticka a ještě něco namáhavého, tak si vyříd v práci přeřazení na jinou pozici nebo být doma za 100% platu. Dále bych se na podporu rodičů asi vykašlala. Opět, neznám konkrétní situaci, ale teď prostě musíš myslet hl. na sebe a své dítě. Stejně tak bych nehrotila vybavicku, ty děti toho fakt potřebuji minimum (hlavně se nerid podle všemožných seznamu vybavicku na netu - 3/4 věci tam je zbytečných), raději si šetři, ať pak máš něco k mateřské a RP. No a co se týká otce, zda ho uvést do RL či ne. Má to milion pro a proti. Já osobně razim ten názor, že dítě by kvůli sobě mělo znát otce, mít pocit, že nějakého má. To je pro mě důvod, proč do RL ano. Nese to sebou ale i komplikace. Ty je nutné si nastudovat. Alimenty třeba pro mě osobně nehrají roli. Raději si maknu a mám klid než se handrkovat kvůli pár tidicovkam. Ne každý má ale možnost si dostatečně vydělat no. Každopádně držím palce. Nebude to snadné, ale snadny život je nuda 😉

michalkamisa
16. zář 2019

Radu nemám, jen povbuzení. Většina maminek tuhle situaci zvládnou. A Ty patříš mezi ně. Proč to vím? Nefňukáš, ale jednáš. A ať to třeba zní jako klišé, tak ten motor co Tě požene, nosíš pod srdcem

aiky33
16. zář 2019

No on si může zažádat o testy otcovství i později,nikdy nevíš kdy mu přepne... Takže za mě bych ho do rl napsala. Já to musela udělat soudně, ale je tam...

marcicek84
16. zář 2019

Nechapu proc tolik tehotnych zenskych vyhazuje od sebe chlapy,to se tehotnelo a to zadna nevi jak se k nim partner choval,ze to na to dite neni???

Jinak ano byt samozivitelka s sebou nese velka uskali stejne jako zapsani otce do RL...musis se rozhodnout sama...

makronka222
16. zář 2019

Jdi na neschopenku a vyres si nejaky davky na urade. Nechces aby se diteti neco stalo, ne?

makronka222
16. zář 2019

Pokud mi napises sz, poslu ti nejaky neutralni veci na mimi. Obleceni, co neunosime.

chiara75
16. zář 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Kdybys chtěla nějaké oblečení na chlapečka, napiš.

mmichaella
16. zář 2019

Promin, radu ti nedam, ale jen napisu, ze to je peknej hajzl! Ty se drz, nenervuj se, uz tak to nemas jednoduchy a hlavu vzhuru. Setri si kazdy mesic neco malo a pak po narozeni budes mit narok na alimenty... a uvidis. Jsou ruzne prispevky na bydleni apod. to uz tady zaznelo....