Gynekológ nám už nedáva nádej. Máme nádej?

matulik55
25. kvě 2009

Ahojte, mám veľký strach,som v 5tt a dnes som bola u gynekológa,ten mi však povedal,že vačok nerastie, že neodpovedá veľkosti ako by mal, proste je malinký,bola som tam, lebo som začala mierne krvácať, ale nemám žiadne bolesti.Pod kontrolou ma už majú tak dva týždne,ale že tam nenastala skoro žiadna zmena aj keď mi HCG pomaly narastá,ale nie tak ako by malo.Veľmi verím, že to bude fajn, ale gynekológ nám dáva nulovú šancu. Odobral mi dnes krv, ale že može skoro 100% povedať, že hormón bude klesať. Myslíte si, že máme nejakú šancu?

lubkaeck
25. kvě 2009

Matulik - ani mne nerastol HCG tak ako mal, ale nakoniec sme sa rozrastli 😉 Drzim Ti velmi palce, aby sa ten drobec pozbieral a robil Ti radost 🙂

salikova
25. kvě 2009

Ja mela ten samej problem,ale doktor mi o tom rekl az v 10.tydnu-nechtel me pry strasit,ale myslel,ze to mimco nezvladne..A dal ti doktor aspon nejaky prasky?Myslim,ze dulezite je verit!Proste-nevzdavat nic.Vzdycky s prckem mluvim a nekdy mu i zpivam nebo rikam pohadky-aby se mu u me libilo🙂

k.ate
25. kvě 2009

matulik - podle mě je důležitý, jestli má nějaký srovnání z ultrazvuků před tím... Já na začátku těhu taky krvácela (měla jsem jen pozitivní test), letěla jsem na gyndu a tam mi jedna doktorka řekla, že vzheldem k tomu, kde bych podle ms měla být, si myslí, že o mimčo přijdem... Každopádně mi napsala Utrogestan, aby prcka podpořila a doporučila vitamíny pro těhulky... Na kontrolu jsem šla po víkendu (takže asi po 4 dnech) a bylo na ultrazvuku vidět, že se ten pidi váček, co tam byl, zvětšil... No a teď jsem ve 24 týdnu a malej roste jako z vody... Oproti poslední ms mám termín porodu posunutej zhruba o dva týdny (13 dní)... Takže držím pěsti, ať je to podobnej případ 🙂

editah222
26. kvě 2009

Matulík - já teda nevím, ale když jsem byla v 5 týdnu tak můj doktor tam vlastně nic neviděl. Říkal ať dorazím za 3 týdny, že nemá smysl se znervozňovat. Když mi dělal utz v 8 týdnu tak bylo vše v pořádku. Stejně jako Kate mám termín porodu oproti termínu podle menstruace asi o 14 dní pošunutý, takže v tom 5 týdnu jsem mohla být taky ve 3-4týdnu. No je to celý složitý 🙂
Však uvidíš jak dopadnou testy. Budu ti držet palce aby vše vyšlo dobře!!!

emily3
26. kvě 2009

matulik, si este velmi skoro na zaciatku tehu, babatku treba dat cas...a ked je nahodov nieco zle, telo sa s tym vysporiada samo...prezila som si tri spontanne potraty tak v 5tt ..zacala som krvacat a dostala som krce a vyslo to von...
ale tym ta nechcem odradzat...treba dat tomu cas..kamoske tiez tvrdil ze ma mimomaternicove a neviem co ....a nakoniec mala len posunutu ovulaciu a tym padom je posunuta o tyzden...a babatko pekne rastie. drzim ti palce aby bolo vsetko ok, a ak nie aby si to dokazala zvladnut 😉

matulik55
autor
26. kvě 2009

Veľmi Vám ďakujem za podporu a porozumenie,hneď je mi lepšie.Veľmi verím, že sa prcek pozbiera a prekvapí všetkých lékarov.Samozrejme ak budem vedieť niečo viac, dám vedieť 🙂

cucuska
26. kvě 2009

matulik urtcite daj a sama uvidíš bude dobre 😉

karotky
26. kvě 2009

Matulik,................já to měla podobné.Chodila jsem na UTZ každý 4.den a dozvídala jsem se to samé.Když jsem měla jít na poslední UTZ(v 8tt),dr. mi narovinu řekl,ať si s sebou vezmu tašku s osobními věcmi,protože to vypadá na revizi.Ten den ráno jsem se smířila s tím,že miminko nebude a když mi pak dr. udělal UTZ,půldek už měl srdeční činnost a já byla štětí bez sebe.Teď už máme z půldku 2.letého rošťáka. 😎
Takže držím palce,ať dopadneš min. tak dobře jako já. 🙂

sayast
26. kvě 2009

matulik, nevzdavej to 😉. ja jeste v 8. tt na utz nemela ani srdicko a podivej ted, ted uz mame krasnou holcicku na svete 😵

paolin
26. kvě 2009

Matulik, jsem úplně stejný případ. vyhrožovali, že do dvou hodin potratím...pak prázdný gestační váček, nekonečné doběry na HCG, sbaleno na ravizi....a dnes mi brouček krásně chrupe v postýlce 😉
jak psala edita - v 5.tt je mimčo milimetrové. UTZ ho ani pořádně nezachytí. držím pěstičky 🙂

silvikam
26. kvě 2009

Matulik, ja som takýto problém nemala. Mala som však problém otehotnieť a potom nepotratiť. Raz som potratila. Prvého syna mám až po ôsmych rokoch a teraz čakám druhé 34 tt. Mne zakaždým dal doktor na udržanie tehu a posilnenie bábatka lieky. Duphaston som papala a Utrogestan vkladala zo spodu 2x3 denne až do 12 týždňa. Je to hormón na udržanie tehu. A v piatom týždni nie je nič vidieť. Akcia srdiečka je na UTZ vidno až na konci 6 týžňa. A tie hormóny sú aj proti špineniu v tehu. Drž sa. 🙂

monika131
26. kvě 2009

Matulik hore lavu 😉 Ono sa to všetko dá do poriadku, len musíš veriť. A to Ti naozaj lekár nedal žiadne lieky na udržanie plodu ale rovno ťa odpísal? 😖

barbarka
26. kvě 2009

myslim ze v 5tt je este tazke povedat ci rastie alebo nie, tak dufaj a modli sa, nasmu zase nebilo srdiecko ked by malo, no a potom o tyzden uz bilo🙂

matulik55
autor
26. kvě 2009

Ahojte, fakt ďakujem za podporu, dr mi predpísal ascorutin a vydupala som si duphaston, ale zatiaľ mi to nejako nepomáha, výtoky neprestali a dnes som začala krvácať, ale aj tak verím napriek všetkému , že to bude dobre 🙂 a moje telo ma chce len vystrašiť, veď by som nebola prvá čo má menštruáciu a je tehotná.
PS: Monika, lieky mi predpísal, ale na moju prosbu, inak že nemáme šancu ☹

emily3
26. kvě 2009

matulik, nechcem ta strasit ale ked zacinas krvacat, moze ist o spontanny potrat ☹ , krvacanie zosilne a dostanes krce a vsetko vyjde von....
a asi najlepsie bude ked sa telo samo s tym vysporiada, aby ti nemuseli robyt kyret. ☹
matulik drzim ti palce aby si to dokazala prijat ci to bude dobre alebo nie ( ako som pisala, prezila som si to ).

poleva
27. kvě 2009

ja som si to prezila dvakrat,ale zmierila som sa s tym postupne,aj ked to boli doteraz,ja som nemala spontanny ale missed...a je to horsie o to, ze o tom ani neviete, ze ho mate, ziadne priznaky nic...
stale mi bolo prizvukovane, ze niet lieku na udrzanie plodu a co ma odist tak odide,radsej teraz alebo ako by sa malo narodit nezdrave babetko
ale nadej je tu vzdy...ze to vyjde a ze to bude OK

kuchy
27. kvě 2009

☹ matulik, uvidíš, ale já měla taky missed a začalo to přeně stejně, jen sliznice a v 5tt nic v děloze,pak 6tt najednou dutinka 😵 a místo další kontroly a srdíčka v 9tt špinění, ☹ pohotovost a nevyvíjející se embryjko bez srdíčka. 😨
Já na revizi musela 😝

cucuska
27. kvě 2009

matulik, no nechem ti dať falošnú nádej ale u mňa to bolo takto:

Ja som šla doi poradne v 7tt a to som krvácala, akcia nebola vidieť ale vedľa plodu bol hemaom a to zistili na sone, preto som krvacala. Potom o 4 dni som musela it do nemocnice lebo som začala riadne krvácať , zivala som ascorutin a duphaston a to som bola už v 8tt a akcia bola vidieť ale mala som tam ten hematom ktorý krvácal. ale malá sa udržala. Hematomy ma trapili do 16tt

ale aj ako ti píše Emyli može to byť aj potrat, takto isto to bolo u mŃa pri prvom tehu.,bol z toho potrat

kozlenka
27. kvě 2009

Matulik, zbytečně se nestresuj, já jsem byla v 7 tt v nemocnici se špiněním, na UTZ mi řekli, že plod odpovídá 5tt, předepsali mi Ascorutin a poslali domů s tím, že za týden mám jít na kontrolu ke svému gynekologovi. Celý týden jsem byla vyplašená, smiřovala se s nejhorším a pak mi gynekolog řekl, že mimi je v pořádku, za ten týden vše dohnalo a velikostí odpovídalo 8tt. Takže věřím, že i u tebe to dobře dopadne 😉

monika131
27. kvě 2009

Matulik a to čo je za doktora, ktorý Ti lieky predpíše na tvoju prosbu? 😠 😠 😠
Veď každý doktor by sa mal snažiť o to, aby sa aj z nemožného stalo možné a tento mi pripadá ako mäsiar.
Ale hore hlavu, určite bude všetko v poriadku.
A na tvojom mieste by som si našla nového doktora!!!!!!!!!!

matulik55
autor
27. kvě 2009

Monika,no on my povedal,že to zatiaľ nemá zmysel, lebo že to je buď všetko abo nič a že telo samo vie či to udrží abo nie, že to ešte nieje plod, takže s tým nič nemože robiť. Musíme len čakať, ale že by my prial radšej spontánny potrat, že aj tak k tomu s tým krvácaním spejem. A mám dotaz ako budem vedieť, že som potratila? Ako to spoznám, že miminko je už preč? Aj keď stale veľmi verím , že moj prcek to zvládne.

henikav1
27. kvě 2009

Matulik, dnes som sa dozvedela podobnu zlu spravu ☹
babatko sa nam nevyvija, nerastie a nie je tam ziadna srdcova cinnost, hoci HCG mam vyse 17000.
Do zajtra sa mam rozhodnut, ci si vyberiem kyret, alebo potrat liekmi. Vraj aj tak do max 10 dni potratim ☹ ☹
ale ja som sa rozhodla este pockat, tak velmi dufam v zazrak ☹

cucuska
27. kvě 2009

heni a akcia už bola????

henikav1
27. kvě 2009

aka akcia? prepac, som trosku mimo
je to hrozne
tak velmi by som chcela aby sa stal zazrak

matulik55
autor
27. kvě 2009

aka akcia,tak isto tomu nerozumiem. A Heni, ver, že sa to ešte zmení, myslím si že miminko to cíti, ja by som tiež radšej počkala, veď koľko tehuliek nám tu píše, že ich tiež poslali na potrat a nakoniec bolo všetko OK, len ver a modli sa, obe tu máme ešte nádej. Verím, že ako u teba,tak aj umňa to nakoniec všetko dobre dopadne, ja už neverím lékarom čo vravia, ved sa už toľko krát zmílili.
PS: a máš nejaké príznaky, abo krvácaš ako ja?

henikav1
27. kvě 2009

matulik, nemam ziadne krvacanie, nic lenze srdiecko nepocul lekar ani minuly tyzden a tyzden sa mi sice hcg zvysuje, ale babatko vobec nenarastlo
cucuska mozno myslela akciu srdiecka, nie som si ista, tak to som prave nemala ☹

jahodka11
27. kvě 2009

baby, cucuska myslela akciu srdiecka.....
drzim vam obidvom palce, sice z vlastnej skusenosti to neviem posudit, ale na potrat by som dobrovolne neisla, pockala by som...presne ako pisete, telo samo vie.....ci ano, ci nie..... 😖

emily3
27. kvě 2009

matulik a nehika drzim vam palce ( zazila som si aj missed, prisla som na kontrolu v 12 tt a dr. mi znamila ze babtko nerastie, zodpoveda 9tt a nebije srdiecko a vobec sa nehybalo ☹ )
uvidite, pockajte a telo sa s tym vysporiada....drzim palce

matulik55
autor
27. kvě 2009

heni, aj ja chodím k dr každý týždeň a srdiečko nieje počuť, ale keď som bola u inej gynekologičky ako v nemocnici,koli tomu že som začala špiniť tak mi povedala, že miminko odpovedá, tak 5tt a že to ešte nič neznamená, že to je skoro, ale moj doktor mi ani nedokázal povedať v ktorom som,mne že tiež miminko nerastie, ale pokiaľ by sa mi zvyšoval hormon a nemala som žiadne iné problémy tak mi povedal, že by sme asi čakali.Počkaj tým nič nestratíš a on ťa asi nútiť nemože,ale je divné že tak na teba tlačí pokiaľ nemáš žiadne iné ťažkosti ☹

henikav1
27. kvě 2009

matulik, som zufala, toto je nase tretie babatko za necely rok
dnes som zas vyplakala more slz
aj ked si uvedomujem, ze vela sanci nemam, musim to len prijat, ale je to tazke

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru