Doktoři mi jednou řeknou, že jsem těhotná, pak že nejsem

sandulik233
26. dub 2014

Zdravím milé dámy, nacházím se v prekérní situaci, mám již osmiměsíční dcerku a před třemi měsíci mi pan gynekolog předespsal antikoncepci, doufala jsem, že bude stopro spolehlivá nebo aspoň, že nějáká šance, že neotěhotním tam bude! Nevynechala jsem ani jeden prášek a po po dvouch platíčkách přišla menší komplikace, že mi nechtěla dorazit menstruace, takže jsem šla na vyvolávací injekci, poté jsem nastolila poslední platíčko a měla jsem menstruaci dostat okolo 20.dubna, jenže ta zas nikde, tak jsem s bolestmi břicha šla do nemocnice a ty mi sdělili, že jsem těhotná a že si mě v nemocnici nechají, odmítla jsem hospitalizaci, protože jsem neměla zajištěné hlídání, druhý den jsem tedy dorazila do nemocnice znovu a doktorka mi řekla, že se jí nezdá, že jsem těhotná, že hodnota 16,5HCG jí nesedí, tak jsem zas jak trubka seděla a čekala další dvě hodiny na výsledky z krve...Hcg stouplo na 21 a zas těhotná jsem, no věřili by jste tomu, ale stejně prý mám dorazit ještě v pondělí, aby to bylo stopro jisté a na kontrolu.... No z Nymburských doktorů mám docela zmatek, jednou řeknou, že jsem pak zas že ne, pak že jo, ale pro jistotu doražte v pondělí, ať víme, co a jak........ hruza toto...

saminomimino
26. dub 2014

To hcg je ale neskutečně nízké,jak dlouho by jsi měla být asi těhotná?Počítám druhé vynechání MS,to by hcg mělo být tedy rozhodně jiné,vyšší,mimo to pokud si prášky brala jako těhotná,tak může být plod poškozený,každopdáně hodně štěstí

sandulik233
autor
26. dub 2014

Asi týden, ale zaráží mě jedna věc, že to těhotenský test neukázal, že jsem těhotná a když se ptám doktorky jestli se náhodou nejedná o mimoděložní těhotenství, tak prý ne, že je to úplně normální... taky si myslím, že tam něco nebude v pořádku, snad v pondělí budu moudřejší, děkuji ti.

duvi21
26. dub 2014

No to je teda situace... Jak k tomu clovek prijde, kdyz si to tak zodpovedne pojisti a stejne....? A pak Ti ani nikdo nedokaze rict, na cem vlastne jsi. Muzu jen drzet pesti. Dej pak vedet, jak jsi v pondeli dopadla. Ja bych teda taky mela strach z mimodelozniho, vsak kdyby jsi mela nejake bolesti, tak radsi hned utikej 😉

sandulik233
autor
26. dub 2014

To teda, určitě dám vědět.

kvakuska
26. dub 2014

@saminomimino na začátku těhotenství HCG začíná od nuly, takže musí nejdřív překonat ty nízké hodnoty, než se dostane k těm vyšším ... proto 16 i 21 je pozitivní ... navíc pokud by sandulik měla být těhotná asi týden (jak píše), je to akorát

@sandulik233 na to, aby test zachytil takhle nízkou hodnotu HCG, by musela být moč hodně koncentrovaná ... v krvi lze HCG vždycky zachytit třeba i o týden dřív, než se objeví na testu // 🙂

sandulik233
autor
27. dub 2014

@kvakuska no já se vtomto nevyznám....

marecek4
27. dub 2014

no já nevím,ale tak pokud jsi brala prášky?navíc při braní pilulí není žádný zvláštní jev,že se nedostaví měsíčky,já takto byla spokojená asi 6 let-a že jsem těhotná mě fakt nenapadlo,tak držím pěsti

sandulik233
autor
27. dub 2014

@marecek4 Brala jsem dle pana doktora, přesně antikoncepci a nevynechala ani jednu pilulku, ale zas mi řekni, jaktože mi stoupá stupnice HCG??

marecek4
27. dub 2014

to fakt nevím,možná po té vyvolávačce?já tohle nějak neřešila-když jsem se ptala dr,tak se mě zeptal jestli mi to chybí-no samo že ne,při mých aktivitách a nemuset řešit jestli dojdou a kdy dojdou-luxus

saminomimino
27. dub 2014

@kvakuska já to počítala jako druhé vynechání MS,to už b teda HCG mělo být rozhodně vyšší

michaela_2
27. dub 2014

@sandulik233 poté co jsem přestala kojit první dceru, nechala jsem si předepsat HA. Jelikož se narodila kvůli obrácené poloze a přenášení císařem, chtěli jsme mezi dětma větší věkový rozdíl. Otěhotněla jsem když jí bylo 13 měsíců - stejně jako ty, jsem nevynechala žádný prášek, brala je ve stejnou dobu, neprodělala žádnou virózu se zvracením nebo průjmy, neměla k tomu ATB atd.................třikrát jsem byla u doktora, že mi blbne MS - ty samé prášky jsem brala od 16 do 21 - kdy jsem je vysadila a poté otěhotněla - a nikdy nebyl problém. Vždy mě ujistil, že po porodu se tělo dává do kupy, že to může trvat...........Nu, a na napotřetí mi oznámil, že jsem v 5. týdnu..................v tu chvíli jsem upřímně řečeno viděla kapku rudě 😉 😎 . Ale dopadlo to v pohodě, syn se navzdory skeptickému přístupu ze strany doktorů, kteří by mě nejraději poslali znovu na sekci, narodil přirozeně, bez jakéhokoliv zásahu, vyvolávání, epidurálu atd, za hodinu a půl po příjezdu do porodnice.......................To bys měla děti ješě blíž u sebe než my 🙂. Počkala bych do další kontroly, pokud to špatně naskočila MS, opravdu můžeš být třebas teprve ve 2-3 týdnu, za pár dní se uvidí..........Přeji hodně štěstí!

sandulik233
autor
28. dub 2014

@duvi21 tak hcg hodně stouplo, ale mimčo v děloze není vidět :(

donnald
28. dub 2014

@sandulik233 Když jsem otěhotněla s druhou dcerou, měla jsem Hcg 7!!! Hcg pak rostlo a ani při hodnotách 3200 nebylo v děloze nic vidět. V nemocnici už dělali jasný závěr, že jde o mimoděložní, načež jsem šla ke svému dr. o 2 dny později a ten už viděl bublinku 🙂 a teď se mi právě v postýlce probouzí a brouká náš druhý poklad 🙂 😀

donnald
28. dub 2014

@sandulik233 Jo a sestry, když mi volali výsledek Hcg 7, tak mě řekli, jestli nepřijde do 14 dní MS, že mám volat a když jsem po 14dnech volala, tak mě chtěli ještě přesvědčovat ať vydržím, že to byl určitě chybný test z laborky!!! J

duvi21
28. dub 2014

@sandulik233 Takze i po dnesku porad nejistota... ☹ Mozna je jeste ale brzy, aby bylo videt mimco. Me sestricka objednavala na 5. 3. a posledni MS jsem mela 25.1. A dalsi nejakou kontrolu ted mas kdy? A jak jsi na tom? Kdyby uz to bylo tehotenstvi? Uz jsi s tim i smirena a kapku se tesis, nebo nechces 😉 😉

kvakuska
28. dub 2014

@sandulik233 pokud HCG v pátek bylo 21, tak dnes by mělo být 40-80 .... což by byla krásná hodnota, ale na to, aby bylo vidět těhotenství v děloze, je to málo, teprve asi při hodnotě HCG 1000 je při ultrazvuku něco vidět 😠

sandulik233
autor
28. dub 2014

@duvi21 Tak tak, příští kontrola je v pátek, no občas mě pobolívá v místě dělohy, mám pocit na zvracení, ale jinak to celkem jde... No, já se možná začínám těšit, ale stoprocentně se budu těšit, až budu vědět, co a jak, teď budu jak tydýt čekat až do pátku 😖

sandulik233
autor
28. dub 2014

@donnald to je taky pěkné, tak co ty doktoři, jako dělaj, že houby dělaj... 😒

sandulik233
autor
28. dub 2014

@kvakuska Takže by eventuelně něco mohlo být vidět už v pátek nebo příští týden, pokud to dobře chápu?

duvi21
28. dub 2014

@sandulik233 Tak vydrz, i kdyz je to napinavy jak ksandy 😀 Drzim pesti, v patek si vzpomenu... To jsem teda zvedava...

kvakuska
28. dub 2014

@sandulik233 no v pátek asi ještě ne, HCG se zdvojnásobuje co 2-3 dny, takže v pátek ještě tak vysoké nebude -... příští týden snad ... a kolik to HCG vlastně dnes bylo?

sandulik233
autor
30. dub 2014

@duvi21 No jsem z toho fakt mimo, ale snad jako to dopadne v pátek tak, že už třeba na to příjdou, že tam mimčo je 😒

sandulik233
autor
30. dub 2014

@kvakuska bylo prý o hodně vyšší údajně 121

duvi21
30. dub 2014

@sandulik233 Drzim pesti mooooc!

sandulik233
autor
30. dub 2014

@duvi21 děkuji moc, něják se bojím toho pátku a jako na potvoru to strašně pomalu utíká, pátek je ještě daleko :(

kvakuska
30. dub 2014

@sandulik233 121 je super! 🙂 ... ber to tak, že se ti poslední dva cykly trochu smotaly dohromady a tak lékaři sami nevědí, od kdy by měli tvoje těhotnství počítat 😉

veruunek
30. dub 2014

@sandulik233 Já to měla taky se zjišťováním divoké. Měla jsem straaašně dlouhé cykly, proto mi neseděl termín, nic. Jinak v děloze je vidět až myslím při hcg 1500 a výš, na to jsem čekala snad tři týdny, ale neboj se 🙂 Budu držet palce!

sandulik233
autor
2. kvě 2014

@duvi21
@veruunek Tak děkuji za držení palcí, mrně ještě vidět není, stouplo mi hcg přes tisíc, ale sestra mi po telefonu neřekla, kolik přesně... však těhotenský test ukázal dvě silné čárky, tak kde se mrně schovává ? :(

sandulik233
autor
2. kvě 2014

Mám docela strach aby to neznačilo něco špatného...

veruunek
2. kvě 2014

@sandulik233 Nebooj se, mě trvaly až do skoro 6tt klasické // a na utz byl vidět váček až těsně před 7tt (asi horší utz)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru