14 dní zpožděná menstruace, mám jít k doktorovi?

whooro
21. lis 2013

Ahoj, mohla bych poprosit o vaše názory? Jsem momentálně trochu nesvá, dnes je to přesně 14 dní, co mám zpoždění MS, testy jsem samozřejmě dělala od prvního dne až do teď, většinou na nich byly duchové, ale asi jsou na všech.Před rokem jsem vysadila HA, první cyklus byl delší, jinak všechny v pohodě a pravidelné, délka 32,33 dní. Zkoušela jsem během cyklu ovu testy, byly negativní ještě 22 DC, pak jsem to vzdala, byli jsme na dovče. Sex byl a dost 😀 tzn. mohla jsem teoreticky otěhotnět až ke konci cyklu. Pobolívá mě podbřišek, prsa na dotek citlivá, bradavky pálí. Mám možnost jít zítra k dr, má to cenu - např pro vyvolávačku a na UTZ, nebo bych měla ještě třeba týden počkat, jestli ms nedorazí?
Děkuji a pěkný den!

cervenakarkulka
12. led 2014

@duty jop, a taky jsem dostala utrogestan, takže jsme na tom stejně 🙂. Jak ti je?

duty
13. led 2014

@cervenakarkulka - no tak to jsme na tom úplně stejně, dostala jsem to teprve v sobotu a hůř mi ještě při MS nebylo nikdy...nemohla jsem se ani zvednout z postele, natož cokoliv doma udělat, takže celý víkend jsem proležela...

cervenakarkulka
13. led 2014

@duty Ježiš, no tak to se mám na co těšit. A co ti řekla doktorka? Normálně se dál můžete snažit o mimi nebo doporučila pauzu?

cervenakarkulka
13. led 2014

@duty Ještě jsem se chtěla zeptat - doktorka mi řekla, že mám brát 2 tobolky denně - ráno a večer po dobu deseti dní. Možná je to hloupost, ale měla jsem za to, že doberu celé platíčko, ale takhle mi zbyde část nedobreného platíčka. Máš to stejně? Snad jsem jí dobře poslouchala. Možná bych jí měla zítra zavolat a přeptat se, abych to nezvorala.

duty
14. led 2014

@cervenakarkulka No, můžeme se normálně snažit, že bychom si měli dát pauzu teda rozhodně neříkala 😉 Jo a jinak - já mám balení, kde je 30 tobolek, takže mně to vyjde přesně na 15 dní (taky mám brát ráno a večer). A odkud jsi?

cervenakarkulka
14. led 2014

@duty já jsem z toho celého dne byla tak vypsychovaná, že mám docela okno v hlavě 🙂 tak se radši ptám, abych něco nezvorala 🙂 na jedné diskuzi tedy mi psala holčina, že měla předepsáno na dva měsíce a ve druhém se hnedle zadařilo, tak mám alespon motivaci 🙂. Prášky snáším poměrně dobře, ale dneska mě z toho dost tlačil žaludek. V lékárně mě upozornila, že po nich můžu dost přibrat, tak ted, abych se jeste hlídala v jídle 🙂))) já jsem z Prahy

duty
17. led 2014

Jo a ty už je rovnou bereš??? Já mám totiž začít brát až 17. den cyklu... Jojo, taky jsem slyšela, že utrogestan na těhu pomáhá, ale tak uvidíme, nebudu se na to radši upínat, abych pak nebyla rozhozená 😒

cervenakarkulka
19. led 2014

@duty jj, doktorka mi řekla, že ho mám nasadit hned druhý den, co jsem u ní byla. Taky jsem koukala, že vám všem to doktorka přesně vypočítala, takže jsem se pak nad tim taky pozastavila. Ale tak snad vi, co dela. Doufám!
Přesně tak! Nesmíme se upínat. Ted jsem myslela, že jsem a když jsem zjistila, že ne a jeste k tomu s cystama, tak jsem z toho byla dost hotová. Ted uz to necham byt. Je to osud. (tak snad nas ten osud nenecha dlouho cekat 🙂 ))

stefaniaj
6. bře 2014

@cervenakarkulka ahoj,prave citam tvoje prispevky,tak nakoniec je z cysty tehu?ja mamteraz podobny problem s cyklom ako si mala ty,tak preto ma to zaujima...

cervenakarkulka
6. bře 2014

@stefaniaj ahoj, nene, cysty mi zustaly, ale utrous me hodil zpet do normalu, a protoze je predepisovan na podporu těhu, tak se mi po druhé kůře užívání podařilo otěhotnět. Jestli se chces primo na neco zeptat, klidne se ptej. Taky jsem byla rada ze vsechny rady, co mi tu holky poskytly 🙂.

stefaniaj
6. bře 2014

@cervenakarkulka ďakujem za odpoveď 🙂 A meškajúcu menštruáciu si nakoniec dostala?

cervenakarkulka
7. bře 2014

@stefaniaj ano, dostala jsem ji hned druhy den, co jsem dobrala prvni kůru utrouše 🙂 - celkove me hodil do normalu, primo ukazkove, ze jsem si spocitala i ovulaci.

stefaniaj
7. bře 2014

@cervenakarkulka 🙂 tak to sa ti super zadarilo 🙂 ja stale cakam co bude,lebo ja som mala menzes 10.1., mala som dalsi dostat okolo 6.2., nedostala som, po 2tyzdnoch meskania som mala 4dni slabe hnede spinenie,tak neviem ci to mam brat ako menzes.tak teraz cakam co sa udeje 🙂 testy negativne,tak tehu to nebude.asi mi len zblbli hormony 😒

cervenakarkulka
7. bře 2014

@stefaniaj a ty mas taky nasazený utrouš?

stefaniaj
7. bře 2014

@cervenakarkulka Nie nemám,doteraz som nemala problémy s cyklom,vždy presný jak hodinky 🙂 Uvidím,čo sa bude diať,či mi dojde mrcha alebo nie,bola som aj na gynde,doktorka mi vravela,že ked sa mrška nedostaví,mám prísť na vyšetrenie...

cervenakarkulka
8. bře 2014

@stefaniaj tak uvidis, treba to jeste bude mimi 🙂 psalo tu hodne holek, ze jim tehu testy zklamaly a nebo se hladina hcg objevila na testech az pozdeji. Urcite bych chtela po doktorce odber krve a utz, at mas jistotu, ze jsi ok.

stefaniaj
10. bře 2014

@cervenakarkulka tak tehu to uz asi nebude,je to uz velmi dlho,ale dufam,ze sa to coskoro da do normalu aby sme mohli skusat dalej 😉 dakujem za tvoje odpovede,prajem krasne tehulkovanie 🙂

jennysn
30. lis 2015

Ahoj holky... tak si musim taky postezovat... 🙂 V srpnu jsem prestala vrat anti, v zari jsem MS dostala 36 den, v rijnu 37 den, v listopadu az doted nic... celou dobu od vysazeni anti se snazime, v rijnu uz dost poctive :D ... testy jsou negativni, poboliva bricho sem tam, v 37 den kdy jsem to cekala be bolelo bricho klasicky jako pred mesickama ale nic neprislo. od te doby jeste nekolikrat a asi 5 den od ocekavane MS mi bylo cely den nejak zle od zaludku... od te doby je mi jaks taks, mam trochu nafoukly bricho uz asi 15 dni, MS nikde, testy negativ.. co si o tom mam jako myslet? :D

pivonka2
30. lis 2015

@jennysn No já měla pozitivní test asi 17 dní po termínu menstruace. Už jsem se taky chystala na gyndu, ale pak jaksi nebylo třeba...Prý miminko "později vyrobený." Ještě bych počkala. A koupila si nějaký hodně citlivý test.

jennysn
30. lis 2015

ja mam ted 9 den po terminu ocekavane MS, takze si rikam ze je jeste brzy na to to nejak hrotit. urcite se stalo nekomu uz ze MS dosla az treba za 2-3 tydny... jen mi prislo divny ze 2x na den presne prisla a potreti tohle + ty priznaky hlavne ze zacatku

keny123
30. lis 2015

@whooro vydrz...já ovu mivam až po 25dc....a tedkom mi to ukazal 10dpo test BENU ten ružovej..citlivost 10 doporučuji kup si ho

jennysn
30. lis 2015

ten jsem nezkousela. ale s citlivosti 10 jinej jsem zkousela tusim 6-7 den a nic. zkusim 14 den. ja se stejne nedostanu k dr driv nez po svatcich kvuli praci :( tak doufam ze jsem v poradku

whooro
autor
1. pro 2015

@keny123 Děkuju za odpověď, ale diskuze už je poměrně stará a já mám od té doby za sebou úspěšné těhotenství a skoro roční dítko 🙂)))

jennysn
3. pro 2015

to vam ted zavidim ;) preji hodne zdravi ;)

werik153
9. pro 2015

Děvčata, prosím o radu. Na konci června jsem vysadila HA, první MS jsem dostala po 39 dnech...a pak klasika jako jsem měla před HA 26 dní pravidelně. Až do teď. Dnes mám již 15 dní spoždění..jsem 41 DC...testík jsem si dělala 3 a 7 den a včera a nic, ani náznak....mám počkat do další nebo jít k lékaři....bojím se že nepříjde ani ta další a ta vychazí na 20.12 takže se pak již nikam nedostanu...všude bude zavřeno :(

keny123
9. pro 2015

@werik153 šla bych před svatkama na agolutin.... vyvolávačka ms

jennysn
11. pro 2015

Holky, tak ja jsem jasna... MS dorazila 56 den... takze zase priste. Ale tak snazime se teprve 3 mesic, tak snad se zadari.

terisek2222
18. kvě 2016

Ahoj holky, uz par mesicu neberu ha, menstruace mi chodila pravidelne po 25 dnech, jednou se zpozdila o osm dni ale to diky brani antibiotik predtim a ted mi zase meska ale uz deset dni a testy jsou negativni. Nevite co to muze byt? normalne me poboliva spodek jako kdyby mela prijit ale nic a k tomu slaby vytok…jak dlouho mam cekat nez pujdu k dr?

kebule123
21. kvě 2017

@lucina90 mám stejný problém, před rokem jsem vyadila antikoncepci a MS mám rozházenou, mám třeba cyklus 90cní :( na jednu stranu je to dobry, že se s tím nemusím otravovat, ale na druhou stranu bych byla ráda, kdyby to bylo vše už v pořádku a pěkně pravidelné, chceme s přítelem miminko, ale až tak za dva roky, tak bych to do té doby chtěla dát do pořádku. Byla jsem s tím u Dr., tak mi řekla, že mám hodně vajíček a že mám být ráda, že to nemám tak často, tak teda nevim, předepsala mi duphaston na úpravu cyklu a že ho mám brát 10dní a pak vysadit, že do 4-6dní přijde MS, tohle jsem dvakrát udělala a MS přišla, ted už ho zase neberu a MS nikde...
máte někdo taky takovou zkušennost?

lucina90
21. kvě 2017

@kebule123 je to už teda dávno a miminko už mám. Tehdy mi pomohlo pít kontryhelový čaj, sypaný, každý den půl litru do ovulace, pak vysadit. I když ms nebyla, tak jsem pila furt a až došla, tak jsem jí pila cca 14 dní, vysadila a ms dorazila sama po 28 dnech. Další už byla taky za 28 dní. Čaj jsou bylinky a opravdu pomohl a i bolesti skoro nebyly
Zkuste to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru