Svobodné maminky. Jak to zvádáte?

lenulka20
28. zář 2011

Ahojky najdou se tady nějaké svobodne maminky??,a jestli ano jak to zvladate???

janice20
18. pro 2011

ahoj holky tak po dlouhé době se sem konečně dostávám když malá je vzhuru tak sme bud venku nebo doma uklízíme a dnes mi navíc spala jen půl hodinytak šla večer dřív spát napečeny mám jen zatím 4druhy cukrový a další 2 bych ještě chtěla upéct

lenka5731
19. pro 2011

@janice20 jak bys to musela platit? všechny soudy, které se týkají dětí, tak jsou bezplatné! že by někdo musel platit 20 tis za žalobu na určení otcovství, je naprostý nesmysl. platí se akorát kolek na rozvod. komerční posudek o určení otcovství se platí, ten jde mimo soud a ten si můžete nechat udělat vy sami.

holky, když si přečtu tuhle stránku, tak je tu strašně moc různých polopravd a šumů, jestli nad něčím tápete,tak si to nechte vysvětlit od někoho, kdo tomu rozumí nebo si přečtěte zákony (hlavně zákon o rodině).. ať si nekomplikujete život 🙂

jinak cca 2 a 1/4 roku jsem byla taky samoživitelka, teď už bohudík delší dobu nejsem.

amrash
19. pro 2011

Zdravim, dlouhou dobu jsem byla se synem samozivitelka, sveho EX jsem setrila - nechtela jsem se soudit. Nakonec k tomu stejne doslo. Soudni poplatky nebyly zadne, jelikoz jde o opatrovatelsky soud. Alimenty byly srovnany na patricnou castku, navic s nutnosti doplatit 3 roky zpetne. Ve finale me mrzelo, ze jsem se k soudu rozhoupala az po letech, tak dlouho ho setrila a zbytecne tahla vsechno sama!!! Tak se nebojte a bojujte. Sproste je mit dite a nepodilet se jak na vychove, tak na financich. Drzim vsem palce!
P.S. Pokud jste byly s EX i sezdany, tak ma vyzivovaci povinnost i na vas!

lenka5731
19. pro 2011

@amrash to jsou právě ty omyly, jak jsem psala výš...

muž má vyživovací povinnost i na matku svého dítěte se kterou nebyl sezdán! ale jen do dvou let dítěte.

janice20
19. pro 2011

@lenka5731 no on si nechal udělat otcovství přes internet nějakou podezřelou firmou kde odebral sobě a malé sliny a odeslal to tam bohužel ne předemnou navíc bylo na tym papíře napsané že je to nepoužitelné u soudu a vyšlo to že není otcem jenže když sem snikým jiným nebyla tak musí byt otcem on a tak sem to dala k soudu a on tam dal ten papír a žádny testy se nedělali a udělali mu jen znalecký posudek že není otcem přitom sem po soudu chtěla aby udělali testy dna takže nakonec sem platila já misto něho a on si ještě vidělal 2000kč

amrash
19. pro 2011

@lenka5731 Jenze ja resila situaci s byvalym manzelem, proto jsem to tu take zminovala. I kdyz jsem od 4. mesicu syna fungovala prakticky jako svobodna matka.

lenka5731
20. pro 2011

@amrash já to chápu, že ty jsi řešila situaci jako vdaná, ale když sem napíšeš větu: "Pokud jste byly s EX i sezdany, tak ma vyzivovaci povinnost i na vas!" , tak z toho logicky vyplývá, že nesezdané nárok na nic nemají a za sebe předpokládám, že si to tu tak většina laiků přebere. Nemyslíš? 🙂

amrash
20. pro 2011

@lenka5731 Myslim, ze se zaobiras malichernostmi! Popisovala jsem svou situaci s nejlepsim vedomim a svedomim a neni treba do mne rypat. Za dobrotu na zebrotu. Jeste, ze takovych jako ty tady nen vic. I kdyz to treba v principu myslis dobre. Zdar.

lenka5731
20. pro 2011

@amrash to není malichernost, to je právní rada 🙂 pak tu nemá být tolik zmatených holek. Ahoj. 🙂

amrash
20. pro 2011

@lenka5731 Prima, netusila jsem, ze jsi majitelkou advokatni kancelare! Jinak bych se totiz na tebe obratila v dobe, kdy mi nikdo v mych narocich na vyzivne na mou osobu neporadil!!!

llluckaaa
20. pro 2011

@amrash @lenka5731 Myslím, že každá rada je drahá, a čím přesnější, tím lepší. Já osobně mám taky raději přesné informace a jsem ráda, když můj omyl někdo napraví. Takže podle mě není na místě se urážet. A napsala bych to spíš naopak - škoda, že takových tady není víc.

evqa
20. pro 2011

lenka5731 ahoj, promin, ze ti budu trochu oponovat,ale opravdu, kdyz mas urceni otcovstvi pres soud, tak to stoji necelych 20.000,- byla jsem na tom pred pul rokem. Pokud by jsme si to nechaly udelat bez soudu, tak stoji cca 5000 + pokud chces mit doklad, ktery by uspel u soudu tak dalsich 1000,- jinak pokud otec nechce a tobe nezbude nic jineho, nez to dat k soudu, je tam tech 20000,- ale v pripade, ze to vyhrajes a jsi na MD, tak to plati stat. A jelikoz otec je ted taky bez prace, tak byl taky osvobozen, jinak by si to platil on, jelikoz to nechtel uznat a prohral ho. Nepsala bych tu nejake bludy,ale akorat se kvuli alimentum a tomu vsemu soudim, takze pisu, jak jsme dopadli a co kolik stalo. mej se

lenka5731
20. pro 2011

@evqa tak to teda fakt koukám, jestli jsi to absolvovala nedávno, tak asi víš o čem mluvíš. 😕 😕 😕

každopádně jsem vždy vycházela z toho, že když podáš žalobu na určení otcovství, tak tam uvedeš opravdu biologického otce, a ne že dojde před soudem k omylu.

já jsem to soudně bohudík řešit nemusela, dohodli jsme se na tomhle, stejně jako na všem ostatním (zatím, a že je to už pár let), ale rodinné právo jsem dost načítala a i jsem pár holkám v okolí v radila a moje rady pomohly (pravda, nebyl to zrovna tenhle případ). 😕 ale bylo to v osobní rovině, ne přes internet. i ve škole (VŠ) jsme se učili, že soudy týkající se poměrů dětí jsou oproštěné od poplatků (to už je tedy pár let). tak nevím no. 😕 tak to se omlouvám.

amrash
20. pro 2011

@llluckaaa Pokud se nepletu, nenapsala jsem zde zadnou lez. Informace, ktere jsem popsala jsou pravdive a platne! Pokud existuje i jina varianta v pripade nesezdanych - o tom nemusim nic vedet. Zrovna tak jako o tom, ze je limitovana pouze 2 lety!

llluckaaa
20. pro 2011

@amrash Pokud se nepletu, nikdo tě tu ze lži neobviňuje. Já sama nevím, jak to funfuje. Reagovala jsem pouze na tvoje nepříjemné chování, když tě někdo opraví a ty uraženě reaguješ, cituji: "Ještě že takových jako ty tu není víc."

amrash
20. pro 2011

@llluckaaa S dovolenim - nebylo co opravovat, snad pouze doplnovat o info, ktere se me situace netykalo a o kterem tudiz - znovu podotykam - nemam povedomi. Ja vychazela z aktualniho jednani okresniho a krajskeho soudu, ktery probehl v tomto roce.

llluckaaa
20. pro 2011

@amrash Jenže když napíšeš, že na vyživování má někdo právo, pokud byl s manželem sezdaný, tak přesně jak píše Lenka5731, všichni to pochopí, že nesezdané na to právo nemají. Proto nerozumím tvé podivné reakci, když to někdo uvede na pravou míru.
Ale tohle už je diskuze na jiné téma a navíc mám pocit, že ty tak nějak nechceš pochopit, o čem tu píšu, takže s tím už končím.

evqa
21. pro 2011

lenka5731 ano, já jsem si otcem jistá byla, proto, když on to nechtěl uznat jsem to brala přes soud. Psala jsem to tak nějak obecně, že kdyby to ta matka náhodou prohrála a dotyčný otec nebyl, musela by to platit ona,ale jen v případě, že by pracovala. Matky na MD jsou samozdřejmne od poplatků osvobozeny. za nic se neomlouvej, jen jsem prostě psala, jak jsem to měla já a jak mi to vysvětlily.

amrash
21. pro 2011

@llluckaaa Je fajn, ze nejaky narok - i kdyz dvoulety, maji i zeny, ktere vdane nebyly, ale porad se tady do mne navazite jen proto, ze jsem tuto skutecnost v ramci sve situace nevedela. Jako bych snad uvadela schvalne nekoho v omyl. Ja se nehodlam hadat, myslela jsem to dobre zvlast, kdyz jsem to mela dlouha leta se synem tezke, sami jsme se probojovavali od jeho 4 mesicu. Nemam fakt chut se tady nechat vami pranyrovat!!!

janice20
22. pro 2011

@evqa ale muselo se to dám na ten soud od narození dítěte do jeho pul roku pak už máš smulu a já jak sem psala jsi a byla jsem si sním jista v té dobe těhotenství a i na začátku jsem byla jen sním a nechal si udělat ty testy přes internet a tam to vyšlo blbě tak sem to dala k soudu určení otcovství a on tam dal ten papír a uznali mu to a testy ani nedělali a přitom na tom papíře bylo napsaný že k soudu je nepoužitelný no tak 20000kč sem musla nakonec platila místo něho

evqa
22. pro 2011

janice20 tak to je opravdu nejaky divny. Me na tech odberech rekli, ze kdyz to jde takhle mimo soud, tak to stoji i s tim papirem k soudu nejakych cca 6000-7000 a navic to u soudu nevezmou. Ja byt na tvym miste, tak se odvolam k jinymu soudu s tim, ze nemas jistotu, ze to jsou opravdu jeho vzorky, kdyz si je odebiral nekde sam a navic bych chtela ukazat ucet, neverim, ze ho ty testy staly 20000,- kor, kdyz to je pres net. Nevim, jak dlouho mas po soude, ale jestli chvili, tak se opravdu odvolej. Do pul roku se da odeprit otcovstvi,ale testy si muzes nechat udelat kdykoliv, tak mi to aspon vysvetlily.

janice20
23. pro 2011

no tak třičtvrtě roku už a stálo ho to 4000kč právě posílal to poštou a ne předemnou tak to je bud ta firma z netu nebo on stím něco udělal ale to už je ted pozdě na odvolání

evqa
23. pro 2011

janice20 a nezkousela jsi treba se zeptat na internetu tech bezplatnych pravniku? Vim, ze to je asi tezky,ale byt tebou,tak to nenecham jen tak. Chlapi jsou potvory. Nadelaji si deti a chudak zenska aby to pak vsechno zvladla.

kathule
26. pro 2011

ahoj holky, já jsme momentálně svobodná matka jen papírov...ale co není může být že... Dceru mám z prvního vztahu a když byl malé rok, rozešla jsem se s ním, důvody jsou obšírné tak to vynechám 😉 Pak jsem byla sama a když byli malé 4 takjsem si našla přítala co s ním mám teď synka. Nebudu lhát, taky to není ideál ale ten bych hledala celý život. Ale je hodný, má nás rád, mě (prej) miluje a hodně doma pomáhá...co je to minus? finance... poslední dobou se mu moc v práci nedaří a to je dost kámen úrazu...zatím to nějak zvládáme ale nebaví mě tak žít 😝 Upřím když jsem byla sama žili jsme si skvěle i když z rodičáku a přídavků. Já nejsem náročná a tak jsme utráceli za jídlo a za výlety a ještě nám zbylo dost. Dcera chodí do školy takže platím jen obědy a to taky dost pomáhá šetřit pač za tu cenu doma prostě neuvaříte. NO tak to jen tak v kostce..
Jinak s ex máme vše soudn ale je to už njaký ten rok, ted bych chtěla zažádat o zvýšení alimentů protože pán si chce zažádat o úpravu styku... nechce se tomu hňupovi vstávat v sobotu na 9-tou a chce ji od pátku. (úkoly do školy máme asi dlat v neděli do noci bo co 🙄

llluckaaa
26. pro 2011

@kathule Ideální manželé existují jen v pohádkách nebo filmech od Rosamunde Pilcher, bohužel ☹

kathule
26. pro 2011

@llluckaaa no práv no 😔 zas ale lepší ne drátem do oka jak se říká že... 😅 😀

llluckaaa
26. pro 2011

@kathule Přesně tak 🙂 Když pak člověk vidí, jací jsou někteří ostatní chlapi hovada, tak je ještě šťastný za toho, kterého má doma 😀

kathule
26. pro 2011

@llluckaaa můj ex byl právě hroznej hajzl takže teď si vážím každého pohlazení a hezkýho slova

llluckaaa
26. pro 2011

@kathule Já sice nemám s nějakým hajzlem osobní zkušenost, ale i tak dovedu ocenit, co mám doma 🙂

kathule
27. pro 2011

@llluckaaa toje dobře, člověk by si měl vážit toho co má dokud to má 🙂