Sama s 8měsíčním miminkem, jsem zralá na psychiatra

simona2103
22. bře 2018

Jsem sama s miminkem 8 mesicu a uz sem zralá na psychiatra-ta izolace, porad jen s ni, nic neudělám-porad vola mama, plete se mi pod nohy kdykoli něco jdu delat-vařit, mýt nádobí atd a chce nosit. Nevydrží si sama hrát, porad chce mou pozornost.Nemam cas na sebe,rychle se namaluju, sepnu vlasy a jdu.uz sem z toho docela v ..., občas mi rupnou nervy a kricim na ni.
Byla jste některá v podobně situaci?

lavita
22. bře 2018

Vsechny kdo tuto jsme.a kdo rika ze ne,je v ty situaci dodnes 🙂

elu
22. bře 2018

určitá míra nenavisti k vlastnímu dítěti je normální 🙂 :_) 🙂

shine2015
22. bře 2018

Jet i normální, doporučuji chodit spát kdykoliv kdy ti bude možné - si odpocines, najít si kamosku na návštěvy, chození na hřiště a center atd ať to během dne uteče a únavi se, ty prijdes do kontaktu s dalšími dospělými lidmi.... pokud by jsi byla úplně v haji tak sehnat paní na hlidani.... možno i náhradní babičku nebo někoho kdo je sám a vypomuze. Dez se, ono to uteče a najednou bude ve školce škole.....ani nebudes vědět jak.

eldrag
22. bře 2018

ja se nestiham ani rychle namalovat, cas na sebe zadny a to jeste pracuju... casto se mi stava, že mi čast prace děti zničí a tím prijdu o penize :D kamošky znam jen z fb, hlidani neni, peniza na nejakou vypomoc také ne... Věř mi že je nas tokových hodně.

olsett
22. bře 2018

Jo, je to náročný, a co zkusit sehnat nějaký kámošky, ať nejsi furt doma - ideálně s dětma, ono opravdu pomůže když můžeš s někým jiným pokecat, sdílet problémy kolem dětí. Nevím, kde bydlíš, ale co třeba nějaké herny, cvičení pro děti, plavání... pak ten den uteče mnohem líp a neničí tě ten stereotyp....

blahova_andrea
22. bře 2018

jo, byla a to jsem ani nebyla sama. ale on chlap, který je celé dny pryč a děti kolikrát nevidí ani před spaním, ti stejně nepomůže a po příchodu spíš jen remcá 😀
určitě se snaž být co nejvíc mimo domov. líp to utíká, líp se dítě zabaví, nabije tě to energií a v neposlední řadě budeš mít větší šanci si najít nové známé a nebýt pořád sama 😉

luckamarcu
22. bře 2018

@simona2103 ahoj jo byla a už od 5 měsíců jsem odbihala makat abych měla na zaplacení nájmu... Hlídání shánela všemožné... Večer padla za vlast a byla jsem ráda když jsem si vycistila zuby

xcassiopea
22. bře 2018

zdravím, není žádná ostuda si čas od času odpočinou a nechat dítě hlídat, někdy stačí i chvíle přijít na jiné myšlenky, mně zachránilo chodit cvičit, je to hodina + cesta, ale k nezaplacení, prostě aspoň jednou týdně něco pro sebe, tedy než jsem znovu otěhotněla a díky riziku už cvičit nemůžu. Teď mi malá všechno krámuje, rozhazuje a uhlídat granule a vodu pro psi, nebo toaleťák, všechno co je v dosahu, na štědrý den jsme vyhořeli a všechno máme zatím provizorně všude kde je místo než se zase vzpamatujem, tak krámuje úplně všechno, jsem úplně s nervama v háji, pomáhá mi i sednout s ní do auta a jen se tak projet, třeba na benzínku na horkou čokoládu nebo teď jsem si dělala daně, když usne pustit si film, nestíhám se ani pořádně vykoupat natož namalovat, je to ale prý úplně normální a doufám dočasné.
Přeju hodně štěstí, myslím, že si tím projde každá, a co nás nezabije, to nás posílí. Tak držím palce ať si najdete cokoli k odreagování a pomůže to.

mrav
22. bře 2018

Byl jsem a jsem v podobné situaci - od 22 měsíců mé dcery, kdy jí máma zemřela. Rada je si trochu odpočinout, třeba zajet k rodičům, známým. Třeba tvá máma na chvilku pohlídá malou a ty se můžeš věnovat sama sobě - odpočinout si. Pak uvidíš věci zase trochu jinak. Měj se, je nás tu osamělých víc. Jen se tomu nepoddávej.

sahrazad1
22. bře 2018

@simona2103 jojo, to jsou ty radosti mateřství. Mám taky osmiměsíčního, a máme uplně to samé. Akorát teda mám partnera, byť chodí až večer domů . A narozdíl od tebe se opravdu ani nestihnu namalovat, není čas. Jsem ráda, když si dvakrát týdně umyji vlasy...no někdy ani to nevyjde :/
Ale přesto, je to krásné období. Choď denně ven, na zklidnění to je bezva. Zeleň uklidňuje.

marketa11112
22. bře 2018

Mam manzela, ale jezdi az vecer..ja tu zvatlam s triletakem a osmimesicni..jsme na vesnici, chcipl tu pes...celou zimu jsme sami na hristi, nikoho nepotkas..sila...manzel vecer unaveny, padne za vlast, jen stihne udelat nejaky bordel..
a cas? Na sebe? Ha..nejsem sama ani na wc, vlasy rozcesu obcas, max umyju..kadernik je kdo? Minule jsem si chtela dat rasenku..ha, ona mi vyschla..no byla dost stara 🙂)....uz at je to jaro...budu delat na zahrade, syn se vyblbne a bude lepe....jinak hezke obleceni? Na co? Me staci teplaky.

babanci
22. bře 2018

Krize prostě přijdou, bylo by naivní si myslet, že období mateřství je jen první máj v kuse. Je to facha a pamatuji si, že jsem se ze třemi dětmi sotva stačila umýt a vlasy rozhrábla rukou. 😀 Někdy, když tu čtu ty přeslazené představy, mimísek a kočárkování...někdy se potutelně usmívám. Realita není tak růžovoučká. Ale není to nafurt. 🙂 Zkus někdy někoho poprosit o chvilku hlídání, zajdi se jen tak projít, odpočiň si a hned se Ti to bude zdát lepší a snažší. A jak já říkám v legraci, jednou se Ti to vrátí. Dostaneš ke Dni matek kytku. 😀

stuplakova
22. bře 2018

@simona2103 Jasně že jo. Potřebuješ si na chvíli oddychnout, máš třeba možnost dát malou na chvíli babičce na procházku nebo tak, aby sis mohla udělat chvilku pro sebe nebo si zašla s kamarádkou na kafe? Pokud tu možnost nemáš, tak se domluv třeba s nějakou maminkou, kamarádkou s dítětem a běžte do nějakého dětského koutku nebo je pozvi na kafe a děti se na chvíli zabaví. Známe to všechny neboj 🙂.

biedronka10
22. bře 2018

Jasne ze to mam stejne, a to mam zatim jedno. Muze sice mam, snazi se mi pomoct, ale posledni dobou par tydnu je to tak, zeprijede pozde vecer a je rad ze trefi vubec do postele, takze ja jsem cely,den, cele dny na,malou sama. Zijeme na osade o par baracich, bude to rok, takze pratele zadni, ani neni moc koho, tu je jen par duchodcu. Kamaradky mam vetsinou pres 50 km pryc. Domaci prace delam v noci, prace jak na kostele a obcas si to pred sebou valim jak hnojnik kouli, takze touha precist si knizku uz ve me umira pul roku a naposled to dopadlo tak, ze jsem v posteli usnula s knizkou a sklenici vody v ruce a vzbudila jsem se az kdyz jsem si polila ksicht, domek mame v postupne svepomoci rekonstrukci, takze je tu vse provizor hlavne na malou, a tak ji musim mit neustale na ocich. Malovani....uz se nemaluju dobry patek. Nejaky oraz? Neprichazi v uvahu, nemame hlidani, jedine co, tak o vikendu skola, kdyz muze chlap hlidat. Takze myslim, ze vsechny tak nejak vime vocem je ta reeeec.

