Svobodná matka - jak to zvládnu?

kristas00
27. čer 2019

Ahoj holky,

snad mezi vámi najdu někoho, kdo mě trošku nakopne a nebo poradí. Abych to hodně zjednodušila jsem v pulce těhotenství a můj přítel mě opustil. Nechce být ani uvedený v rodném listě a nijak dál být toho všeho součástí. Vím, že pokud nebude souhlasit nemůžu ho uvést do rodného listu a mít tak nárok na alimenty. Na druhou stranu vím, sám mi to řekl - vyhrožoval, že pokud ho k tomu nějak donutím, bude se chtít na všem podílet a naznačoval že mi dělal peklo... Skončila jsem tak, že bydlím u rodičů. Určitě to nějak zvládnu když bude ještě miminko, ale věčně u rodičů bydlet nemůžu a díte poroste školka a škola a co kdybych marodila nebo se stalo něco horšího? mám strach jak to zvládnu finančně... Zda vůbec. Vím, že bych mohla být potvora a podat a něj žalobu o popření otcovství a pokud u soudu neprokáže že není biol. otec tak bude muset platit alimenty, ale mám strach právě, že mi dělal peklo nebo stejně ty alimenty neplatil... Je mi z toho všeho do breku. Potřebuji si asi vyslechnout víc názorů, třeba je nějaké řešení o kterém já jen nevím...

Moc děkuji.

bublina2019
27. čer 2019

@kristas00 ahoj, v první řadě si po narození malé zazadej o porodné. Nevím, jestli vám ho vyplatí, když nebude v rodném liste otec, ale každopádně bych po něm chtěla písemné, že odmítá být v rodném liste. To by ti porodné vyplatit měli. Je to 13 000kc. To by sis mohla odložit na horší časy. Rodiče ti určitě pomohou, minimálně v začátcích. Na sílu bych jej do rodného listu nedávala. Lepší klid a trochu si vzít od své vlastní pusy, abys měla víc pro malou, než žít v pekle. Představ si, že by vyžadoval kontakt s dítětem, bral by si dítě na víkendy a nestaral se o něj, dítě by jen trpelo. Ale také je možnost, že má jen na puse a dítě by si vůbec nebral.
S alimenty je to těžké. Stačí, když ti dá stovku a je za vodou. Bohužel, dnešní zákony.

Čekáš holčičku? Nebo chlapečka?

laka_lacenda
27. čer 2019

Na tvém místě bych si to nechala dát od něho písemně a nech to bejt. Já vím, bez peněz je to těžký, ale raději se vzdát alimentu, než se soudně přít s kretenem roky, nakonec bys měla pár korun, nervy v kyblu a peklo v životě. Vyměnila bych to za klid.
Určitě to nějak zvládneš i sama, nebudeš první ani poslední. A časem se určitě objeví někdo, kdo tě bude milovat i s dítětem. 🙂

zuzineckah
27. čer 2019

Ahoj, kdysi jsem byla v podobné situaci, tak docela tvé pocity chápu. Já otce neuvedla, ani jsem neškemrala o alimenty, nějak jsem na to neměla sílu. Pomohli mi rodiče, po roce jsem začala vydělávat, po třech letech jsme se od našich stěhovali... Byli mi velkou oporou, mohla jsem fakt v klidu pracovat a zajistit nám slušný příjem. Někde v te době jsem potkala svého nynějšího manžela a své tehdejší rozhodnutí nezaplatí bio otce do RL se ukázalo jako to nejlepší, co jsem mohla udělat. Po osmi letech jsme se vzali, manžel si dceru osvojil, což proběhlo naprosto bez komplikací a přihodili jsme k tomu ještě dva sourozence ❤️ Jen ti chci tím říct, ze ne každé rozhdonuti, které se jeví jako nešťastné, je opravdu špatné... Nic se neděje náhodou, vše má nějaký důvod 🙂 buď silná, hodně štěstí přeji

kristas00
autor
27. čer 2019

@bublina2019 Moc děkuji souhlasím právě s tím, aby se to vyřešilo v klidu a to riziko nízkých alimentu taky si uvědomuji... Čekám holčičku 🙂

barulina
27. čer 2019

Par korun od nej te nevytrhne. Navic ani platit nemusi,uze byt nekontaktni a pod. Byt tebou vubec nad zapsanim neuvazuji. A neboj vse zvladnes. Zajdi si na OSPOD, poprqdi ti ve vsem

kristas00
autor
27. čer 2019

@zuzineckah Děkuji tohle mi dává naději a taky si říkám, že život mě šoupe tam, kde mám být. Jsem ráda, že ti to vyšlo. Myslím si, že jsem dost pozitivní člověk a taky v to doufám, že se mi poštěstí... Jen to ted není lehké udržet si takovou náladu a lehké ještě asi nějakou dobu nebude,.

bublina2019
27. čer 2019

@kristas00 poslala jsem ti interní zprávu 😊❤️

janule1940
27. čer 2019

Já si upřímně myslím, že než se celý život hádat s někým, kdo očividně dítě nechce a používal by ho jen zbraň proti tobě, a komu by stejně nakonec soud vyměřil třeba 3000kč alimenty, tak raději být svobodná matka a dítě bez otce v rodném listě. Dcerka se na to jednou zeptá, ale to už může být úplně jiná situace. Třeba brzy najdeš někoho, kdo Vás bude mít obě rád. Dcerka to jednou pochopí. Jinak bych si zašla zavčas na sociálku, vysvětlila jim situaci a zeptala se, co a jak. Často člověk ani neví, na to má všechno nárok. Ty samozřejmě asi nedosáhneš na všechny příspěvky tím, že jsi u rodičů. Budou Vás počítat jako společnou domácnost. Stejná situace se stala mé kamarádce. Teď má už 3 leté dítko a s novým partnerem miminko. Jsou spokojení a šťastní. A za mě raději být sama od začátku, než když by tě partner opustil třeba ve 2 letech dítěte, to už je pak těžší.

sudylichozrout
27. čer 2019

To uz je snad dvacaty dotaz behem tohoho mesice na podobne tema. Damy, kam davate rozum, kdyz si vybirate partnery?
Do RL ho nezapisuj, kasli na nej, nema to cenu. Lepsi zadny otec nez otec idiot.
Preju pro dalsi vyber stastnejsi ruku.

evka_slovenska
27. čer 2019

Taky ve svem okoli vidim ze hadat a dotahovat se s nejakym kretenem o dite jen aby mi delal naschvaly absolutne nestoji za zadne prachy. Kdyby se mi to trefilo s nejakym blbem tak mu to ani nereknu ze jsem tehotna, zmiznu mu z oci a RL taky figurovat nebude.Kdyz vidim ceho vseho jsou ti chlapi nekdy schopni....tomu bych teda chtela fakt zabranit.

zuzineckah
27. čer 2019

@kristas00 nebudu ti lhát. Přijdou hodně těžké chvilky... Není to jen o financích, mnohem sžíravější je ten pocit, že někdo opustil tvé dítě, které bude ve všech směrech dokonalé (jako pro každou mámu to její). A ač bude mít kolem sebe jistě spoustu lidí, kteří ji budou milovat, tak někde v tobě se to bude mlátit dlouho a hodně... Musím říct, že se mnou to cloumalo spoustu let, pocit nespravedlnosti, vztek, nekonečné otázky. Ale jsem velmi hrdý člověk a od začátku jsem měla problém prosit se někomu o něco, co má být samozřejmost. Jak malá rostla, byla šikovná, pěkná, tak ve mně ten pocit jen sílil... Vše začalo ustupovat až když jsem potkala manžela. Najednou jsem všechno viděla z jiné perspektivy. A nejen proto, že jsem byla zamilovaná jak blázen 🙂)) Půl roku jsem ho držela od malé dál, až když jsem si byla tak nějak vnitřně jistá, že to má budoucnost, začlenila jsem ho do jejího života. Věnoval se jí hodně, učil na kole, plavat, nosil na ramenou, prostě tak jak to tátové dělají. Myslela jsem, že mi pukne srdce, tak jsem byla šťastná. Pak jsme se sestěhovali a ještě pár let spolu žili na psí knížku. Byla jsem sice hrozně moc zamilovaná, ale nehnala jsem se do ničeho vážného příliš rychle. Po takové zkušenosti, jaká mě potkala, už je člověk prostě opatrnější... Všechno je prostě tak jak má být. Ale člověk to nedokáže vyhodnotit pozitivně hned. Já to vidím až s odstupem let...že všechny ty probrečené noci, obrovský pocit křivdy a vzteku, že to všechno k něčemu bylo, že mě to někam posunulo. Ty si tím také určitě projdeš. Je skvělé, že myslíš pozitivně a máš rodinu, která stojí při tobě. To je momentálně to nejdůležitější❤

kristas00
autor
27. čer 2019

@zuzineckah Děkuji za tvůj příspěvek. Jak píšeš v začátku, že to nebude jednoduché a nejen kvuli financím to pociťuji už teď a tak nějak tuším, co ještě muže přijít. Ty myšlenky jsou hrozně těžce zvladatelné a určitě budu někdy z malé strašně vyčerpaná a budu tomu asi i propadat. Ale rozhodně nemám v plánu se tomu poddat, chci do toho dát vše co můžu. Na nového chlapa zatím pomyšlení nemám a dám tomu volnost, ale určitě hned na něco jen tak nekývnu, jak říkáš, člověk je opatrný.

Vaše odpovědi celkově mi dodávají odvahu abych se tolik nebála a jste důkazem, že to má i šťastný konec, děkuji holky♥

zuzineckah
27. čer 2019

@kristas00 zníš fakt rozumně. Budu ti držet palce. A taky doufám, že vše půjde v rámci možností hladce - ať už to dopadne jakkoliv. Jinak já manžela potkala v době, kdy jsem sama se sebou uzavřela dohodu, že chlapa do našeho života nebudu tahat minimálně dokud dcera nebude mít tak 8 - 9 let, aby už to pak dokázala pochopit 😀 To jí byly tři roky a já právě odmítla kamaráda, který o nás hodně usiloval, byl by jistě skvělý partner, byl podstatně starší, s dospělými dětmi, zajištěný, v mnohem jsme měli shodné názory, stejný humor. Ale prostě z mé strany nepřeskočila jiskra... 🙈Nechtěla jsem mu lhát a být s ním jen kvůli vidině pohodlného života. V den, kdy jsem mu vše narovinu řekla a zůstali jsme dobrými přáteli (dodnes), tak jsem večer šla pracovně na jednu akci a tam potkala svého muže... Prostě plánuj si co chceš, osud si to stejně udělá po svém😎😍👍 😂 Bude dobře, uvidíš👍

magdanaty
27. čer 2019

Pokud tě opustil už v těhotenství, buď ráda. Nějak to zvládneš a podle mě to je lepší, než kdyby tě opustil až po narození dítěte..je to prostě fakt a tak to ber, do nového ho nenut, kor když ti vyhrožuje.. takovýho tátu si to malý přece nezaslouží..tohle není člověk, co by měl vychovávat dítě.

8slunicko6
27. čer 2019

@kristas00 Ahoj,takto to má sestra. Porodne dostala i bez otce v rodném listě. Žije u rodičů, k rodicaku ji ještě dávají příspěvek asi 500 měsíčně což je bída. Ale díky podpoře rodiny to zvládá akorát si nemůže vyskakovat. Otce neuvedla, také ji vyhrožoval že až si malého půjčí tak ho už nevrátí apod... Navíc on má ještě jedno dítě a platí na něj občas jelikož žije bohémským životem a je věčné bez peněz. Na něm by nebylo ani co si vzít jelikož nic nemá a akorát by byla v nervech kvůli péči atd...

bayt
27. čer 2019

@kristas00 Tak to vůbec, normáln bych ho uvedla jako otce, klidně soudně, a chtěla po něm poslední korunu - ještě aby z toho vyšel takto vítězně! Neboj, takový imbecil se nebude chtít moc podílet, bude chtít mít pokoj. Malé kojené dítě mu stejně nedají, nebudou mít vztah.

priefi
27. čer 2019

@bublina2019 tak vetsi blbost, nez ze ma chtit po ex, ze nechce byt uvedeny v RL jsem neslysela. Tohle je doznani, ze je otcem 😅 vetsi pravdepodobnost, ze dostane porodne, je, kdyz v RL nebude uveden (pokud ona splnuje podminky).
@kristas00 uprimne? Pokud nema zajem o dite ted, nezmeni nic fakt, ze bude v RL a naopak, muze pak delat dusno kdykoli, kdyz si usmysli, ze nakonec chce byt v RL. Dite ma narok znat sveho biologickeho otce a Ty mas narok na alimenty. Nebyla bys prvni ani posledni, komu takto ex vyhrozoval a pak o dite nejevil.zajem
Ale pokud ses si jista, ze by zmizel z Vasich zivotu, stoji to za zvazeni ho tam neuvadet

sudylichozrout
27. čer 2019

@bayt dobre a ceho docili? On bude mit soudne urcene aliky, ktere stejne nebude platit. Ona se s nim bude akorat dohadovat a bide to akorat konflikt na konflikt. K nicemu. Lepsi se na to vybodnout, vymazat ho ze zivota a doufat, ze po tatinkovi dite moc povahovych vlastnosti nezdedi.

bayt
27. čer 2019

@sudylichozrout Pokud nebude platit, půjde do lochu, ne? Kam by se asi i hodil.

sudylichozrout
27. čer 2019

@bayt ale nepujde. Dostane maximalne tytyty a exekuci na mzdu. Takze se dohodne se zamestnavatelem, aby mu to daval bokem na packu a jede se dal. To by k tomu neplaceni musel jeste delat jo bugr, aby mu to soud spocital natvrdo.

barulina
27. čer 2019

@bayt za prvni oznameni jiste ne. Podminka, pak nebo jako verejneprospesne prace, exekuce, ale ba co kdyz nebude mit priznny pprijem, mozna pak zabaveni ridicaku a pak treba nekdy ten kriminal. Navic na to aby mohla podat.trestni oznaameni muso neplatit a to ani njakou pidi cast 4 po spbe jdoouci ukoncene mesice a na to si davaj pozor.

bayt
27. čer 2019

@sudylichozrout Tak bude mit minimalni duchod..ale znam i chlapa, co fakt za tohle sedi.

kristas00
autor
27. čer 2019

@bayt tak úplně nevím zda bych chtěla tuto variantu kdy bych měla nucené alimenty, konflikty se střídavou péči.. Bohužel tento stát lidi nezavírá za neplacení alimentů (nebo ne tak přísně) ale kdyby jo, tak bych vážně asi nechtěla takového chlapa mít v rodném liste...

Jak jsem psala v příspěvku, chtěla bych to řešit dohodou pokud by na nějakou přistoupil, ale asi ne to hnát na sílu.

zuzineckah
27. čer 2019

@bayt když pominu fakt, ze takový vůl si ani nezaslouží byt otcem, tak co by z toho měla? Když nebude chtít platit, tak platit nebude. Pokud bude chytračit, pošle ji jednou za dva-tři mesice tisícovku, nebo ani to ne, aby nemohl byt označen za jednoznačného neplatice. Takže bude dlužník. Super. A dal? Pak si třeba začne dítě nárokovat, v horším případě ho proti matce očkovat... vyhlídka přímo snová🙄O uvedeni do RL bych uvažovala jen v případě, ze má ten blb normalni rodiče, tedy eventuálně fungující budoucí prarodiče pro mé dítě. O ty bych ho asi připravit nechtěla. V mem případě to třeba neslo. Adoptivní rodiče otce zemřeli dávno před narozením dcery. Ty skutečné nezná ani on. Ale kdyby byla situace zakladatelky jiná a byla by šance, ze aspon oni jsou normalni, oslovila bych je...

bayt
27. čer 2019

@kristas00 Jasne, ja nevim, jak to chodi. V kriminale jsem par neplaticu videla. Mne je jen lito, jak se nekdo muze takhle zachovat a jeste si beztrestne chodit po svete.

zuzineckah
27. čer 2019

@bayt je to šílený, ale takových idiotů běhá po světě poměrně hodně...🙄

raliska
27. čer 2019

Ahojky, pokud mas podporu rodiny, tak se na nej vykasli... Neni nic horsiho nez videt plakat vlastni dite... Mam 5 letou dceru a nedavno me to totalne polozilo... Slzy jak hrachy a rikala, ze ji tatinek zlomi srdce, pokud uz za ni neprijede... Nebyl za ni od rijna a synka 5mesicniho tudiz ani nevidel... K nemu se priznat nechce... Ja mwm v sobe neustale dilema, protoze podporu rodiny nemam a zvladat to sama je narocne, ale opravdu uz nikdy nechci zazit, aby me deti kvuli otci plakaly...
Drzim pesti! Kdyby jsi chtela, klidne napis sz

barulina
27. čer 2019

@raliska jezis to je strasne. Prominte ale to je debil. Ja bych si nikdy neodpustila ldyby kvuli me ma mala plakala. Co tem chlapum roste v hlave?

raliska
27. čer 2019

@barulina mam na to uplne stejny nazor. Zel jeste ma drzost psat, jak mu mala chybi... Prit ji ani nezavola... Za techto okolnosti jen doufam, ze uz se nikdy neukaze, ze na nej mala trochu zapomene a syn ze ho ani nepozna

vineta
27. čer 2019

@kristas00 Klidně ho neuváděj, ale měj na paměti, že může prakticky kdykoliv otočit a otcovství se sám domáhat. Takže je klidně možný, že nakonec v tom RL stejně bude a jen se připravíš o alimenty do začátku a výživný na sebe (pokud by to teda z něj bylo jak vytlouct, lze se domáhat zpětně pouze 3 roky na dítě a 2 roky na neprovdanou matku). Chápu, že ho za současný situace nechceš v životě svým ani svýho dítěte, bohužel na jisto se ho nezbavíš prakticky nikdy - největší jistota je teda sehnat posléze dítěti jiného otce, který se nechá zapsat do RL, tam už je pak domožení se otcovství větší problém.