Sama s dcerou na rodičovské. Jak to zvládnout?

alenatermerova
10. kvě 2022

Zdravím máme s přítelem dceru 2roky a plánuji se od něj odstěhovat mám být ale ještě rok na rodičovské a nájem sama neutáhnu z 8333 kč. máte tu někdo zkušenosti jak to zvládnout vím že bych měla nárok na příspěvek na bydlení atd ale to bych dostala až za 3měsíce...kauci by mi rodiče zaplatili ale i tak ty 3měsíce by nezbyli už peníze na jídlo....byl jste někdo v podobné situaci mohla bych sice zůstat podnájem je psaný na mě ale jsme v 2+1 a platíme 11500 a pro mě a dceru je to zbytečně drahý ale i velký....a pak taky po rozchodu nevím jak to chodí jestli mám sama zajít na soud zažádat o alimenty a péči??nebo musíme spolu.....jinak v září doufam že vemou dceru do školky abych mohla aspon na brigády

sylvka
11. kvě 2022

@alenatermerova ahoj ♥️a přítel spolupracuje ? Mě dával ex alimenty už od rozchodu,ptz než proběhne soud,chvíli to trvá .u nás to bylo tak,že jsem podávala návrh na svěření děti do péče,musela jsem platit právničku .starej se trochu čumák,tak se to táhlo.
Nakonec tedy byly sety svěřeny mě.sla jsem do podnájmu,kde jsem pobírala příspěvky na bydlení ...ale já teda pracovala...no i tak mi to něco hodilo...tak Radim,vydrž a snaž se je vyřídit ...baby jsou nepříjemný,papíry schválně nesrozumitelný...no je to dlouhá cesta,ale stojí za to.

alenatermerova
autor
11. kvě 2022

@sylvka no včera jsme teprve probrali že to nemá budoucnost s náma a ohledně holky by asi spolupracoval ale ohledně peněz....to nevim , on když chci aby něco zaplatil co holka potřebuje např. razítka od doktorky kvůli školkám...tak to bere že je tu jako stroj na peníze a proč by měl....asi neví že je to i jeho dítě a hold když je ženská na mateřský tak toho musí platit víc on...já už koukám na byty našla jsem i levný ale stejně to pořád nestačí no kdyby šel ten příspěvek na bydlení hned od nastěhování tak by nebyl asi problém...takže asi jediná šance bude si půjčit někde a až to pošlou zpětně tak to těm lidem vrátit...

jahodi
11. kvě 2022

Jestli má problém že jsou nějaké výdaje na dceru, šla bych na to asi účetně - jeho příjem je xy, tvůj příjem je xy, tento a tamten náklad na dceru byl tolik a tolik, přispěj mi aspoň procentuelně tolik, o kolik máš vyšší příjem než já.

Já o příspěvek na bydlení žádala před 5 lety, šla jsem na úřad hned druhý den co jsem si vyřídila trvalé bydliště a oni mi něco dali hned dle nějakých normativních tabulek - netuším jestli toto je ale pořád stejné nebo se to změnilo...

dianemash
11. kvě 2022

Kamarádka byla v podobné situaci, akorát že ještě ke všemu zadlužená, takže jediný "příjem" měla co jí dala rodina a alimenty, které chlapovi nařídili soudně. Ty alimenty si určitě zařiď, chlapovi se to může líbit nebo ne, ale jen ať platí. Co je ale super a co doporučuju, zkus Člověka v tísni. Tej kamarádce pomohli sehnat byt, platí tam jen za energie a dokonce jí pomohli i s oddlužením a všechno to bylo celkem rychle, jen to samozřejmě bude stát nějakou snahu z tvojí strany

suzanna123
13. kvě 2022

@alenatermerova podívej se podle tabulek na co máš nárok a prober to s ním. Když se dohodnete, tak vám to ušetří spoustu času a peněz - vzhledem k tomu, že nejste manželé se v ideálním přápadě můžete vyhnout soudu. A pokud spolu jste schopni vycházet, tak bych vydržela aspoň než vezmou dítě do školky a ty budeš mít příjem. Já jsem takhle žila s partnerem až do chvíle než jsem se stěhovala k jinému. Ten vztah skončil, ale byli jsme schopni spolu fungovat, tak jsem neviděla důvod, proč se stěhovat. My jsme asi byly velká výjimka, chápu, že ve většině případů by to nešlo, ale pár měsíců jo, ne?