Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

denousek
autor
1. bře 2011

proččč jáááááá ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

madormi
1. bře 2011

@denousek ještě není nic ztraceno, ale pokud opravdu bude něco špatně nejsi jediná věř tomu, spíš je teď zázrak když je vše ok hned na poprvé (mám za sebou dva neúspěchy a taky jsem si říkala proč já)

dora_1
1. bře 2011

@madormi to jsme na tom podobně... jednou hcg nerostlo a odkrvácela jsem si to (začala jsem krvácet v den, kdy mě chtěli poslat na kyretáž, místo toho jsem ale jela domů), podruhé jsem měla zamlklé těhotenství, nevyvíjelo se to tak rychle, jak mělo a neobjevila se ani srdeční akce, takže jsem šla na kyretáž.

Teď jsem v 10. tt a modlím se, aby bylo všechno, jak má.

Hodně štětí tobě i ostatním.

dora_1
1. bře 2011

Jinak pro všechny, koho zajímá, při jakém hcg je něco vidět na ultrazvuku: záleží na citlivosti přístroje a schopnostech lékaře, při ideálních podmínkách může být něco vidět při 1000 jednotkách hcg, s jistotou by tam něco mělo být při 2000 j.
Když jsem byla v tomto těhotenství na prvním ultrazvuku, byla tam vidět tečka velikosti makového zrníčka a lékař nebyl schopen s jistotou říct, zda je to gestační váček nbo třeba nějaká sraženinka. hcg jsem tehdy měla 1301 - no a o dva týdny pouději bylo vidět srdíčko.

katy2
1. bře 2011

@dora_1 v ktorom tyzdni uz bolo vidiet srdiecko? Ja idem v pondelok, to budem 6tt+4, neviem, ci uz bude....

madormi
1. bře 2011

@katy2 to záleží kdy si otěhotněla, mě bylo vidět 6 tt+2 ale otěhu jsem tak 11 nebo 12 DC

madormi
1. bře 2011

@dora_1 tak moc držím palečky ať do třetice všeho dobrého

dora_1
2. bře 2011

@madormi Díky díky 🙂 teď jsem v 10. tt, to jsou snad už šance větší...

dora_1
2. bře 2011

@katy2 já byla na UZ 6+3 a srdíčko bylo krásně vidět. Záleží ale na tom, jaký má lékař přístroj, na některých je vidět srdeční akce klidně až v 8. týdnu.

madormi
2. bře 2011

@dora_1 jáí si říkám to samé dřív jsem končila hned na začátku, tak si říkám snad už máme nejhorší za sebou,i screening dopadl na výbornou tak se snažím nepřipouštět si nic jiného než že všek bude OK

dora_1
2. bře 2011

@madormi já taky, poprvé jsem to odkrvácela 41 DC, na UZ nebylo samozřejmě nic a hcg jsem měla pod 100, podruhé se všechno vyvíjelo jaksi pomaleji a vůbec se neobjevila srdeční akce... embryo mělo na UZ před kyretáží asi 4 mm.
Teď jsem měla hezkou srdeční akci už v 6+3, 8+1 jsem byla po špinění na kontrole a všecno bylo v nejlepším pořádku (a MUDr ani nezjistil, proč jsem krvácela, nakonec říkal, že jsem se asi poranila při zavádění utrogestanu). Jestli se dočkám 12. tt a dopadne dobře screening, tak se mi taky uleví.
Chystáš se i na triple testy? Slyšela jsem, že často vychází falešně pozitivně a lidi se pak nervují a chodí zbytečně na amnio, a že ten prvotrimestrální screening je daleko přesnější.

madormi
2. bře 2011

@dora_1 já to poprvé odkrvácela 42 DC, na utz nic a hcg 109, po druhé vše bylo taky takové nic moc v 5 tt hcg 273 za týden stouplo jen na 700 vytvořil se mi gestační váček, který měl asi 1cm ale nic v něm takže revize. ted jsem začla krvácet 6tt+3 už jsem byla smířená s revizí a ono bojovníček bojuje a zatím to vše vypadá dobře. tripple testy mi asi udělá automaticky můj doktor, ale nebudu na ně brát zřetel, taky jsem slyšela, že vychází často blbě a na amnio nepůjde pže na screeningu dle utz vše v pohodě a dle krve riziko 1:42000, takže to beru jako ztěžejní je to přesnější než tripply

dora_1
2. bře 2011

Jej, závidím, že mášza sebou tu genetiku... teď si už můžeš jen užívat 🙂
Já si prozatím užívám obavy a nevolnosti, sice už mi není zle v kuse, ale zase jsem začala zvracet, hezky každý večer.

denousek
autor
16. bře 2011

holky radu... ☹( 14.1.posledni ms .. 28.2.-14 dni po vynechani ms jsem byla na UZV ale nic nebylo videt dr se to nelibilo..vzal mi krev...hcg jen 92...za dva dny 67 a za 2 dny 56...tak jsem si nechala dat agolutin aby prisla ms a vycistila jsem se ..jenze asni nemam potvrzeny ze je to v deloze .-( 7.3. se mi rozjela MS silna cisteni no..tak jsem byla rada ze tak aspon..ted v pondeli-po ms jsem sla k dr ale ma dovolenou 😠 tak jsem sla k dr co zastupuju udelala UZV a rekla ze je deloha cista...tak jsem byla stastna jak blecha ...ze to aspon odeslo samo... vzala mi pro jistotu krev -vcera byl vysledek !! HCG 189!!!! tezka nechapacka !dneska jsem byla na krvi znova porad me strasi s tim stupidnim mimodeloznim...proc to zacalo stoupat kdyz to klesalo a ja jsem se vycistila?... ☹

holubice.petra
17. bře 2011

@denousek tak to teda vůbec nechápu ale i kdyby bylo mimoděložní tak to snad na UZ taky vidí ne??

denousek
autor
17. bře 2011

@holubice.petra ahoj holky tak jsem po laparce bylo to to mimodelozni blbe se mi z mobilu pise jen jsem vam to chtela rict pa

holubice.petra
17. bře 2011

@denousek jejda no tak hlavně že přišli na to co to je...teď už to bude určitě v pořádku a ty se konečně dočkáš už miminka!

t_novotna
24. bře 2011

Ahoj holky - poradíte?

Jsem těhotná, přesně nevím, v kolikátém týdnu, poslední menstruaci jsem měla 20.1., ale měla jsem nepravidelný cyklus, třeba i 35 dní, takže takové to připočítání 14 dnů od otěhotnění u mě asi moc neplatí... Problém je v tom, že na ultrazvuku není nic vidět - respektive je vidět jen vak, ale plod nikde. Dneska jsem byla zase na kontrole, plodový obal se od minulého týdne zvětšil, ale plod pořád nikde. Přitom hodnotu HCG mám 38000. Nemám ani moc příznaků těhotenství, jen mě bolí prsa (teď už míň než na začátku) a cítím občas bolest břicha (jakoby menstruační), nevolnosti žádné. Chápete to někdo? ☹

marketa137
24. bře 2011

@t_novotna tak hodnota je hodně vysoká, a co lékaři? u mě byl taky dlouho jen váček a už mě hnali na revizi že tam plod neni a za 3 dny bylo srdíčko 😉 . určitě to chce pravidelně kontrolovat aby to nebyla mola 😒

maria30
24. bře 2011

@t_novotna ahoj... prepáč, nechcem strašiť, ale sestra to mala takto isto... pozeralo ju asi 6lekárov v nemocnici a až jedna dr. prišla nato, že to je mimimaternicové tehu.. a bolo to v poslednej chvíly... aspoň tak to dr. povedala... skús sa ešte poradiť s nejakým dr... držím palce, aby to bolo ok..

maria30
24. bře 2011

@t_novotna podotýkam, že aj jej stúpalo HCG.. bábo vo vaječníku normálne rástlo 😖

t_novotna
27. bře 2011

Maria, díky, došla jsem si raději hned v pátek znovu k doktorce s tím, že nechci čekat další týden, vypsala mi žádanku na krev, jdu tam zítra, a pak se uvidí...

sponiarka
28. bře 2011

Ahoj můžete mi poradit co to znamená ale asi nic

anett3
4. dub 2011

Chtěla jsem se zeptat, záleží na hodnotě HCG, při zbarvování testu??? Dělala jsem si dva - jeden odpoledne a jeden ráno a oba byly pozitivní, ale výsledek se objevil strašně brzo cca do třiceti sekund a asi do minuty byl proužek tmavý jak ten druhý. Poslední MS jsem měla 24.2. teď jsem to měla dostat kolem 1.4. ale nic. Může pozitivní test být i z jiného důvodu než těhotenství? Ono asi stejně budu, protože mě bolí prsa a mám je trošku větší a pobolívá mě břicho jako před ms. Kdy je dobré jít k doktorovi? Už??? 🙂 Máte někdo zkušenosti se změnou doktora v těhotenství? Tomu mojemu nějak nevěřím 😒

anjelicek26
4. dub 2011

@anett3 - tri dni po meskani mrchy jasne, ze mas druhu ciarku do 30 sekund 😉

K lekarovi je najlepsie ist tak 2 tyzdne po meskani mrchy - uvidis na ultrazvuku malinke srdiecko. Je to 6. tehotensky tyzden. Je to tak akurat. Potvrdi ti, ze je babo v maternici a pekne sa vyvija a aj v pripade mimomaternicoveho tehu je este dva tyzdne cas, aby na to prisli a spravili zakrok (to len moje hypoteticke uvahy, uplne ma ignoruj 😉 )

Teraz by ti vzal akurat moc, krv a povedal, ze mas dojst o dva tyzdne na sono... No a to, ze si tehu, ti uz potvrdil test, tak na co tam behat?

A ano, pokial lekarovi nedoverujes, je ho lepsie zmenit teraz. Lebo takemu cloveku by som nezverila svoje nenarodene dietatko... ani moje zdravie v tehotnosti, je to predsalen pre zenu veeeelmi citlive a dolezite obdobie.

kvikvicek
7. dub 2011

Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit? mate nekdo podobnou zkusenost? jsem uplne z nervama v pr... 28.2. jsem mela posledni MS, minuly tyden v utery jsem zjistila ze jsem tehu a vcera jsem byla na prohlidce, dr. me vydesila, v deloze nic nevidela, jen pry vidi volnou tekutinu?? vzali mi krev na hCG - 1058, dr. rikala ze je to mimodelozni asi, ale jeste prej pockame, zitra jdu znova na krev. Kdyby me zacalo bolet bricho, mam hned jet do nemocnice, ja jsem uplne hotova, trochu me bricho poboliva, jako kdyz mate dostat MS, tak nevim, jet? nejet? doma mam dvouleteho prcka, porad se bojim, ze to se mnou treba sekne a co s malou, jsem na vesnici, nikde nikdo...

miathecat
7. dub 2011

@kvikvicek Zkus se nestresovat - ale vím, že to není jednoduché, taky jsem probrečela jeden večer. První kontrola - nic. Pohrozeno mimoděložním. Hcg 300 (to logicky nemohlo být nic vidět). Druhá kontrola - nic. Opět pohrozeno mimoděložním. Děsný stres a proplakaný večer. Hcg 5000 (sakra, to už mohlo být něco vidět, říkala jsem si). Třetí kontrola - máme v děloze pěknou dutinku a čekáme, co tam vyraší 🙂

triowax
7. dub 2011

@kvikvicek na utz u obou dětí na utz bylo vidět až s hladinou hc kolem 4000.
Držím palečky.

kvikvicek
7. dub 2011

holky moc dekuju,daly jste mi nadeji 😵 nejhorsi je, ze tohle jsem zazila i u prvniho tehotenstvi, jsem zdravotnik a ti prej nikdy nemaji nic normalne 😝

inza
7. dub 2011

Ahoj, mam na Vas dotaz zda nekdo nevite. Jsem 14 dni od ET a hladina HCG je 138..nevite kolik by tak mela byt? diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru