Dá se z bolesti v podbřišku poznat průběh ovulace?

lindaatobias
27. lis 2016

Ahoj holky ! Asi zvláštní otázka a vím, že u každé ženy to může být jinak, ale dá se z bolesti v podbřišku poznat průběh ovulace ? Mám tím na mysli její začátek, či blížící se konec ? Možná to moc řeším, ale probíhají u nás urputné snahy o druhé mimčo, ovulaci a její příznaky jsem nikdy dřív necítila, ale na podporu početí teď druhý měsíc užívám přípravek Nosifol a mám pocit, že teď dvakrát po sobě tuším, že ovuluju. Vždy cca tři dny v kuse cítím bolesti a větší tlak v podbřišku, což předtím nebývalo. Může ta intenzivní bolest značit, že teď je ten správný čas nebo může podbřišek bolet, ale ovulace už může odeznívat a ten správný moment pro styk je fuč ? 🙂 Zvláštně se o tom přemýšlí a je mi jasné, že odpověď je těžká, ale řídím se pouze tímto, bez ovulačních testů, které mi můj gynekolog vymluvil... Díky moc.

puutalo
27. lis 2016

Stávalo se mi to také. Ostrá, bodavá bolest. Jednou jsem skončila i na pohotovosti, ležela jsem skrčená a strašně to bolelo. Na pohotovosti mi řekli, že vše je v pořádku a odchází vajíčko. Až při následné prohlídce u gynekoložky mi řekla, že je to bolestivá ovulace. Nikdy jsem při menstruaci bolestí netrpěla, o to víc mě překvapilo mít bolestivou ovulaci. Pak to bylo každý cyklus ještě 4x, další ovulace už nebyla, protože jsem otěhotněla. Ta bolest ale přišla až po revizi, do té doby jsem nic takového nepociťovala.