Sama se třemi dětmi. Nevím co dál

terezie87
28. dub 2017

Prosím o radu nebo něčí zkušenost. Mám 3 syny. 11,9 let a dva měsíce.Starší syny z prvního manželství a nejmladšího syna s přítelem.Ten ale fetuje.Nedavno jsem přišla na to,že dlouhodobě a přestat nehodlá.Nechci tudíž s ním děti vychovávat.Jenže jsem jen na mateřské a byt ve kterém žiju sama už neutahnu.Nevim co dělat.Nemam žádné peníze navíc a ve městě ve kterém žiju levnější byt neseženu.Nejsou žádné nabidky.Navic na stěhování teď taky nemám prostředky.Psychicky jsem na dně.V bytě zůstat nechci.Depta mě to.Nejradsi bych šla úplně pryč.On chce o syna bojovat.Jsem úplně v koncích.Prosim o nějakou radu.A prosím neodsuzujte.Pritel fetoval v práci a doma pomáhal.Nepoznala jsem to,umí to kryt.

lv
28. dub 2017

To mne mrzí, s takhle maličkým drobkem..
Začni zjišťovat, na co máš nárok - příspěvek na bydlení, hmotnou nouzi, přídavky (i na starší kluky), výživné na miminko a na sebe. Na OSPOD se vyptej jak na svěření dítěte do péče (máš důkazy, že fetuje? Shromažďuj, tak syna do péče nezíská).

aguaverde
28. dub 2017

Určitě zajít vyřídit příspěvky viz výše.... Pak zkus zda není volno v azylovém domě (jsi z Hranic jak sem koukala, tak ve Slavíči je)

terezie87
autor
28. dub 2017

Pokud bych šla do azylaku,tak by to nerozdychal bývalý manžel a chtěl starší do péče,to bych nezvladla.V bytě zůstat nemůžu.Dukazy nemám,dává si pozor.Přiznal mi to osobně.. ☹ řekl,že máme všechno,tak o co mi jde.Ze si tím vypomáhá v práci,ale já s fetakem žít nechci ☹ Vše je tak šíleně komplikované ☹

aguaverde
28. dub 2017

@terezie87 já to chápu, ale v Hranicích byty fakt nejsou no a když už se objeví tak cena je jak za olomouc....takže jedině se odstěhovat třeba do Lipníka??? Kluci by mohli dojíždět do školy do Hranic, a nebo přestoupit do školy v Lipníku..... ale v prvé řadě skočit na sociálku a požádat o vše (i když uřednice bude tvrdit že na nic nemáš nárok nedej se, a požádej)

j.a.n.i
28. dub 2017

@aguaverde No, dokud nemá dítě svěřené do péče a prokazatelně spolu s partnerem nesdílí domácnost, tak bude mít dost dobře i úřednice pravdu, protože se stále počítá s ním.

soyevita
28. dub 2017

@terezie87 A co bere?Když to ostatní nepoznají ani v práci.To snad není ani možné.......,sama mám zkušenost z práce,že v 99% když jsem měla podezření byl test pozitivní.
A rodina Ti nemůže pomoct,nebo nějaká kamarádka?

aguaverde
28. dub 2017

@j.a.n.i to vlastně ano, tak první ospod a snad dál poradí, určitě není paní první ....

tery_s
28. dub 2017

Určitě to zvládneš, rodina by nepomohla? Na začátek levnější bydlení, třeba jen 1+1 s klukama se uskromnite. První tatínek kluků ti finančně pomáhá ? Jak píšou holky, vyřídit dávky vše co lze,sejít se s paní na sociálce a požádat o pomoc,případně vyhledat organizaci pro matky v nouzi. Tady se přidej do skupinek maminky samoživitelky (holky poradi), potom skupinu věnuji a poptavam a ještě jedna Daruji (napis tam o cokoli co budeš potřebovat sehnat pro kluky - oblečení,plenky, hodně si tam maminky pomáhají darovanim za poštovné). Pokud přítel fetuje fakt něco tvrdsiho, ne občas pokouri trávu, je to pruser a nenech si nic namluvit,žádné sliby stůj si za svým!! Hodně štěstí, mas krasne zdravé děti to je nejvíc,zaslouží si víc a hlavně spokojeno u maminku.

terezie87
autor
29. dub 2017

Šňupe pervitin... Nejhorší je,že teď nemám šanci finančně zvládnout 1.krok stěhování... Rodina má sama co dělat,mamka je teď delší dobu nemocná a žijí u našich ještě dvě me sestry,takže tam ani není místo... Zkusím ten OSPOD ... Jsem úplně vyřízená z toho všeho ☹

lv
29. dub 2017

@terezie87 byt je jeho?

kejt29
29. dub 2017

@terezie87 pokud jezdi do prace autem dalo by se zavolat policajty kdyz vis, ze jede pod vlivem a dukaz mate hned...Je to sice hnusne, ale kdyz jde o dite....

bamishop
29. dub 2017

@terezie87 osobne bych chvili vydrzela nez se budes moct postavit na vlastni nohy a odchod naplanovala, mas male miminko, pokud ti dava penize, nezadluzuje se a taji to tak dobre, ze to ani deti nemaji sanci zjistit, tak nemusis odchazet ze dne na den a muzes se na odchod pomalu pripravit. Uprimne pervitin vetsinou snupaj uspesnejsi lide s narocnou profesi, lekari apod a rada z nich to dokaze mit pod kontrolou roky. Rozhodne to nepovazuju za neco akceptovatleneho, ale urcite bude pro tebe snazsi odejit az bude miminko trosku vetsi a ty budes moct jit do prace, napriklad v roce ditete uz vsechno bude snazsi.

japona
29. dub 2017

@bamishop Úspěšnější lidé snupaji spis kokain🙂

bamishop
29. dub 2017

@japona to je diskutabilni, kazdopadne o to prece nejde. Nema dukazy, nema zda se nasetreno, v okoli take nenasla moznosti a u azylaku hrozi moznost, ze prijde o deti. Pokud ziji ve spolecne domacnosti a on ma prijem, co ji na socialce daji? Tam se resi prijem ze spolecne domacnosti, zadat muze az se odstehuje a i hmotku nebo jak se to dnes jmenuje nedavaji hned, jinymi slovy nema kam a za co jit. Pise, ze je to pritel, takze i kdyby se zadluzoval, SJM nemaji, tak proc to neresit s rozmyslem? Taky bych mela chut okamzite odejit, ale pokud by mi hrozilo, ze o vsechny tri deti prijdu, radeji bych par mesicu nedelala problemy a nasetrila si stranou na planovany odchod a zajistila si k nemu podminky

kvakuska
29. dub 2017

@kejt29 když to udělá, tak sice bude mít důkazy, ale chlap může přijít o práci a zakladatelka tak příjde o peníze/alimenty/podporu na sebe 😒

onelove
29. dub 2017

Chapu, ze je to hrozny...ale dala jsi mu uz ultimatum? Ze bud prestane nebo jdes od nej? Znam par lidi, co s pernikem dokazali vcelku rychle skoncit...po par letech uzivani...sice to bylo tezky ale porad to neni herak... drzim palce...

terezie87
autor
29. dub 2017

Bohužel přestat nehodlá ani kvůli malému i když jde vidět,že ho má rád... Nevidí v tom nic špatného,což mě zaráží... Je to jen dělník akorát dělá 4dny 12hod. A 4 dny volno ... Asi mi nic jiného nezbyde než dávat po troše peníze tajně bokem a pak jít...Jenže nevím zda to půjde po psychické stránce.Ptz mě možná i počasí,což nevím jistě ☹

terezie87
autor
29. dub 2017

# podvádí...Vůbec se mnou nespi

biene007
29. dub 2017

Videla jsem, ze matky bez partnera hledaji spolubydleni - muzes zkusit i tuto cestu... hodne stesti!!!

almara2
29. dub 2017

to je hrozná situace 😢 rozhodně nejste sama, kdo to nepoznal, bohužel. Známé chlap taky takhle natajňačku a ona se to dozvěděla, až vyplavaly na povrch brutální dluhy. Jinak pokud by chtěl dítě do péče, stačí vyslovit, že víte, že užívá drogy a chtít krevní testy. Tam je pervitin pozitivní dlouho, stejně jako v moči. Takže pokud se to prokáže, těžko mu někdo dá mimi do péče. Chápu vás, že máte obavy z bývalého. Stím neporadím. Držte se

kejt29
29. dub 2017

@kvakuska v praci se toto nemusi dozvedet. Pokud nejezdi sluzebne.

verena
29. dub 2017

Je to těžký, snažila bych se určitě vydělat nějaké peníze bokem, pokud nemáš možnost hlídání a nejsi zrovna účetní, abys mohla dělat původní profesi z domova, zkusila bych v okolí rozvěsit třeba inzeráty na žehlení, to můžeš dělat i s miminem a doma. Pokud by ses uchytila, tak ceníky na netu za žehlení jsou docela astronomické, jako 50 Kč košile apod. Před přítelem bych to pokud možno tajila a šetřila peníze, taky něco nechávej stranou z nákupů apod.

tery_s
10. kvě 2017

@terezie87 pokud by jsi chtěla na malého oblečení, napis mi prosím IP poslala bych ti pro nej co tu mám

anatanka
10. kvě 2017

@terezie87 Byt mate v pronajmu a mas v nem hlaseny trvaly pobyt? Pokud ano, tak bys dostala prispevek na bydleni a ten neni uplne nizky, do zacatku bys mozna mela narok i na nejakou pomoc v nouzi. Je potreba se na to poradne poptat.
Nejmladsiho syna ti partner urcite vzit nemuze, soudit se o dvoumesicniho kojence je nesmysl. Ted by byl urcite ve tve peci a pak si se uvidelo...Stridavku vzhledem ke sve praci tezko zvladne, tak pripada v uvahu klasicky styk po nejake domluve a to uz vis podle starsich synu, ze se da...

jess1987
3. srp 2019

Ahoj holky, doufam ze si to nektera jeste precte a snad mi poradí, pomuze. Je mi 31 , mam dve sve děti a nasla sem si pritele. Vse se jevilo super , s detma vychazel. Sestehovali jsme se, dokonce me pozadal o ruku. Nicmene pak prisly problemy. Mladsi ditko je trosku hyper a tim ze dlouho zili bez chlapa v domácnosti tak je fixovany na me a je trosku rozmazleny, jinak je to hodny kluk jen ma obcas roupy. Pritel si na nej nicmene vytvoril averzi, je to i moje vina dovolovala sem mu nekdy prilis ...kazdopadne to doslo tak daleko ze ze svatby seslo a doma to smerovalo k rozchodu, mezitim sem otehotnela-bylo plánované. Nyni uz podle nej neni, povidal ze si dame druhou sanci ale jen me tresta psychicky, vycita, chova se jak blb ikdyz se snazim a sjednala sem napravu. Jsem 11 tt a nevim co dal, nemam kam s detmi jit , jsem v koncich...premyslela sem i nad potratem ikdyz mi to trha srdce , ale nedokazu se sama z ničeho postarat o tri deti , jen z nemocenske pozdeji materske a alimentu na starší deti. Nemame kde jit bydlet ani vlastne za co žít pomalu...jsem z toho z nicena a prosim o jakokoukoliv radu, zkusenost, pomoct, nevim co delat...

odlaska
3. srp 2019

@jess1987 Tohle se asi těžko radí, ale šla bych na potrat. S přítelem to evidentně nemá budoucnost, dřív či později se rozejdete. Teď je hlavní zodpovědnost za ty dvě děti, co už jsou na světě.
Pokud nemáte kam jít, zkusila bych nejdřív rodiče, kamarádky, azylák a šla..

zelenaesmolda
3. srp 2019

@terezie87
zaved konverzaci na tohle tema a nahrej si ho,budes mit dukaz.

orchidis
3. srp 2019

@jess1987 Potrat není řešení a stejně už je pozdě. Než někam zajdeš, objednáš se, skočíš do 12 tt. Sešlo ze svatby, směřovalo to k rozchodu, měl averzi na cizí dítě a ty jsi plánovaně otěhotněla? Ok, stalo se, život je někdy složitější, ale mimino ta to fakt nemůže. Možnosti jsou dvě.
1) Jděte do poradny. S přítelem i s klukem. Hledejte cesty.
Otevři víno, vylož možnosti, buď milá. Odpočiň si předtím, všechno zvaž. Prober to s kamarádkou, ideálně s nějakou, která žije ve spokojené rodině, ne s rozvedenou a zhrzenou. Může to být jen těžké období. Mnoho změn, cizí děti. Dokážeš ho někdy i pochopit? Kolik je příteli let? Na druhou stranu mu zkus vyložit, že chápeš nejen jeho, ale měli byste mít pochopení i pro chování toho děcka (mnoho změn, cizí chlap, kterej je na něj alergickej).

2) Zvedni kotvy, požádej o pomoc sociálku, kamarády, rodinu.

Držím ti palce.
Udržet rodinu je velká věc, někdy to jde, někdy to nejde. Děti jsou ale nejvíc.

jess1987
3. srp 2019

@orchidis o dite jsme se snazili predtim nez to vypuklo, nesnazila bych se kdybych vedela co se v nem deje..nechapu proc to on delal..zkousela sem to resit milionkrat snad vzdy rekne ze dobre ale vrátí se to zpet ty jeho stavy...moc rada bych sla za rodinou ale bohuzel uz rodinu nemam, rodice davno zemreli a sestra ma sama co delat na mikro domecku ...jsem na to sama jen s detma a nevim jestli mam vůbec sanci to vybojovat. Jasne ze ho nechci dat pryc muze to byt konečně moje holcicka vysnena ale co mu muzu dat za zivot a co tem dvema detem co uz na svete jsou? Kdyz nemocenska co mam a alimenty mi sotva postaci na najem nekde...a nez nejaky prispevek socka schválí chce tei mesice zpětně zaplacený najem a trvale na miste bydliště...

orchidis
3. srp 2019

@jess1987 Ale on je otec dítěte a i kdybyste šli ve zlém od sebe, má k tobě povinnost, ze které se nevyváže. Neboj, zvládete to. Ať už spolu, nebo od sebe. Nevím, proč automaticky předpokládáš, že na to budeš sama. Nebudeš. Ani když se rozejdete. Otec dítěte k Tobě bude mít vyživovací povinnost do dvou let dítěte a bude se muset podílet. O peníze si nedělej starosti. Odpočiň si, kup něco dobrého, hezky se nalaď a otevřete skříně s kostlivcema. Uvidíš, že jde všechno.