14 dní zpožděná menstruace, mám jít k doktorovi?

whooro
21. lis 2013

Ahoj, mohla bych poprosit o vaše názory? Jsem momentálně trochu nesvá, dnes je to přesně 14 dní, co mám zpoždění MS, testy jsem samozřejmě dělala od prvního dne až do teď, většinou na nich byly duchové, ale asi jsou na všech.Před rokem jsem vysadila HA, první cyklus byl delší, jinak všechny v pohodě a pravidelné, délka 32,33 dní. Zkoušela jsem během cyklu ovu testy, byly negativní ještě 22 DC, pak jsem to vzdala, byli jsme na dovče. Sex byl a dost 😀 tzn. mohla jsem teoreticky otěhotnět až ke konci cyklu. Pobolívá mě podbřišek, prsa na dotek citlivá, bradavky pálí. Mám možnost jít zítra k dr, má to cenu - např pro vyvolávačku a na UTZ, nebo bych měla ještě třeba týden počkat, jestli ms nedorazí?
Děkuji a pěkný den!

vendulka
21. lis 2013

@whooro já bych si zašla k dr na UTZ a pak by se vidělo, kdyby to nebylo těhu, tak bych si nechala dát vyvolávačku 😉

whooro
autor
21. lis 2013

@vendulka asi to bude nejlepší.. jsem z toho už značně nervózní - a co teprve chlap 🙂

pisisvori
21. lis 2013

no jestli máš 14 dní na testech duchy a MS nikde určitě bych šla k doktorovi. Buď je to jen tzv. biochemické a brzo přijde MS (mini potrat), kdy k oplození došlo, ale už od začátku je tam něco špatně a HCG neroste. (měla jsme to tak teď v červenci) nebo by to mohlo být i mimoděložní a nebo je to normální těhu a teprve čárka začne sílit. Návštěvou dr. nic nezkazíš. Přeju ať je to ta lepší varianta.

whooro
autor
21. lis 2013

@pisisvori děkuji za názor, tak já tam tedy zítra půjdu. A gratuluju k miminku 🙂 ať se daří

lucina90
24. lis 2013

Ahoj, ja bych se chtela zeptat, v breznu jsem vysadila antinu a prvni prirozena menstruace byla az v cervnu po vyvolavacce, pak byl cyklus 30-41 dni..s pritelem mame prerusovany sex s tim, ze kdyz se zadari tak bude mimi, kdyz ne tak ne, nechavame nahode...kazdopadne ted mam cyklus uz pres 50 dni a ms porad nikde..bricho neboli, nic nepozoruju, zadny vytok a test pred 4 dny negativni..kdyz jsem byla na vyvolavacce tak mi dr rikala, ze ms bude nepravidelna po vysazeni nejakou dobu..ale tohle uz mi prijde dlouho a zvlast kdyz to chodilo krasne kazdy mesic..nemate nekdo zkusenost? Kdy mam zajit k dr nebo jeste cekat? Ja si spis myslim, ze ty prasky porad delaji neplechu nebo mam nejaky vnitrni problem..

marcellllka
25. lis 2013

Ahoj taky mám dotaz....,
minulej mesic menzes jsem mela 1-5. a od ty doby nic....,s pritelem jsme se zacaly snazit....,a tento mesic uz sem si myslela ze to vyslo ze by bylo az moc velke stesti na prvni pokus jsme spolu 5let ale nesnazily se....,menzes stale neprisla....delala jsem si TT a prvni byl uplne silne pozitiv a po hod. to zmizlo......,a pak sem zkousela dalsi a dalsi a uz byli slabsi.....,pak sem to neresila a sla na krev a tam negativni a to bylo 12.11. a menzes stale nikde...,zadne bolesti nic, jen sem tam v podbrisku ale moc ne.....,v patek jdu na gyndu tak tam uvidim co a jak....,nevim zda mam jeste doufat nebo ne...,?:( nebo to bude cysta? tehu asi ne kdyz krev negativ co?a taky mam nafoukly bricho jak kdybbych byla v patem:D,ale to prej tez muze byt kvuli menzes .....,nebo muze mit na to vliv kyselina listova? zacala sem ji prave min. mesic brat,...,stalo se vam to nekdy nekomu? ze jste byli tehotne a krev negativ??

whooro
autor
26. lis 2013

Tak to jsme tady, koukám, jak přes kopírák 🙂 Tedy krom toho @marcellllka pozitivního testu. Bez dr asi nic nevykoumáme. Já tam byla v pátek, nic novýho na mě neviděla, dostala jsem vyvolávačku a když dorazí, začnu brát Duphaston a když nedorazí, mám se za těch 14 dní zastavit. Zatím nedorazila a právě koukám na test - jinej - 25kovej Intimed s kopretinou - a negativní. Zase si říkám, proč bych měla takové zpoždění, ms mám jinak pravidelnou jak švýcarský hodinky. Jen kolem té očekávané jsem měla pár duchů na testech..
Jinak @lucina90 nevím, jakou jsi měla antiko, ale tohle holt ty hnusný prášky dělají. Už nikdy... a za dr si zajdi, když už jednou to svinstvo předepisujou, ať si taky poradí s následky.. Držím palce

marcellllka
26. lis 2013

ja tet prave cetla vsude mozne ze meli ten sam problem menzes nikde, a dr. nic nevidel testy negativ nebo s duchama atd......,taky jim pichli vyvolavacku, menzes porad nikde....,a pak se zjistilo ze je to mimi.....,tak snad..:D
me ceka dr v patek no jsem zvedava....

whooro
autor
26. lis 2013

@marcellllka taky jsem to četla a přála bych si takový "scénář" ze všeho nejvíc... Ale na druhou stranu jsem trochu realistka, nemůže být tolik vyjímek, na které nefunguje test, měli dlouho ovulaci apod. 🙂 I když je fakt, že já jí mohla mít až těsně před ms - jak jsem psala na začátku.
Tak dej vědět, jak si u dr. pochodila, čárka na testu nevyběhne jen tak. Dokud nemáš ms, neztrácej naději 🙂
Jo a pozor.. listovku jsem tenhle měsíc taky začla brát a jsem nafouklá skoro pořád, navíc jsem přibrala asi dvě kila a pořád něco jím... děs. Zvlášť takhle na zimu. A běhat se bojím jít, abych náhodou případné mimi nevytřásla :D Jsem praštěná, co?

marcellllka
26. lis 2013

ja to mam to same rikala jsem si zda to je tom listovkou...,a nebo je to mimi:D,
no my prave v den kdy sme se zacaly snazit mela byt ta ovulace....,to by bylo velky stesti..,no nadeji mam....,ale nejak moc tomu neverim, ale byla bych upe nejstastnejsi a kdo ne ze?
tyjo tak to jsme prastene obe:D ja tez ze bych mela cvicit ale bala sem se abych kdyby to vyslo se tomu nic nestalo ...... :D

marcellllka
26. lis 2013

a kdyby nam to tet vyslo bylo by to super, darek pro pritele pod stromecek ty nejkrasnejsi vanoce ....,bylo by super no...,

marcellllka
26. lis 2013

i kdyz nevim jak dlouho bych vydrzela mu to nerict, kdyz jen tak z hecu ten prvni tyden v tomto mesici, sem udelala jen tak ten tt, a podivam se a dve carky a ja upe co? a nevedela se zda se radovat nebo ne, ale i tak stejne valila za mojim a hned mu to ukazovala:D:D a pak sem sla jeste sekat travu, a to me bolelo v pod brisku jak blazena to tak asi tyden i jen tak vecer me to chytlo...,sem tam ten vytok a ja uz si rikala no asi menzes....a nic tet je posledni tyden a nic......,ani bolesti vytoky nic proste vubec nic....tak tet vubec nevim a k tomu krev negativ....,po tom prvnim testu sem delala 4 a byli obe carky sice slabsi nebo se mi to zdalo nevim, ale byli na vsech,a na krvi nic 0.1 proste negativ...coz sem nechapala..:( pak sem na to vubec nemyslela a tet zase v tom hrabu...:D no uvidim v patek co rekne .a uz s tim silenym snazenim prestanu bo to je fakt na hlavu....,a zvlastni bylo jak sem mela tu cystu a privodila jsem si teh. priznaky tak jsem se uplne citila jako tehule,ale tet i po pozitiv, testech vubec proste jako vedela sem ze chci ale necitila sem se a meal skoro pocit jako ze jeste mimi ne...,tak treba ta intuice ze asi fakt nejsem no....,jen si porad naplouvam ze jo,a pritom vim ze je to blbost....,

whooro
autor
26. lis 2013

hele.. mě doktorka říkala, že bud na tom testu druhá je, nebo není a když je, je to jasný. Navíc, cysta prý může udělat max zmatek v těle, jakože příznaky a tak, ale čárku ne, neprodukuje hormon. Jediný co může čárku trochu udělat je nadcházející ms, protože trochu toho HCG v těle máme a malinko kolísá. Joo.. a na příznaky nehraju, dokážu si vsugerovat takřka cokoliv.
Nic, nestresuj se, počkej na dr, jděte třeba do kina, nebo na vánoční nákupy, ať na to tolik nemyslíš. Vím, že je to obtížný 😠 Taky bych chtěla dáreček pod stromek v podobě fotky z ultrazvuku, ale snažím se na to tolik nemyslet. Nevyjde to teď, vyjde to příště 🙂

lucina90
26. lis 2013

@whooro ahoj, dekuju za odpoved, ja brala 5 let Mercilon..a cykly byly 30, 35, 41apod. a ted dnes mam 55.den cyklu a furt nic, nic me neboli, nepicha..nechapu..pockam jeste do konce tydne, zkusim jeste jeden test a pujdu k dr co mi rekne, pac nemocna nejsem ani nic co by to mohlo zpozdit...a ze mam chute, kdo nema na podzim 😀

whooro
autor
27. lis 2013

Takže dámy... Snad jsme všechny těhotný, protože jestli ne, tak je to nějakej zakletej měsíc :D @lucina90 55 dní je fakt už dost, já mám dnes 53 - s páteční vyvolávačkou a pořád nic. Tak doufám, že už nedorazí 🙂

lucina90
27. lis 2013

@whooro to ti preji 🙂 vim, ze po vyvolavacce to ma dojit do 10 dnu tak preji st nedojde a jsi tehotna jak si prejes 🙂 ja jeste budu cekat jestli heprijde sama, na pichanec se mi nechce 😀

simdan
28. lis 2013

Ahoj holky,já to měla dostat 25.11.mám poravidelný cyklus a nic,test jsem si dělala 26.11.(odpoledne)a negativní,ani žádný duch.14-16DC jsem lehce špinila-což mi nikdy nedělalo.Bolí mě prsa,prvně pravé,jen na straně,teď obě celé,manžel si všimnul,že se mi zvětšily,já to nějak moc nepozoruju,jen ta šílená bolest,když sundám podprdu,to je něco 😀 a budím se v noci na malou,ale to bude asi tím,že mám poslední týden strašnou žízeň.Běžně piju tak lit a půl,teď i 3litry.V červnu-letos jsem prodělala spont.potrat v 7týdnu,následovala revize.Od té doby beru stále listovku a nyní druhý mesíc Kontryhelový čaj.Cítím se docela v pohodě,až na ty bolavé ciciny 😀 a mírná podrážděnost,např.nechci,aby na mě manžel sahal,přitom ho moc miluju,ale nějak to neumím ovládat.Zajímá mě,za jak dlouho se Vám objevily dvě // po vynechání,máme dvě děti,u prvního jsem se netestovala-tehdy na to náhodně přišel dr.v 7týdnů,kdy jsem si myslela,že mám cystu na vaječníku,byla jsem 3měsíce po operaci cysty a tehdy jsem měla stejnou bolest a u druhého jsem to poznala zvláštní pocitem,bolest,jako bych to měla dostat a v den 28DC,kdy jsem to měla dostat mi test ukázal krásné // a byla jsem teprvne ve 3týdnu,tehdy byl vidět na UTZ jen gestační váček. 🙂 Jinak na gyndu se chci objednat dnes,ale má dlouhé čekačky,takže počítám,že mě vezme buď mezi svátkama nebo až v lednu...Jeden testík mám doma,tak nevím,kdy ho odzkoušet 😖

lucina90
28. lis 2013

@simdan test bych byt tebou zkusila za tyden, co bude po vynechani ms, uz gy to melo jit videt

marcellllka
30. lis 2013

ja mercilon taky brala ale jen v 15 :D a to jen tu krabicku a dr. mi tenkrat rekl bo ja je vysadila, a on ze je pak prej vetsi pravdepodobnost k otehotneni ....,nevim zda me strasil tenkrat nebo je to pravda....,
no ja uz byla u dr. cysta to neni nic vse v poradku akorad mam vysokou sliznici.....,a dala mi agolutin...,prej i kdyby to tehu bylo tak to tomu pomuze ze to neublizi......,no pak mi rekla uvidis zda do 10dnu do dostanes kdyz jo tak nejsem. a kdyz to nedostanu tak prej jsem....,podle mych vypoctu kdyby to vyslo cca je to 4tt, a myslim ze by na ultrazvuku uz neco vydela ne?no asi si muzu rict priste to snad vyjde...:D heh, akorad nevim co je mysleno tou vysokou sliznici? co presne o co jde?

marcellllka
30. lis 2013

ale dneska sileny az moc tlaky v podbrisku tak to nejspise dostanu do tydne :((,cetla jsem ze ta vysoka sliznice ze prej maj prijit menzes.....,akorad mi nejde do hlavy proc mi teda pichla ten agolutin?:/ja prave o te sliznici moc nevim prej tak a nebo je to tehu, a nebo prej ovulace nevim v tom mam trosku curbes....,heh 😒

lucina90
30. lis 2013

@marcellllka vim ze injekce pripadnemu tehotenstvi neublizi, tak uvidis, pockej si 🙂 ale e zajimavy, ze e boli bricho tak brzo, me az tak za tyden po injekci..kazdpadne ja furt nic, v pondeli zkusim rano test a objednam se na prohlidku..dnes to je uz 60 dni a to mi prijde dost i na to, ze jsem v breznu vysadila muze to byt neprvidelny

marcellllka
1. pro 2013

tyjo to je strasny promluvila jsem si o tom s maminou, a vubec nevi co je ovulace a nic.....rikala ze takovy veci vubec neresila...,cim to je? nase mamky babicky .....,vubec take veci neresily .....,a nase generace resi kazdou capinu a kazdy mesic si privolame teh. priznaky .....,a vetsinou je z toho ....., :(, me by fakt zajimalo cim to muze byt....,
no ja si myslim ze menzes mam dostat tet nekdy, a jak mi to pichla tak to tet mam cekat ....,kdyby mi rekla ze je to cysta tak se nedivim, ono od vcera chodim porad na wc, no porad spise ty pocity jak kdyz po pivu:D ani ne pul hod vyjdu a uz se mi silene moc chce jak kdybych celej den to drzela....,ze to skoro ani nevydrzim.....,ale cystu nevidela a mimi tez ne....:( zda za to vse muze agolutin?

pisisvori
1. pro 2013

@marcellllka nebude to tím, že jim bylo 19-22, když měli první děti?🙂🙂 a často byly těhotně "nechtěně"🙂 a taky moc nebray žádnou antikoncepci.Dneska jí holky jedí od 17 ...10-15 let a pak najednou chtěhjí bý těhotnné. Chlapi nosili trenky a né slipy, neexistovaly hnusný Ečka ve všem na co se podíváš....Ale ty jsi možná mladší a tvých rodičů už to třeba bylo jinak🙂.

liss_durman
1. pro 2013

@marcellllka Přesně jak říká @pisisvori , naše matky a babičky byly nedotčené antikoncepcí a chemiemi v jídle (i když to asi taky nebylo ono s tím jídlem, třeba se hodně jedlo z hliníku a nějaký éčka určitě taky byly, ale určitě míň a taky se o tom nevědělo 😀). Nicméně ta antikoncepce dělá hodně. Myslím, že skoro každá, která ji bere dlouhodobě, má potom problémy s otěhotněním. Já ji brala jen dva roky a to s přestávkami v pubertě. Pak jsem přestala. No a v 18 jsem byla těhotná z jednoho jediného styku, kde selhal kondom 😀 A teď ve 22 podruhé těhotná z jednoho styku hned po vyndání tělíska 😀 Taky jsem někde slyšela, že vliv na mužské spermie má i třeba zkušenost s marihuanou, ale nevím, jestli je to pravda.
Každopádně bych k doktoru šla určitě, vyvolávačku ti může píchnout a pokud jde o těhu, tak se nic nestane... Hodně štěstí 🙂

lucina90
1. pro 2013

Tak jsem si rano delala test a negativni...jen mam bily vytok, ktery nezapacha ani nesvedi..tak nevim kde se ta ms toula..

whooro
autor
2. pro 2013

Hmm.. tak já si dělala test včera a vylezla mi opět slaboulinká růžová do limitu, je vidět i z dálky, ale nic extra... že bych byla jednou z těch, co vylučují málo hcg do moči? jsem schopná si přivlastnit cokoliv 🙂))) ms jsem stále nedostala 🙂 dnes je to 10 dní od vyvolávačky, tak doufám, že už ani nepřijde. @lucina90 ty už si na ní byla? mokro mám taky a asi 4 dny mě pobolívá k večeru podbřišek jako před ms a pořád se kontroluju, klidně vstanu i 2x za noc 😀

marcellllka
2. pro 2013

jsem tak ráda že v tom nejsem sama:D jen aby to bylo co si přejem ...a dostaly takovy malý krásný dárek od ježiška:D

whooro
autor
2. pro 2013

přesně.. jiný dárek už bych ani nechtěla..

whooro
autor
3. pro 2013

Přeju dobré ráno, takže u mě je vyřešeno. Dorazila 60 dní po poslední a 11 po vyvolávačce, vánoční dáreček se nekoná :(

lucina90
3. pro 2013

@whooro nee nebyla jsem, nechce se mi tam 🙂 když mám negativní test, tak ještě počkám chvilku, právě jsem si koupila Mastodynon na úpravu cyklu..tak to mě mrzí, že to nevyšlo, snad příště

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru