Dokáže zvíře vycítit těhotenství?

myskaq
28. srp 2013

Zajima me jestli muze zvire vycitit tehotentsvi.mame s pritelem kanarskou dogu-psa nikoliv fenku. S pritelem jsem asi pred 11 dni spala, 3 dny na to jsem dostala
MS ale nebyla vubec stejna jako a temi predchozimi :/ to jestli je mozne otehotnet pred ms jsem uz Tady resila a vim ze mozne to je . Testovala jsem 9 a 10 DPO zatim nic , nemyslim ze bych v Tom byla ale mam divne tlaky v podbrisku.. A pejsek se Chova jinak vzdycky to byl mazel ale ted jeste vetsi porad ke me cicha, olizuje me, cicha mi k brichu a vsude za Mnou chodi. Ceka pred dverma kdyz jsem na wc. Neco jsem cetla o mysleni psu a pry citi tehotentsvi driv nez to vi okoli.. Tak me zajima jestli ma nekdo zkusenost.

selverin
28. srp 2013

četla jem o tom, že zvířata to mohou opravdu vycítit. Můj pes je pořád stejné střevo, ale kocourek už od začátku je takovej přítulnej a to on před tím se moc nenechal ani pohladit 😉 když mohou zvířata vycítit feromony tak i těhu hormony určitě cítí, jen na to reaguje každé zvíře jinak 😉

dora13
28. srp 2013

nevim v jak hodne rane fazi to dokaze vycitit, ale nase fenka chodila za moji tehotnou kamaradkou (ale to uz byla v 5. mesici) jak stin, strasne se s ni porad chtela mazlit. ale nevim, mozna ji jen bylo prijemne opirat se o to bricho 🙂 o kockach jsem to ale slysela, ze pry tuhle schopnost maji, tezko rict, co je na tom pravdy...

myskaq
autor
28. srp 2013

To jo no to je Pravda taky jsem o Tom prave cetla 🙂 vim ze psi citi velmi dobre pokud ma zena MS takze taky myslim ze na tom neco bude :/

ladie
28. srp 2013

Naše kočka těhotenství vycítila hned. Pořád jsem ji měla v patách, neustále se tulila (jinak je to agresivní tygr), cpala se mi k břichu... Takže jo, zvířata dokážou vycítit těhotenství.

myskaq
autor
28. srp 2013

@dora13 mozne je fakt ze kazdy pes ci fenka to bere a snasi jinak. Cetla jsem I to ze nekteri proste jsou obranari ze hlidaji vic nez kdy jindy.., tu dotycnou nebo prave naopak jsou podrazdeni :/ Musim se pokusit najit nejaky dokument o psech 🙂

lamarika
28. srp 2013

@myskaq náš pes těhotenství vycítil umí 😉 Dělala jsem si z něj srandu, že ho nechám patentovat 😀 Vycítí těhotenství dřív než jde poznat na testech. K těhulce je víc přítulnej, pořád jí je za zadkem a neustále do ní "žďuchá" čenichem 🙂

kamino
28. srp 2013

Nas pes taktez tehotenstvi vycitil..presne jak pisou holky,mazlil se,lizal mi bricho...mam tady v jednom albu fotku,jak lezim a Kominek mi lezi hlavou na brise...zvirata to maji v hlavickach srovnane kolikrat lepe,nez nekteri lide 😉 musim rict,ze omezil v dobe tehotenstvi skakani na bricho a podobne vylomeniny a k malemu se chova naprosto skvele.

myskaq
autor
28. srp 2013

@kamino
@lamarika no prave ze ja jsem to jeho chovani taky zaregistrovala porad mi je za zadkem presne jak pises.. Testy mi ale vysly negativne zatim zkusim v Patek dalsi.. Mozna ze Jen vonim :D ja nevim ale takoveho ho neznam 🙂

evulinkab
28. srp 2013

@myskaq Určite je to možné, fenka mé segry to vycítila.Vždycky, když me viděla, tak na me radosti skákala.Když jsem otehotnela a ona me uvidela, tak se rozebehla, že jako na me skočí a přivítá se se mnou...Přibehla ke me, zarazila se a začala ke mně čichat.Pak už na me neskákala, místo toho se se mnou mazlila, čichala ke mně a byla hodně přítulná.Tak to delá doted, jakoby vedela, že tím, že by mo skočila na břicho, tak by mohla mimču ublížit..Je to bígl a dosti vypasenej 😀

soleilll
28. srp 2013

Tak naše praštěná fena nepoznala, že jsem těhotná, ani v 9. měsíci. Nebo poznala, ale chovala se jako vždycky. Má 20 kg, takže jsem se musela mít celou dobu na pozoru, aby mi břicho neposkákala, např. když mě vítala ve dveřích. Možná starší jedinci jsou trochu víc empatičtí, ale roční tele je pořád tele, i když jde o psa/fenu. 🙂

amabilis
28. srp 2013

Tak já to musím taky potvrdit. Naše fena poznala každé těhotenství a chovala se tak nějak jinak - jemně a něžně a opatrně. Jinak je to takové telátko - tu šlápne, tu strčí 🙂

monasek84
28. srp 2013

Ja mam ridgebacka - psa a poznal to na me o 4 dny driv nez test 🙂 jak pises, najednou byl porad u me, mazlil se, nufal mi bricho a spodek a zacal me o kus vic branit.... to trvalo tak do 12.tt, pak uz si me zase nevsimal (to bude asi tim, ze pak klesa HCG jsem si tak rikala... 🙂 )

myskaq
autor
28. srp 2013

@monasek84 tak to je hezke 🙂 taky sis rikala co se deje ?? A tak ? J teda moc neverim tomu ze bych byla 🙂 Tehotna 🙂 ale neco citit musi 🙂 podle me jsou psi az moc chytri 🙂

monasek84
28. srp 2013

@myskaq ne ne, me to doslo az zpetne 🙂 on je takovej mazel a sem tam ma takovej den, ze se porad tuli tak jsem tomu nejak nevenovala pozornost. Az mi vysel pozitivni test mi vlastne doslo, ze uz se tak chova nekolik dni a nonstop 🙂 chytri a vycurani, souhlasim 🙂 tak pokud chces aby jsi byla, tak drzim pesti 😉

dorinek
28. srp 2013

@myskaq - tak já byla těhu a měla kolem sebe spoustu psů, ale žádný ani ťuk. A pak jsem jela na dovolenou a v penzionu měli fenu - taky nějaká doga. Museli ji až zavírat, co ta vyváděla. Byla jsem v 9TT, takže podle břicha, nebo pohybů to tušit nemohla 😀 Nemohla jsem se jí zbavit, pořád mi žďuchala do břicha, oblizovala mi ho, očuchávala mě, jak jsem si sedla, tak mi hned dala hlavu na břicho, ale nikdy na mě neskočila, chovala se hrozně opatrně, prostě kdybych to nezažila, tak tomu snad neuvěřím. Nemohli ji ode mě ani odvolat, byla jsem pro ni jak magnet. Asi cítila ty těhotenské hormony, nebo, co. Přitom ale to byla mladá fenka a sama ještě štěňata neměla. Asi na tom nezáleží, nevím. Myslím, že to cítí všichni psi, přeci jen se asi "pach" ženy změní, když začnou fungovat těhu hormony, ale né všichni psi to třeba dají najevo. Moji fenku labradora ani jedno těhotenství nezajímalo a nezajímali ji ani novorozenci. Až teď, když už jsou děti trošku větší. Děti ji zajímají hlavně v době svačiny, když drží jídlo v ruce 😀

helen_8
28. srp 2013

Naše fenka bývala citlivá na moji menstruaci, a to jsem používala tampony. Tulila se mi k břichu v ty dny. Věřím, že zvířata jsou vnímavá a je to možný.

myskaq
autor
28. srp 2013

@monasek84 no to prave ten nas je taky takovy mazel takze tomu prave moc nechci verit 🙂 ale nikdy nebyl az tak upjaty na me spise na pritele🙂 no a prave porad onuchava spodek, porad stoji za zadkem, Leha pod nohy tak nvm a k nicemu jinemu jsem to neprirovnavala nez k tomu ze je ta moznost ze bych byla 🙂 urcite bych byla stastna 🙂 kdyby to vyslo uvidime 🙂 v patek kazdopadne dekuji

myskaq
autor
28. srp 2013

@dorinek ja si taky urcite myslim ze to citi I Mensi nasemu byly 2 roky takze porad je to takove hrave stene 🙂 maji ty cichy vyvinute no 🙂 mozna je fakt jak to pises ty kazdy pes to da jinak najevo 🙂 nakonec ji od tebe na te dovolene odlakali jo ? 🙂

dorinek
28. srp 2013

@myskaq - museli ji prostě zavřít, jinak bych se jí nezbavila 😀

irennn
28. srp 2013

Určitě někteří cítí, máme pejsky dva, ten mladší je ještě trdlo, o tom nevím,co si myslet, ten se chce mazlit,protože se chce mazlit a žárlí...ale ten starší mi pořád pokládá hlavičku na bříško, usíná u toho...teď už musí dostávat do té hlavičky i pořádné kopance....pořád se mi cpe na klín a hlavou se mi tam tře a nejradši by se o něho mazlil v leže na zádech a pořád do něho ducá....a já mu vždycky říkám,nooo je tam brácha....za chvíli bude taky s námi,víš 😀 jsem magor no

dzejnab
28. srp 2013

Máme doma labradora - pošuka bláznivýho, skáče, blbne, porád do mne vráží - prostě cvok.
Byli jsme na dovolené, po návratu dom pes přišel a přitulil se, žádné záchvat bláznovství, žádné hraní, prostě si sedl vedle mě a opřel si hlavu. Já samozřejmě amok a letěla jsem na veterinu, ten pes byl fakt divnej, takhle se nikdy nechoval a já moc nevěřila tchýni, že se o něj starala dobře ... samozřejmě mu nic nebylo, to já na dovolené otěhotněla.
Celých 9 měsíců se ke mě chodil mazlit. Po návratu z porodnice jsem měla doma zase cvoka, teď se chodí mazlit k dcerce.

kamino
28. srp 2013

@myskaq uvidis...psi reaguji na hodne veci,nevim,jestli znas Zuzku Dausovou z nadace Helppes,ta cvici psy i na predpovidani epileptickych zachvatu,ci hypoglykemickeho soku..

myskaq
autor
29. srp 2013

@kamino to neznam ale slysela jsem neco o Tom 🙂 dokonce umi vycitit u cloveka jakoukoliv zavaznejsi chorobu pry uz I v rannem stadiu :/ je to zajimave :/

beandy
4. zář 2013

Já mám doma fenku yorka kříženýho s čivavou a ta je umazlená... to jste ještě neviděli.. 😀 pochybuju že to na Nelině chování poznám že sem těhotná, i když jsem poprvé otěhotněla mi nepřišlo že by se chovala jinak. Pořád se po mě válela jak trdlo a pusinkovala mě no a to dělá takhle každej den. 🙂 Ale stalo se mi na ulici, že od přítele soused má taky fenku Nelu a když jsem stála před barákem, ona se na mě rozběhla jak kdyby sme se znali. 😀 Ani nevim co to bylo za rasu, ale byla podobné velikosti jak labrador. Sem ji viděla poprvé a ona teda pak prudce zabrdila a začala se se mnou mazlit. 🙂 Tak kdybych fakt byla těhotná, tak bych se smála. 🙂 😀

verisek91
9. zář 2013

myslím,že ano..naše fenka se ke mě chová milejš,ona je totiž hodně náladová :D - labradorka... a ten druhý to nepoznal,ale to je ještě štěně 🙂

airgee
14. lis 2015

ahojky, tak na tom s těmi zvířátky asi něco bude... 🙂 jsem v 8tt a zvířátka se chovají jako cvoci, máme pejska a fenku, dva kocoury a kočičku... no, začalo to s fenečkou, která na mě neustále zírala, hlídala mě, očuchávala a štěkala na lidi, když se ke mě přiblížili, což u ní nebývalo zvykem... prostě se chovala jako bych jí patřila, za několik dní potom to samé začal dělat i pejsek, no, ten k tomu přidal i to že mě všude hlídá a dokonce za mnou leze i do postele když spím... bohužel mám poslední týden špatné spaní, nevím jestli je to tím těhotenstvím nebo tím, že jsem nachladla, každopádně tam psíka v peřinách vždycky najdu :D když ho chci vyhodit tak nějak divně vrčí (ale nezní to moc nebezpečně) vyhodím ho z jednoho místa a on vleze pod peřinu a pokládá hlavu na břicho (jednou ho dokonce i olizoval) je mi to docela nepříjemné, ale bohužel nevím co s nimi... je to jako mít bodyguardy, ktěří vás nepustí z očí :D u kočičky to taky pozoruju... ona i kocourci jsou obvykle divocí, plaší, neradi se mazlí a někdy byli i agresivní, jenomže teď?! kočička za mnou chodí do postele a spává mi u hlavy... kocourci se chodí mazlit a dokonce u mě vrní!! nevím, asi to opravdu cítí, sice mě zarazilo že už takhle brzo, ale příroda je holt prazvláštní dáma 🙂

sereza
14. lis 2015

Nas pes vzdycky palil za manzelem, ted se chodi mazlit se mnou a je takovej neznej 🙂 u kocek je to jasny, ty o tom vedi hned-videla jsem dokument ☺

kikisichova
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru