Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

rampepurda11
8. dub 2011

@inza: Myslim, ze tvoje hCG je v poradku a odpovida jednomu miminku 🙂

kvikvicek
8. dub 2011

Ach jo, moje trapeni pokracuje, dnesni hodnota hCG 1808, tzn. ze za 39 hodin mi to stouplo o 750, myslela jsem , ze je to dobre, ale dr. rekla ze to moc extra nestouplo, proste ze je to nic moc ☹ ☹ ☹ v pondeli znova na krev a ultrazvuk, ja ten vikend snad nepreziju 😖 ☹ prej kdyz to nebude dobry tak v utery na sal, ale ja si myslim, ze je brzo na takove zavery 😔 nemela jsem dneska kam zajit k jinemu dr. na utz, zasla jsem za znamou Dr. ale je to urolozka, udelala mi utz pres bricho a v deloze neco je, ma to 7 mm, ale nevi jestli je to plod, protoze se v tom nevyzna. ach jo 😔 😔 😔

lara75
8. dub 2011

@kvikvicek ja sa trápim podobne ako ty ☹ Mala by som byť v 9.t (pm 2.2.) a stále jasne nevidíme plod, vraj to je podozrivé na anembryomolu (vačok bez plodu), ale stále nemáme jasný záver, hcg z pondelka bola nad 10000 iu,dnes mi brali krv, výsledok ešte nepoznám, uzv ukazuje vo vačku nejakú štruktúru, čo tam ešte pred týždňom nebola, môže byť embryo, ale nemá akciu srdca, aspoň je neviditeľné. No je to na nervy. Už mám vybavené všetky predoperačné vyšetrenia, keby bolo treba rýchlo na sálu ☹

vodni
8. dub 2011

Jestliže znáte 2 hodnoty hCG, můžete vyzkoušet http://www.babymed.com/hcg-calculator (anglicky)

kvikvicek
8. dub 2011

lara75@je to hrozne, clovek se tesi na miminko a misto toho proziva takove peklo,Tvuj doktor je docela trpelivy a nevzdava to, moje dr. me chce hned rezat 😔 drz se 😔

piacere
8. dub 2011

@kvikvicek podľa mrchy si dnes ešte len 5tt+4.... ak tvoja kamarátka - urologička videla v maternici "niečo", čo má 7mm, je to veľmi dobré znamenie... niektoré plodíky majú akciu srdiečka až v 7tt, ty si ešte len šiesty... Držím palce, aby to dopadlo dobre 🙂 Aj hcg máš krásne 🙂
A ak by ťa aj lekár posielal na kyretáž, žiadaj si pred zákrokom kontrolný utz 😉

lara75
8. dub 2011

Dnešná hodnota hcg 23000 iu, nárast za 4 dni len dvojnásobok, to nie je dobré 😒

kvikvicek
8. dub 2011

Snad to bude dobre 😉

lara75
11. dub 2011

No nebolo to dobre, už som po kyrete:(((( Bola to anembryomola, plod sa nevyvýjal, iba gestačný vak, preto bola taká vysoká hodnota hcg. Všetkým tehulkám držím palce, aby sa s tým nestretli 😉

nemko
11. dub 2011

@lara75 je mi luto co sa stalo, prosim ta kolky DC si mala take hcg?

lara75
12. dub 2011

@nemko posledné hcg hodnoty som mala merané v 8-9. tý 😒

0snezenka0
27. dub 2011

@lara75 Ahoj, chtěla jsem se poptat, jestli si některá pamatuje (nebo je to právě aktuální ) hladinu hcg.
Já jdu k doktorce na první ultrazvuk až v pátek, takže zatím nevím.. ale všichni mi říkají, že mám celkem vysoké hcg, že by to mohla být dvojčátka Tak jsem chtěla zkusit, jestli nemáte ještě někdo v hlavě (nebo někde poznamenaná) vaši hladinu hcg..

Já měla:

29DC (14DPO) HCG 266
33DC (18DPO) HCG 1017
41DC (26DPO) HCG 16842

Když se kouknu do různých tabulek, vejdu se do rozmezí.. ale když kouknu na průměrné hladiny v daném dni, týdnu, tak je opravdu celkem vysoké.. /vím, že každá má hcg jiné, že je to hodně individuální/, ale spíš tak pro zajímavost

Moc děkuju 🙂

slivocka
27. dub 2011

@0snezenka0 ahoj, ja cakam dvojicky a v 17DPO som mala hcg 390 o 2 dni som mala 800 😉

0snezenka0
27. dub 2011

@slivocka ahoj slivočko 🙂 , tak já si říkala, že zase tak vysoké mi nepřijdou, že to bude spíš to jedno a koukám, že tys měla s dvojčátky nižší.. no, určitě se jen podle hcg nepozná nic, budu muset vydržet do pátku-to jdu na ultrazvuk 😉 Dvojčátka se mi sice líbí, ale klidně by mi stačilo miminko jedno (jedno už doma máme 🙂 ). Spíš kvůli tomu těhotenství, aby bylo všechno v pořádku... uvidíme 😉 Moc děkuju a přeju krásné a pohodové těhotenství a zdravá dvojčátka 🙂

slivocka
27. dub 2011

@0snezenka0 dakujem aj ja tebe, ono to nezaleži aku vyšku HCG máš. poznam holky čo mali v 17dpo ovela vyššie HCG ako ja a maju jedno babatko 😉 tak sa drž a potom napiš 😉

0snezenka0
3. kvě 2011

@slivocka .. tak jsem byla v pátek u své doktorky (podle poslední MS jsem byla 6+1, takže na začátku 7.týdne) a dr. na ultrazvuku viděla gestační a žloutkový váček, ale plod zatím ne ☹ Říkala jsem si, že budu na začátku 7tt, tak třeba bude i srdíčko a zatím není vidět ani ten plod :o(. Přitom hcg krásně roste, 14dpo bylo 266U/I, 18dpo 1017U/I a 26dpo 16843U/I. Máte někdo podobnou zkušenost, že začátkem 7tt s takto vysokým hcg nebyl ještě vidět na ultrazvuku plod?? Cykly mám hodně pravidelné 27,28 dní.. snažili jsme se rok a půl, takže jsem i měřila bazální teplotu a ovulace byla určitě 15 den cyklu, takže pozdější otěhotnění to nebylo... Moc děkuju za odpovědi 🙂

slivocka
3. kvě 2011

@0snezenka0 ahoj,no ja sa v tom nevyznam , ale kedy maš isť opäť na sono ? Čo ti povedala doktorka? 😕

0snezenka0
3. kvě 2011

@slivocka .. no doktorka byla pozitivní, říkala, že je vše, jak má být a na další UTZ jdu až za 14 dní 13.5. Vím, že to není u všech stejné, ale myslím, že začátkem 7týdne už by měl plod být vidět ☹ /třeba zatím bez srdíčka../.. jsem z toho celkem nervózní.. kdyby nerostlo hcg, tak bych si říkala, že to vypadá špatně, ale hcg je vysoké, tak nevím, jestli může takhle narůstat i u neprosperujícího těhotenství.. a nebo mě právě napadlo, kdyby tam náhodou byly dvojčátka (v mém případě by to tedy musela být jednovaječná-je jeden váček), jestli se třeba neukáží později..??? Ale to asi nebude o tom... nevím, asi mi nezbyde nic jiného, než čekat ☹

slivocka
3. kvě 2011

@0snezenka0 ja verim ze to bude dobre, skus popozerať v na modrom konikovi ci niekto niema taku skusenosť. Ked tam je vačok je to dobre znamenie, mozno sa neskôr zahniezdilo a nieje ho este vidno 😉

0snezenka0
3. kvě 2011

@slivocka .. no já taky doufám, ale to čekání je dlouhé... už jsem koukala, ale spíš se tu psalo o tom, kdy je srdíčko.. ještě mrknu a nezbyde mi asi nic jiného, než počkat 😉 Moc děkuju...

alice.r
3. kvě 2011

@0snezenka0 Ahoj, mne teda HCG neměřila, ale také jsem byla na první kontrole v 6+1 dle PM a byl tam gestační i žloutkový váček. Plod neviděla, říkala, že to vypadá na mladší těhotenství. Šla jsem za 14 dní a byl vidět plod i se srdeční akcí, měřil 12mm. To jsem byla v 8+1, ale říkala, že to vypadá na 7+1. Ale že měření nemusí být přesné a uvidí se na další kontrole, kam jdu za měsíc. Žádný stres. Pokud je doktorka pozitivní, není čeho se bát, má zkušenosti a ví, jak to je. Každé těhotenství je jiné.

zuzana_1
3. kvě 2011

@0snezenka0 ahoj...no ja som pri prvom tehu mala hcg uplne v norme,pekne stupalo a plod nikde ☹ anembryomola...ale u teba nie je nic stratene, otehotniet si mohla aj neskor,podla PM sa to pocita tak,ako by to malo byt,ale organizmus sa neriadi podla "tabulky"..takze tam mozu byt kludne aj 2 tyzdne rozdiel...tu treba len cakat na to sono,nic tu neuponahlas ☹ drzim palce !!!

zuzana_1
3. kvě 2011

@0snezenka0 takto sono u mna vyzeralo v 6 tt - na konci 6 tt..tiez je tam iba vacok

depa
3. kvě 2011

@zuzana_1 ahoj moja ja som tiež teraz mala taky isty problem že všetko bolo dobre aj vačok tam bol a plod nikde presne ako si ty pisala aj mne sa to stalo asi v7tt museli mi urobit prerušenie a tak teraz mam pauzu až do jesene... ak sa ta možem opytat ty si bola na umelom oplodneni a potom po akej dobe sa ti znova podarilo otehotniet....pravdu ti poviem teraz mam už stokrat väčši strach ako to bolo predtym inač to bol moj druhy pokus kedy som sa už tešila že budem mat mimi a potom sa mi to stalo...

zuzana_1
3. kvě 2011

@depa kedy si bola nakyrete? mne ho robili v 10 tt-cakali sme ,ci sa tam nieco predsalen neukaze,no nic sa neukazalo .-( ja som bola v septembri na kyrete a v decembri som mala poslednu mrchu a uz bolo babo"zamiesene " 🙂 nebola som naumelom, vsetko spontanne,a v celku hned 🙂 viem,lekari odporucaju cakat 6 mesiacov,ale prelustro ala som cely net po krete a nazory sa roznia..niektori 3 mesiace,ini 6 mesiacov,a dalsi hovoria,ze staci pockat 1 mrchu..my sme to riskli,kedze je vela pripadov,kedy zena nemala ani mrchu po kyrete,otehotnela a v tehotenstvo ukazkove...no,a zda sa,ze u nas je vsetko tak,ako ma byt,cakame zdraveho chlapceka, krcok drzi ako hluchy dvere,takze ziaden problem 🙂

kvetinqa
3. kvě 2011

@depa
@zuzana_1 ja som otehotnela na druhy mesiac po kyrete.. neplanovane, ale predsa. ked som to riesila s gyn, povedal mi, ze najlahsie sa vacsinou otehotnie po potrate... drzim palce

depa
3. kvě 2011

@zuzana_1 ja som bola tesne pred velkou nocou a pravdu ti poviem teraz sa strašne bojim ako to všetko dopadne moj doky mi hovori že teraz s ty už nebude problem ked som bola tekotna ale aj tak mam hrozny strach ja by som mala absolvovat už tretie umele prvy raz to nevyšlo adruhy raz ako som ti pisala v 7tt som o maličke prišla velmi tužim po babetku a preto sa tak bojim dufam že sa mi to už podari do štastneho konca velmi by som sa tešila...držim ti palčeky inač aj moja sesta je približne v rovnakom tyždni kedy ti stanovli termin..

depa
3. kvě 2011

@kvetinqa ozaj a brala si aj nejake tabletky lebo mne teraz predpisal na jeden mesiac a potom vraj sa uvidi mam sa dohodnut s dokym v KE kde mi robili umele a ten mi ma znova nasadit liečbu...

kvetinqa
3. kvě 2011

@depa nebrala som, ale ja som otehotnela oba razy spontanne.. brala som iba vitaminy... bat sa budes vzdy.. ja som mala predtym mimomaternicove a skoro som umrela, ked som cakala na prvy ultrazvuk pri druhom tehu... ked sa jedna o tvoje dieta, budes sa bat od zaciatku tehu az do konca zivota... snaz sa ostat co najviac v klude, aj ked viem, ze je to tazke... skusajte a urcite sa to podari. drzim palce

depa
3. kvě 2011

@kvetinqa ešte sa ti určite ozvem ako som dopadla dufam že to bude už fakt dobre pa,ap

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru