Bolest břicha a zad v prvních týdnech těhotenství

ancickahyksova
30. dub 2016

Ahojky,minulý týden v neděli jsem si dělala TT a vyšel slabě pozitivní..Další testy ukázali také čárku a test od clear blue krásný +.Jenže mě bolí břicho a záda jako při silnější ms. Navíc nemám žádné příznaky tehu a k dr jdu až za týden.Jednou jsem si bohužel prošla potratem a nechci to znovu zažít, takže mám strach,jestli ta bolest je normální či ne.Když jsem čekala syna,tak moje příznaky tehu byli nevolnosti a zvětšená prsa.Nic víc,takže nemůžu soudit.Podle poslední ms bych měla být 5+1 tt. Díky za rady 🙂

lisha
30. dub 2016

U prvního těhotenství ne, ale u druhého jsem měla jako první priznak hroznou bolest zad v kříži, mnohem horší, než obvykle při MS (a to ještě před pozitivním testem, takže kolem 4-5tt). Břicho pobolivalo taky. Přešlo to až kolem 10tt.

ancickahyksova
autor
1. kvě 2016

@lisha ok,díky 🙂

darlinkajanis
1. kvě 2016

ahoj bolesti jako u menstruace jsou normalní zkus čaj meduňka. A vitamíny seperfolin dost mi to pomohlo. A hodně odpočívat. Také jsem měla 2 potraty a doufám že se to nebude opakovat. Držím pakce a pevné nervy

35_a_budu_mamka
1. kvě 2016

Ahoj, nejdříve Ti moc blahopřeji 😀 Nyní jsem ve 20tt a čekám první mimi, ale přesně tyto bolesti jsem na začátku měla... bříško hodně, jako na silnější ms a v kříži taková bolest, že jsem nemohla najít žádnou úlevovou polohu, asi kolem 8tt to přešlo. Neboj, bude to v pořádku 🙂 Hodně odpočívej a mysli pozitivně 🙂 Beru jen Femibion, nejdříve jedničku a teď dvojku s vit. D3.

lynnuska
1. kvě 2016

ahoj, jsem teď ve 20tt a bolesti mám pořád nějaké. Ze začátku těhu to bylo jako menstruační bolesti, postupem času to přestalo a teď přišlo píchání v podbřišku, kolikrát mi to vystřeluje přes celé břicho a bolí mě pěkně záda. Vše je to způsobeno roztahováním dělohy a všechny ty vazy a svaly.. prostě to někoho bolí.. takže bych byla v klidu 🙂

ancickahyksova
autor
1. kvě 2016

@darlinkajanis děkuji za radu,medunku čas od času piju 🙂 a odpočívat moc nemůžu,máme ročního raráška :D

ancickahyksova
autor
1. kvě 2016

@35_a_budu_mamka Děkuji 🙂 pevně doufám,že to také co nejdříve zmizí a budu mít bezproblémové těhotenství 🙂

ancickahyksova
autor
1. kvě 2016

@lynnuska já co si pamatuji u prvního těhotenství,tak možná maličko mě břicho bolelo,ale ne snad v takové intenzitě..Jinak bodavé bolesti jsem měla během ovulace a to jsem měla i teď... To jsem se skoro ani nezvedla 🙂 Ale díky této bolesti to vyšlo :D protože už jsem věděla co to je :D

ancickahyksova
autor
1. kvě 2016

@35_a_budu_mamka jinak femibion také beru 🙂 už aby bylo 9.května,to jdu k dr :D

simi1510
16. srp 2016

na záda trpím v posledních dnech neskutečně... na židli to nevydržím... a na gauči si dávám pod záda polštář ... a doufám, že to přejde 🙂

darlinkajanis
17. srp 2016

taky me berou zada.ale začlo to až tedkon. Bude huř holky.. musime to zvladnout. 🙂

simi1510
17. srp 2016

Ja k tomu jeste uz ctvrty den nemohu spat... Takze ☹

darlinkajanis
17. srp 2016

jak to? To vas tak berou zada?

simi1510
17. srp 2016

@darlinkajanis v noci v posteli naštěstí ne, nejvíc je cítím, když stojím a něco dělám, popř. na židli u stolu nevydržím sedět, na gauči sedím s polštářem... ale v posteli chci spát a nejde to, koukám jen do stropů... a už 4. den ☹

A navíc díky tomu malému mám hroznou chuť na sex, stačí prostě dotyky od partnera a chci to... jenže on nechce, nemá na to náladu, odmítá se mnou sex a to jsem teprve v začátku ... a možná pak i to mi nedává spát? Já nevím :-/ Ale na to co bude, až se mimi narodí jsem upozadila, říkám si, zvládly to jiné, tak to dám taky....

ancickahyksova
autor
17. srp 2016

@simi1510 ono ne nadarmo se tomu říká jiný stav 🙂 Já mám zase opak,na sex vůbec chuť nemám a to samé jsem měla i při prvním.Jinak co se týče bolestí,v noci mě bolí nohy a přes den záda mezi lopatkami.Jenze já už mám bříško jako kdybych byla ve 30 tt,takze se není čemu divit...Ale co je tohle oproti porodu :D :D

simi1510
17. srp 2016

@ancickahyksova to si povime po mem prvnim porodu 😀

ancickahyksova
autor
17. srp 2016

@simi1510 já už ho mám za sebou,takze můžu soudit :D :D

simi1510
17. srp 2016

@ancickahyksova ja ne, teprve me to ceka a doma me ucili, ze toto je jedna z veci, ktere nemam dopredu zkoumat 😀 😀

ancickahyksova
autor
18. srp 2016

@simi1510 svatá pravda :D

simi1510
18. srp 2016

@ancickahyksova tak to je jedina vec o kterou se snazim nezajimat 😀

nadla
21. srp 2016

Ahoj, taky bych se chtela zeptat, 18.8. Jsem si delala test a byl pozitivni. Dnes me ale picha v podbrisku jako kdybych to mela dostat. Dnes bych to teda mela mit. Test mi vysel pozitivni uz 4 dny pred MS. Není to nic vazneho ?

darlinkajanis
22. srp 2016

@nadla ne nejni, taky jsem to tak měla. Asi se ti tam hnizdí nebo roztahuje děloha. Kup si superfolin nebo nějaké tablety s kyselinou listovou.

nadla
22. srp 2016

@darlinkajanis díky 🙂 6.9. jdu na kontrolu, tak uvidím, co a jak ;)

darlinkajanis
22. srp 2016

@nadla tak ad malej pěkně roste🙂

kacenka115
6. zář 2016

@ancickahyksova díky za toto téma, mě už tři dny pobolívá bříško jak u MS a teď jsem si udělala test a taky duchařím, tak jsem ráda, že je to normální. 🙂

snezenka123
6. pro 2017

Ahojky.. Mě včera bolelo břicho jako na MS.. Dnes taky, ale přidali se bolesti v kříži, takové nemívám snad ani při MS... Jsem 21dc, 8dpo. A od 19dc občas spinim světlou krví.. Cykly mám cca 26 dní.. Na test je brzo.. Tak si myslím že asi dřívější MS.. Ale přijde mi to hodně brzo..
Měla jste to některá tak, že jste měli silné bolesti třeba jako při MS a bylo z toho tehu?

iv_ka12
6. pro 2017

Ahoj holky,ja se pridam a taky se zeptam 🙂 jsem 8+6tt a dneska me strasne pichlo v brichu,hrozne jsem se vylekala,aj jsempremyslela,jestli nejet na pohotovost,bylo to zrovna pri vystupovani z autobusu,takze pri pohybu,od te doby me trochu boli bricho. Myslite ze je to normalni?? Dekuju moc za odpovedi a nazory 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru