Výpomoc na vyzvedávání ze školky - organizace

vrabcak0007
22. lis 2017

Ahoj děvčata, mám dotaz pro ty z vás, které jste na dítě (děti) sama a máte práci na směny - prostě na klasickou od 8 do 16. Jsem nově se synkem sama a budu potřebovat, aby ho dle potřeby někdo buď ráno vypravil a odvedl do školky anebo v případě mojí odpolední vyzvedl ze školky a pohlídal. Jaké máte s tímto zkušenosti? Kolik případně platíte takovéto slečně nebo paní? Já abych si udělala představu, jestli je vůbec reálně něco takového utáhnout a vyplatí se kvůli tomu udržet tu práci, kterou mám. Moc vám děkuji.

astra11
22. lis 2017

@vrabcak0007 : Ahoj, já nevím jestli Vám ta moje informace pomůže, ale řešila jsem a řeším stejnou situaci a hledala jsem např. nějakou hlídačku nebo pracovnici soukromých školek nebo mateřských center, kde jsem dostala odpověď např. že by paní mohla hlídat na hodinu za cca 100 korun. Je to pro mě třeba hodně. protože já mám často nemocného syna, a dceru musím nějak vypravovat do školy přičemž nechci aby chodila sama takže aby chodil někdo s ní tudíž někdo musí zustat v bytě se synkem - no je to složité....spíš hledám aby pomohl bývalý manžel táta dcery a do školy jí doprovodil atd...ale to není Vaše situace - ty ceny bych řekla že se pohybují takhle nějak zkuste zapátrat v okolí jestli by někdo z těch institucí Vám takhle na chvíli vypomohl ....jinak existuje web hlidacky.cz tuším, a tam jsou vyloženě paní nebo slečny které si můžete objednat k hlídání nebo podobným aktivitám když potřebujete........

izz76
22. lis 2017

@vrabcak0007 Máš nárok na zkrácení úvazku z důvodu péče o dítě,samozřejmě se krátí i plat,ale možná to ve finále vyjde stejně co by stálo hlidání...

zuzineckah
22. lis 2017

chůvě platíme 110 Kč/hod.

superkousky
22. lis 2017

@izz76 To sice má,ale zaměstnavatel se s takovou maminkou může brzo rozloučit. Zákoník práce je jedna věc a realita věc druhá 😉

izz76
22. lis 2017

@superkousky Proč rozloučit? Každý zaměstnavatel ví,že za těch 6h si svoji práci stejně uděláš jako za 8h a ještě na tobě ušetří. Mě tedy zaměstnavatel vyhověl bez problému.

ladyhacek
22. lis 2017

chůva je to tak 100,- jak kdo koukal ajsem na profil odkud přes ně jsi? A co nějaké sousedky staré babičky třeba by se rády rozptýlili 🙂.

superkousky
23. lis 2017

@izz76 Tak ono asi záleží na tom kde děláš. Paní dělá odpolední a pokud si zažádá o stálou ranní a ještě jen na 6hod.,tako může být pro zaměstnavatele problém. Něco jiného je kancl a něco jiného továrna,obchod,doprava atd..

superkousky
23. lis 2017

@izz76 Zase je pravda,že zažádat si paní může,když paní počítá i s tím,že odejde. Vem to tak,že u nás kdyby každá co má dítě (má na to právo każdá matka) chtěla úpravu pracovní doby,tak si např. nakoupiš max. od 7-15hod. Kdyby jsi měla obchod či hospodu,tak by ti stačila ženská na 6 hod. a ještě jen v určitou dobu? Nemá cenu spekulovat, páč nevíme ,co paní dělá. Jen jsem chtěla napsat, že ne vždy je to tak jednoduché.

vrabcak0007
autor
23. lis 2017

@astra11 tak to vám nezávidím...já mám naštěstí jen jednoho prcka a vrátila jsem se zpátky do rodného hnízda, takže tu mám babičku, která v případě nouze (nemoci) pohlídá, ale je nemobilní..max po bytě a po malé zahrádce se šourat...a když nebude zbytí, tak samozřejmě zůstanu doma i já..do léta (až se všechno snad nějak urovná a bude jasné co a jak) se chci s malým už odstěhovat do "svého"..a tam budu paní na hlídání využívat o něco víc...díky za tip, na weby jsem koukala..je to cca okolo těch 100kč na hodinu

vrabcak0007
autor
23. lis 2017

@superkousky já dělám v gastronomii..vedoucí restaurace..v té funkci těžko můžu požádat o zkrácení úvazku..a jak se psalo výše,.. ve finále to možná vyjde stejně jako když bych platila někoho na výpomoc...a tahle práce mě baví a líbí se mi..navíc se naštěstí jedná cca o půl roku...jsem v novém zaměstnání a momentálně jsem vedoucí " v treninku", abych se seznámila se všemi detaily provozu než dostanu vlastní restauraci..takže těch pár měsíců musím poznat provoz ze všech směrů a časů ...až bude hotovo, tak budu mít dobu víc pravidelnou - víceméně hllavně od sedmi nebo osmi...noční nebo odpo vyjímečně...tak tam by ta organizace a množství hodin pro výpomoc byla pro mě lepší