Sama s novorozencem a 5letým dítkem. Jak to zvládnout a nezbláznit se?

sofi90
16. črc 2022

Ahoj . Chtěla jsem se vás zeptat jak zvládnout péči o novorozence a 5tilete dítě 🤯🙈 . Bohužel partner mě opustil , když sem byla těhotná a zůstala jsem na všechno sama . V září se mi má narodit druhé dítě ( holcicka ) , mám ještě syna tomu bude v září 5 let . Neustále mě děsí představa jak to potom všechno zvladnu . Snažím se utěšovat , že syn už chodí do školky na cely den a skolku máme hned u baráku 3 minuty pesky . Ale i tak miminko budu muset vždycky vzít s sebou - časově se bojím , že to třeba ráno nebudu všechno stíhat a tak nějak sem z toho úplně vystresovana…. Byl někdo v podobne situaci ? Jak to zvládnout a nezbláznit se ?🙏🙏

blondynka400
16. črc 2022

@sofi90 nebyla jsem v podobné situaci, měla jsme doma manžela/tatínka. Ale to co píšeš jsem vždy zvládala sama, nikdy mi nepomohl (fakt pouze občas dopoledne) a k tomu jsem ještě pracovala a v pohodě a to jsem to měla do školky 30 minut autem.... Vše zvládneš, neboj: Rána jsou úplně v pohodě, svůj systém si najdeš .-)

lenerka1
16. črc 2022

Sice jsem nebyla sama, ale malý k vodění do školky vyžadoval jen mě (byly mu tehdá čerstvě 3), takže ta rána byla na mě. A šlo to, velice brzy jsme našli systém, který nám vyhovoval a miminko do něj tak nějak zaplulo. Základ pro mě byl vzbudit se dřív než děti, obstarat sebe, nahodit se z autopilota do "pracovního módu" a staršího polospícího rychle oblíknout, aby nezačal vymýšlet blbiny. Člověk to zvládne, bude to v pohodě.

dominge
17. črc 2022

@sofi90 neboj, to zvládneš. Mám to stejně. Teď mám 6 leteho a roční dvojčata a jsem sama. Zvládnout se to dá 😉🍀🍀🍀

zmrzlinka
17. črc 2022

@sofi90 když se narodila dcera ,tak manžel změnil v práci a byl v práci pořád.Takze jsem syna vodila do školky sama a šlo to.Vstavali jsme dříve.Miminko jsem nakojila ,oblikla a dala do autosedačky.Pak vypravila sebe a starší dítě a jelo se.Neboj uděláš si nějaký systém.Zvladneš to♥️

cuuza
17. črc 2022

S miminkem v pohodě, tomu bylo fuk, kde chrní, horší to bylo později. A když byl den debil, tak do školky nešel, vždyť o nic nejde...

luci_ela
18. črc 2022

Neboj to zvládneš. Syn se narodil když bylo dceři 3,5 roku a školku máme přes celé město. Jsme také sami. Vodění do školky je úplně to nejmenší 🙂

maxulekapcule
18. črc 2022

Mám téměř šestiletého syna, a k tomu 8mi měsíčního. Též od začátku sama, zvládám, jak se to vezme. Hodně k tomu i pracuju ( děti beru sebou ), je to těžký, ale věř, ze my ženy zvládnem všechno ;)

fouskovi
18. črc 2022

@sofi90 neboj to zvládneš já si musela poradit taky sama manžel v práci a tchýně nepomohla takže nachystat obě děti odvézt staršiho a zase domů člověk si musí radši privstat dřív aby se to lépe zvládalo

marinazhodonina
18. črc 2022

@sofi90 Jenom taková drobnost....nemáš třeba nějakou kamarádku z řad maminek, co mají dítko v té samé školce? Že by Ti třeba občas vypomohla, vzala dítko do školky a Ty by jsi jí za to třeba vyzvednula potomka odpoledne?

sofi90
autor
18. črc 2022

@marinazhodonina bohužel nemám 🙂

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mlynkova85
24. črc 2022

@sofi90 já nevím jak to zvládnout ale zvládla jsem to úplně na pohodu rozdíl byl akorát v tom že jsem měla ještě jedno dítě navíc které chodilo už do školy. Ráno jsem musela vstávat brzo abych malou stihla nakojit. Pak probudit 2 starší jedno jsem odvedla do školy a druhé do školky. Cesta do školy 15minut do školky 30 minut. Po cestě zpět jsem se stavila na nákup doma uklidila, uvařila a šla pro dceru do školky a do školy pro syna. Odpoledne jsem si užívala s dětma. Co byla ještě sranda že mame byt ve 4 patře bez výtahu takže v jedné ruce mimco, v druhé taška s nákupem a na zádech batoh. Každý den jsem cjodila jak Ježíšek 🤣 Co pro mě naopak bylo šílené byla doba kovidí. 2 roky jsem se učila s dětma a do toho mi tady litala skoro 2letá. To byl mazec a do dneška nechápu jak jsem to mohla sama zvládnout 😀.