Bude mi 16 a jsem asi těhotná, co mám dělat?

lucifer97
24. lis 2013

ahojte,za měsíc mi bude 16 let a na krku mám svého 18ti letého přítele.teď mám ale strach, že k němu přibude i miminko ☹ nic jsme neplánovali ( kdo by taky plánoval v 16ti s nedokončenou školou) ,byli jsme opatrní..pravda,antikoncepci nemám,ale na kondom jsme spoléhali ☹ teď mám 7 z 13ti příznaků těhotenství a mám strach. Jsem mladá a menstruaci mám často zpožděnou, podle toho se teď tedy řídit nemohu. Přítel není žádný frajírek, kterých je v dnešní době plno. Je to rozumný už téměř chlap, pracuje,bydlí sám,dokáže se postarat a jsem si jista tím, že když už budu těhu, že neodejde.. 🙂 už teď si začíná hledat lepší práci, i když není vůbec nic jisté..poradí mi někdo co mám dělat? za jak dlouho je spolehlivý těhotenský test? :(

ninizoi
24. lis 2013

Tak rovnou k věci... Nebudu ti tu vykladat co jsi udělala a neudělala na to budeš mít kolem sebe spoustu jiných lidi na to aby tě posuzovali... Jen k tomu těhotenskému testu. Když nedostaneš měsíčky tak hned do týdne si mužeš koupit test který bývá většinou spolehlivý... ale určitě bych doporučovala potom lékaře který ti to potvrdí a upřesní co a jak. Jaké jsou ty příznaky těhotenství nepíšeš ale není to někdy k rozpoznání někdy si to žena i vsugeruje. Hned na začatku těhu to nijak nepoznáš jestli jsi nebo ne. Jen podle měsíčku a že by ti mohlo být nevolno. Hodně štěstí.

lucifer97
autor
24. lis 2013

děkuju ☹ jak říkám,snažili jsme se být opravdu opatrní..

ninizoi
24. lis 2013

Pak dej vědět jak to dopadlo... 🙂 Jsem zvědava... 🙂

ninizoi
24. lis 2013

Poslala jsem ti srdíčko pro štěstí... 🙂

kajalka
24. lis 2013

Vidíš a když jsem byla těhotná, neměla jsem jediný příznak. Psychika dělá svoje. Jestli vám kondom nepraskl, téměř 100% těhotná nejsi.

tricunici
24. lis 2013

@lucifer97 a vám praskl kondom?

radulka57
24. lis 2013

@lucifer97 já měla vždy všechny těhotenské příznaky a nikdy jsem těhotná nebyla 😀 A když sem to vůbec nečekala, tak jsem těhotná byla. Je blbost číst si těhotenské příznaky a hledat je na sobě. Je to uplně stejné s dalšíma např. nemocema, když čtu příznaky rakoviny třeba, tak jsem taky tak zblblá že pak říkám, že mám všecky příznaky. Pokud ste měli kondom, který se nijak nepoškodil, tak těhotná zřejmě nejsi 🙂

chrisula
24. lis 2013

@lucifer97 ahoooj,udělej si testiik a dej mi vědět... 🙂

zivisek
24. lis 2013

Určitě testík a jestli bude pozitivní, tak k doktorovi, to je jistota. A taky jsem zvědavá, tak to sem určitě napiš jak to dopadlo 🙂

camelinka
24. lis 2013

@lucifer97 To bude dobrý 😉 , spousta příznaků se dá vsugerovat, dej vědět jak jsi dopadla 😉

klouzek
25. lis 2013

Já to poznala asi 14 dní po vynechání MS,byla jsem pořád unavená a chtělo se mi spát.Držím palce at to dopadne jak to dopadne a pak dej vědět,jak si dopadla 🙂

ninive211
25. lis 2013

@lucifer97 Souhlasím s tím, že spoustu příznaků si můžeš vsugerovat či přílišným sledováním sama sebe "vymýšlet". Navíc spousta příznaků těhotenství se až nápadně shodují s PMS (příznaky před menstruací). Spíš je více pravděpodobné, že máš jen zpožděnou MS. Udělj si test, pokud bys přece jen měla // na testu, neváhej s doktorem, čím dřív, tím líp. V případě, že byste se nakonec pak potřebovali rozhodnout pro přerušení těhotenství z nejrůznějších důvodů (neradím to tak udělat, jen v tvém věku je to asi jedna z hlavních úvah, kam směřovat), tak čím dřívější zásah, tím lépe pro tvé tělo.
Držím palce!

lucifer97
autor
25. lis 2013

děkuji všem moc za názor 🙂 @tricunici ano praskl nám kondom 😒 jinak bych nevyváděla..teď mám v plánu ještě počkat,protože to může být jen opravdu zpožděné MS a tak za týden už se vrhnu na testík i s přítelem 🙂 a @ninive211 potrat neplánuji,protože vždycky se dítě nějak dá vyřešit a zvládnout a potrat v mém věku je mnohdy rizikový a pak bych už třeba nemusela mít svoje děti v budoucnosti 😒 moje mamka sice chce být moc babička, jen asi to asi nečeká od svého nejmenšího dítěte..ale ani přítel by mě na potrat nepustil,dlouho jsme se o tom bavili a vzal to docela vážně a začal se starat 🙂 moc mi sice nepomáhá tím, že začíná vybírat jméno, místo toho,aby doufal,že to je jen planý poplach..ale až si udělám testík,určitě napíšu 🙂

ninive211
25. lis 2013

@lucifer97 To je dobře, že oba uvažujete rozumně. Tedy pokud máte zázemí a prostředky dítě vychovat, při tom dostudovat školu, najít slušnou práci...smekám! Máš to v hlavě asi docela srovnané...teď jen doufat, že je to opravdu jen ten planý poplach a nebude třeba nad tímto přemýšlet, jak zabezpečit dítko 😉 Já osobně jsem si sama sebe v 16 jako matku představit nedokázala, byla jsem lehce pubertální tele 🙂 Možná ani v těch 18.

lucifer97
autor
25. lis 2013

já si to taky nedokážu moc představit,ale shodou okolností mi i nedávno mamka říkala,ať si dávám pozor,že o to dítě nejde,že by se o něj starala 🙂 ale já bych si "zkazila" život..no práci přítel má a já bohužel teď studuji,ale studium se dá přerušit a pokračovat za rok nebo za dva a nebo dálkové studium 🙂 nad vším jsem hodně uvažovala, ať jsem připravená, kdyby to přišlo

leni78
25. lis 2013

@lucifer97 Pokud máš zpozdenou ms, tak ti test vyjde. Proč sis ho jeste neudělala 🙂

ninaduskova
26. lis 2013

@lucifer97 Mě bude v únoru 20...tedy malou budu rodit ještě v 19. Což není od tebe moc velký věkový rozdíl. Mám udělaný učňák a rok nástavby...tento rok jsem si dala individuálně a maturitu odložila až na rok příští...takže vím,že škola se dá v klidu zvládnout. 😉 Tedy uvidíme ještě jak bude malá hodná. Ale píšeš tu,že mamka by se o miminko klidně starala,tak by jsi také neměla mít problém. Moje mamka se také moc těšila až bude babičkou....a i když jsem měla celkem strach jak to nakonec vezme....dopadlo to naprosto skvěle. 🙂 Být tebou nemám vůbec strach 😉 Udělej si testík a uvidíš. 🙂 Podle všeho máš fajn přítele,který tě podrží... jste na to dva...velké plus!!!!! Přeju hodně štěstí...ať už to pro tebe znamená miminko nebo jen planý poplach 😉 Dej nám vědět jak jsi dopadla.

lucifer97
autor
26. lis 2013

@leni78 možná se bojím ☹ ne,udělám ho co nejdřív .. @ninaduskova děkuji moc 🙂 myslím, že mamka by to taky vzala dobře 🙂 jen nevím co taťka

ninaduskova
26. lis 2013

@lucifer97 tátové na svoje malý holčičky budou vždycky žárlit ...to si pamatuj 😉 Takže 100% nadšenej nebude kdyby se jeho malá měla stát najednou maminou,ale vydýchal by to neboj se....jako dědečkové jsou potom poprdění ještě více.....také vlastní zkušenost. 😉 😉 ničeho se neboj....a zítra koukej mazat pro test 🙂

lucifer97
autor
28. lis 2013

takže,dneska jsem to dostala 🙂 nejspíš je tedy všechno v pořádku a byl to jen planý poplach..na ten týden čekání asi nikdy nezapomenu 🙂 teď už jen nevím, proč chodím pořád tak často na záchod a proč jsem tak hrozně unavená a bývá mi špatně 😒 to už se nějak vysvětlí 🙂

sarlotapagi
28. lis 2013

@lucifer97 nevolnosti mužou patřit k te MS taky to tak mívám ale nezapoměn,že MS mužou mít i Ty,ktere mají MS.Být tebou testík si raději udělám pro jistotu. 🙂

lucifer97
autor
1. pro 2013

tak a teď mi řekněte co se děje 😲 ve čtvrtek jsem to dostala,pátek pohoda a v sobotu a dnes jsem to zase neměla ☹ poradíte?

evaviki
1. pro 2013

@lucifer97 rozhozene hormony... kliid, tehu asi nebudes, ale test si kup a udelej.. at mas klid.. 🙂

petrusew
1. pro 2013

@lucifer97 může to být, z nervů, nachlazení, nebo jen jsi měla MS takto slabou ... rozhodně bych ti doporučila návštěvu gynekologa, pro jistotu. Zjistí, jestli jsi těhotná na 100%, podívá se, jestli není problém jinde a rozhodně tě nebude soudit. Přistoupili jste k tomu zodpovědně, chránili jste se, bohužel ochrana selhala. Selhat může cokoliv, nic krom abstinence není 100% 🙂

melodygirl
1. pro 2013

@lucifer97 Udělej si test, menses se může dostavit právě netypicky.

denculinka
2. pro 2013

@lucifer97 Ahojky, jsem zvědavá jak si dopadla... Dělala sis už testík? 🙂

sarlotapagi
2. pro 2013

Take jsem zvědava,jak dopadl? 🙂

lucifer97
autor
2. pro 2013

tak testík jsem si dělala a dopadl negativně 🙂 mám ale pouze ten papírek, tak snad mu můžu věřit 🙂 spadl mi kámen ze srdce, ale pro velkou jistotu si zajdu ještě brzy k doktorce 🙂

larac
3. pro 2013

Nebo si udělej druhý. Já si vždycky dělala dva abych si potvrdila výsledek. Ať už pozitivní či negativní.

nikol2003
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru