Zůstala jsem sama. Nevim, kam jít. Poradíte?

kristynat
23. bře 2014

ahoj odesla sem od pritele sem sama s 2letym synem sem zatim u rodicu ale nemuzu tu zustat je nas tu moc na tak maly byt ale nevim vubec kam jit mam jen rodicak byty jsiu drahy hlavne chteji ty najmy dopredu nemate nekdo zkusenost neporadili byste mi prosim? jsem zoufala rodice na me tlaci uz se to neda vydrzet a fakt nevim kam jit dekuji

speedygon
23. bře 2014

A co nějaký azylový dům? Kontaktovala bych sociálku. Ale je zapotřebí mít sepsané a podepsané(od obou) dohodu o placení výživného.

ange_de_la_morte
23. bře 2014

Ahojky, je mi líto do jaké situace se dostala. Co nejdříve si zajdi na sociálku a paní ti tam řeknou na co vše máš nárok, určitě dostaneš přídavek na dítě, nějaké sociální podpory , pomoc v hmotné nouzi atd, je toho docela dost do se dá od státu získat když jsi sama s dítětem. A co otec dítěte ? Máte vyřešené alimenty ? Není to jednoduchá situace ale všechno se ád řešit, opravdu si na tu sociálku zajdi co nejdříve. Sice i se všemi příspěvky to bude finančně i tak dost těžké ale dá se to. Možná ti poradí i nějaká maminka která byla ve tvé situaci

luciebx
23. bře 2014

vim ze je toto mimo misu ale nepsala si tu nedavno ze cekate druhy miminko? 😨 😕 😨 urcite rychle na socialku a vse domluvit... hlavne alimenty

kristynat
autor
24. bře 2014

no s byvalym jse moc domluvit neda to zacal ze chce testy ocovstvi jestli je jeho aby asi nemusel platit nebo nevim ano psala ale o nej sme prisli :( na sociálku si urcite zajdu ale slyšela sem ze když nemam aliementy soudne ze na nic nárok mit nebudu a ze většinou trva tri mesice nez se to vse vyridi a nez naky peníze dostanu a ja mam na socialce zenskou která je dost neprijemna co si pamatuju z vyrizovani matersky tak se toho docela i bojim aby mi vůbec snecim poradila

kristynat
autor
24. bře 2014

a azylovy dům tady je plny nemaji tam místo to z sem zkousela ale sem na naky cekaci listine no biüh vi kolik je tam lidi

lucyanek
24. bře 2014

Promiň, že to napíšu. Chápu, že rodiče mají malý byt, ale oni by chtěli abys ihned šla pryč?? Jak toto můžou chtít? Přece jsi jejich dítě a sama máš malé dítě a oni by tě "vyhodili" na ulici? To snad ne...

anatanka
24. bře 2014

@kristynat Ja se za ty roky naucila na zadny statni system nespolehat - at uz se jedna o socialku, soud nebo policii. Clovek si stejne nakonec musi ve vsem pomoct sam.
Co se tyka tveho problemu, tak bych to opravdu nebrala tak, ze zajdu na socialku a tam mi vsechno pomohou vyresit. Vetsinou odejdes s tim, ze nemas na nic narok, protoze jsi na tom vlastne dobre. Navic - presne jak pises - jsou tam ty zensky ze vseho dost zpruzeny. Stopro se muzes spolehnout jen na uznani pridavku na dite - coz te strasne vytrhne takove petikilo , ze 🙂

laurital
24. bře 2014

@kristynat Musis pozadat o svereni do pece, nechat stanovit alimenty, jinak opravdu nic nedostanes, protoze jinak jste s partnerem stale posuzovani spolecne, tedy i s jeho prijmy.Zajdi si na socialku, urednice nemusi byt prijemna, ale urcite ti poradi, vzdyt je tam od toho.Nemuzes sedet s otevrenou dlani a cekat, ze stat jen tak da na dobre slovo.Nebud laxni, skodis sama sobe, myslim to dobre 😉 .

karotky
24. bře 2014

@lucyanek ,......................jsou rodiče a rodiče.Já kdybych se dostala do podobné situace jako @kristynat ,asi bych skončila ještě hůř 😅 Rodiče si nikdo nevybírá-prostě se jim narodíme a můžeme být rádi,že jsme rádi. 😝
@kristynat ,.......................mohu se zeptat,kde jste před tím s přítelem bydleli a kde máš s malým nahlášené trv. bydliště?
Je Tvůj bývalý uvedený v rodném liste malého jako otec?

kristynat
autor
25. bře 2014

@lucyanek no ještě nez sem mela malého sem se snima pohádala a usmirili sme se jen kvůli nemu a jen kvůli nemu sme ted u nich ale fotr je strasnej nervak a není to muj vlastní tata a jdem navzájem po sobe proste se nemusíme to je na dlouhe vypraveni proc ale vzali me sem jen prot ze sem slibilia ze do mesice se odstěhuju mela sem totiž rozjednanej byt jenze ta majitelka se na me vysrala slíbila mi ten byt a když sem ji volala jestli se teda uz muzem nastehovat mi rekla ze si tam radsi veme nakou pani která tam pujde sama bez dítěte a nasim se to nelibi prej jsou zvykly na svůj klid nemaji soukromi malej pisti dela bordel atd je hyperaktivni sou pry unaveny z práce a lidi aby nemeli reci atd a včera mi mama rekla ze fotr uz nadava ze se kvůli nam hadaji atd na ulivi nas asi nevyhodi ale copak se v tomhle dusnu da vydrzet? a bude to cim dal horsi

kristynat
autor
25. bře 2014

@karotky no nejdriv sme měli trvale bydliste u rodicu ale ted ho mam na obecaku a bydleli sme v podnam¨jmu v baracku jo ma ho v rodnem liste ma i jeho prijmeni

kristynat
autor
25. bře 2014

@laurital takze to musim dat soudne ty alimenty? dnes mi byvaly napsal ze se chce domluvit bez soudu tak nevim

karotky
25. bře 2014

@kristynat ,.................tak to je blbé 😒 Ale rozhodně bych zašla na soud kvůli výživnému.On Ti ho sice může slíbit,ale pokud to nebude mít určené soudem,může se stát,že Ti platit nebude a bez peněz být nemůžete 😒 Asi bych se snažila našetřit peníze na kauci a sehnala bych si podnájem(za chvíli budeš malého přihlašovat do MŠ a hledat si práci,tak aby si toho neměla najednou tolik).Zažádala bych si mezi tím o místo v azyl. domě a o městský byt 😉

fly80
25. bře 2014

@kristynat rozhodně se s ním mimo sociálku nedomlouvej a chtěj to mít potvrzené. pokud bude souhlasit a budete nějak domluvení, tak to nebude trvat dlouho. na tý socce ti pomůžou, to se neboj. oni mu určí kolik má platit alimenty a bude to 🙂
moc držím palce

25ka
11. dub 2014

@lucyanek ked mna a maleho tatinek vyhodil tak som ostala par mesiacou u nich na slovensku ale tiez som tam nemohla ostat teraz byvame samy v brne ale bohuzial konci mi najomna zmluva a majitelka mi ju nechce predlzit a iny byt som zatial nezohnala a tiez som sa informovala v azylovych domoch nemaju miesto.

25ka
11. dub 2014

@kristynat musis to mat potvrdene sudom alimenty lebo pak do buducna keby si to nemala tak si v peknej kasi takze na sud aby si mala nejaky ten papier v rukach

postfach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciebx
11. kvě 2014

@postfach Ty si asi desne uchylnej Nebo sjetej vid 🙄 🙄

midiana
2. čer 2014

Rozhodně bych si vyřídila alimenty přes soud ať to máš černé na bílém,pokud se s bývalým nedá domluvit a nemůžeš- li mu věřit co řekne... ,budeš to potřebovat pro vyřízení přídavků na dítě,příspěvku na bydlení atd.,... zkus si zjistit zda má vaše město nebo obec někde tak zvané sociální byty pro samostatně žijící matky s dětmi, můžeš se zeptat na odboru soc.péče,..a zkusila bych si zažádat o obecní či městský byt,...dále bych zkusila azylový dům,i mimo bydliště pokud by bylo plno,...a pak ten sociální a z něj máš lepší šanci dostat městský byt,měla bys přednost-snad to tak platí pořád,...to zjistíš přímo někde na městském ůřadu,bytovém družstvu...každé město může mít pro přidělení svá pravidla u obou těch bytů,na vše se poptej,někdo ti poradí,někde ne,tak běž jinam,...přeju hodně štěstí,není to jednoduchý boj,...já byla prvně na azyláku,pak jsem dostala přidělený ten sociální byt a pak mi přiřkli i obecní byt,malý 1+1 ale jsem za to moc ráda,i když tam bydlíme tři,tak bych větší stejně nechtěla ,kvůli vyššímu nájmu...a děcka mají hlavně klid,...

midiana
2. čer 2014

A ještě ,...podle mých zkušeností je blbost šetřit si na nějakou kauci na podnájem do cizího bytu,...z toho nikdy nic nakonec nemáš,taky jsem bydlela,...je dobré jestli nějaké peníze máš nebo si je ušetříš,zjistit zda bys je nemohla využít spíše na nějakou zálohu atd.právě do toho městského, či družstevního bytu,...

midiana
2. čer 2014

a navíc hlavně všude hlídají jak se o děti která matka stará,zda někdy pracovala ,má zájem o práci ,atd,...to si myslím že na to přidělení u mě taky hodně hlídali a pomohlo mi to,...přeji hodně štěstí a držím palec ... 😉

zaninkaaa
1. únor 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat co mam dělat když jsem zustala se třemi dětmi sama,bydlím v městskem bytě a platim 10 000,a muj přijem je se vším 13 000,v tom je příspěvek na bydleni mateřska a přidavky na deti plus na staršího syna alimenty jak mam stoho uživit tři děti,mam ještě na něco nárok od sociálky?dekuji