6. smysl. Vycítily jste, že jste otěhotněly?

lucinka56
1. únor 2007

ahoj holky, me zajima jestli je tady nejaka tehotna co tehotenstvi planovala a tudiz byla snazilkou..(jako ja) a mela neco jako 6 smysl? ja uz bych to snad po pul roce snazeni ani nepoznala, priznaky mam vzdy pred MS.. tak kdyby to tentokrate tehu bylo...tak myslim, ze 6 smysl v tomto pripade u me ani nemuzu existovat ☹ 😒
jsem 25DC prsa me boli jako cert tyden od ovu... tulco bylo 16 DC tak nevim nevim... jsem pekne protivna...atd atd...ale ja to tak mam vzdy

len
6. únor 2007

Luci, tak to já se teda asi obelhávám pořád 😀

elucinka
6. únor 2007

Len, neboj, u mě to byla náhoda, že to vyšlo hned první měsíc, kdy jsem se takhle "obelhávala" 🙂

len
6. únor 2007

No, já právě ty "příznaky" pozoruju pokaždý jiný, to jke právě ta legrace - jednou mě příšerně bolí prsa, jindy ne, jednou mám depky, jindy jsem v pohodě, prostě pokaždé je to trochu jiné, tak jsem vážně zvědavá, jestli až budu opravdu těhotná, bude to natolik jiné, že to bezpečně poznám 😉

michina
6. únor 2007

Teda, holky, to je napínavé, každá story o zjistění těhu je úplně jiná. To jsem fakt zvědavá, jak to bude u mě! 😎

llucinka
6. únor 2007

Možná se mi to říká snadno, protože nám se opravdu zadařilo hned první měsíc, ale nejlepší je na to nemyslet... Já si dkonce říkala, že by to mohlo ještě počkat, pač nevím, jak se snesu se znamením panny, ale teď jsme rádi, že se to povedlo tak rychle. 🙂 Moc vám všem přeju, abyste i vy otěhotněly a brzy porodily svá vytoužená miminka!!! 🙂

marinka
6. únor 2007

Já myslím, že nemyslet se na to nedá opravdu jen ten první měsíc a pokud se to nepovede, tak už se na to prostě myslet musí 🙂 Já jsem teda nedokázala hodit do za hlavu a říct si, že se zabavím něčím jiným a uvidím. Kdepak, to je prostě nemožné!! Pokud si člověk miminko moc přeje, tak to z hlavy nevymaže..

lamia
6. únor 2007

No,mě teda 6.smysl zklamal totálně,já jsem těhu neplánovala a uvěřila jsem mu doopravdy až po UZ s fazolkou 😀 😀,kterou jsem si ovšem hned zamilovala (a která mě zrovna pěkně boxla do močáku....uuuuuuuuuuuu 😅 )

len
6. únor 2007

Já tu razím heslo - klidně myslet, ale neupínat se na to 😉

llucinka
6. únor 2007

marinka: Nemyslela jsem to samozřejmě doslova, spíše jak píše len, neupínat se na to. Omlouvám se, že jsem se špatně vyjádřila.

elucinka
6. únor 2007

lluci, neboj, panny jsou sice puntičkáři, ale jinak se s nima vyjít dá, podívej na mě, já jsem pohodářka a moje ségra taky. Akorát že mně se asi panenka už nepovede a s největší pravděpodobností budu mít doma váhavku nebo váhavce 😀

len
6. únor 2007

No a potom jsou takoví, jako já s manželem, kteří horoskopům prostě nevěří 😀 Akorát jsem si říkala, že bych asi nechtěla rodit kolem Vánoc, ale jak se tak snažíme, případný termín narození se posouvá a k Vánocům blíží a já stejně vím, že se snažit nepřestaneme 😉 Kromě toho, že jsem narozená o měsíc dřív, takže vím, že je to stejně jedno 😀 Ale to už jsem mimo téma 😉
Ještě zpětně k tématu - až otěhotním, určitě poreferuju, jestli jsem to věděla, protože teď mám vážně pocit, že jsem si vypěstovala takový přístup, že už za těhupříznak nebudu brát nic 😀 Ale kdo ví? 😉

mobina
6. únor 2007

Já mám pocit, že jediný těhu příznak, který jsem ještě nezažila, je velká boles prsou. Sice mi narostly a měla jsem citlivé bradavky, ale tohle prostě "ta" bolest není. Si teda myslím 😀 Jinak v podbřišku mi pne před každou MS, žaludek se mi občas zvedne normálně, v zádech mě taky bolí před MS. Já snad neuvěřím ani těm // na testu 😀

