Za jak dlouho jste se dostaly z šoku, že jste na vše samy?

ivajak
14. říj 2016

Ahoj maminky, zajímalo by mě, za jak dlouho jste se dostaly z toho šoku z nové situace, že jste na všechno samy? Já jsem sama zatím 6 týdnů, doma 2 letého kluka..Důvod k rozchodu byl podle mě úsměvný a být nám o pár let více, tak se to asi nestane, každopádně tatínek má stejně jako já 25 let a čeká asi od života něco víc..Mě nezbývá nic, než se s tím smířit..Každopádně mi to moc nejde, po 3 týdnech jsem se alespoň dostala do fáze naštvání, která mě teď zase opustila a střídá se s "proč zrovna já"..je to šílený. .nejsem schopná pořádně fungovat, udělám kolem malého jen to nejnutnější, trochu si pohrajeme, maximálně zajdeme ven, ale o žádné pořádné výchově nemůže být řeč..Nemám na něj čas, musím chodit na brigády, abychom vyžili..No, nebudu se litovat, znáte to asi všechny, jenom mě prostě zajímá za jak dlouho jste se z toho dostaly? Popřípadě za jak dlouho jste si byly schopné najít nového partnera? A jak děti vůbec berou nového partnera a jak zvládají víkendové pobyty u tatínka? Vůbec si to nedokážu představit, zatím je to pro mě obrovské selhání a zkažení dětství synovi..

trdelnik234
14. říj 2016

@andryyysssek

Dik za odpoved. To si teda mala stastie, ze si to vyhrala

andryyysssek
14. říj 2016

@trdelnik234 nemáš zač 😊 No,štěstí ani ne,nebyl důvod,aby dceru dostal on.Zanedbaná,týraná nebyla,soc.pracovnice byla jednoznačně pro to,aby byla u mě,takže jsem se nelekla.Střídavku vyhrál jen proto,že jsem se nechala zaleknout:jeho právnička mi začala vyhrožovat,že pokud nebudu souhlasit se střídavou péčí,tak si vybojujou výlučnou péči.Dostala jsem strach,o dceru jsem nechtěla přijít úplně.Dnes vím,že neměli šanci ani tak,jen strašili.

trdelnik234
14. říj 2016

@andryyysssek

Tak si si s nim uzila svoje, muselo to byt peklo. A teraz ako vychadzate? On si zalozil novu rodinu?

kyti75
14. říj 2016

Me to tedy prijde taky unahlene rozhodnuti. My jsme spolu letos 20let a krizi jsme meli, kdyz byly synovi cca 2-3 roky. Zpetne to hodnotim jako malichernosti. Meli jsme to mozna jednodussi v tom, ze jsme se odstehovali daleko od rodicu, nemeli jsme za kym odchazet a museli to resit spolu sami. Byli jsme mladi, oba 27, ale postavili jsme se k tomu celem a rekli si, jestli nam vse, co jsme vybudovali, za to stoji nebo ne. A nejake napadniky resit atd.mi prijde hrozne nevyzrale.... Meli byste se spolu domluvit jako dospeli lide, rodina jste ted hlavne vy a ne vasi rodice. Proste zkusit bojovat, rozebrat pocity spolu a ne s ostatnimi. Zkuste to jeste.

andryyysssek
14. říj 2016

@trdelnik234 to jo teda.A hned po rozchodu,kdy jsem si našla současného muže,to byl úplně masakr.Lezl mi na fb,několikrát jsem měnila heslo,vzápětí mi napsal,že si je pořád nemám měnit,že to nepomůže,když jsem si psala s přítelem,on vzápětí napsal ať si s ním furt nepíšu,a věděl o čem.Pak začal vyhrožovat,že mi dceru za pár let vezme,pak zas,že se zabije,že leží ve vaně v krvi,psal nesmysly,aby to vypadalo,že je už mimo.To jsem už na něj volala policajty,aby to nebylo na mě,že jsem nic neudělala.Nakonec se našel u rodičů úplně v pořádku.

anaon
14. říj 2016

Z toho co jsem si tu přečetla to na mne působí tak, že jste oba nedospělí paličatý lidi. Měli jste blbý období, nezvládli ho, pohádali se a oba se cítíte natolik ublíženě, že jste to dohnali až do extrému (odchodu a plánování rozvodu). Jestli je tohle opravdu jediný důvod rozchodu, tak děláte obrovskou chybu. Na tvém místě bych se sama sebe zeptala, jestli ho máš pořád ráda a pokud by byla odpověď kladná, za ten vztah bych bojovala.

ivajak
autor
15. říj 2016

@kyti75 bohužel tohle musí chtít oba, jak jsem psala, on nemá zájem situaci jakkoliv řešit..

ivajak
autor
15. říj 2016

@anaon jak jsem psala, já bych to řešila, ale druhá strana nemá zájem, takže s tím nic nenadělám

verusky
15. říj 2016

@ivajak tak mu dej cas..... Ty si zij svuj zivot, zkus, aby byl kvalitni, bud dobrou mamou, res soucasne starosti (plinky atd...), to Te posune, budes pak moc sikovna, budes na sebe pysna, ze jsi to zvladla. a on pak Te uvidi a rekne si, jestli nepochybil... a nebo si Te najde nejaky jiny "vhodnejsi". ja si taky rikam, ze az dokojim, deti pujdou do skolek, ja do prace, budu hezka, upravena, sikovna, ve sve profesi, ze treba ten muj si pak muze rict, jestli to nebyla skoda... ne ze bych se timto pocitem zivila, ale jen tak pro sebe si reknu- jsem prece sikovna... a pokud ne ted ve vsem (necvicim, nemam sil, tak nemam idealni postavu), tak pozdeji uz jo...

ivajak
autor
16. říj 2016

@verusky Já bych s tímhle žít nemohla, protože až si najde on novou partnerku, tak mě by to v tu chvíli znovu položilo..A to jsem si myslela, že jsem s ním ze zvyku a že mi bude chybět tak měsíc a potom začnu nový život..No, opak byl pravdou..Ale to si člověk uvědomí, až když je pozdě..

verusky
16. říj 2016

@ivajak myslim, ze novy partner polozi i smireneho cloveka. kdyz jsem se rozesla s otcem prvnich dvou dcer, po pul roce si nasel babu a trvalo mi dva, tri mesice, nez jsem to "vstrebala". je to normalni, vzpominas na Vase objeti a ze ted ma jinou... to Te polozi tak i tak... jsi-li citivejsi...

ivajak
autor
16. říj 2016

Ach ti chlapi..☹

anaon
16. říj 2016

@ivajak S omezenýma informacema je vždycky těžký něco konstruktivního poradit, každopádně mi ale přijde jako velká chyba naléhat s rozvodem. Chápu, že pro tebe by bylo třeba lepší mít to vyřešené, ale uvědom si, že jsi tuhle situaci svým chováním způsobila především ty, takže bys taky měla být ta, která se bude snažit, vyjde partnerovi vstříc a dá mu dostatek času nechat si všechno projít hlavou.

bachovy_esence_poradna
16. říj 2016

@ivajak šest týdnu je jak tu padlo, po rozchodu velmi krátká doba...
určitě bych nezačínala nový vztah, to jednoznačně....

ve 25 mít dvouleté dítě je poměrně brzo, málokdo je na to plně připravený, na tu realitu...

s rozvodem bych nespěchala, celkově mi přijde, že tam zní velká netrpělivost....
jde o velké rozhodnutí a je tam velký spěch, který může mít obrovské následky...

určitě je dobrý nápad jít za psychologem...
jinak pokud byste chtěla, míchám Bachovy esence na míru, které jsou výborné pro takovéhle situace (viz blog)

bachovy_esence_poradna
16. říj 2016

@ivajak jinak pokud nemá zájem situaci řešit - což bývá často u mužů, vnímají situaci jinak a také nejsou tak silní v komunikaci často - tak nečekejte na partnera, ale jděte do manželské poradny sama 😉
není s tím žádný problém, jít sama můžete... utřídíte si tak myšlenky mnohem lépe

netlačte hlavně tolik ani na něho, ale ani na sebe...
ono pokud Vás rozhodí jen představa, že by ex partner měl novou partnerku, tak city tam ještě jsou... všechno tedy ještě není ztraceno, je jen otázkou nakolik jste oba zralí

ivajak
autor
16. říj 2016

@bachovy_esence_poradna No bohužel to u mě bez citů nejde, jelikož jsem s tím člověkem plánovala rodinu, budoucnost a v podstatě zbytek života i když nebyl zdaleka dokonalý a kolikrát jsem o něm pochybovala. .a on se na to při první příležitosti a krizi vykašlal..Proto by pro mě bylo výhodnější rychlé řešení a konec..Protože kdykoliv z něj mám pocit, že by možná o něco zájem měl, tak se potom uklidním, vzpomenu si co říkal před pár týdny a že tedy návrat není možný, podvědomě si odmítám nechat znovu ublížit a tak se brání tím, že jsem odměřená a protivná. .Ohledně esencí se ještě ozvu, vypadá to, že by mi mohly pomoct

verusky
17. říj 2016

@ivajak v mladi je clovek netrpelivy a vidi vse jasne, cerno-bile (ne-li ruzove). s vekem hledame kompromisy, umime dat cas (sobe i druhemu)... neboj, to bude dobre, jen ted najit vnitrni KLID.