Přítel mě opustil v těhotenství. Jak se připravit na to, že budu samoživitelka?

terezka1353
16. zář 2019

Ahoj, s přítelem jsme se rozešli protože ačkoliv říkal že se na malého těší tak se vůbec nezajímal a byl hnusnej a v ničem mě nepodpořil ani nepomohl všechno jsem platila a řešila jen já a to dál nešlo.Jsem v 5tem měsíci těhotenství a je to mé první. Jsem na všechno sama on o nás nemá zájem. Mám k tomu všemu cukrovku od 12ti let a o to horší to je být na všechno sama, tam není ta podpora od partnera. Chodím do práce kde jsem psychicky dost vytížená že večer v podstatě v té posteli Umřu. Bohužel si nemůžu dovolit jít na rizikové když jsem jedinej finanční tahoun i přes to že mi doktoři říkají že bych měla jít s tím jakou práci dělám tak prostě nemůžu. Moc by mi pomohli vaše rady na co a jak se připravit když budu samoživitelka a co všechno vyběhat. Chci aby měl malej všechno a nic mu nechybělo.
Děkuju za rady

purplerain
17. zář 2019

Také jsem v této situaci kdysi byla. A zvládla ji. Výbava se dá dneska sehnat za pár korun po bazarech, kamaradkach, dětských burzách apod., mimcu je jedno, jestli to je nové nebo ne. Určitě se poptej na sociálce, na co máš nárok. Ale počítej s tím, že pokud jsi pracovala, tak některé dávky se počítají z příjmů zpětně, tak nemusíš mít honem nárok. Otce bych do RL uvedla- máš nárok na výživné na tebe do dvou let dítěte a ještě na alimenty na dítě. Tím, že ho neuvedes si nepomuzes, protože když bude chtít, dá žalobu k soudu o určení otcovství. Navíc dítě má právo na otce a to, že se chová teď jak debil k tobě, neznamená, že bude v budoucnu i k dítěti. A ještě jedna rada- určitě ve své situaci neodmitej žádnou pomoc jen z pocitu hrdosti a případně zhrzenosti.

martaskaaa
17. zář 2019

Odkud jsi? Mám doma po prckovi třeba lehátko do vaničky a pár drobností. Nevím tedy, co už máš nakoupeno.
Nečetla jsem úplně všechno, ty seš rozešla s ním nebo on s tebou? Já teda otěhotněla taky neplánovaně, můj z toho byl v šoku (protože mi Dr řekl po několika pokusech v CAR, že už jedině IVF kvůli zdr.problemum) a měli jsme jiné plány. Dlouho si neuvědomoval, že bude táta, až když jsem měla už velký břicho, tak se začal těšit. Výbavu jsem v podstatě koupila taky celou já, neco nové, něco po bazarkach na Fb nebo tady. A když se malý narodil, byl z něho úplně hotový, hned ho začal milovat, teď už si to bez něho nedovede představit. Jako nebylo to, že by byl nechtěný, jen přišel zrovna v nevhodnou chvíli. Ale berem to jako zázrak. Neznám tvého přítele, kolik mu je jet apod. Ale třeba se prostě boji toho neznámého, třeba že to nezvládne se o vás postarat apod. Po porodu se to může ještě změnit a bude chtít být součástí vašeho života. Nebo alespoň toho malého.

kikimas
18. zář 2019

Jen bych ti ráda popřála mnoho sil. To se může stát. Nikdy to není tak černé jak se zdá. Máš určitě rodiče a kamarádky, které ti pomohou. A jak vidím i tady se najdou maminky které usnadní i tím oblečením malinko. Držím palce.