Sama na dvě děti. Jak to zvládnout?

4. říj 2020

Ahoj holky, chci poprosit o radu a nebo aspoň uklidnit. Mám syna 2 roky zjistila jsem že jsem podruhé těhotná jenže jsme se s otcem syna rozešli protože nám to neklapalo a teď tohle. Vůbec netuším co mám dělat nebo jak to zvládnou a nezbláznit se. Samozřejmě že druhé mimi si nechám nedokázala bych kvůli naší chybě ho dát pryč přece jen za to nemůže. A teď k věci má někdo stejnou zkušenost a zvládli jste to? Pomoc od rodiny moc čekat nemohu jediný kdo se mi snaží pomáhat je táta ale stím nemám dobré vztahy vnouče ho změnilo miluje ho ale i tak má 3 menší děti takže takovou pomoc čekat nemohu. Otec dětí žije 50 km daleko takže pomoc taky noc moc.

Uklidněte mě že nejsem jediný blázen co si chce nechat dítě i za těchto okolností.

Moc děkuju 🙂

loylii
4. říj 2020

No blazen jsi...alimenty budou? Pokud to das finančně, tak ok..

mourovatakocka
4. říj 2020

Nejsi blázen, máš velké srdce a velkou odvahu, moc ti přeju štěstí. Pokud máš vyřešené finance a nestane se nějaký kolaps, tak to dáš 💪🍀

zuzanka_13
4. říj 2020

Já byla v 6.mesici a dvouletá dcera doma, když manžel odešel k jiné ženské. Ikdyby to bylo jinak, a potrat by byl možný, nešla bych , nedokázala bych to. Do toho všeho jsem se v 8.mesici musela stěhovat z našeho bytu, u porodu jsem byla sama, ale to bych skrz covid byla v té době tak či tak asi.. No měla a mám toho naloženo fakt dost. Ale jaksi zvládám. Protože ty moje holčičky mě táhnou a pro ně prostě musím fungovat. Už je to skoro 10 měsíců co jsme samý, a ano začátky byly krušné, ale vždy jsme si nějak našly způsob jak dělat různé věci, aby nám to vyhovovalo (vaření, nákup, koupání, hraní atd). A druhá stránka jsou finance, no.. Pokud to budeš zvládat finančně, zbytek nějak půjde ikdyz to bude boj... Musím ale říct, že Teda já mám velkou oporu v rodině, ale já si o pomoc řeknu, až když fakt potřebuji (a to zejména pohlídat starší, když jdem třeba k dr.nebo něco), nebo mi třeba mamka po porodu párkrát uvařila, přišla uklidit... Jinak to zvládám sama a snažím se co nejlíp to jde. Nějak to půjde neboj, hlavně aby ti chlap platil alimenty, aby se zapojil a bral si starší, některé odpoledne, o víkendu... Zvládneš to, zenská totiž vydrží skoro nemožné, když musí.. Přeji pevné nervy, a hlavně zdraví tobě i tvým dětem. 🍀

klokanka31
4. říj 2020

Neboj, to dáš 😉 já měla sousedku, dvě děti, každé s jiným chlapem, a přesto bez chlapa... A dala to v pohodě

adusch12345
4. říj 2020

Ahoj a co na to tata deti? Zajima se, nezajima se, nechtel by to treba urovnat? A jak jsi na tom ty? Ja bych se nejdriv zamerila na to, jestli se na vztahu neda jeste pracovat, nez hned palit mosty. Mas dost male i to prvni dite a k tomu pribyde miminko. Byt na takhle male deti sama bude asi nic moc.

irmamala
5. říj 2020

Ženský proč chrápete s chlapama, s kterýma se rozcházíte?

cherie24
5. říj 2020

@irmamala co to je za otázku? Není to ideální, když v tom pak figurují děti, ale někdy se to začne ukazovat až po pár letech s kým to člověk vlastně žije. A myslím si, že je lepší když je na to ženská sama než vychovávat děti v hádkách a držet vztah za každou cenu, aby nebyly moje děti z rozvedené rodiny ...
Moje mamka odešla taky se 2 dětmi a brácha byl tenkrát dost malý ještě a zvládla to ☺ já jsem teda taky zkoušela držet vztah kvůli mimču, vrátili jsme se k sobě jen kvůli tomu, že jsem po rozchodu zjistila, že jsem těhotná a byla to tragédie. Kolikrát jsem si říkala, že jsem to měla udělat, tak jak jsem si myslela, že to stejně skončí a být svobodná matka už od začátku. Držím palce ať to zvládneš, jak už je psáno výše, ženy vydrží všechno, když jde o děti 😉

irmamala
5. říj 2020

@cherie24 Asi se nechápeme. Já nerozumím tomu, když se ukončuje vztah, asi to není ze dne na den. A paní asi není těhotná půl roku, když to teď zjistila. A za sebe já si neumím představit, jak spím s někým, s kým už je to v kelu. A takových případů jsem tady už četla několik.

1eso1
5. říj 2020

@zuzanka_13 já to měla podobně. Já v 6 měsíců, doma roční dceru. A taky jsem to dala. A ikdybych nebyla v tak vysokém stadiu těhotenství, miminko bych si nechala.

barborasamuel
5. říj 2020

Ahoj, mám 2 děti (syn 2 roky a dcera 4 měsíce), jednoduché to není. To říkám zcela upřímně, velký dům sežere spoustu času a bez pomoci rodiny a manžela bych byla nahraná. Obdivuji tě, pokud jsi odhodlaná, pracovitá a máš pevné nervy, tak to určitě zvládneš! Držím pěsti! 😘

autor
5. říj 2020

Opravdu nechci řešit svůj rozchod ale ano rozešli jsme se ze dne na den. Měli jsme hezký vztah syna miluje a druhé jsme si časem přáli ale každá máme své hranice přes které je nemožné jít, přítel mi ublížil během jednoho dne tak moc že sem odejít musela. Takže tyhle řeči mi opravdu nepomůžou.

Ostatním moc děkuju za podporu, co se týče financí tak když si odpustíme dovolené tak to zvládnu a děti budou mít i tak vše 🙂

autor
5. říj 2020

A ano otec se o syna i o druhé zajímá. Syna si bere jak mu to práce dovolí. Mě se ptá jak mi je, jestli je vše v pořádku atd. Třeba se to podaří a vrátíme se k sobě ale taky třeba ne, chci být připravena na vše.

barulina
7. říj 2020

Ja jsem sama na 2 deti. Dcera 8 let, syn 5 mesicu. Sice jsem behem tehotenatvi nasla partnera, ale nezije s nami, ja bydlim v ostrave on na valassku. Domluveni jsme ze sem vnprubehunpul. Roku pujde, ale radeji jsem pripravena na to, ze vezme do zajecich(ne ze bych to tak citila, ale ja mam rada veci onstarane) ted od pul roku jsem si nasla brigadu, syn holt muso do jesli, socialka mi totoz zatim noc nedava, tak jdu makat. Rodinu nemam vubec. Sice padam na hibu ale jsem za ty dva stastna. Takze za me ano zvladnes, je to silene ale zvLdnes