Gynekológ nám už nedáva nádej. Máme nádej?

matulik55
25. kvě 2009

Ahojte, mám veľký strach,som v 5tt a dnes som bola u gynekológa,ten mi však povedal,že vačok nerastie, že neodpovedá veľkosti ako by mal, proste je malinký,bola som tam, lebo som začala mierne krvácať, ale nemám žiadne bolesti.Pod kontrolou ma už majú tak dva týždne,ale že tam nenastala skoro žiadna zmena aj keď mi HCG pomaly narastá,ale nie tak ako by malo.Veľmi verím, že to bude fajn, ale gynekológ nám dáva nulovú šancu. Odobral mi dnes krv, ale že može skoro 100% povedať, že hormón bude klesať. Myslíte si, že máme nejakú šancu?

henikav1
27. kvě 2009

dakujem vam baby, ze nam drzite palce, mozno aj to pomoze

matulik55
autor
27. kvě 2009

chápem, že je to ťažké a hlavne ja sa s tým ani nechcem zmierit, ale čas vylieči všetky rany aj keď teraz je to pre nás hrozné, ale ešte stale nemyslíme tak zle a radšej pozitívne, musíš fakt veriť a modliť sa nech sa stane ten zázrak,ešte stále je tam nádej aj keď malá ale nádej, ja verím, že prcek podrastie a budem veriť až do úplneho konca,tak ako povedala moja sestra,keď sa tiež bála o miminko a teraz má krásne dvojročné dievčatko.SME BOJOVNÍCI,MY SA NEVZDÁME A BUDEME BOJOVAŤ DO KONCA 😉 😉 Tak aj ty sa nevzdávaj a bojuj spolu s prckom!

emily3
27. kvě 2009

matulik spravne, bojujte az do konca a nevzdavajte sa 😉

cucuska
28. kvě 2009

ahojte držim vam moc palce a hej myslela som akciu, čo sa týka kyretu tak 9tt je naozaj už dosť vysoko a keď tam nie je akcia srdiečka a plod sa nevypudí sama, môže vzniknúť v tele-maternoci zápal a to potom môže skomplikovať ďalšie tehotenstvo alebo vlastne otehotnenie. Takě teória čakať pokial sa o to postará telo podľa mňa nie je správna 😖

emily3
28. kvě 2009

priklanam sa k cucske..ale moze ist aj o missed zamlknuty potrat..mala som to tak ze babo v 8tt bolo vsetko ok, akcia srdiecka a babatko rastlo a asi v 9tt zomrelo sa nevivijalo a prisli mi na to v 12tt. necitila som nejak extra zmeny, ale zrazu som sa necitila tehotna a mala som zvysenu teplotu....robili mi kyret, museli ho vybrat von. 😔

matulik55
autor
28. kvě 2009

ahojte, dakujem za vašu podporu,chcem sa spýtať, ako ste prišli nato že ste potratili spontánne?Pretože dnes som krvacala a boli tam nejake dve male hrudky, tak sa začínam báť ☹

arwenka
29. kvě 2009

Matul: Ahoj, nechtela jsem se Vam michat do diskuse, ale po tomhle Tvem dotazu musim: Jdi, prosim, k doktorovi a necekej na nic, co Ti tady nekdo poradi...predloni jsem prisla o mimi, odhadem tak v 6.tt, krvacela jsem hodne a bylo to spojene s odloucenim toho zarodku, kusy krve s temi kousky nepodareneho tehu, intenzivni krvaceni, musela jsem byt ve sprse....necekej, co se stane, pokud krvacis, jdi k lekari. Lepsi je vcasny zasah nez nasledne problemy s dalsim otehotnenim, to mi ver....

kuchy
29. kvě 2009

matulik: hned jdi k lékaři, mě stačila kapka zašpinění a se strachem jsem letěla...sice to dobře nedopadlo,ale další těhu se pak dostavilo brzy 😉 Než něco zanedbat ☹ Držím pěsti.

emily3
29. kvě 2009

matulik..utek k dr. ked velmi krvacas je zle ☹ 😔

editah222
29. kvě 2009

Matuli - krvácení není nikdy dobré. Šup, šup za doktorem. Pokud neordinuje tak na pohotovost!!

matulik55
autor
29. kvě 2009

ahojte, doktor mi povedal, že pokial nemam silné bolesti a priam zomna netečie, tak mam príst až v utorok, že aj tak by tomu už nepomohol, že radšej nech to sa samo odplaví krvou.A až tak velmi nekrvácam,dnež už je to lepší a volala som na výsledky hcg a že sa to mierne zvýšilo, tak v utorok uvidíme.

scandya
29. kvě 2009

Matulik- mne doki ani v 6tt este s istotou nepovedal ze som tehu. To krvacanie- kedy si mala dostat teraz menzes?

maatkka
30. kvě 2009

Baby veeelmi vam drzim palce... Viem si predstavit ako sa musite citit pretoze som zazila nieco podobne. Mne dr. v 8.tt. tiez tvrdila ze nevidi akciu srdca. Dokomca mi ukazala monitor ultrazvuku a na nom tmu a povedala ze su tam zrejme len prazdne plodove obaly a preto bude treba maternicu vycistit. Ten cas do dalsej kontroly som ani nezila. A ked mi potom dr. v nemocnici ukazal moju fazulku zodpovedajucu presne tyzdnu tehotenstva a jej srdiecko bola som este stastnejsia ako ked som zistila ze ju cakame. Veeelmi by som vam priala podobny happy end...

maatkka
30. kvě 2009

Matulik poznam niekolko bab ktore na zaciatku tehotenstva krvacali a donosili zdrave deticky ale vsetky boli hned hospitalizovane na rizikovom...

henikav1
30. kvě 2009

Nuz maatkka, bodaj by si mala pravdu, ale mne by uz srdiecko pracovat malo (10tt), uz je neskoro.
Este skusim posledny ultrazvuk v stredu, ale neverim na zazrak

astrane
30. kvě 2009

A proto nechodím k dr tak brzo,stačí když se objednám až 14 dní po vynechání,než mě vezme,jsem tak v 8tt a to už je vidět aspoň něco...a kdybych potratila,tak to možná ani nevím,nedělám si testy hned ten ten den,co to nedostanu,tak týden počkám,jestli to není jen opožděná MS,...a pak se nemusím takhle stresovat...

matulik-tvůj Dr je poněkud zvláštní,zvážila bych jeho výměnu...Krvácení může být,ale nemělo by být silné a zaslouží si vyšetření případně léky-podle příčiny,měl by se trochu snažit,když ví,že o to mimi stojíš..

Heni-v 10tt je asi už pozdě a miminko z toho nejspíš nebude,je mi to líto,ale moc bych tomu už nevěřila....doufala bych,ale nevěřila....no snad je to mladší....jinak asi ne...

martinex
30. kvě 2009

matulik naozaj by som ti odporucila zmenit gynekologa...to nie je pristup,ze pokial sa z teba nevali krv nema s tebou co robit... jednoznacne by si mala ist na pohotovost, aby ti nasadili lieky na udrzanie plodu a ist na PN, lezat a byt v klude... ja som sice nekrvacala,no mam ine zdravotne komplikacie,ktore moj doktor neriesil a tak som ho zmenila... niet nad doktora,ktory sa o teba zaujima a pristupuje k tebe ludsky..

popelka.miri
30. kvě 2009

Martinex, chci jen říct, že někde je přístup opravdu strašný! V posledním těhu jsem ležela na pokoji s holkou, která byla s tvrdnutím břicha a nálezem na čípku na udržování..Hlavně proto, že první dítě porodila ve 28.tt. Měl jen 990gr. A tady v té nemocnici (j.Hradec) jí ani nedali kardiotokograf a ani s ní nic moc nedělali a čekali až začne 24.tt, aby jí poslali na gyndu do Českých Budějovic, kde porodila syna. Jí poslali do Č.B. a já zůstala ještě ár dní. Po porodu jsme se náhodou potkaly a řekla mi, že když dorazila do těch Budějic, tak jí udělali vyšetření příjmové a zjistili, že pomalu začíná rodit!!! Tak jí rychle nasadili na kapačky a takhle jí vší silou udrželi až do34.tt, kdy porodila syna 😒 Tady v Hradeckém špitálu jí řekli, když odcházela, že je na tom dobře a nic jí určitě nehrozí a za pár hodin bylo málem pozdě 😠 Nechápu, jak jí tady mohli takhle zanedbat 😠

matulik55
autor
31. kvě 2009

tak a je to tu,včera som dostala silné krče, skončila som na pohotovosti a tam mi dr oznámila ,že ide o zamlknuté tehotenstvo, že vaček tam je, ale odpoveda 4tt a že v nom ale nieje nič vidiet, ani embryo ☹ ☹ ☹ , zajtra ráno už bude po všetkom objednali ma na vyčistenie, aby som náhodou nedostala zápal,abo nemala iné komplikácie, krče po dvoch hodinách prestali,mám obavy, už ho naozaj strácam, aj ked neviem vlestne čo, kedže podla dr tam nič nieje.Mám dotaz ako dlho trvá to vyčistenie a kedy ma pustia domov?mne k tomu nič nepovedala a ja v tom šoku som sa ani na nič nepytala, mám si niečo aj sebou zobrat?dík ☹ ☹ ☹

zuzana76
31. kvě 2009

matulik, je mi velmi luto, ze sa babetko nepodarilo zachranit, ale ak nic nevideli, tak vacok bol zrejme prazdny, vtedy sa ani nejedna o tehotenstvo, ale vola sa to anembryola- teda chybajuce embryo, vyvinie sa len plodovy vak a embryo nie ☹

Cistenie, teda zakrok trva asi 10 minut, uspia ta, takze treba prist nalacno. Budes moct ist domov bud ten isty den po par hodinach, alebo prespis jednu noc, radsej si ber pyzamo a hygienicke veci a dost vela vloziek, po zakroku budes krvacat. Potom to ani neboli velmi, len ako menstruacia, o niekolko dni budes fit, ale setrit sa treba niekolko tyzdnov a takisto by nemal byt sex. styk az do nasledujucej menstruacie, ktora spravidla pride po 4-6 tyzdnoch od vycistenia.

Ja som vsak po vycisteni zostala az 3 noci, kedze som dost krvacala, tak s apriprav aj na tuto variantu a naozaj si zabal aj 3 baliky vloziek a nieco na citanie , aby si sa nenudila a nemyslela negativne 😒

prajem vela stastia a nech to na druhy krat uz vyjde tak ako ma 🙂

kuchy
31. kvě 2009

matulik: ☹ ☹ ☹ Moc mě to mrzí,že to nakonec tak dopadlo 😨
Zažilo nás to spoustu a další miminka si k nám cestu znovu našli 😉 Ono se říká, že do toho pooraného se pak lépe sází 😉
Hlavně to u srdíčka nedus,to nepomáhá a brzy bude líp...

Jak píše zuzana, jen župan,hyg .potřeby, vodu a tak, moc věcí nepotřebuješ,já šla druhý den domů.Moc jsem nekrvácela. Jen u srdíčka ☹
Doporučili nám netěhotnět min 4. měsíce a pátý měsíc po jsem byla těhu 🙂

Zvládni to co nejlépe, držíme pěsti. 😉

csina
31. kvě 2009

Je zaujímavé, aké veľké rozdiely sú v prístupe doktorov k tehotnosti. Ja som bola poprvý raz skoro v 8 tt podľa PM a doktor mi povedal, že som prišla skoro. Vyšetril ma a povedal, že pravdepodobne ide o tehotenstvo ale múdrejší budeme neskôr po UZV. Na ten ma objednali až o ďalšie 3 týždne. Takže som tam bola a im sa zdalo, že bábätko je namiesto 11 t len 8 t staré. Lekár mi vzal krv, poslal na ekg, ale stále nemám pocit, že ma berú ako potencionálnu mamičku. Žiadna knižka ani nič sa nekonalo, nič sa ma nepýtal, na nič ma neupozorňoval, myslela som, že asi preto, že som druhorodička. No a na poradňu ma objednal opäť o 3 týždne. Tak neviem, či nechcú veľmi mamičky v tak nízkom štádiu zbytočne veľa sledovať preto, aby ak sa náhodou niečo stane, neboli tak veľmi nešťastné, že sa s rolou budúcej mamičky tak nezžijú alebo z praktického, ekonomckého hľadiska, skoré rizikové štádiá veľmi neriešia. Ono príroda je asi taká zázračná, že skutočne ak sa má niečo stať, stane sa to pre to, že to tak má byť, a ak sa tento proces príliš sleduje, je to zbytočne veľmi stresujúce. Možno sa to dá samo všetko do poriadku a ak by viaceré mali takého doktora ako ja, ani by o potencionálnom hroziacom probléme nevedeli. Držím palce, nech všetko dopadne ako má v tom najlepšom. 🙂

henikav1
31. kvě 2009

csina, to bude tym, ze si otehotnela prirodzene a vsetko vyzera v pohode, preto robia normalne sono az v tretom mesiaci. Mimoriadne sledovanie a kopa vysetreni su na zaciatku len vtedy, ked je problem, alebo nabeh na problem. No a samozrejme na sukromnej klinike ti urobia co len chces, kedy chces, pokial platis. Najlepsie je ale nechat dietatko na pokoji spociatku, nech sa vyvija. Ja by som osobne tiez nesla skor ako v tretom mesiaci na prve vysetrenie, ale u nas je iny pripad, ja mam asistovane tehotenstvo a kopu problemov za sebou. Povedz si, ked ta priliz neprehanaju po vysetreniach, tak vsetko vyzera byt v poriadku 😉

emily3
31. kvě 2009

matulik je mi to luto ale co si pisala malo to prist...je to smutne, samotne cistenie neboli a po fyzickej straneke by si mala byt v pohode, horsie je to pscyhicky, lebo ste sa na bvabatko tesili a dufali ( prezila som si to 3x viem ako to velmi boli) ale nevesaj hlavu, dalsie teho moze byt bez problemov a narodi sa vam krasne babatko.
drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo a o chvilku sa stretavala v teme spolocny termin 😉

csina, je to v pohode ze ta velmi nesleduju, babatku treba dat cas a je zbytocne aby sa na zaciatku stale vrtali a sledovali...babatku tym nepomozu..a na druhej strane ked vela vies sa aj viac bojis nie?

cucuska
31. kvě 2009

matulik mrzí ma to a je mi to naozaj ľúto. Neboj sa čistenia, naozaj po fyzickej stránke budeš hneď fit, ale ako piše emyli horšie je to psychicky ( ja som to prežila 2krát) Mne po kyrete pomohlo zamerať sa na niečo iné a ja som sa dosť upla na prácu to preto aby som nemyslela na našeho anjelika, vlastne oboch.
Moc ti držim palve a budem na teba myslieť a neboj, teraz sa dáš do hromady a o tri mesiace budeš už možno tehula ako vyšitá, len mysli poziivne !!!!!!

matulik55
autor
2. čer 2009

tak a je to zamnou, mna pustili včera hned po 5 hodinách, všetko že dopadlo v poriadku, cítim sa dobre po fyzickej stránke,ani som velmi nekrvácala,len srdiečko bolí najviac,ale čo je divné, že my nepovedali nič ohladne toho,že kedy sa možeme pokúšat o dalšie,a ani ohladne sexu.Tak vobec neviem čo mám robit,za týžden pojdem na kontrolu tak snad mi moj gynekolog povie niečo viac. ☹ ☹ ☹

bianka1
2. čer 2009

matulik,mne sa to isté stalo čo tebe, po dvoch rokoch snaženia som v decembri2007 objavila dve vysnívane čiarky,v januari som ale o anielika prišla ☹ ,lekar mi povedal že musíme aspon 3mesiace počkať a potom sa začať snažiť ale ja som už vobec nedufala že sa to tak lachko podarí 😉 a hned vo februari som otehotnela 😵 a v oktobri porodila zdraveho chlapčeka, ja osobne si myslím ,že telo ked je pripravené na materstvo tak netreba čakať tri mesiace 🙂 držím ti palce

matulik55
autor
2. čer 2009

ahoj bianka,takže myslíš, že sa možeme o mimi pokúšat už o pár týždňov?

bianka1
2. čer 2009

no mi sme lekara neposluchli 😉 do 20tt som užívala lieky na udržanie tehotnosti,trošku viac som sa šetrila ale stalo to zato 🙂 ,osobne poznam babu ktorá poctivo čakala pol roka a teraz nemože otehotnieť takže ked sa cítiš dobre tak nečakajte 😉

emily3
2. čer 2009

matulik, prezila som si co ty, v 5tt som zacala krvacat a potratila som, dr. mi v podstate nehovoril nic, ked som sa ho pytala ci mozme byt spolu s manzelom, povedal ze radsej nie, kvoli infekciam, alebo len s ochranou...lenze mi ochranu nepouzivame hned po cysteni som otehotnela....cakala som kedy pride menstruacia a stale nechodila...a ked som prisla na kontrolu ( mala som prist ked mi nabehne cyklus, ale nenabehol...cakala som 7 tyzdou) doktor uz len skonstatoval ze som tehotna...a vsetko bolo poriadku, babatko rastlo a mala som bezproblemove teho...moj chlapcek bude mat teraz 5 rokov... 😉
takze ak sa citis v pohode, myslim ze sa mozte pokusat o dalsie mimi, a hovori sa ze po potrate je zena plodnejsia, tak preco to nevyuzit.?
ale kazdy dr. ti povie nieco ine, niektory odporucaju cakat 3 - 6 mesiacov...
Drzim ti palce aby dalsie teho bolo bezproblemove a babatko pekne rastlo. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru