Sama s dvěma dětmi, poradíte?

lileia22
9. led 2012

Ahoj holky,dostala jem se do nelehké situace a to bohužel už podruhé. Mám sedmiletého syna se kterým jsem od prvního okamžiku sama, převzala jem plnou zodpovědnost, jelikož jsem si to v té době i sama způsobila.Ničeho nelituji,i když to mnohdy bylo hodně těžké, syn je ůžasné zlatíčko...Nedávno jsem poznala přítele,jezdili jsme tři měsíce k němu každý výkend,docela daleko, tři hodiny vlakem tam a tri zpátky.Dodělával pořád něco na baráku, tak i tak neměl nikdy moc času, ale měl společné plány a to mě těšilo..navíc se synem Vítkem si skvěle rozuměli a Víťa si ho zamiloval, těšil se z pokojíku o kterém mu přítel říkal ,že bude jeho atd..normální idilka a já jsem pořád nevěřila tomu že mě potkalo takové štěstí.I když jsme oba s přítelem dost jiní, bylo nám spolu dobře, ale...bohužel jen když jsme byli sami.Dům postavil na zahradě společné s rodiči a jeho setrou a mají vlastně vechno společné.O všechno se jim stará maminka,vaření ,praní děti...a to byl kámen ůrazu, nelíbilo se mu ,že bych se ráda o své dítě a rodinu starala sama,že neodložím Vítka jeho mámě a nepůjdu si užívat zábav.Tak se se mnou rozešel,ale byli jsme pořád v kontaktu, po dvou měsících jsem zjistila, že jsem těhotá,věřila jsem že se dáme dohromady, je mu 37,teď mi ale řekl že se vrátil ke své bývalé( 38 a dvě děti,s jiným chlapem)o které mi tvrdil že s ní 2 roky jen spal a nic k ní necítil.Mě říkal, jak se šíleně zamiloval, že už se ho nezbavím,atd...mluvil i o dítěti, i dyž se nedá říc, že by jsme to plánovali, brala jsem antikoncepci.První jeho raekce byla že budeme spolu,pak si promluvil s tou bejvalkou a otočil, že neví jak to řešit, že mi bude pomáhat a snažit se stara o malého ale nakonec budu sama s dvěmi dětmi,jsem zoufalá, šťastná z miminka,ale neš´tastná z te situace, bydlím v jednopokojovém bytě, větší si nebudu moct dovolit,všechny krásné iliuze pryč, prosím poraďte,budu ráda za každý názor, nepo pohled z jiného ůhlu...

evulinkab
10. led 2012

@lileia22 Tady je každá rada drahá..Dětátko si chces nechat?Pokud ano, tak pak si budes muset na tu situaci privyknout, pripravit..treba se otec ditete jeste nejak rozhoupe..Nebo myslis, že už je rozchod definitivni?Já totiž ani poravde nechápu duvod rozchodu..

lileia22
autor
11. led 2012

Bude to kluk a ani na chvíli jsem nezauvažovala o potratu...už proto, že jsem na to přišla až ve třetím měsíci a pak bych ani nemohla, za další mám dítě s člověkem kterého mám ráda...Důvod rozchodu taky popravdě nechápu a sám mi nic konkréního přítel neřekl. Byl asi zvyklý žít dlouho sám po svém a maminka se mu ovšechno stará,asi se bojí změny..? No budu vyčkávat ,a vážně se ještě třeba rozhoupe,ale na mimi už se těším i tak...Je fakt, že není co mi poradit, prostě si s tím budu muset poradt 🙂

lenula1974
15. čer 2013

Milá zlatá.Můj příběh je dlouhý,ale zkrátka.Po rozvodě jsem zůstala se 4 malými dětmi sama bez prostředků a 2 roky v maringotce.Když nejmladší měl 4 roky šel do školky a já nastoupila do pekárny na noční.Po 7 letech jsem se seznámila s mužem,který ze začátku miloval mé děti a nakonec jsme jedno čekali.Po svadbě obrátil a děti týral.Narodil se nám syn a toho začal bít v 1 roku.Odešla jsem a čekám na rozvod.Po roku manželství vyšlo najevo,že byl ve vězení za neplnění výživovacích povinností a 8 trestaný,kdyby jen to ,zjistila jsem ,že má přes 250000,- dluh,když k nám chodili exekutoři a někdy vyhrožovali,že nám vezmou děti sociálka.Hlavu vzhůru ,buď šťasná jak jsi ,život je krásný a i když někdy budeš mít splín nezoufej,máš obrovský poklad ve svých dětech.Ty ti dají spoustu šťasných chvil.

jaaro
17. črc 2013

s.jaro@atlas.cz je tu spousta nešťastných mladých maminek. Já mám jiné trápení, až jsme s manželem vychovali dvě děti a pomohli jak to jen nejvíce šlo i s vnoučaty, děti se přestaly s námi stýkat. Vím, že problémy jsou všude, ale u nás je to taková nějaká forma vydírání zet´na nás navádí dceru, syn snachu. Vnoučata se s námi nesmějí stýkat a nám léta utíkají. Je spousta mladých maminek, které jsou v nesnázi a my máme lásky na rozdávání. Rádi přijmeme do rodiny takovou nějakou maminku, která dokáže ocenit a být vděčná za lásku. Léta běží a pomoc na zahradě i v domě bude vítaná. A my zase pomůžeme s dětmi..Jaara

apoli
13. zář 2013

@lileia22
Ahoj Lil.
Jmenuji se Helča a je mi moc líto co tě potkalo.Jsem prakticky ve stejné situaci(mám 11 měsíčního synka Františka a na cestě další miminko) a tak bych si s tebou ráda popovídala.Od hodně maminek slýchávám podobné příběhy jako ten můj,nebo tvůj a tak si říkám,že takové věci se dějí a musí se zvládnout leč je zvládají ty maminky s vypětím všech svých sil a veškerou láskou co mají k miminku a svým dětem.Ode mne asi moc jiný úhle pohledu nedostaneš,ale tatínek který o své dítko nestojí není dobrým tatínkem ani partnerem a lépe to zvládnout sama než lhát sobě i dítku.Miminko je teď mým majákem a já věřím,že budeme mít pěkný život a totéž přeji tobě i všem těm které jsou na tom stejně.
Drž se Helča