Rozchod, ne rozvod. Jak je to s příspěvky od státu?

mundici
28. lis 2012

Ahoj maminky proživame s manželem docela vážnou krizi a ja přemýšlim o rozchodu, ale samozdřejmně musim myslet i na finance a tak jsem si zjistila že kdybych byla sama měla bych nárok na ruzne přispěvky ( na ditě, na bydlení) ale nevim jak to chodi... nechci žádat o rozvod alespon prozatim a na penězích pro děti od manžela a připadnych navštěvach nebude problem se domluvit ale nevím jak to berou uřady jestli jim stači nějaké čestné prohlašení nebo jak se takova situace řeší? Poradi mi tu někdo? Manžel ma stále trvalé bydliště u rodičů a ja s tětmi v našm současném bytě

iluss
28. lis 2012

Nevím nevím, ale myslím, že pokud jste stále manželé, tak nárok na příspěvky od státu nemáte.

zdenca6
28. lis 2012

dokut se nerozvedeš nemaš narok na nic počitaji pořad i přijem manžela, ono je to naprd všechno a ted socialka taky moc neda počitaji tvoji mateřskou a i přidavky tak když bys byla sama moc si nepomužeš taky mam problem s přitelem ale aspon mi da nejakou tu almožnu bez nej by deti neměli co jist je blba doba ☹

kay
28. lis 2012

Pokud nebudeš mít podanou žádost o rozvod a navrh na svěření dětí do péče, myslím, že budete stále posuzováni jako rodina tzn. i příjmy budete mít společné.. Podle toho se vypočítávají dávky v hmotné nouzi a d´al přídavky na dítě a příspěvek na bydlení.. Takže od státu podle mě dostaneš jen to co berete teď, jestli něco berete..

kikimaruska
28. lis 2012

Tak jak píší maminky výše. Někde se s Tebou na sociálce dokud vše nebudete mít upravené soudně vč.výživného (a děti musíš mít svěřené v péči soudně ) ani nebudou bavit. Totéž i v případě že jste byli jen "na hromádce" a stane se z matky samoživitelka. Osobní zkušennost.

marecek4
28. lis 2012

pokud budeš bydlet sama tak můžeš dostat něco jen na čestné prohlášení,ale nedej se zmást-já se čtyřma dětma nemám nárok na nic,jen přídavky,na bydlení jen v nájemním městském bytě a ne v každém,dnešní doba fakt nahrává nemakačenkům a s prominutím - barevným,vím že ne všichni jsou stejní ale co si budeme vykládat

veruska007
28. lis 2012

Podle mne rozvod ani rozluka nemá vliv na zisk sociálních dávek. Roli hraje počet posuzovaných osob v domácnosti. To by neměl být problém, když má manžel jiné trvalé bydliště. Stačí napsat čestné prohlášení, že s vámi nežije. Nicméně když si spočítáš životní minimum na sebe a děti (na netu jsou na to kalkulačky) a srovnáš to se svým příjmem, zjistíš, že na sociální dávky nemá nárok skoro nikdo 🙄 . Hlavně pokud budeš dostávat výživné na děti, příp. sebe, jsi-li na RD.

gabca84
23. zář 2013

Ahoj holky take chci odejit od manžela mela bych na něco nárok decko mam ale nejni jeho takze na nej zadna vyživovací povinnost nepada