Svobodné maminky/samoživitelky, pojďte sem 🙂

lansi83
22. říj 2017

Ahoj, zdravím všechny úžasný maminky, které vychovávají svoje dítě(děti) bez tatínka, ať už z jakéhokoliv důvodu. Já jsem svobodná maminka 2,5 syna. Jsem na něj sama už od jeho narození, bohužel musím říct, že byl neplánovaný. Jeho biologický otec místo, aby se o nás postaral, zůstal pěkně bydlet u rodičů v "péči" svojí maminky. V těhotenství mi s ničím nepomohl, výbavu jsem pro mimi platila ze svých úspor, jen mě stresoval, tak jsem "vztah" 2 měsíce před porodem ukončila. A jako by toho nebylo málo, je syn bohužel nevyléčitelně nemocný, pořád jezdime po různých preventivních prohlídkách a je to hodně těžké. Mám rodičak, příspěvek na dítě a výživné od otce 3000 Kč. Na to všechno dojíždění a placení všech potřebných věcí je to ale málo. Taky proto musíme bydlet u babičky, kde se dělíme o náklady na bydlení půl na půl. Zájimaly by mě příběhy jiných maminek v podobné situaci a jak to zvládají. Budu ráda, když se ozvete a podělite o svůj příběh. Děkuji všem. Pa 🙂

luckamarcu
22. říj 2017

@lansi83 napsala jsem ti SZ

jancaand
23. říj 2017

Ahoj, jsem na 3-letého syna sama. Doslova jsem se synem utekla od agresivního ex partnera. Otěhotněla jsem neplánovaně i přes HA, znali jsme se krátce i přesto jsem chtěla udržet "rodinu". Bohužel jeho agresivita stoupala, rozbíjel nábytek, psychicky mě ponižoval, tahal ze mě peníze, vše vyvrcholilo mým napadením.. Nyní žijeme se synem u mým rodičů. Kromě rodičáku se po celou dobu snažím brigádně přivydělat a nyní hledám stálé zaměstnání. Na bio otce jsem podala trestní oznámení pro neplacení výživného (exekuce běží už rok a půl), zatím se nic neděje. Pro syna si občas zajde, jen aby nás deptal.. Nebýt podpory mých rodičů, tak bych to moc finančně nezvládala.

lansi83
autor
23. říj 2017

@jancaand, děkuji že ses mi svěřila. Také to máš těžké. Já mám jen mamku a není na tom zdravotně moc dobře, tak mě nemůže s malým pomoct naplno..☹ . A máš soudně určenou výši výživného? Já dostávám 3000 Kč a víc mu ten blbec nedá ani za nic. Prý mám 3000 Kč, tak mám dost. Jiný ženský berou prý 1000 Kč a žebraji o kozdou korunu. A takhle on se chová k vlastnímu synovi!!! Je mu jedno, jestli má peníze na vše co potřebuje. Jestli ho mám za co vozit po doktorech atd. A to mu po zaplacení výživného zbyde z výplaty 18 000 Kč pro sebe!!! Já žiji z životního minima 3000 Kč. ☹. Do školky zatím malý jít nemůže, protože je pozadu s vývojem a takto by ho ani v žádné školce nevzali. Hlídat mi ho nemá kdo, tak s ním musím být doma a nemůžu si jít přivydělat někam do práce. Pa 🙂

jancaand
24. říj 2017

Soudně máme určené výživné 2500 Kč, ale styl jeho placení je cca 200 Kč jednou za 4 měsíce a až nyní to nějak prošvihl, tak jsem podala trestní oznámení, ale už je to 3 týdny a nic se neděje. Synovi občas koupí pití nebo autíčko, aby si získal jeho náklonost. Je to smutné, že chlapům na dětech nezáleží. Ex vydělává 33 tis. čistého na černo a přesto nepošle téměř nic na dítě. A soudně si nezkoušela žádat o zvýšení výživného, když je syn nemocný? Určitě máš vyšší náklady na syna.. A chodí tvůj ex za synem?
Zkoušela si najít nějakou brigádu z domova? Moc jich není, ale třeba by si měla štěstí.

lansi83
autor
24. říj 2017

Ahoj @jancaand, brzy mi vyprší rodičak a zažádala jsem si o příspěvek na dopravu a péči, uvidím, jestli mi to posudkovy lékař uzná. Mám v plánu zkusit o zvýšení vyzivn

lansi83
autor
24. říj 2017

Pardon @jancaand, píšu na

andiienka
24. říj 2017

Jsem se synem (2 a tři čtvrtě) sama, resp jsme s jeho taťkou zůstali jako kamarádi, on teď čeká další miminko s jinou slečnou. Malého si bere jednou za 14 dní na víkend, mezitím ale ani ani nenapíše třeba jak se malý má..Platí 3500 Kč, mám rodičák, teď hledám práci. Malý šel do školky... Sehnat ale něco, abych utáhla bydlení, auto a všechny věci okolo a zároveň abych syna do školky odvedla a pak si ho vyzvedla je asi nereálné :(

lansi83
autor
24. říj 2017

@andiienka , tak to budu mít stejný problém s prácí. Sehnat něco jen na ráno a až tak od 7h, abych stihla dát malého do školky, bude hodně těžké, ne-li nemožné. Můžeš si požádat o příspěvek na bydlení, pokud tam bydlis jen ty a syn, tak na něj budeš mít asi nárok. Já s bývalým nevycházím, je to h..zl!. Na malým šetří jak může a to mu zbyde po zaplacení výživného (3000 Kč) 18000 Kč pro sebe. Syna ma jeden týden 2x odpoledne na 3h, druhý týden 4x na 3h. A nejraději jsem, když o něm neslysim. Dělá mi jen peklo přes socialku. Je to ubozak. Tak vidíš, že v tom nejsi sama.. 🙂

anatanka
2. lis 2017

Ahoj, kdysi jsme tu mely uzasnou diskuzi maminky samozivitelky a jejich deticky, kde se sesla za roky skvela parta, ale diskuze uz je nekde v nenavratnu... Bylo zajimave sledovat osudy nas vsech, jak se lety meni...

Pokud mi nekdo mel chut, prosim o vyplneni dotazniku. Anonymne, ciste jen do absolvenstske prace bez jakehokoliv zverejnovani. Dekuji.
https://www.survio.com/survey/d/A9K3C3P3R2G7S0I4R

lansi83
autor
2. lis 2017

@anatanka , ahoj, vyplnila jsem ti ten dotazník, snad ti to pomůže 🙂).

anatanka
2. lis 2017

@lansi83 Moc dekuju

anatanka
2. lis 2017

Ja kdyz odchazela od ex, tak jsem si to taky dobre uzila. Byla jsem na materske, jeste na me spadly za ex obrovske dluhy, takze mi dali exekuci i na ten rodicak a kdyz jsem zacala pracovat, tak jsem sla do osobniho bankrotu, takze zadna slava... Do toho porad socialka, soudy o dite. Clovek zvladne hodne. Alimenty jsem nevidela uz asi 4 roky, ale uz zvladam sama a neresim to 🙂 Kazdopadne kdyby nebylo rodicu, tak jsem pekne v haji a od manzela tenkrat ani odejit nemuzu.

luckamarcu
2. lis 2017

Přeji všem maminkám co jsou sami a jejich dětem aby byli šťastní a potkali někoho fajn...
Neboť být na vše sama má své výhody ale spoustu nevýhod... Např. Dnes asi už po 650te táhnu do druhyho patra dvě tašky přes rameno, v hubě klíče, v rukách dítě který se mě v autě kompletně polilo lepkavou šťávou, a ještě v druhé ruce tašku... 😀do toho potkám souseda jehož žena je doma, nemusí nic dělat, on se stará... A vidí mě takhle kazdej den se vracet dom, to vše po celodenní sichte v práci 😂...malej má rok, chodí naštěstí do jeslí, jinak bych to neutahla... Večer možná chrápu nevím, 😀ale když malej lehne je to pro mě jak Vánoce.. Vlastně ani nevím kam bych narvala to rande 😀... A na nějaký jiný akce bych asi už neměla sílu 😂a to mám jen jedno dítě, obdivuji ty, které jich mají víc a jsou samy

barulina
2. zář 2018

@jancaand na resebi t.cinu ma policie ze zakona.2 mesice. Pokud.nerozhodne do dvou mesicu taknpo souhlasi st.zastupce se.lhuta prodlouzi,alemusi tam byt duvody. Vyckejte, trestnich oznameni.ohledne paragrafu 196 (vyziva) je strasne moc. Ale je to dobre resitelne,verte mi,pokud se tedy.dotycny najde. Vzdy soud nejak potresta

barulina
2. zář 2018

@lansi83 pres socialni veci moc.nejsem,.ale neexistuje inprispevek.na peci nemocneho nebo tak.neco. bezte na.OSPOD, tam vam.se vsim.poradi