Problém s přítelem

carol001
30. zář 2016

Zdravím holky, chtěla bych se spíše vypsat a nechat si poradit co byste dělali na mém místě? Mám přítele 8 let, byl to téměř idylický bezproblémový vztah, potom co se nám narodil malý jsme spolu začali bydlet a tím začaly problémy. Začli jsme se hádat kvůli maličkostem i kdo co udělá kolem malého, abych ho taky zapojila, začal se postupně z něho stávat nervák, když jsem např přišla později z města, zažila jsem si s ním své..bydlíme v krásném novém baráčku, máme šikovné dítě prostě co jiná žena by si mohla přát a první kámen úrazu je ten, že spíme odděleně (protože 4 leták nechce spát sám) a výmluvy typu, že se všichni 3 na jednu postel nevlezeme a bychom se tam mačkali a že by mě budil budík jak vstává do práce (je fakt, že jsem po porodu přibrala, ale to není snad důvod spolu nespat společně? ☹ )myslím, že mu to spíše vyhovuje. Stál si za svým, že od září bude spát malý sám v pokojíčku, chvíli tam vydržel a my tak spali společně a už je to zpátky kde to bylo (zas ve starých kolejích)..takže chápete, že se v noci nemám ani ke komu přitulit...chodí do práce a jakmile příjde, tak se pomalu nezeptá ani jak bylo, hned jde na stavbu (dal se totiž na stavbu baráčku svých rodičů) jednou stavbou jsme si prošli u nenarozeného malého a ted musím zažívat další stavbu, takže se vidíme až večer, ale to zase sedne k televizi dá si nějakou večeři, lahváče a já jakobych ho ani nezajímala, (to musí být ticho,někdy si i nachvíli prozměnu povídáme) je to fajn, že je to takový pracant, ale moc to až žere..chybí mi i kulturní život zajet někde na výlet a nebo si s ním prostě zajít sednout na kafe, povykládat si (on bohužel na to není) a když už ho dostanu někde do restaurace tak zase rychle plaší at jdeme s tama pryč, nikde dlouho nevydrží, prostě ho to tam nebaví (je spíše introvert) nepříjde za mnou a sám od sebe mě neobejme, nebo nepohladí, většinou dolézám já, protože mi chybí láska a něha, ale poslední dobou už mě to nebaví a celkem i vadí, že se vnucuji, tak ho nechávám být..jo holky a to si představte, když jsem se ho minule zeptala jestli mě neuspokojí víte co mi řekl? Jestli bych si to neudělala sama a někdy zas, že se mu nechce..co to jako je ??? Připadá mi jakoby moc ani na to nebyl a prostě mu to nechybělo, připadá mi, že se čím dál více oddalujeme jeden druhému a že je to zasedlý stereotyp, už mě nebaví a cítím se, že náš vztah nikam nevede a zůstávat s ním jen kvůli baráku je teda pěkná blbost, už se po něčem poohlížím, protože takhle si rozhodně život nepředstavuju místo abychom byli více spolu a řešili společné situace, tak je to právě naopak, vztah mě ničí, ubíjí a nebaví :/ pořád jsme jen doma, do hospod nechodí za to si piva a slivovici doma dá, ale je to zatím ještě v normě, mrzí mě to, protože jsem se s ním několikrát o tom snažila bavit a je to úplně zcela zbytečné s ním něco řešit, jak by neviděl, neslyšel, ani nechtěl slyšet, připadá mi, že když jsem u rodičů a voláme si po tel, že si víc povykládáme a víc si i takhle rozumíme..je něco ve mě špatně nebo už si nevím rady, jak byste situaci řešili na mém místě? Komunikace nezabírá na to musí být dva a chtít daný problém společně vyřešit.....o malého se hezky stará, mají spolu pěkný vztah, když jsem se ho zeptala dávněji na druhé dítě tak mi řekl, že s tebou ne, to radši s jinou..to jako počítá s jinou alternativou? Vím, že to nemyslel špatně a spíše si jen utahoval, druhému by se nebránil kdyby náhodou přišlo, ale já si s ním další dítě život nedovedu představit a žít dál v začarovaném kruhu..mrzí mě to hlavně i kvůli malému myslela jsem si, že nám vztah výjde na dlouho a bude mít sourozence, ale chybí mi cit a porozumění, připadám si jakobychom byli jen kamarádi občasní milenci...ale takto budu radši asi sama..prosím o rady jak byste se k dané situaci stavili. Děkuji moc 😲

alexah89
30. zář 2016

proto je dobre, kdyz nez se narodi dite, tak spolu chvili bydlite.. nikdy nepoznas cloveka tak, jako pri spolecne domacnosti.. ted to jedine zkusit resit s odbornikem- manzelska poradna, ale je otazka, zda ho tam vubec dostanes. a zda sam neco menit chce..

carol001
autor
30. zář 2016

samozřejmě to bych ani nedopustila, aby se narodilo další dítě do problémů a hádek a pak by muselo s tím vyrůstat..to rozhodně ne..co vím tak by do poradny on šel, ale já mám strach zpovídat se cizím a navíc když oni v tom jádru problému nežijí tak ani neví...sama ani nevím jestli mám chut něco po zkušenostech s ním zalepovat odborníky 😖

simkrk
30. zář 2016

Zapeklita situace,ja bych asi s clovekem se kterym jsem sice dlouho nechtela jit bydlet az po narozeni ditete :/ je blby ze on nechce komunikovat..znam to i s tim svym..obcas nechce mluvit..a hlavne ne o problemech,treba co mi vadi co jemu atd. Nikdy nic sem z nej nedostala..jestli mas dobry vztah s jeho rodici zkus si popovidat s nima...ja kdyz uz nevedela tak jsem se vyspovidala tchyni a ta me trochu poradila..a pak nenapadne do nej zduchla ohledne te situace aby nic nepoznal ze ja si treba stezuju..chce to mluvit,nebo skocit za odbornikem co s tim..bud sama a nebo oba..chapu ze te to nebavi..starost o dite,domacnost a pak se nedostavi zadny vdek a pohlazeni :/ jemu to asi tak vyhovuje..

alexah89
30. zář 2016

@carol001 tak oboji co tu rikas, je nesmysl.. pises, ze co se narodil maly, zacali jste spolu bydlet. takze predtim ne... a dal, ten cizi clovek, je odbornik a vidi do problemu lepe nez ty, protoze je nezaujaty situaci. to je jako, kdybys nesla na operaci slepeho streva, protoze se v tobe nebude hrabat cizi clovek. a pokud tedy nechces nic zalepovat, tak co tu resis? zbal se a jdi..

carol001
autor
30. zář 2016

S jeho mamkou jsem mluvila nespočetněkrát a co se mi nelíbí, na to jsem také upozornovala, jenže ona je sama ze svého manžela na prášky, nemá to s ním zrovna lehké, je to nervouš po něm..takže ji ted ani nezatěžuji, stejně to nemělo význam, protože stejně mu nedomluvila (spíše se syna bude zastávat a mě bude kývat) sama říkala, že to nemá cenu, asi věděla, že bude v tomhle tvrdohlavý a nezmění se, domluvy nepomáhají..je to velmi špatné, když chybí komunikace o problému z jedné strany..já bych nejradši vše řešila ihned a vyřešila, jenže s ním je to dost komplikované a prostě to nejde, nechce řešit

carol001
autor
30. zář 2016

alexah: S přítelem jsme začli bydlet po narození malého, dřív ne..to jsme se jen scházeli každý jsme žili u svých rodičů..máš pravdu s tím odborníkem musí být nezaujatý..spíše se ptám jestli to má tak někdo podobné, jak by situaci řešil, samozřejmě jsem vděčná za jakékoliv rady 🙂

carol001
autor
30. zář 2016

@alexah89 Než se malý narodil jsme spolu chodili 4 roky, myslela jsem si, že se známe dokonale a vidíš to..společné soužití a starosti lidi mění

carol001
autor
30. zář 2016

já bych situaci ráda nejdřív vyřešila bez odborníků 🙂

evulina77
30. zář 2016

@carol001 začni žít jen za sebe a malého. Pokud přítel nechce nikam jezdit, jezdi sama se synem. Ty nejsi sama, máš parťáka. Zkus se dát do pořádku, zapracuj na sebevědomí, začni si odkládat peníze a buď víc nezávislá, zaměř se třeba na své zdravé hubnutí, nebo si najdi koníčka, který půjde dělat s malým. Třeba se přítel chytne za nos a bude chtít trávit čas i s váma, nebo ne. Ale důležitá jsi ty. Pokud se sama cítíš zle a nemáš se ráda, nebude tě mít rád ani nikdo okolo. Na odchod a rozvod je času dost. Taky je možná přítel tak vyšťavený, že mu prostě na nic jinýho nezbývá sil. Vem si to, stavěl váš barák, teď staví rodičům, do toho chodí do práce a třeba fakt už na nic není prostor. Je rád, že se vyspí a nají. Zkus být doma příjemná a uvidíš, jak to všechno dopadne. Osobně bych počkala až bude barák rodičů postavený a pak bych viděla...

shine2015
30. zář 2016

@carol001 podle me mate oba sileny stereotyp..mam pocit,podle popisu tedy,ze on z domu potazmo od tebe utika....
Myslim,ze se doma jen tak nesmejete,aby byla pohoda....a nejste stastny oba. Zkusila bych doma navodit klid - ne se prehnane snazit ale proste neutralni klid....a taky me zarazilo - zeptala jsem se zda by me neuspokojil...to si neumim predstavit,jak to jednak rikas a hlavne co cekas za odpoved??? Me prijde ze toho druheho se da nalakat i bez slov...
Hlavne nepocitej,ze to bude ok treba do pul roku nebo do roka.....to nez se to spravi proste potrva delsi dobu. Nechtej vse hned....

shine2015
30. zář 2016

@evulina77 presne...a hlavne chodi zakladatelka do prace?

carol001
autor
30. zář 2016

děkuji o podnikání s malým se taky snažím, sem tam jedeme spolu sami nezávisle, sebevědomí mi ještě jakési zbylo...bohudík. Jinak jsem bývala akčnější z 10 bodů mi srazil tak na 3..někdy mě nic nebaví a nejsem v pohodě, když vidím jak se zajímá o jiné věci než o nás..chápu to s tou prací, moc si toho nakladl, ale večer by se mohl alespon trošku ke mě mít, moc snad po něm nechci..když ho vidím pořád navečer jen u tv s pivem, tak moc to na náladě nepřidá..než postaví rodičům barák tak to brzy zešedivím, nehledě na to, že já jsem se stěhovala od rodičů a ted jeho rodina bude na našem pozemku, v to moc výhody také nevidím, lepší mít každý svoje

carol001
autor
30. zář 2016

ano pracuji z domu, asi kámen úrazu, že?

simkrk
30. zář 2016

@carol001 v tom pripade bych mu to rekla na plnou hubu...ze pokud se u vas neco nezmeni ze odchazis...ze ho mas rada,ze mate krasnej barak a syna ale ze te utapi to ze nikam nechodite,nepohladi te,nekomunikuje..uvidis co on..pokud nic ti nerekne tak bych odesla..ale on si to pak uvedomi..jako si to uvedomil ten muj..me dosla trpelivost a rikam vis co s clovekem jako ses ty nechci byt to nema smysl..zbalila jsem se a hned mi zacal brecet ze ne ze beze me nemuze byt..ono se to v nich hne pokud jim dojde o co muziu prijit..

carol001
autor
30. zář 2016

@shine2015 také bych to nazvala šíleným stereotypem..utíká od problémů a komunikace ven to máš pravdu..vždyt se i zasmějeme, bývá poklidná atmosféra pořád se nehádáme, radši mlčíme, je to lepší někdy než mluvit..no s tím uspokojením nejsem drzá někdy ho začnu svádět já a když se k ničemu nemá, tak se ho zeptám nevidím na tom nic špatného a když odmítne, tak něco není v pořádku u chlapa...co si budem vykládat taky to my ženy občas potřebujem

carol001
autor
30. zář 2016

@simkrk já jsem mu to řekla na plnou hubu několikrát už se s ním nese** dokonce jsem se i začala balit, aby viděl, že se něco děje a že zdrhám, začaly výčitky, nadávky, hromotluk, to se vztekl a dal ránu do futer od vzteku, pak se chtěl se mnou strašně usmiřovat, zlomil mě nakonec, zůstala jsem, chvíli bylo vše poklidné než se to zase dalo do normálního koloběhu, který pokračuje...

shine2015
30. zář 2016

@carol001 to neni hlavni problem...heled ja vim ze ted asi vidis ze on dela vse spatne a i te stve...ale zacala bych u sebe - viz atmosfera doma...nedolejzala bych ani se sexem ani s nicim jinym...proste snazila se jednat racionalne. Resima dulezite veci ohledne fungovani rodiny a smitec.
Sama bych sem tam vyrazila k rodicum nebo i s kamoskou nekam ale ne na truc a ne naschvaly,to nedelej..zacni cvicit a zapracuj na tom aby ty si byla spokojena....neomilej v hlave to jaky on je debil zezase sedi u tv s pivem v ruce....to skorat sama sebe vytocis. Na rozvod i odchod bych nespechala....na to je casu vzdy dost a druhe dite bych v teto situaci vubec nevytahovala....
Nevim jak moc ti prosperuje podnikani ale pokud by neprosperovalo tak bych se poohledla po nejake praci

shine2015
30. zář 2016

@carol001 tak kdyz se k nicemu nema proc se ho ptas??? Treba je unaveny....ja bych se neponizovala...sem tam bych zkusila nenapadne a kdyz se k nicemu nema....tohle nejde vynutit a urcite bych z toho nedelala povinost...

Kolikrat se za tyden spontalne smejete?

carol001
autor
30. zář 2016

shine2015 v tom máš pravdu, vidím všechno černě ne idelicky, protože k tomu nahrává i nezájem ze strany partnera, proto se ráda jezdím poslední dobu rekreovat k našim, naschvály mu nedělám. O tom hubnutí ted uvažuji také. Za ním už nedolézám, protože jsem to vzdala on sám za mnou první nepříjde...nebudu pořád jen ten iniciátor já...

carol001
autor
30. zář 2016

@shine2015 tak zasmějeme se určitě taky, jen to nepočítám..nejsme jen vážné tváře 😉

carol001
autor
30. zář 2016

@shine2015 a to, že si poslední dobou říkám jaký je to de*** si říkám právě pořád a to se pak naštvu, to máš pravdu 😀 ..namlouvám si taky, že se asi k sobě nehodíme, že má jiné životní priority než já..mě onehdy tvrdil, že se k sobě hodíme a ptám se ho čím..prý přes postel hmmm

shine2015
30. zář 2016

@carol001 takze v zaveru on je udreny z prace a stavby a prijde domu chce klid a pivo a veceri a tebe stve ze po tobe netouzi jako driv...

carol001
autor
30. zář 2016

no tak svým způsobem by mohl zvolnit, je fakt, že je to dříč, asi chci po něm moc když si přeji, aby mě pohladil a trošku se ke mě měl..těch pár minut by ho nezabila...ale hrát pořád nevšímáka? Jak to holky máte doma vy? Idylické?

kika_21
30. zář 2016

Zatracené baráky, škoda, že staví zase u rodičů.Myslím, že by si chtělo promluvit v klidu, v normálním vztahu by lidé měli chtít trávit čas společně, pokud muž občas vymýšlí program pro ženu a dítě, obvykle bývá žena spokojená. Samozřejmě musí i ona něco navrhnout. Chtělo by to odložit trochu baráky a začít se zabývat vztahy.

simkrk
30. zář 2016

@carol001 mam taky drice..v praci 12ctky a kdyz uz ma volno jede delat dal..navic montuje skrine,kuchyne atd. 😊 tanze doma ho moc nevidim..obcas je protivnej to jo..tak si ho nevsimam protoze sem tedka citlivejsi a chce se mi vzdy brecet 😄 ze ja navarim.ukkidim vyperu..a on je jeste protiva 😄😊 ale jinak pusu mi da..koukame spoku na telku tak me obejme.ja kdyz mu dam ruku tak me drzi..v posteli se obcas prituli 😊

shine2015
30. zář 2016

@carol001 vzdyt se spolu smejete....tak to neni nevsimak...
Ty musis docilit toho aby on chtel...ne aby ty ses prrosila nebo vnucovala...
A to nevynutis ani nevyprosis....delej vse at jsi spokojena a s tim prijde i jeho zajem.
Nic bych nehrotila a neresila...treba to prilis resis....vzdy si otoc svoje chovani na neho,kdyby on se choval stejne....vezmi si kdyby za tebou prisel zda mu to udelas?? V momente kdy ty prijdes k.o. z prace....to by me teda nenavnadilo...tohle muzes udelat v momente kdy budete dlouho uplne na pohodu a na vlne smichu a srandy ....

carol001
autor
30. zář 2016

@kika_21 taky už na to začínám klít a začínám být alergická..tu se neřeší vztahy, ale pořád jen práce a práce a nic potom...také bych chtěla být tou, která je spokojená a nemuset tu psát 🙂

evulina77
30. zář 2016

@carol001 hele s tím sexem to může být i tak, že je zedřenej jak kůň a prostě se mu nepostaví. To pivko má na odreagování, aby vůbec usnul Televize je jen jako kulisa, aby nemusel na nic myslet. Ono ten stereotyp, že chlap může vzdycky, že se stačí podívat na nahou ženskou a může, že myslí jen na to jedno, je blbost. No a txy po něm chceš aby ti to udělal? Né že se ty mu to uděláš a že se nemusí o nic snažit, ale on musí, tak to se mu nechce. Chápu ho. Rozumím i tobě, ale on je fyzicky na dně... Osobně bych si to raději udělala sama, než se vnucovat. Jasně, jste spolu dlouho, máte dítě, už to nebude tak romantické jako dřív, ale měl by tam být aspoň trochu zájem od muže. Na sexu se taky můžete domluvit předem, jako že třeba by bylo fajn 2x týdně aspoň a domluvit si dny, kdy by to šlo a pak jít na to, bez nějakého přemlouvání a velkého svádění a pak i následného zklamání, když to zase neklapne...

carol001
autor
30. zář 2016

@simkrk no vidíš to máme obdobnou situaci s tím rozdílem, že ty s partnerem spíš, jenže my spíme odděleně (to už je jak naschvál) a pak chodit a něco si vynucovat, proto jsem to vzdala at chodí on...jenže toho se zase moc nedočkám jen když něco po mě chce, to by mu šlo

carol001
autor
30. zář 2016

@evulina77 já mu to neberu, že je sedřený jako kůn, ale má zvolnit tempo a pořád se nehonit jak osel 🙂 nějaká náklonost by ho nezabila..s pivem a tv máš pravdu..co ho znám on může, neboj taky se snažím, ale kdyby on se alespon tak snažil jako já, byla bych happy 🙂 to s tím sexem, že se předem domluvíme mi příjde jako naprogramované já vždy myslela, že to bude spontání nebo když na to příjde chut 🙂) ještě si to začnu psát ne? Hi hi