V těhotenství bez partnera, jak to zvládáte?

romanina
6. dub 2015

Ahoj maminky. Je tu některá maminka která v těhotenství zustala sama bez partnera? A jak to zvladate?Jsem prvorodička ve 32tt a jsem sama bez partnera mam strach abych vše zvládala,oporu v rodině mám ale ne uplnou,miminko jsem si přala i partner ale pak se najednou rozhodl odejít ☹ Tak mě furt strasí predstavy o tom jak to sama budu zvládat po všech stránkách...

verusky
6. dub 2015

@romanina urcite zvladnes. miminko je dar. jsi zena a poslanim zeny je prirozene porodit a vychovat dite. tatinek bud dostane rozum, nebo prijde jiny... neboj se, nesmutni, detatko vsechno citi, bud klidna a rada za to, ze v Tobe roste. ja odesla od muze, kdyz mely dcery dva mesice a rok a pul, to byl zahul dvou mimin za sebou, hned jsem zhubla... ale byla jsem pysna, ze to vsechno zvladam. partner pak taky zmoudrel a za par mesicu nas chtel 🙂 ted mam treti s jinym, zivot jde dal... a onen partner ma prave ctyrdenni miminko s jinou... je to zvlastni svet ted... co nadelame... bud kvalitni matkou, zenou, clovekem a zivot Ti vrati v dobrem 🙂
drzim palecky!!!

romanina
autor
6. dub 2015

ve rusky Moc děkuji za odpověď a za uklidnění 🙂 Máš můj obdiv odejit se 2 mi dětmi a vše zvládnout, na maličkou se hrozně tesim 🙂

jana4321
6. dub 2015

@romanina Ahoj Já jsem zůstala sama od 4mesice t. Neboj zvládnout se to da 😉. Je dobře , že máš aspoň nějakou oporu v rodině. Taky Mé občas přepadne stesk a pocit , že to nezvládnu ale pak je to zase dobrý. Lehký to mit nebudeme ale věřim ze se najde někdo kdo bude rád za tebe i dite 😊☺. Když si budeš chtít popovídat klidne napiš 😊.

romanina
autor
6. dub 2015

Ja stále doufám že se jednou najde tatínek který nas bude mít obě upřímně rad...

jana4321
6. dub 2015

V to taky doufám. Musíme věřit a on se určíte najde 😊

romanina
autor
6. dub 2015

jana4321 Ahoj Jani moc děkuji za odpověď, já jsem sama od začátku těhotenstvi budu rada když si nápisem občas si potřebují popovídat s někým normálním, kamarádů moc nemám asi mé těhotenství vzaly jako nemoc 😒 Můžeme si napsat email?

verusky
6. dub 2015

@jana4321
@romanina devcata najdete! jste mlade, krasne a deti jsou vitany!! jen byt sikovne, mit zdrave sebevedomi, umet milovat a tolerovat (protoze chlapi jsou vsichni stejni... nebo podobni... a toleranci potrebuji...)
ja taky mela strach, jestli najdu, rozesli jsme se definitivne, kdyz mely holky 3 a 4 roky. rok jsem mela pauzu, dala jsem se dokupy (protoze to mrzelo...) a pak jsem sla na seznamce vstric... a nakonec mam male mrne a jeste bych jedno pridala (muj sen mit ctyri deti). co jsem se naucila- nemit chlapa za Boha a kdyz se neco podela, holt se podelalo, zivot jde dal, uz se nehroutim, jak jsem se hroutivala... i kdyby nevysel soucasny vztah (protoze pritel ma v peci jeste dva kluky a tech pet deti, zahrada, dum, da zabrat...), taky bych sla dal, to uz vim. na prvnim miste jste Vy samy. pak deti. a pokud nestoji chlap o Vas, neni co resit, doprosovat se nebudeme.
zena musi byt moudra, hodne moudra. to jsem v prvnim vztahu nebyla. mrzi to. byla to spatna volba, bojovali jsme, i manzelska poradna probihala. ale az ted vidim i me chyby... (ktere v dalsim svazku pokud mozno nedelam...) myslim, ze byvaly pritel zase sve zene nedela chyby, co delal me... holt zivot prinasi zkusenosti.
devcata, rozvodovost je silena, maloktery vztah vydrzi, takze patrite do poloviny zen, co hledaji partnera s detmi. je to uplne NORMALNI. bohuzel...
starejte se o sebe, o sva ditka a ono prijde, co ma... a deti jsou obrovsky dar. (i kdyz to s nimi neni jednoduche🙂!!!)
romanina- jsem moc rada, ze se na malickou tesis 🙂 a holky, piste si a povzbuzujte se, to je potreba 🙂
bude jen a jen dobre!!

romanina
autor
6. dub 2015

verusky jste suprova 🙂 Nevím co víc k tomu napsat... 🙂

klarksonek
7. dub 2015

@romanina zvládneš....taky jsem měla obavy,taky jsem zůstala sama,ale zvládla jsem to,protože jakmile se to malé narodí,budeš ho milovat více než svůj život a už pro něj budeš mít tolik síly,že zvládneš vše 😉

romanina
autor
7. dub 2015

Klarksonek@ Děkuji moc za oporu,já stále doufám že vše zvladnu, a na maličkou se hrozně moc tesim a budu dělat vše proto aby jí nic nechybělo a budu jí hrozně milovat 🙂

jolima
7. dub 2015

Ahoj, drzim pesti! Byla jsem sama cele tehotenstvi a jsem sama stale, vse jsme s dcerkou zvladly, je ji 9 mes. Pomaha mi jen obcas mamka. Je to tezke, ale nemenila bych. Detatko je dar! Kdyby Ti bylo smutno, tak se ozvi! 🙂

klarksonek
7. dub 2015

@romanina no konečně správná řeč...obavy jsou vždy,jen si člověk nesmí vše připouštět. Když má žena dítě,chlapa nepotřebuje...dítě nikdo nahradit nedokáže, aspoň to je můj názor a věř mi,že ten pravý někde čeká...já čekala více jak čtyři roky 😉

fontain
7. dub 2015

@romanina Ahojky,mě manžel opustil v pátem měsíci těhotenství, a to jsem čekala dvojčátka.Termín jsem měla v květnu 2015.byla jsem psychicky na dně, pořád jsem se trápila a pak se stala další věc a to že jsem porodila dvojčátka před šesti týdny a to v 27 týdnu těhotenství.Ani jedno z dvojčátek nemělo ani kilo.Každy den jsem za nimi chodila a pořád chodím, každý den koukám na ně zkrz inkubátor.Nemám ani peníze, nevím jak je uživím , jak se o ně postarám a jeslti to vůbec zvládnu,ale když vidím ty moje dětičky jak bojují o svoje místo na tomhle světě, tak budu bojovat i já.vím že to budu mít těžký, ale vím že to určitě ějak zvládnu a dám ji lásky kolik budu mít, tak abych jim vynahradila lásku za nás oba.Pořád je to čerstvý, pořád to bolí, ale věřím že jednou bude líp, a že se třeba najde tatínek, který nás všechny tři bude mít rád.A věřím že i ty to zvládneš.já nemám nikoho ani kamarádku které bych se svěřila, rodiče se sice snaží, ale všechno jim taky říct nemůžu.Nejsme na tomle světě sami, co semu tohle stalo, zvládly to jiný, zvládnem to taky..Já to taky prožívám asi tak jako ted ty, ale věř, že jak se to miminko narodí, ta bolest poleví a bude tě zajímat jenom to miminko 🙂 🙂 😉

orchidis
7. dub 2015

@fontain A partner jako nic? Ten se o zdraví dětí a jejich stav nestará? Já tohle nikdy nepochopím... 😔

fontain
7. dub 2015

@orchidis No občas se zeptá.Děti jsou v nemocnici šest týdnů a on je viděl asi tak šestkát.Ale jinak to vše řeším já, ohledně jejich stavu a chození za nimi

romanina
autor
7. dub 2015

@jolima Děkuji moc 🙂 Rada se ozvu je mi teď smutno furt nebo se ozvi i ty pokud budeš chtít 🙂

romanina
autor
7. dub 2015

@klarksonek Jednou se snad tatínek který nás bude mít upřímně rad obě dvě 🙂

orchidis
7. dub 2015

@fontain Chápu... musíš být hrozně silná. Jako ale jestli bych chtěla něco v životě pochopit (ne prožít, ale pochopit), tak to, jak je možný, že chlap opustí těhotnou partnerku a ještě s dvojčatama. To prostě moje hlava nebere...

romanina
autor
7. dub 2015

@fontain Ahoj tvůj příběh mě skoro dohnal k slzám, ani pořádně nevím co na to napsat, je mi tě hrozně líto, a zároveň tě hrozně obdivují.. Moje problémy s tvima se nedají vůbec srovnavat, A tvého partnera bych vykastrovala jako všechny mužský které nás v těhotenství opustily ☹ Strašně ti držím palce a mimiskum také 🙂 Když budeš chtít ozvi se 🙂

fontain
7. dub 2015

@orchidis Silná nevím jestli jsem, ale nic jiného mi nezbývá.Musím kvůli dětem.Taky jsem to nechápala a nechápu to do ted. 😒

fontain
7. dub 2015

@romanina Děkuji 🙂 napsala jsem to pro to, abych ti dodala trochu optimismu a síly na to si říct, že to zvládneš.Ráda se ozvu, je dobré si aspon takhle s někým popovídat.Taky ti moc držím palce a hlavně prosím tě bud v klidu, miminko je ted nejdůležitější. 🙂

romanina
autor
7. dub 2015

@fontain Moc rada si popovídam nemám moc s kým si popovídat... Malička je teď pro mě hrozně moc důležitá 🙂

romanina
autor
7. dub 2015

@fontain Ty se prosím drž,kvuli mimiskum 🙂

fontain
7. dub 2015

@romanina Ano holčička je ted to nejsůležitější,Už máš vybrané jméno?To víš taky je mi líto , že v porodnici chodí za všemi dětmi tatínkové a za mými ne.Ale opravdu když se podívám na děti a mám je v náručí, když mě to dovolí,tak na všechno zapomenu a myslím jenom na ně.A neboj za pár měsíců a budeš ji mít u sebe 🙂

fontain
7. dub 2015

@romanina ano držím se hlavně kvůli ním a už chci aby se mnou byly doma 🙂

romanina
autor
7. dub 2015

@fontain Ja ti věřím a nedokáží si představit jak to musí byt těžké, ale opravdu pozitivní jsou mimiskove 🙂 A,moc ba vas budu myslet 🙂 Už mám jméno pro maličkou bude se jmenovat Eliška 🙂 Tatinky už nebudeme řešit jednou budeme mít tatink y které nás i mimisky budou milovat 🙂

fontain
7. dub 2015

@romanina Přesně tak.Je to těžké, ale chce o čas.A nějaký tatínek se určitě najde.Taky na Vás budu myslet a vybrala si moc krásné jméno.At ti to vše dobře dopadne.A pokud ti bude smutno, můžeš klidně napsat 🙂

elu
7. dub 2015

@fontain to je teda blbec, ten tvuj...no ale apoň peníze ti snad musí dávat ne???? to už by byl mega kreten, kdyby tě v tom nechal samotnou i finančně...jinak moc držím pěsti 🙂

fontain
7. dub 2015

@elu Děkuji..Finančně prý přispívat chce, ale jak to nakonec bude to netuším.spíš asi co urči soud. 😠

elu
7. dub 2015

@fontain chce nechce, musí!!!! ale je to teda hyper zbabělec, ale uvidíš, že právě možná ty problémy na začátku s miminkama tě nakopnou celou tu situaci zvládnout líp...ženský jsou prostě uplně jinej level 🙂