Cysta na vaječníku, máte zkušenost?

dada_88
17. čer 2015

Ahoj holky, jelikož neznám nikoho, kdo by měl zkušenosti s prasklou cystou a snažením se o mimčo..Minulý týden jsem byla na gyndě a říkala jsem,že se snažíme, že už 4 měsícem neberu HA (menstruaci mám hned pravidelnou, ikdyž jsem Ha brala pomalu 12let bez přestávky) a že mě minule dost bolel vaječník při pohybu a o sexu ani nemluvě..udělala mi ultrazvuk a řekla mi, že mi asi praskla malá cysta, že nemá ale tak dobrý ultarzvuk, ať se pro jistotu objednám do nemocnice na gynekologii, že ho tam mají lepší, ale že tam objednávací doba je tak čtvrt roku, což se mi potvrdilo, když jsem tam volala a jsem objednaná na začátek září a paní mi řekla,že je divné, že mě paní doktorka jen tak nechá objednat s tím,že ví, že objednávací doba je čtvrt roku, že praská cysta je bolestivá atd..teď tak trochu nevím, co si myslet o doktorce,jestli třeba něco nezanedbává, zda můžu otěhotnět nebo jestli ten vaječník vůbec v takovém případě pak funguje..jestli se ta cysta sama vstřebá nebo jak..máte někdo zkušenost??

alenka_p
18. čer 2015

Pokud cysta praskla sama tak bych to nijak neřešila, ničemu by to vadit nemělo.

stverakovaj
18. čer 2015

Ahoj, já měla cystu poslední rok dvakrát (před tim jsem žádné problémy nikdy neměla)... Hodně jsem se o to zajímala, protože prvně jsem jí měla měsíc před svatbou, tak jsem se o tom hodně bavila s doktorem a hodně toho načetla. První mi zmizela asi po dvou měsících a ta druhá už po měsíci - nevím, jestli praskla nebo se vstřebala. Ale kdyby ti praskla a ta tekutina se ti vylila do břišní dutiny, mohlo by to být nebezpečné. Nicméně v tom případě by ses nemohla hýbat, doktor mě upozorňoval, že bych to poznala nevydržitelnou bolestí...
Jestli jsi v pohodě, tak už se ti zřejmě vstřebala a je to v pořádku.

Tu druhou cystu jsem měla v lednu na pravém vaječníku a v březnu z něj otěhotněla 🙂 Doktor ještě vtipkoval, že se tím vaječník krásně pročistil a šlo to samo 🙂

Tak jestli netrpíš nějakou šílenou bolestí a můžeš normálně fungovat, tak se neboj...určo to bude v pořádku, tělo zvládne neskutečný věci (zvlášť to ženské) 🙂

Držim palce, třeba se ti vaječník taky tímhle připravil a za chvilku se nám tu pochlubíš pozitivním těhu testem 🙂

dada_88
autor
19. čer 2015

@stverakovaj
@alenka_p
Holky moc vám děkuju za názory a zkušenosti 😉 🙂 uvidíme, jak nám to půjde 🙂!

dasa143
13. kvě 2019

@dada_88 tak ja neviem, ale mne moj gynekolog potvrdil cysty na vajecnikoch s tym, ze to nie je nic neobvykle ani nebezpecne, a ze zvyknu praskat a vstrebat sa. A uz sa parkrat stalo, akurat ze je to trochu bolestive. Otehotnela som ihned ked sme sa zacali snazit 🙂

kristyna63737
17. kvě 2023

Mám cysty každý měsíc a praskají pořád. Řešení je jen to, že ti doktorka může napsat čípky na bolest. Mám to takhle přes 3 roky a teď už rok a půl se snažíme otěhotnět a přes ty cysty to nejde.