Zůstala jsem sama s dětmi. Jak jste to zvládaly?

roxanalit
2. říj 2022

Ahojte, chtěla bych poprosit o rady a tipy a taky se vypovídat. Zůstala jsem sama s 21mesicni dcerou a 24.9.2022 se mi narodila druhá dcera. Jsem za ne šťastná, rodina pomáhá v rámci možnosti. Zůstala jsem na ne sama jak financne tak na výchovu. Otec je na vazbě a čeká na soud a výši trestu, který bude vysoký vzhledem k jeho trestní minulosti. Jsme v rozvodovém řízení kdy nás čeká soud o svěření dcer do me pece a následný rozvod. Nejsme spolu v kontaktu, nezajímá se. Jsem týden po porodu a dostala jsem horecky, holky jsou zatím hodne,starší dcera přijala miminko velmi dobře.Zatím nám to jde relativně v pohodě, ale jsme doma teprve 5 dni. Je to pro me hrozně těžké období po všech stránkách. Do toho řeším ještě prodej domu abych mohla blíž k rodině , bydlím od nich daleko a taky řeším dluhy co manžel nechal, takže nevím co dřív. Do toho jsem teď dostala horecky a šílené me bolí v krku. No hrůza. Starší dcera je taky nemocná na antibiotikach. Budu rada za nějaké rady jak jste to s dětmi dělaly i vy (vaření, úklid, doktory,práce kolem domu) , moc děkuji.

veruvojtkova
2. říj 2022

Ahoj, já zůstala s dětmi sama, když se narodila dcera, mladší syn měl 1,5 roku a starší 3,5 roku a do toho ještě pes. Po logistické stránce to bylo občas těžké, zvlášť když děti marodily, měly horecky a já musela na nákup, vyvenčit atd ..miminko jsem brala do nosítka a ti dva starší, když byli nemocní, tak jsem pustila pohádku, psa rychle vyvencila, nebo utíkala nakoupit. Teď jsou dost samostatní, starší si i uvaří lehká jídla, mladší si vše ohřejí, čaj si uvaří, dokáží být doma sami, když jsem dele v práci. Myslím, že to nebylo na škodu☺️😉 úklid ten jsem po pravde vůbec neměla čas řešit,snažila jsme se poklidit, když byl čas, jinak jsem se teda z nepořádku nehroutila, holt byly všude hračky🙈😄 vařila jsem klukům vždy něco se zeleninou abych z toho mohla dát stranou na příkrmy malé, snažila jsem se nakupovat v akcích a po pravdě já teda moc nejedla no. A teď na to období vzpomínám docela ráda, bylo to hektické, ale vše jsem si organizovala podle sebe, nikdo mi do toho nemluvil, děti jsem vychovala podle sebe...tatínek se s nimi v tu dobu nestýkal. Jinak určitě jdi blíž k rodině, když jsem potřebovala k lékaři nebo prostě nutne pohlídat, když jsem s jedním dítětem jela na pohotovost, nebo na šíti hlavy, nebo když pro nás přijela rychlá kvůli laryngitide, tak jsem byla ráda, že rodina pohlídala nebo kamarádka🙂 držím ti palce, bude se to zdát těžké, ale ono to půjde. Jo a taky jsem pobírala příspěvek na děti a příspěvek na bydlení, to mi také usnadnilo situaci🙂

hanynka1704
3. říj 2022

@roxanalit ja ti bohužel neporadím. Byla jsem sama,ale jen s prvním synem a navíc jsem mela rodinu poblíž. Teď s druhým už sice nejsem sama,ale občas ta organizace drsné,hlavne skrz venčení psů.
Můžu ti jen poslat moc moc sil,co nejdřív se uzdrav,co nejvíc odpocivej, aspon po dobu nemoci a vypouštěj blbosti. Uklid jen nejnutnější např. Ikdyz se to někdy blbě poslouchá,tak my ženský jsme občas-porad neuveritelne silné. A pokud jsou motivaci děti,tak tím spíš. ✊️✊️✊️🍀❤️

ester_ka
4. říj 2022

Ahoj, je mi líto,jak to máš teď těžké, kdybys nebyla tak daleko, došla bych Ti helfnout... třeba se ozve nějaká maminka s Olomouce s nabídkou pomoci ... jinak se drž, nemoc pomine a bude líp 🌈 blahopřeji k narození miminka 🌹