Zůstat sama, aneb odjezd tatínka za prací do zahraničí

motka1991
3. dub 2015

Maminky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo se potýká s tím že zůstal doma na všechno sám? Hodně uvažujeme o odjezdu manžela za prací do zahraničí s tím že by jsme se viděli minimálně první rok opravdu málo a pak by se rozhodlo co dá! Je někdo kdo to tak má? jak to zvládáte? 🙂

anatanka
3. dub 2015

@motka1991 Ja bych jela s ním... 🙂

smardik
3. dub 2015

@motka1991 já ti nevím, co je málo? mi ted manžel má odjet vyjímečně na 3-6měsíců a už se nemůžu dočkat, až to bude za námi a budeme spolu, aby to tak bylo pořád si nedovedu a nechci ani představit ☹

anetka1701
3. dub 2015

nedala bych to... Jela bych taky :o)

filipatereza
3. dub 2015

Jela bych s ním anebo by nejel ani on... My jsme spolu hodně a rádi a toto by byla obrovská daň, kterou by nemohlo vykoupit ani hodně peněz za práci...

nikipos
3. dub 2015

Nevim,co myslíš tim "videt se malo"... Muj manzel v zahranici pracuje a odjizdi vzdy v pondeli nad ranem a vraci se ve ctvrtek vecer. A stejne to bude, az se narodi prcek. Z vlastni zkusenosti muzu ruct,ze zvyknout se da na vsechno 😉

sannnya
4. dub 2015

"Pak by se rozhodlo co dál?" promiň le to nezní, jako, že ten vztah je úplně v pořádku....příjde mi, jako by ses manžela vzdávala ještě předtím, než vůbec vycestuje. Vždycky záleží na obou, pokud na to máte buňky a je mezi váma láska, zvládnete i větší vzdálenost, ale pokud už teď tam vkládáš pochybnosti, tak nevím nevím....samozřejmě nevidím pozadí....

g_m
4. dub 2015

@motka1991 Vůbec bych neváhala a jela s ním! Nebo teda by záleželo, kam má namířeno, ale v zahraničí jsem nějakou dobu sama strávila a všem to jen doporučuju. Kdyby můj muž chtěl, tak tady dávno nejsem ;) Začátek je těžký, ale pak je to super a člověk zjistí, že tady to žádná sláva není a mně se třeba strašně stýská.

nikollita
4. dub 2015

Můj manžel pracuje v zahraničí. Odjíždí na tři týdny a vrací se na 4 dny. Funguje to takhle už přesně rok. Jsem s dětmi sama a zvládám to naprosto bez problémů.

hanih
4. dub 2015

Já tohle teda neznám, ale mám kolem sebe lidi, kteří ano. Kamarádky manžel pracuje včeské firmě, ale v zahraničí už asi pět let. Ze začátku to bylo tak, že ho poslali třeba na rok někam do Jižní Ameriky, pak třeba na půl roku do Číny... Domů jezdil jednou za dva až tři měsíce na týden až dva... Komunikace probíhala denně po skypu. Bylo to prý těžký, ale zvládnout se to dalo a dokonce si při tom stačili pořídit mimčo. Co mají prcka, tak už muže zaměstnavatel neposílá pryč na tak dlouho a na takové dálky, takže je víc doma a má i zařízeno, že když je v Evropě, má k dispozici větší byt, kde s ním může rodina trávit víc času. Jiná kamarádka má manžela, který jezdí domů jednou za čtrnáct dní na prodloužený víkend. No a pak mám taky známé, kdy manžel odjede třeba na půl roku, pak je tři měsíce doma, pak zas dlouho pryč... ale ti nemají malé děti. Všichni říkají, že je to těžký, ale dá se to. A ač bych řekla, že tyhle vztahy budou křehké, zatím to spíš vypadá naopak... Prostě, není to ideál, ale asi se to dá...

anna159
4. dub 2015

jed s nim, jsem v opacne situaci, ted sama a zachvili spolu, takze vim, o cem mluvim..jed s nim 🙂

78marcela
4. dub 2015

@motka1991 já bych s ním nejela. Pokud bych byla sama, tak třeba ano, ale máte děti a to ne. Vytrhnout je ze známého prostředí, do cizí země, pokud třeba ještě navíc neznají jazyk.. Navíc není jistota, že se bude manželovi práce líbit, a že tam celý rok zůstane.
Rok uteče, určitě bych zůstala zatím s dětmi doma a pokud bych viděla, že to vypadá tak, že by tam manžel zůstal, tak bych začala sebe i děti připravovat na přesun do zahraničí za manželem. Ale určitě ne teď hned nějakou hurá akci. Jinak zvládnout se dá všechno a také zvyknout na všechno. Můj přítel pracuje sice u nás ale také 220km daleko, přijede v pátek večer a v neděli navečer odjíždí. Když mu do toho vleze nějaká služební cesta, tak třeba na víkend ani nepřijede. A dá se to, zvládáme to tak už pět let.

apacheee
AMBASADORKA
4. dub 2015

@motka1991 moje kolegyně z práce to tak má, manmžel odjel do Austrálie a ona je sama na 3 děti, nezvládají to ani jeden, takže se nakonec vrací

motka1991
autor
7. dub 2015

@anatanka
@smardik
@anetka1701
@filipatereza
@nikipos
@sannnya
@g_m
@nikollita
@hanih
@78marcela
@apacheee

Jelikož nejsou finance na to aby jsme odjely s ním tak my zůstaneme tady ! :( Milujeme se neskutečně v neděli jse oslavily krsáné páté výročí máme dvě holčičky skoro 2 roky a skoro 5 let takže vytrnout je jen tak z česka taky nechci :( To pak uvidíme co sál mělo znamenat že bud to bude fungovat aspon nějak a když ne tak pak by jsme odjely za ním a nebo se vártil! Ne že půjdeme od sebe!!! 🙂 Mít finance na to odjed s ním tak odjedeme hned ale takové rozhodnutí je na delší dobu ..... Já němeceky neumím vůbec(jednalo by se o Švýcarsko) a sice děti by se přizpůsobily ale spíš chceme zůstat tady a pak by jen manžel přesídlil do práce do Rakouska 🙂 No uvidíme ono ten platový rozdíl tady a tam je docela velký... řekněme si naroinu že mít 15 000 nebo 90 000 je velký rozdíl... Já sice našla t možnost ale manžel se sám rozhodl že by chtěl jet že by nás chtěl zabezpečit a hlavně našetřit na nové bydlení bez toho aby jsme si braly obrovskou hypotéku :(

Ve mě se to hodně pere děti jsou sice hooodně zvyklé na mě ale tatínek je tatínek ale zase nebude problém jelikož bude v bytě ne na ubytovně apodobně aby jsme za ním jely třeba na měsíc!!! 🙂

evcann
7. dub 2015

@motka1991 my to tak meli a jde opravdu jen o zvyk, zvyknes si, zvyknou si i deti, hodne rychle, zase jsme meli perfektni financni zazemi a to at chceme nebo ne je dnes hodne dulezite. Casto jsme si volali a psali a uteklo to jak nic.

motka1991
autor
7. dub 2015

Je škoda na jednu stranu že švýcarsko není v EU kvůli letenkám jsou docela drahé :-/ Ale na druhou stranu aspon ji nikdo do ničeho nekecá! 🙂 Podle toho kdy by manžel odjel tak by zase přijel.. Vánoce,narozeniny určitě ono taky cestovat sama s malýma dětma bude zážitek a autem 1000km je taky docela dost na to bych si sama netroufla :( zatím... Takže ten první rok to bude asi mín hlavně aby se něco našetřilo 🙂 a hned mu každý nedá volno na 14 dní 🙂 Bude tam mít klasickou práci ne turnusy! :/ nebo přes agenturu to je děs tam oberou co se dá! a lidem pak dají tak polovinu platu než co by měly sami z firmy! :( Proto budeme volit takto protože sice by měl turnusy a byl třeba týden doma ale taky zase o půl výplaty mín a víkendy by byl v práci tak by se to ani nevyplatilo,ale to řekl sám muž! 🙂

motka1991
autor
7. dub 2015

@evcann jako skype bude hned další měsíc snad... 🙂 ono i ten začátek bude krušný ono není jen tak našetřit tady z platu aby mohl odjed! :/ Takže ten provní měsíc bude hodně těžký ale na druhou stranu nebude tak zle oni mají výplatu vždy k 1dni v měsíci! 🙂

kikimaruska
7. dub 2015

Tak já sem byla samoživitelka, nyní mám manžela a děti už dvě. Je tu možnost, že manžel odletí do zahraničí na půl roku, pak cca. měsíc doma a zase půl roku, stěhovat se s ním je nemožné (je voják). Zvládnout se dá všechno, už nyní sem viceméně na děti v týdnu sama, protože manžel není doma od 4 od rána do večera, nebo nepřijede vůbec. Je to hodně diskutabilní ohledně chodu dmácnosti, hlídání fonančních záležitostí a takřka všeho kolem domácnosti, bydlení a dětí...protože manžel max. poskytne nějaké finance, ale zvládnout se dá lecos. Znám kamarádky, které by nedaly ani týden bez svého muže (nejsou schopny fungovat bez jeho pomoci a přítomnosti) ani dětí, naopak fungující rodiny, kde tatka přes týden pracuje na druhém konci republiky a je to ok. Ne každý na to má, ale dá se to 😉 . Já sem byla uplně sama bez vidiny toho, že se mi manžel vrátí,zvládla sem to taky, takže já bych do toho šla..

evcann
7. dub 2015

@motka1991 tak u nás to bylo rychlé, v rámci zamestnavatele prestupoval, ze zacatku jsem taky brecela, ale fakt jde o zvyk, ona ta velka financni zajistenost je hodne důlezita, zije se pak uplne jinak. my meli syna maleho a já si s nim uzivala bez strachu co bude za mesic kvuli penezum. Bude to dobre 🙂

motka1991
autor
7. dub 2015

@kikimaruska Tyjo tak to klobouk dolů před vaším mužem! 🙂 já vojáky obdivuju 🙂 Je to asi o zvyku je fakt že my s mužem když je doma jsme pořád spolu!!! 🙂 Takže to bude pro nás oba hodně těžké... On bude hodně v práci tak jemu to bude ubíhat víc ale já doma s dětma to bude horší :-/ Ale mám taky rodinu <3 naštěstí takže nebudu uplně sama a když mi bude smutno tak sednu na letadlo a poletím za ním i sama...Ikdyž vím že holky bych vzala s sebou ale taky by to vyšlo 3x dráž nacožpeníze budou ale chceme ušetřit taky něco takže to jen tak nepůjde! a třeba u těch vojíků přesně! Tam si žena asi jen tak nezaletí na víkend :( že?

motka1991
autor
7. dub 2015

@evcann Děkuji za podporu 🙂 Někomu to přijde jako blbost ale mě je 23 máme dvě děti a prostě já miluju svoji rodinu a těším se když máme někam jet 🙂 Holt ne každý kdo si pořídí děti má bohatou rodinu aby mohl pomáhat 🙂 Takže se musíme zajistit sami a ačkoliv se mi nelíbí že to musí být muž kdo odjede vím že pro něj to bude pořád snažší než když bych jela já! :/ On vydělá daleko víc peněz a pořád není tak moc zvyklý na ty děti jako já když jsme s nima fakt celý den 🙂 kromě té doby když je starší zdravá a je ve školce :D 🙂

78marcela
7. dub 2015

@motka1991 Švýcarsko je země, kde se vydělat dá. Těch 90tisíc co píšeš, je minimální mzda, třeba se časem povede dostat se i výš. Na druhou stranu je to země na žití dost drahá, tak pocitej s tím, že pokud bude skromně bydlet někde v pronajaté garsonce, tak těch 30-40tisíc padne za nájem, stravu, poplatky, cesta do práce.. Záleží tedy kde bude, v jaké oblasti.
Na přivýdělek dobrý. Trvale bydlet bych tam nechtěla, protože Švýcaři jsou k cizincům hodně nepřátelsti. Mají jich plné zuby protože s vidinou velkého výdělku se tam snaží dostat hodně cizinců, což oni nevidí rádi. Navíc tam nejsou tak pro děti zařízení jak tady. Ve školách nemají obědy.. Počítá se s tím, že matky jsou doma, otec živí rodinu. Což se třeba ve vašem případě nezdá byt dobré, za minimální mzdu by to prostě nešlo utáhnout.. Jinak je to země krásná. 🤐 . Rozhodně si myslím že rok nebo dva rychle utečou, finančně si pomůžete a po návratu otce do Čech to bude určitě pak i tady lepší, se znalosti jazyka a se zkušenosti v zahraničí může získat i lepší práci než má teď. Držím pěsti, ať to zvládnete v pohodě.

motka1991
autor
7. dub 2015

@78marcela tak ted naprosto spuhlasím! 🙂 Bude tam s kamarádem který odjíždí už ted v květnu! takže nájem půjdou napůl 🙂 což bude docela fajn 🙂 počítaly jsme to a půlka výplaty mu zůstane a půlku pošle domů

kikimaruska
7. dub 2015

@motka1991 Tak já už budu doma jen chvilku, spíš naopak už sháním místo, abych mohla nastoupit i dřív na částečný úvazek, jen je problém, že sem daleko dojížděla, dělala směny...přestěhovala se, takže hledám místo v novém okrese, městě a ještě nesměnné, což je docela oříšek. Jinak víkendy utečou, to většinou jezdíme k našim (mají baráček a velkou zahradu). Sami bychom taky rádi domeček, ale finančně to zatím moc nevychází, takže i proto práce v zahraničí. Jinak skype v dnešní době je skvělá možnost spojení i s obrazem, což dříve by si o tom mohli nechat zdát.

motka1991
autor
7. dub 2015

@78marcela A hlavně je tam ta možnost jít s penězma nahoru" jako kdyby tam byl 4 měsíce tak tady může být rok doma :D obrazně!!!! 🙂

evcann
7. dub 2015

@78marcela
@motka1991 s tema Svycarama je to pravda, ale dá se to. Sama jsem tam zila. Kdyz bude skromny tak penize vydela 🙂 tady si o nich muze nechat zdat

motka1991
autor
7. dub 2015

@kikimaruska Taky by jsme chtěly jsednou domeček a tady na jižní moravě teda je docela draho :( Chtěly by jsme někam v okolí Brna ale taky pozemek kolem 600m kolem 800 000 třeba! :( cože je prostě menší a drahé :( takže sme hodně uvažovaly o pozemku co je třeba v dražbě 🙂 jenže na to usí člověk mít hotovost :D 🙂 takže asi tak sice je to hnusné na ukor druhých ale zase když je možnost ušetřit tak proč ne že? on by to koupil stejně někdo jiný...🙂

motka1991
autor
7. dub 2015

@evcann muž je elektromechanik s maturitou a jako skoro bez šance aby našel slušnou práci! :/ chápu bez praxe už nechtějí pomalu nikde :( ale nikdo to ani nezkusí! :/ Ale zase právě když bude mít jazyk tak už do čr pracovat nepůjde nikdy a když by se vrátil tak do Rakouska do práce 🙂 Ted máme hranice s rakouskem 8km ! :D Takže velká výhoda 🙂 a sice menší peníze oproti švýcarsku, ale zase žít v čr, mít školky atd v čr je hodně levnější 🙂 a taky by se dalo krásně žít 🙂

evcann
7. dub 2015

@motka1991 jakmile se zajede, svoji praci umi a k tomu jazyk tak to je parada, to jsou uplne jine moznosti 🙂

im4fun
7. dub 2015

No zvládnout se dá všechno, ale já bych to takhle už nechtěla. Prošli jsme si tím, a bylo to psychicky dost náročné. Za mě už nikdy víc, obzvlášť ne s dětma. Jak často by jezdil domů? Aby si to pak jednou nevyčítal, že "neviděl svoje děti vyrůstat".
Prošla jsem si tím i jako "dítě" - bylo mi sice teda 14, ale mamka odjela pracovně do Německa, a bylo to pro mě teda dost těžký být prakticky bez jednoho rodiče.

evcann
7. dub 2015

@im4fun tak bez mamky je to jiste horsi, to si myslim se srovnávat neda