smudlinka24
23. bře 2018

Ženy, tohle si přečíst bezdětný, tak snad vymrem😛. Asi každá to tak někdy má, ale i když teď padas na hubu, strašně to utíká a není to fráze. Pak budeš vzpomínat na to děsně roztomily mimco🤗 Pomáhá mít každý den trochu jiný, hlídání máme, ale nevyuzivame (jsem zavislak). Nejhorší byly pro me ty začátky, tak do 3.mesice, to jsem si rikala, to takhle bude už pořad? Jupi😖

jantar17
23. bře 2018

@babanci Svatá pravda 😎

oveckaluky
23. bře 2018

@smudlinka24 přesně tak, rozhodně to není fráze...nám najednou holky vyrostly, ani nevíme jak. Až nám z toho oběma bylo smutno...vždycky jsme chtěli dvě děti, a já si pak říkala, co bych za to dala, kdybych mohla právě tohle období vrátit...až jsme si to řekli oba a rozhodli se, že si na stará kolena zkusíme pořídit ještě jedno mrně pro radost, byť nás všichni odrazovali, v našem věku (mně je 38, muži 50, věkový rozdíl s holkami bude 12 a 17 let) - a víte co? Povedlo se a čekáme dvojčata 🙂 a já se na to neskutečně těším a budu si to užívat 🙂

smudlinka24
23. bře 2018

@oveckaluky Parada👍🏻😀, gratuluji.

ladyhacek
23. bře 2018

určitě.
Mě pomohlo nosítko když něco tak jsem si ho dala - na zádech mi to tlik nevyhovuje ale občas když bylo potřeba tak tam byl .
Také si nevydržel hrát sám. v 8m je ještě malá mě když pak začla chodit tak mi pomáhal nosit prádlo, luxovat... prostě opravdu vše teď se mnou myje i nádobí - já ho umyju a podám mu ho aby ho dal do odkapávače.
Chce to zorganizovat teď může sedět třeba u koše s prádlem a také ti ho podávat. Já ho třeba posadila do židličky a vytírala jsem on na mě koukal a během toho jsem mu povídala, zpívala....
také sjem někdy šílela a když nemám náladu chci si něco udělat sama 🙂 ale teď už si občas vydrží hrát sám (3roky) nebo mu hold pustím pohádku, ale u té stejěn nevydrží (max 5-10min) a chce být se mnou a pomáhat mi. ž mi pomáhá vařit, míchá loupe cibuli (ta ho moc baví) .... Ono s dítětem jde dělat opravdu téměř vše (záchod kvůli chemikálijím myji sama - většinou když spal neb s emi ho podařilo zabavit) jen si to musíš zorganizovat a věřit v to. Vím že je sposuta žen co prostě s dětmi neuklííz dohání to když spí - ale to já raději odpočívám také. A jsem ráda vidí že se neuklízí samo že to dělá maminka a že to není samozřejmost. Dám mu hadr a utírá stůl a já mezitím otřu poličky.
Když někam jdu tka mi nosí make-up a podává co potřebuji.... když se fénuji stojí u mě a občas na něj fén namířím je nadšený.....
i v 8m jí půžeš posadit (pokud sedí) a dát jí misku a vařečku a bude vařit s tebou - já synovy v kucyhni jendou rozdělala starou deku a do misky mu nasipala fazole a čočku a by měl co míchat - no bordel byl - ale na té dece - tu sjem pak vzala a vše sesypala do polenice a spokojení jsem byli oba. naopak sjem ho nehcal hrát v obýváku a šla mít nádobí - ten byl hodný až sjem se divila přišla jsem do obýváku a našle šuplík kd emám vatové čtverečky cca200ks se vlelo v dětkém pokoji a obýváku > byla sjem na mrtvici 😀
Na roce jí poriďte kuchyňku. Manžel u syna byl proti ale má krájecí zelinu pár doplňku a z krabice jsem vyrobila sporák a jak je nadšený a pořád by vařil....

tamdan8
14. srp 2018

Škoda, že si zakladatelka zrušila profil, protože bych chtela vedet jestli je to se starším dítkem lepsi. Syn 11 mesicu je naročňák, ale ja ho miluju. Vlastně se zlobim na rodinu :( všichni se tak těšili až otehotnim, pak az porodim a pak si malého pochovali a čau. Moje mama ho hlídala 1x v 7m.. tchyně v zahraničí. Nikdo ho nevzal sám kocarkem proste úplně bez pomoci. Chlap 12h denne pryč. A me uz taky hrabe :/