Rozvod a péče o děti. Jaké máte výživné a jak máte nastavený kontakt s otcem?

pozorella
5. črc 2020

Ahoj přišla jsme si pro radu, s manželem se budeme rozvádět mame dvě děti 2roky a mladšího 6mesicu. Chceme se s manželem normalne na všem dohodnout a teď je na mě tu dohodu sepsat chtěla bych se zeptat jesli jste si tím někdo prošel a jak vysoké výživné jste při průměrném manzelovo platu dostali a jak mame nastaveny kontakt s otcem u takhle malinkych deti? Podotýkám ze ho o děti se postarat vážně neumi nejdele hlídal staršího 2hodiny když jsem byla u doktora. Mladšího hlídal nejdéle asi 20minut 😂

pasiba
5. črc 2020

Já bych nechala na něm ať si rozhodne jak dlouho je zvládne mít. To starší asi ten víkend a to mladší zatím jen na procházky. Jak děti porostou tak se to bude upravovat podle možností. A alimenty s průměrným platem by mohl platit cca 4 000. To že je doteď měl max 2 hodiny neznamená, že se nedokáže postarat. Hodně chlapů jsou lepší otcové až po rozvodu

meronym
5. črc 2020

@pozorella Posilam Vam tabulku prumerneho vyzivneho, kterou pouzivaji soudy. Pri cistem prijmu napr. 25tis. Kc mesicne je vyzivne na jedno dite uvedeneho veku cca 2.500 - 3.750,- Kc, tj. na dve deti mezi 5.000,- a 7.500,- Kc (za predpokladu Vasi vylucne pece). Cetnost styku je zcela individualni, tam by mel zejmena otec sdelit svou predstavu.

jiri25
5. črc 2020

Člověk si může i prsty připálit jak vidno. Je lepší zůstat svoboden ale pak by to asi nestálo za to. Či brát věci s nadhledem 🙂

lolam10
6. črc 2020

@jiri25 ???a kdyz jste svobodna alimenty a styk s otcem neni treba resit?