Chřipka v těhotenství, co si můžu vzít?

petcep
21. bře 2013

Holky, před týdnem ti test ukázal 2 čárky 🙂 k doktorovi si zajdu příští týden, takže snad tuto radostnou zprávu potvrdí 🙂 Teď jsem ale onemocněla :( Mám pořádnou chřipku a když přečtu příbalové letáky na paralenu, coldrex apod. tak všechno je pro těhotné nevhodné. Poradíte mi co s tím, prosím 🙂

sabisek
21. bře 2013

Nevim, zda pomuzu s radou, ale pit hodne caje a vody a ja se vzdy ' predavkovala' vitaminy - pomerance, jablka atd. A za cele tehu jsem nikdy nebyla nemocna. Obcas jsem vykloktala Vincentku ci do nosu Pinosol - kdyz jsem citila, ze name neco leze ci vycucat Septisan - na bolavy krk. Odpocivat a hodne spat.Zeptala bych se v lekarne ci zavolala gynekologovi, zda neco nedoporuci - ale leky bych brala pouze, kdybych mela teplotu. Dzim pesti.

lulii
21. bře 2013

@petcep Jojo, plně souhlasím s @sabisek. A taky hlavně odpočívat a být v klidu 😉

speedygon
21. bře 2013

@petcep můžeš klasický Paralen, ale už ne Paralen Grip....jinak horký čaj s citronem a medem, čerstvé vitamíny...to taky dělá divy

alyssa.anna
21. bře 2013

Chřipky se neboj, já jí měla od 5tt do asi 7tt a vše je OK. Můžeš obyč Paralen, do krku sprej Bioparox, v lékárně mi doporučili na cucání Propolki a na kašel sirup Stodal. Rozhodně ale nesmíš akové ty Hot drinky, cokoliv s přízviskem Grip, plus či extra apod. Dobrý je i lipový čaj a vitamín C

jasminecek
21. bře 2013

Měla jsem chřipku kolem toho 6tt, musela jsem 14 dní ležet (neschopenka) a brala jsem na doporučení doktorky půl Paralenu dvakrát denně a na krk Septisan. Řekla, že jedině vyležet, že to je to nejlepší.

maruja
21. bře 2013

@petcep hodně dobrej he zázvorovej odvar s medem, Pinosol do nosu a různý jitrocelový a jiný pastylky na cucání. Pozor na teplotu, tu pak srážet Paralenem a poradit se s gyndr 😉

terezale
21. bře 2013

Jen podepíšu, lehnout si do postele, odpočívat, odpočívat, pít čaj, hodně ovoce a zelenina, co se týče rychlejší rekonvalescence, tak dobrý jsou probiotika, který můžeš i v těhotenství. Mám dobré zkušenosti s Normatylem, který navíc obsahuje vit. C, B a zinek. Tak ať je ti brzy líp!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru