Stěhování - těhotná samoživitelka, co musím vyřídit?

valkyra222
7. kvě 2017

Zdravím zeny potřebuji poradit.chci se odstěhovat ze společné domácnosti kterou obyvam s přítelem.jsem na rodičovské dovolené cize měsíčně mám 4300 z toho 1700 půjčky.našla jsem si bydlení jehož měsíční nájem je 9000kc z toho kauce 2x nájem.Moje otázka zní-co všechno musím vyřídit obehat abych mohla mít nějaký příspěvek kam zajít se změnou adresy musím si to ze začátku platit všechno sama a pak mi stát přispěje zpětně nebo mi přispějí hned už na nastěhování? Prosím mohly by jste mě ušetřit výčitek už tak je mi mizerně. Stěhují se poprvé v životě a nikdy jsem žádné dávky příspěvky ani hmotné nouze nepobirala :( dekuji za každou radu

makronka222
7. kvě 2017

Vse je presne uvedene na webu socialky... kazdopadne ne kazdemu daji prispevek na bydleni na cely najem a z ceho budes platit jidlo? Najdi si spolubydleni s nejakou maminou! Kazda zaplatite treba 7tis za 2+1 a budete si hlidat mrnata navzajem a chodit do prace... bydlet sama je pro tebe vrazedny s temahle penezma:(

lv
7. kvě 2017

Vyřiď si na Ospod svěření dítěte do péče, alimenty a výživné na sebe (pokud nemá dítě 2r), ať víš kolik opravdu budeš mít peněz.
Radu od @makronka222 zvaž, myslím, že je to dobrý nápad, aby jste měli z čeho žít.

lv
7. kvě 2017

Teď čtu v jiných diskuzích, že syn už 2r má a co je tvůj partner zač. Každopádně z domu svých rodičů, když je na tebe napsaný, i pozemky (prodalas ho sestře?) bych živořit nešla. Není to vyčítání.
https://www.modrykonik.cz/forum/rodinne-problemy/pritel-dela-peklo-2/

trdelnik234
8. kvě 2017

@lv
Mna by tiez zaujimalo,ze ako to nakoniec dopadlo.Tak myslim,ze ona je znovu tehotna, tak preto tie prispevky.
Tiez nechapem,preco odisla z rodicovskeho domu a ide s takym biednym prijmom zivorit po podnajmoch.Hadam ju len ten jej exot nevyhodil a nezostal tam byvat,lebo to by bola silna kava.

pet359
8. kvě 2017

@trdelnik234 taky to porad nechapu....ale jestlize on by ji vyhodil vlastne z jejiho domu, tak by snad zasahli rodice ne...?

annasmyckova
8. kvě 2017

@valkyra222 proč ty? máš zastání v rodičích, sestře? Dokážu pochopit že je ti bídně a že máte doma asi peklo, ale proč by měl u tvých rodičů zůstávat on? Je to násilník, máš z něj strach? Pak bych ho vystěhovala za asistence kamarádů, táty...On bude dál bydlet u tvých rodičů? Četla jsem předchozí diskuze, tak ti moc fandím, že ses rozhodla uchránit svoje děti i sebe, ale ty jsi doma, on ne...

sabrinamazlicek
9. kvě 2017

@valkyra222 ahoj, ma dobra rada ze zkusenosti je, nejdriv zjistij jestly se stehujes do podnajmu s Najemni smlouvou,je to opravdu dulezite, nezapomne take poradat majitele o povoleni k trvalemu pobytu pro tebe a deti,trvale bydliste zaridis na urade ,je to metski urad-obyvatelstvo,kde predlozis najemni smlouvu a povoleni neboli cestne prohlaseni o trvalem pobyte, nezapomen udelat stejnou zmenu na obcance, pokud to zvladnes mas pomalu vyhrano, ze smlouvou a zmenou trvaleho pobytu dojdij na urad prace-prispevek na bydleni, tam vse predloz i vratnou kaucii,od toho dne bude ti zapocitavany narok na prispevek na bydleni, pridavki na dite nebo i rodicak,tak hodne stesti.

jezz13
9. kvě 2017

Pokud jsou informace z jiných vláken pravdivé, tak jako vlastník nemovitosti velmi pravděpodobně žádný příspěvek vázaný na hmotnou nouzi nedostaneš.

sangina
9. kvě 2017

@jezz13 vyvedu Vás z omylu...jsem vlastník nemovitosti a hmotnou nouzi nárok mám

sangina
9. kvě 2017

@valkyra222 Ted jsem dočetla,to co jste psala na forum,jakéže to máte starosti s rádoby přítelem..a za svou osobu Vám radím.Nebudte hloupá ..necháte se vyštípat ze svého polodomku?Neblázdněte..máte zodpovědnost vůči dětem.To co partner provozuje za praktiky vůči Vám je týrání a drží Vás tímto v šachu.Vyrazte jej.....žádné stěhování a útěk z vlastního...peníze co chcete vrazit do stěhování dejte právníkovi a nechte se zastupovat...

jezz13
9. kvě 2017

@sangina Jenže vy v té nemovitosti předpokládám bydlíte 😉
V případě zadavatelky si neumím představit (a popravdě by mě to asi jako plátce daní i dost naštvalo), kdyby příspěvek na bydlení dostal někdo, kdo má na sebe napsaný rodinný domek obyvatelný dvěma rodinami a jen proto, že se neumí domluvit s partnerem, nutně potřebuje bydlet jinde za 9t měsíčně a očekává, že to stát zaplatí.

sangina
9. kvě 2017

@jezz13 to bydlím a paradoxně jsem byla i ve stejné situaci...V závěru to dopadlo tak ,že jsem otce dětí vyrazila ven..měli jsme identické problémy jako tazatelka v diskuzi o rodinných problémech

jezz13
9. kvě 2017

@sangina Gratuluji, že jste to dokázala rázně vyřešit a věřím, že se to podaří i Valkýře (už pro ten nick).

sangina
9. kvě 2017

@jezz13 ono totiž nic jiného nezbylo...bylo to děsný,málo peněz,hodně starostí a nikdo ,kdo by pomohl....a děti tři