marinka
7. únor 2007

llucinko, já vím, omlouvám, se možná jsem reagovala moc příkře, ale já už jsem na tuhle radu prostě alergická. Když mi řekl někdo po roce snažení (když jsme měli třeba i potvrzeno z CARu, že nemůžeme mít mimi přirozenou cestou), že na to moc myslím a když na to myslet nebudu, tak to půjde - tak to bych prostě vraždila 🙂 A tím spíš, když mi to řekl někdo, komu se to povedlo první měsíc a vlastně ani neví, co to je snažit se o mimi 🙂 TAk se nezlob 🙂 Přeju vám to, že se to povedlo tak rychle a važ si toho, je to veliký dar!!

permar
7. únor 2007

Ahoj holky,tak já žádné těhu příznaky nepocitovala.Jen jsem se cítila nějak jinak,nevím jak to popsat a byla jsem si tak na 99% jistá že ano.I manžel měl tušáka a říkal ,že to vyšlo.Pak nepřišly moje premenstruační potíže jako depka a migrena a to už jsem si byla jistá.Testovala jsem se až 6 den po vynechání a na gynekologii jsem byla poprvé až v 9tt.Takže pohoda a neřešit to.

happykaty
7. únor 2007

marinka: Naprosto s tebou souhlasím. Já už jsem po 4 letech snažení na větu: "Nesmíš na to moc myslet" vysloveně alergická!
Jinak tobě moc gratuluji, že se zadařilo!!! Já mám po 2. IUI, pak jsem si ukecala ještě jedno a pak IVF. Ale šestý smysl u mě asi nefunguje, protože po prvním IUI mě hodně bolelo břicho, prsa i záda...a pak přišla MS. Tentokrát jsem 7. den po IUI a není mi vůbec nic, takže ani nedoufám, že by se to mohlo povést!

blanuleplus
7. únor 2007

Ahoj holky, jsem uplne rozhozena.. Byla jsem presvedcena, ze jsem tehotna - nemuzu skoro nic jist (to je u me neuveritelny stav 🙂 ), rano a vecer je mi blbe, nekolikrat jsem bezela na zachod, ze budu zvracet a pali me zaha (to se mi taky stavalo jen pri minulem teh.), boli me v podbrisku...a ted jsem volala na vysledky z krve (byl to ale max 8. den po oplodneni) a pry "Je vse v poradku, negativni." Ja tomu neverim 😢

blanuleplus
7. únor 2007

Jo a jeste misto toho, abych se sprtala na dve tezky zkousky (a to jsem jinak poradnej nervak 🙂 ), tak cely hodiny lezim vedle uceni, koukam jak snezi a usmivam se jak blba 😀

happykaty
7. únor 2007

blanuleplus: 8. den po oplodnění to přece ještě vůbec nemusí být jisté, spíš si myslím, že naopak! Tak nevěš hlavu a za týden nebo 10 dnů to zkus znova! 😉

len
7. únor 2007

Blanule, prosím tě - neblázni s testama 8.DPO 😉 Vsadím se, že takhle brzo by se pozitivní ukázaly tak každé desáté-dvacáté holce, která opravdu těhu je 😉 Stejně tak ty příznaky, prostě pár dní vydrž a bude to 😉

marinka
7. únor 2007

happykaty, jsem ráda, že mi někdo ruzumí 🙂 Vím, že jste byli na IUI a držím ti moc palce, aby to vyšlo!!! A kdyby ne, bež do toho IVF! Není to tak hrozné a ta šance je tak veliká, že to určitě vyjde!

blanuleplus, jak píšou holky, 8 DPO nemůže být na testu vidět vůbec nic!! Já jsme dělala testík 12 DPO a druhá čárečka byla slaboulinká, takže kdybych ho dělal o 4 dny dřív, jako ty, tak by tam nebylo nic! Udělej test za několik dní, nejlépe za týden!

blanuleplus
7. únor 2007

ja tam sla, protoze jsem potrebovala vedet, jak s mou jinou lecbou (dostavam kapacky na urcitou nemoc) ale ted jsem zjistovala, ze to fakt nemusi byt poznat jeste ani z krve, tak se hodim na kapackach pro jistotu marod, nepujdu tam a aspon tyden pockam..minule jsem takhle nejspis o mimi prisla.. ☹

blanuleplus
7. únor 2007

http://www.rodina.cz/clanek3831.htm "Pomocí krevního testu lze detekovat HCG již přibližně v koncentraci 2mIU/ml (přičemž se za bernou minci bere hodnota nad 5mUI/ml). V případě přibližně 5% budoucích maminek je toto množství možno najít v krvi již 8. den po oplodnění tedy 3. týden po poslední menstruaci. Ve většině případů lze tento hormon v krvi detekovat již 11. den po oplodnění." To je snad odpoved i na muj pripad.. 😉

len
7. únor 2007

Jasně, 5% - to je každá dvacátá holka, jak jsem psala 😉 Jinak moc držím palce, ať je všecko OK 🙂

adamka
9. únor 2007

já mám tři děti a bohužel 6 smysl nikdy v tomto případě nezafungoval. Při čekání druhého syna test vyšel negativně a až mi začlo být špatně tak jsem si říkala,že se asi něco děje a dělo 😉 . A když jsem otěhotněla po třetí tak příznaky byly celé opravdu jako kdyby měla přijít mrcha a pak krásné dvě //.
Asi je dobré se tak nepozorovat,ale vím,že je to někdy težké.

lenkanemeckova
9. únor 2007

Ahojky... přidávám svoji zkušenost... miminko si moc přejeme... po vysazení HA sem byla jeden měsíc naprosto přesvědčená že jsem těhu... měla sem všechny příznaky... od ranních nevolností až po zvětšená prsa... jasný pocit-takový ten 6smysl 😀 ... a nic... byla sem tak hrozně zklamaná (asi to nemusím popisovat 😅 ) ... hned následující měsíc sem si před MS říkala: hmmm tak zase nic, žádné příznaky,žádný pocit... a ona MS nepřišla... byla sem těhu... teď je sice zase vše jinak... opět jsme ve stadiu snažení ☹ , ale už vím, že na své "pocity" v této věci už nedám... člověk si umí vsugerovat i teplotu 😀

simus
9. únor 2007

holky já měla pocit že jsem těhu snad 10x se vším všudy a nakonec když mi nic nebylo tak jsem těhulě byla:_)

mobina
9. únor 2007

Happy tak na tuhle větu už jsem taky dost alergická. Raději už nikomu nic neříkám a mám klid. Jasně mám anovulační cykly, protože jsem psychicky labilní 😀 😀 😀
Jinak já se nějak nepozoruji. Pnutí v podbřišku mám před každou MS, nalitá prsa taky, od žaludku mi občas bývá blbě jen tak, takže já asi uvěřím až dvěma čárkám na testu 😎

buresinka
9. únor 2007

Ahojky, tak přidám svojí zkušenost. Na větu, že se na to nesmí myslet, jsem také alergická, ale po 4 letech snažení to asi ani jinak být nemůže. ☹

Jinak já jsem teď 3 dny po Ketu a mám pocit, že už jsem si vsugerovala těhotentské příznaky. No a teď mám takové stavy, jestli se broučkové zavrtali nebo ne. Tak určitě vím, že já to dopředu nepoznám a uvěřím asi až výsledkům krve. 🙂

adamka
9. únor 2007

buresinko držím palce 😉

jitulech
9. únor 2007

Taky přidám svoji zkušenost: normálně jsem si nakoupila balíky vložek a tampónů, cítila jsem, že to příjde-tlak v prsou, výkyvy nálad, pobolívání v podbřišku. A ono nic, když se MS nedostavila 5 dnů, tak jsem si koupila test a vyšel tak nějak podivně: druhá čárka velmi slabá. Pak jsem na týden odjela na hory, ještě plně vybavena na MS, stále nic, příznaky stále stejné-klasický PMS. A po horách test vyšel jednoznačně pozitivní. Žádný šestý smysl se prostě nekonal, snažili jsme se 3/4 roku ale tak nějak snažili-nesnažili.Prostě jsme nepoužívali ochranu,milování nečasovali dle plodných dnů a vyšlo to. A ješte jedna perlička: v době kdy jsem byla těhotná asi tak 14 dní a ještě jsem to nevěděla,jsem byla u gynekologa na pravidelné kontrole, zrovna jsem mu říkala, jak dlouho se pokoušíme otěhotnět a stále bez výsledku. Řekl mi, ať z toho nejsem zbytečně nervózní, že příjde jaro a určitě se to podaří a kdyby ne, tak mi při příští kontrole řekne,co a jak, případná vyšetření atd. Za 3 týdny jsem mu seděla v ordinaci znova, ale již z jiného důvodu, společně jsme se tomu zasmáli, říkala jsem mu, že mě minule očaroval 😉 Možná to byl ten můj šestý smysl, sice trošku opačný, ale možná že byl.... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru