Falešně pozitivní těhu test s cystou. Stalo se vám to?

janinkaves
7. zář 2011

holky stalo se vám některé že jste měli pozitivní těhu test a nebyly těhu ale měly cystu ? Sem sama ze sebe jelen, kojim malou a poprvé jsem to dostala minulý měsíc před tím jsem si dělala namátkově test (i když spolu s manželem spíme přes kondom) pro jistotu a byl slabě pozitivní skoro ducháček nebyl vidět, tak jsem se prvně pěkně vyděsila jak se to mohlo stát, takhle brzo třetí mimčo neplánujem ale pak jsem se uklidnila že není skoro vidět a třeba je jen vadný test tak jsem si za par dní dělala znovu test a byl nádherně bílý tak jsem se uklidnila a za par dní to poprvé od porodu dostala. No a dneska jsem uklízela v koupelně a našla jsem zapomenutou krabičku s (jinýma) testama tak jsem si ze srandy jeden udělala a je zase pozitivní, není nijak silně, prostě jak pěkně viditelný duch a teď jak uschl je vidět ještě víc. Podle mých výpočtů je nemožné aby to tento měsíc bylo už na testu vidět, teď bych měla být par dní po prostřed cyklu a kdybych byla těhotná ještě z minulého testování tak bych musela být už nějaký 11tt a to už by přece jen duch být nemohl a taky mi to hlava nebere jak bych otěhotněla, sice se to prý stává otěhotnět přes kondom ale prokazatelně ví každý jen že se to stalo známému od známého. Je to fakt nějaké divné před tím když jsme se snažili o dětičky tak buď byl test čistý a těhotná jsem nebyla nebo pozitivní a těhotná jsem byla. Na krabičce je taky napsané že to může vyjít i falešně pozitivně když se udělá cysta, to by na to odpovídalo víc. A teď právě nevím, musím hned k dr. když mám podezření na cystu, je to nebezpečné, nebo to můžu nechat tak ? Už vidím jak se na mě bude dívat jak kdybych spadla z marzu že si dělám test pro srandu králíkům ! Nebo to může být i něco víc nebezpečného než cysta ? Nestalo se to některé z vás ?

petaov
8. zář 2011

Tak jsi zajdi k dr., ať už nemáš pochybnosti, jestli jsi, nebo nejsi těhotná. Cysty bych se nebála. Měla jsem to při těhu. Je to celkem běžné. Za vyšetření nic nedáš a budeš v klidu. Jinak mi test neukázal nic, šla jsem pak na vyvolání cyklu a zjistila, že jsem těhu i s cystou. Takže tak 😉

janinkaves
autor
8. zář 2011

Ahoj petaov právě jsem přišla od dr. a cysta tam není, a i kdyby tam byla tak to prý ničemu nevadí když to nedělá neplechu a to nedělá, že cysta je prý docela běžná, tak mě uklidnila a prý už mám hodně vysokou sliznici a do 14 dni to prý dostanu což odpovídá i mým výpočtům a k tomu testu se nijak nevyjádřila, tak je to divné ale nebudu to už řešit, jedině kdybych to nedostala že. Tak děkuji za odpověď měj se

sarinka18
15. říj 2012

Dobry den,chtěla bych se zeptát pali mně pořad žaha přibirám,kulati se my břicho,pali mně brad... 😅 boli,všechno jemy špatně a jen na Zvraceni,a delala jsem si test a nejsem nevim co se semnou děje,citim se uplně jina taka nesva chtěla bych jen poradit pls..dik

hendrieta
8. pro 2012

ahoj holky prosim vas o radu je to tak pět dni co sem si delala test a byl pozitvini a čarky byli obeje pěkne videt silne šla sem dochtorovi a na ultrzvuku nic nevidel ale mam cystu na vajecniku tak mi rek že mam prij za 1é dnu a že se uvidi tak se zvedava jesli budu tehu ma nekdo takovou skušenost

suzix
18. pro 2012

@hendrieta Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jsi dopadla? Já dneska absolvovala vlastně uplně to samé, silně pozitivní test, dle PM 5+5 na UZV nic, ale na vaječníku cysta.... díky

bebinko
8. led 2013

Ahoj taky jsem mam pozitivni test a sla k doktorovi a rekl mi ze tam mam cystu a ze se nejedna o tehotenstvi jde o nejakou poruchu tak mi pichl agolutin (vyvolani menzes) a zarazilo mne ze mam zpozdeni teprve tyden a mi to pichl a nevim jestli sem neudelala chybu ze jsem tam tak rychle sla. Nikdy predtim jsem nemela pozitivni i kdyz jsem mela cystu i predtim tak nevim zda to nemohl ovlivnit i napr. euthyrox na stitnou zlazu, jsem z toho debil.....

chickkky
14. únor 2013

@hendrieta
@suzix

Holky, mám podobnou zkušenost. 27 DC jsem si odpoledne (v úterý) dělala test a byl tam duch chvilinku po limitu, tak jsem si ho udělala včera ráno znovu a taky duch, silnější a v limitu a večer včera zrovna i kontrola - preventivní u MUDr., tak jsem jí řekla, že jsem se i testovala, zda nemůžu být těhotná, tak se podívala na UTZ a taky nešlo nic vidět - je to jasné, nejdřív prý tak v 6tém týdnu ten gestační váček a pak, že mám ale sliznici dost vysoko, což jsem měla i při prvním synovi 🙂, a za 14 dní prý na kontrolu, abychom vzali i krev apod. a taky cysta na pravém vaječníku, tak jsem napnutá, jak sáňky v létě 🙂

ladus88
6. únor 2015

@hendrieta mužů se zeptat zda byli čárky podobne ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru