Co přesně znamená 1. den po menstruaci?

werminka
28. kvě 2010

Holky možná hloupá otázka 😉 ale všude se píše a mluví, aby se těhotenstký test zkoušel nejdříve po vynechané menstruaci - většinou všude čtu testujte "první den po vynechané MS" - Tak když můj cyklus je 28-32 dní - takže který den je ten první po 🙂 (jestli mi rozumíte) ???? Počítá se ta horní hranice? tzn. měla bych si test udělat 33 den?????? Nebo ta spodní hranice takže 29 den?????

marinka
28. kvě 2010

werminko, asi bych ti poradila testovat až ten 33 DC, pokud MS nedorazí..Ale znám sebe, já bych testovala už 28 DC 😀 Záleží jenom na tom, kdyby byla ovulace, pokud 14-15 DC, může už být na testu slabá čárečka 28-29 DC. Pokud ale byla později, nemusí test ukázat ještě nic. Takže pokud vydržíš, testni až 33 DC 😉

werminka
autor
28. kvě 2010

no jasně že jsem nevydržela 🙂 a testla 29 DC - ale nic 😖 Tak si říkám, že možná fakt brzo... proto taková otázka možná hloupá 😀 Ovulku jsem měla myslím si kolem 17, 18 DC (ale to jen tak odhaduji podle hlenu) - testy si nedělám. 🙂

niko
28. kvě 2010

werminka - jsme na tom stejně, já měla ovulku podle testů 20 den a teď jsem 30 den cyklu, netestuju, je ještě moc brzy vím to z prvního těhu, budu testovat až 33 DC a budu doufat, že tam budou //

werminka
autor
29. kvě 2010

NIKO: taky budu doufat 😉 že najdu //. A jak dlouhý cyklus míváš ty? Já měla skoro půl roku 28 dní na den. Poslední 4 měsíce se to ale pohybuje mezi 28 a minulý měsíc dokonce 32. Proto jsem se ptala na tu původní otázku 🙂 No držím palečky, aby nám to tento měsíc vyšlo 😉 🙂

niko
29. kvě 2010

jsem první měsíc po vysazení HA, když jsem brala antiko, tak jsem dostávala menzes po 29 dnech, před HA jsem to mívala nepravidelné, takže uvidíme ještě týden a pak testnu

zdendasek16
29. kvě 2010

ahojky chtela bych se zeptat nevim jak je to s tou ovulaci kdy ji tak mohu mit kdyz menstruaci mam pravidelne kolem 20 dne v mesici??a jaka je pravdepodobnost ze budu tehotna kdyz jsem naposled soulozila 3 dny pred menstruaci??dekuji predem za odpoved

fram
29. kvě 2010

niko, po vysazení HA se může stát, že ms nedostaneš a budeš muset na vyvolávačku, mě trvalo více než půl roku, než se mi po vysazení srovnal cyklus. Na druhou stranu, když jsem chtěla mimi poprvé (to bylo před 12-ti lety), ms jsem dostala bez problémů a otěhotněla už druhý cyklus.

werminka
autor
29. kvě 2010

zdendasek16: ahojky, ovulace většinou probíhá v polovině cyklu-tehdy je největší šance otěhotnět. Před menstruací je otěhotnění podle mě málo pravděpodobné. Ale stát se může cokoli 😉

niko
31. kvě 2010

je vyřešné po 32 dnech jsem to dostala a začínáme na novo, ale i tak dobře, aspoň se tělo pročistí... 🙂

werminka
autor
1. čer 2010

Ahoj, já jsem dneska 33DC a menses nikde, test negativní, jemné pobolívání v podbřišku, sem tam bolí i v zádech. Ach jo, začínám se bát, že něco není v pořádku. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru