Svobodné maminky. Jak to zvádáte?

lenulka20
28. zář 2011

Ahojky najdou se tady nějaké svobodne maminky??,a jestli ano jak to zvladate???

janice20
1. říj 2011

ahoj já jsem svobodná maminka rok a pul staré Lucinky a bydlím sní u mych rodiču tak to celkem jde ale kdybych bydlela někde v bytě sama tak je to horší pač mám jen 3800kč mateřské+500kč přídavek na dítě 😉

lenulka20
autor
7. říj 2011

@janice20 ja take s malym bydlim u rodicu mame velikej barak tak tady mame byt ale s penezma je to opravdu strasne:(

janice20
8. říj 2011

to my mame pokoj no ty peníze sou ubohý ve vládě to maj na den na 2dny a my to musíme mít na celej měsíc a to ještě matka+dítě navíc když mala nemá otce zaspaného v rodném listě tak nám ani neplatí alimenty

berinka1
8. říj 2011

Ahojky,já teda ještě nejsem "svobodná" mamka,ale v nejbližší době mě to čeká..bydlíme u mých rodičů,malá se má v lednu narodit,snad to nějak budu zvládat..Mám dost dluhu díky němu,dnes mě řekl,že na malou platit nebude,že nevidí důvod, tak to jsem dost koukala..Doufám,že mě podepíše papír o otcovství,když ne,tak podám po porodu žalobu na určení otcovství a pak platit bude muset..
@janice20 ty to tak nemůžeš udělat?podle zákona o rodině má dítě právo na oba rodiče,takže žalobou se to dá určit..

janice20
8. říj 2011

@berinka1 má právo na oba rodiče ale cobys dělala ty kdyby ti řekl že máš dát malou do děcáku?? prostě at se jí zbavím? připadá ti to normální? a navíc má dluhy a kdyby se mu něco stalo třeba že by zemřel tak ta malá ty dluhy zdědí a to nechci 😖

janice20
8. říj 2011

sice je blbé že nebude mít tátu ale nikdo není třeba se časem někdo najde přítel a pro malou třeba i táta

berinka1
8. říj 2011

@janice20 tak to je dost hnusný:( to mě mrzí.Ale dědictví muzes odmítnout,resp.malá. A budoucí přítel/nový táta si ji může osvojit, ale tím pádem by pak měl všechna práva i povinnosti otce.. možná na druhou stranu lepší toto řešení:(
U nás byla chtena,aspoň mě to tak přišlo,ale ty posledni měsíce,to je děs:(

janice20
9. říj 2011

@berinka1 tak u mě byla nechtěna ale chtěla sem si jí nechat a on je totiž rozmazlenej jedináček a nechtěl nikdy ale zapoměl na to že mala i kdyby byla v děcáku tak stejně na ni by musel platit,ale to je jedno kdyby na ni platil a tak tak by se sní musel vídat a mala jak by byla starší tak aby neřvávala že třeba nechce a kdyby se našel nový táta-přítel a ten starej by byl v rod.listě a chtěl by tam byt ten novej tak ten 'starej' by musel souhlasit stím aby tam mohl být ten novej

eyael
9. říj 2011

@janice20 - to že on by jí dal do děcáku neznamená, že se tím zbavuje svých rodičovských povinností, je to jen sprostej parch.nt, promiň 😒 jinak dluhy po rodičích sice zdědí každé dítě, ale nemusí je při jejich smrti přijmout když nepřijme dědictví 😉

janice20
9. říj 2011

@eyael no já to nechám tak jak to je, ale on se jí tam stejně ani nechtěl zapsat takže to nechám takhle já vím kdo j její otec a mám pořád na něj kontakt, atd a pak až se mě na něj bude ptát tak jí to tak řeknu jak to bylo a kdo to je a říkám uvidíme

eyael
11. říj 2011

@janice20 - samozřejmě, rozhodnutí je na tobě 😉 je jen škoda, že od něj nemáš žádný, byť jen malý příjem. Každá koruna dobrá 🙂

lucie77smolek
11. říj 2011

Ahoj Holky! 😀 😀 😀 Patřím mezi svobodné. Letos v lednu jsem se rozvedla. Každopádně,že na kluky platí🙂 Nebudu se radši svěřovat co bylo příčinou,ale jsme na tom podle mého pohledu s klukama líp. Každopádně,že si někoho vyhlížím,protože až bude klukům čtnáct,nedokážu jim nahradit tátu a řešit jejich některé dospívající průšvihy 😒

janice20
11. říj 2011

@eyael to je pravda ale pak zas by měl nárok jí vydat a navíc bych možná nedostala přídavky bo bych myslím musela dokládat jeho příjem když ho má malá v rod.listě ne? 😉

janice20
11. říj 2011

@lucie77smolek taky si hledám přítele a ted aspon uvidím jak se chová k malé jestli je na ní hodný a nebo zlý a se s jejím otcem rozešla když sem byla v 6měsíci těhotenství

eyael
11. říj 2011

@janice20 - nejsem právník, ale nároky a četnost styku s dítětem určuje soud 😉
snad se nepletu, ale přídavky bys dostala, ty dostává vždy jeden z rodičů (v klasické rodině). A myslíš, že by ti na alimentech platil tak velikánský sumy, že bys už neměla na nic jiného nárok? 😉 zkus se jen tak zeptat nějakého právníka, za konzultaci zas tolik nedáš a možná bys byla příjemně překvapená 😉 přijde mi, že se z toho ten tvůj bídák vyvlíkl až moc lehce 😉

janice20
11. říj 2011

@eyael byla sem u právníka a právě že on nemá zas tak velkej plat a navíc už má 1dítě tak by platil podle právníka tak max.500kč pac jeho plat je kolem 10000kč hrubého

eyael
11. říj 2011

@janice20 - to je nějak málo ne? 10tis měsíčně plat je docela dost, to má cca 7,5-8? čistého? no to je hrozný, hlavně že na to první dítě platit může... asi bych zašla ještě za jiným právníkem-advokátem, tohle mi přijde hnusný 😢 no nemáš to lehký, to teda ne. Ještě že máš rodiče, kteří tě podpoří.

janice20
11. říj 2011

@eyael to jo teda ale on na to první plati 1500kč měsíčne a tomu to prý už snížit nemužoujá taky nechápu proč by na nás neměl platit stejnou částkou jako na to první ale ono se u soudu přímo počíta aj kolik platí inkaso a co mu ještě strhavaj z učtu a pak mi tam daji kolik bude platit

eyael
11. říj 2011

@janice20 to je šílený 😖

janice20
11. říj 2011

@eyael to jo ale nechám to tak protože k soudu to mužu dát do pulroku od narzení malé když by se mi tam ani nechtěl napsat což on nechtěl

lucie77smolek
12. říj 2011

@janice20 Lucinka je hrozně krásná! 🙂 Vypadá velmi roztomile. Hlavně,že se vám daří! 😀 😀 Chlap do domácnotsti by se hodil. 😉

janice20
12. říj 2011

to určitě by se hodil, ale on byválej byl tak celkově divnej a já sem celkem ráda že sním nejsem,ale když se najde někdo novej tak nevadí no

lucie77smolek
12. říj 2011

@janice20 Myslím si,že jsme obě udělali správně,ačkoli jsme měli obě dvě stejný problém😉

janice20
12. říj 2011

@lucie77smolek taky myslím že jj no jak říkám když se najde někdo nějakej přítel novej kterej má rád děti a měl by rád i malousak jak říkám uvidím jak se bude chovat k malé nebo jak se chová k dětem a podle toho by se vidělo

janice20
13. říj 2011

tak mi dnes přišla konečně mateřská na účet s týdením zpožděním 🙂

lenulka20
autor
8. lis 2011

jo holky jak ja bych potrebovala chlapa v domacnosti:(je mi smutno a mam strasny myslenky:(jinak s otcem maleho sem podstoupila testy dna a nabidl ze mi bude platit na maleho 2tisice ale ze ho nechce znat coz sem rada a budu doufat ze si nekoho najdu kdo bude milovat simonka a i me🙂
@janice20
@lucie77smolek
@eyael
@berinka1

janice20
9. lis 2011

@lenulka20 taky někoho hledám a malej na ni ani neplatí ani ho nemá v rod.listě

janice20
1. pro 2011

ahoj holky 3tydny sem tu nebyla co novýho u vás u mě celkem nic až na to že sem si našla přivýdělek

evqa
2. pro 2011

Ahoj holky, přidávám se k diskusi. Jsem taky samoživitelka, i když jsem na tom asi líp jak vy, jelikož my už novýho tatínka máme. Otec nás nechal, když jsem byla ve 3 měsíci. Vím, že je to možná trochu složité,ale právě mi přisly papíry ze soudu. Já jsem otce udala. Nevím, proč by se z toho ti chlapi měli vyvlíknout. Možná je to z mé strany špatně,ale já si říkám, že každá koruna dobrá a navíc to není pro mě,ale za ty peníze můžu koupit něco pěknýho. Jinak co se týče soudů a všeho. Jestli se bojíte dluhů otce, tak neoprávněně. Dědictví se můžete zříct. Jinak se nebojte toho, jestli má otec nějaké půjčky a podobně. Mám 8 měsíční dcerku. Otec od března 2011 nepracuje, tudíž už nemá ani podporu. Na soud poslal několik výpisů z banky, kde je jasné, že má půjčky. Soud si zjistil, jestli mu PÚ nabídl nějakou práci v oboru, jaké jsou možnosti mimo obor a určil mu alimenty 2.100,- s tím, že dluh musí splácet po 1.000,- to znamená 3.100,- měsíčně. Zároveň tam napsal, že už má dítě, které musí živit a je mu jedno, kde na to sežene. To je jeho věc. Musela jsem dávat i žalobu na určení otcovství, která stojí cca 20.000,- ale jelikož jsem na MD, tak jsem to neplatila.

Nějak jsem se tu rozepsala,ale snad to některé pomůže, která se rozhoduje, jak to má udělat. Víte, ono je sice teď pěkný, že mám přítele, nějakou oporu,ale já nevím, co bude za pár let a co když pak nebudu vycházet, jak to tomu malýmu vysvětlit. Co když si za pár let vaši otcové vzpomenou, že mají děti, dají návrh k soudu, že chtějí styk s dítětem. Budou soudy, soud to schválí a stejně vám ty alimenty budou muset platit,ale o kolik příjdete do té doby vám už nikdo nedá. Nevím, možná je to jen můj názor. Já jsem si vědoma toho, co se může stát, ani jsem otci nezakazovala styk s malou,ale on nejeví zájem,ale to už je jeho problém. Jednou tady má dítě, tak ať se taky stará.

Nějak si to přeberte,snad to zvládnete. 😀 je toho hodně 🙂

janice20
2. pro 2011

@evqa no vidíš to já bych musela platit tak aji tak tak to nemělo cenu tam ani dávat 😒