Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

sofii3592
21. kvě 2015

Dobrý den, prosím o radu. Jsem zoufalá snažíme se s přítelem k miminko. Mám 7 dni zpoždění na MS vyšli me 3 testy s duchy. Třetí byl nejsilnější ale žádný zázrak. Šla jsem k doktorce ta me brala krev hladina HCG byla 89. Na ultrazvuku nic vidět nebylo. Za 2 dny me krev brali znovu a HCG bylo 127 ultrazvuk byl takový ze dr říkala ze je tam velká sliznice a ze nic nevidí. Zítra mám jít znovu na krev a pokud HCG nebude 500 tak me budou odebírat sliznici ☹. Už jsem fakt zoufalá co dělat. Zatím nevidí jestli je to mimoděložní nebo ne. Mate někdo prosím zkušenost?

lloupacek
21. kvě 2015

@sofii3592 ahoj
Ano ja jsem mela neco velmi podobneho 2x!
V prvnim pripade mimodelozni. Hcg neklesalo ale stoupalo pomalu a na utz nebylo stale nic videt ale pak asi videli volnou tekutinu v brise a uz jsem mazala do nemocnice.
A v druhem pripade to bylo neprosperujici tehu. Hcg opet stoupalo pomalu a pak zacalo klesat. Ale nedelali mi revizi. Proste se s to s ms odplavilo. A bylo to nejlepsi reseni.
Davej pozor. Dneska zenou zensky zbytecne na revize. Nenech se do ni nahnat pokud neni nutna. Telo si s tim poradi. Pokud se nejedna o mimodelozni. Drzim palce

sofii3592
21. kvě 2015

Takže mám odmitnout odebrání sliznice a domluvit se te pockame co bude vidět? To podruhé už ti to vyšlo lloupacek?

sofii3592
21. kvě 2015

Pokud totiz zítra nebude HCG 500 tak budu hospitalizována a budou me tu sliznici brát ☹. Já nevím ted co dělat co bude nejlepší ☹

lloupacek
21. kvě 2015

@sofii3592 ja nevim co znamena vzit sliznici. Zda je to stejne jako kyretaz. Ale to asi ne.
Moc tady neporadim. Nevyslo to jeste ani jednou. Ale kazda jsme jina. Tobe to jiste vyjde brzo.

ledovakralovna
21. kvě 2015

@sofii3592 Sofi, nevim jak presne to mas, ale ja mela posledni menzes 15.4. a od 8.5. jsem mela pozitivni testiky, bolelo mne dost brisko, tak jsem jela ke kamaradce 9.5. na odber krve, mela jsem hcg 89, v utery jsem ted byla u sveho gynekologa a na ultrazvuku krom zvysene slizice na 8 mm nevidel nic, hcg jsem mela v utery 189, coz mi rikal, ze odpovida hodnota hcg tomu, ze nic nevidel, sam pred odebranim mi tvrdil, ze si mysli, ze budu mit hodnotu 200- max 300, mluvil samozrejme take o moznosti mimodelozniho atd.. Vystresla jsem maximalne, ale porad se uklidnuji, ze s dcerkou jsem mela hcg v nejakem 5 tt 230 a ted uz tu mam dvouapulletou priserku, jdu na kontrolni ultrazvuk znovu a to pristi utery a teprve potom budeme resit co dal.. Prijde mi, ze u tebe se vsim moc pospichaji, kamaradce nemohli domecek s miminkem najit ani na soukrome klinice a volali k tomu primare, on jediny domecek nasel a to mela taktez nizke hcg, 😠

sofii3592
21. kvě 2015

Tak já s dr zítra zkusim domluvit ze zustanu doma a pockame. Při bolestech bych tam hned jela ale nic mi není a cítím se dobře. Jen me hrozné bolí prsa, moc jim, asi 3x za den me píchne v podbřišku a večer me je trošku zle. Ta pece se me taky zda dost přehnaná když mám teprve 7 dni zpoždění. Přece kdyby to bylo mimoděložní tak me bolí břicho a nějaké známky toho ze to není dobře budu cítit ne?

ledovakralovna
21. kvě 2015

@sofii3592 Nemohu do toho kecat, nejsem doktor 😉 ....Ale ja mam v rodine vsude zdravotniky, hned jsem ubulena diky nizkemu HCG zhavila draty a vsichni mne uklidnuji, ze miminecko muze byt mladsi a ze pokud mi nic neni, at to to nehrotim a nestresuju se, snazim se myslet pozitivne, samozrejme dkybych mela nejake krece v brise a nebo jine problemy, okamzite mam frcet na pohotovost, to mi rikal i doktor....😉 Pokud se ti doktorky pece nezda, vzdycky muzes prejit k nekomu jinemu... I ja mam bolava prsa, trochu mi i tece z prsou kdyz je zmacknu, brisko mne boli obcas, ale u mimodelozniho pry vetsinou boli jedna, nebo druha strana podbrisku, obcas je i spineni ...., pokud je ti dobre, pockala bych jeste chvili a snazila se myslet pozitivne, dej pak vedet jak si dopadla!!!! ♥ ♥ ♥

gepe
21. kvě 2015

@sofii3592 me, kdyz jsem cekal malou ani nebrali krev na hcg, takze dodnes nevim, jak bylo vysoke.
Rada za me, kup si digi clear blue s ukazovatkem tydnu tehotenstvi, sliznici si odebirat nenech. Mozna si mela ovulaci pozdeji, kdo vi. Odber sliznice za me = revize, je dle meho laickeho nazoru velmi predcasne, vyckala bych. U me, byl videt gestacni vacek nejak k 5tt a nic v nem, ani nevideli zarodek zloutkoveho, mlady je 21 mesicu. Bolesti bricha muzes mit,pokud nejsou zavratne, bolesti prsou klasika, muzes trosku spinit, ja treba to mela slabe 14 dni 🙂 dokud bolest je v pohode, nemas horecky, nekrvacis, tak neni nic ztraceno 😉

sofii3592
21. kvě 2015

Děkuji moc holky 🙂. Zítra vám napisu jak jsem dopadla 🙂

lloupacek
21. kvě 2015

@sofii3592 u mimodelozniho jsem mela fakt sileny bolesti spodku a zacala jsem krvacet. To mi ver ze to bys poznala 🙂 hlavne at do tebe nesahaji. 🙂 dej vedet papa

zarecna
21. kvě 2015

@sofii3592 Ahoj. Zbytocne skoro si sla k doktorovi. U nas sa odporuca, az ked cyklus meska aspon 14 dni. Mne meskal 10 dni a sla som k doktorke, kedze som mala aj ine gyn. problemy. Cakala som, ze uvidi neviem, co a ona len konstatovala, ze vidi zdvihnutu sliznicu a vzala mi krv na hcg. Povedala, ze pri HCG menej ako 1000 ona na ultrazvuku nema sancu nic vidiet NIC, a ze nieco vidia az pri HCG okolo 1500. Mala som hcg 1200 cca. O tyzden tam bol uz aj vidno gestacny vak... cize mne nieco bolo vidno na ultrazvuku az ekd som bola 6tt+2 a doktorka to vysvetlila neskorsou ovulaciou. U teba, ked si sla k doktorovi si bola max 5tt+0 a to mohol vidiet NIC a hcg ti rastie krasne dvojnasobne ako ma. O dalsie dva dni by malo byt okolo 400 a viac. Nechapem, preco byta tak skoro posielala na kyret, nedaj sa na to nahovorit a este kluden cakajte... Vela zdaru...

damaska
21. kvě 2015

@sofii3592 ahoj, jen jsem ti taky chtěla poradit, než podstoupit hned kyretáž, tak zkus i jiného gynekologa(i třeba jen telefonickou konzultaci). Opravdu je možné, že jsi šla moc brzo a zbytečně tě dr plaší.
Já taky šla brzo a hned mi bylo řečeno, že nic nevidí, že mě pošle na kyretáž a to jsem měla 4 dny do termínu MS. Volala jsem jinam a nakonec jsem se s dr. domluvila, že budu chodit ob den na kontroly hcg a uvidíme. To bohužel kleslo a já si nakonec doma odbyla potrat sama ☹ .
Drž se, věřím, že to dopadne dobře. Nenech se do ničeho nutit, máš právo o sobě rozhodnout sama!
A pokud by to mělo být mimoděložní, nech si ho určitě potvrdit a ne rovnou operovat, aby si ho doktoři zkusili najít 😉

sofii3592
22. kvě 2015

Děkuji moc za rady. Už čekám na výsledky krve a zkusim se s dr domluvit ze by jsme počkali co bude. Nechce me ted pustit ani do prace. Vůbec to nechápou. Cítím se dobře a nic me neboli tak snad se s ni rozumne domluvim

sleepers
22. kvě 2015

@sofii3592 Mě to teda přijde přitažený za vlasy. Vím o čem mluvím. Byla jsem stejný případ, co ty.
Každopádně se nenech do ničeho nutit, na to nemají nárok.
Mrkni do mého alba-kde mám popsaný, jak to u mě bylo s hcg. Sice to pak nedopadlo dobře ale s hladinou hcg to vůbec nesouvisí

https://www.modrykonik.cz/blog/sleepers/album/n...

mozna_ano
22. kvě 2015

Ahoj,zrovna dnes jsem nastoupila do nemocnice.HCG 1950,posledni MS 17.4. ale není vůbec nic vidět.Doktor mel obavu z mimo děložního,ale ani to není vidět 😢

sofii3592
22. kvě 2015

Tak zase všechno špatně ☹. Dneska krev a hcg kolem 150 ☹. Na ultrazvuku prý vidí něco malinkyho ale ze to může byt stín něčeho ☹. Řekla jsem ji ze chci počkat tak ze me nechá tak 14 dni. V pondělí jdu znovu na krev ☹. Fakt ted nevím jestli dělám dobře tím ze čekám když me všichni říkají ze to není dobrý ☹

lloupacek
22. kvě 2015

@sofii3592 do pondelka vydrzis. jen kdybys mela fakt bolesti, tak šupat na pohotovost.

lloupacek
22. kvě 2015

@sofii3592 kazdopadnr to soupa moc pomalu, takze z toho zajisty nic nebude... ☹ ale hlavne, ze to nebude mimodelozko. jinak se mesic odpocines a sup na dalsi pokus. léto je za dvermi, pujde to samo 🙂

sofii3592
22. kvě 2015

Jj ale bolesti nemám. Nic me není ☹. Prostě se bojím ze o to přijdu ☹

lloupacek
22. kvě 2015

@sofii3592 s tak pomalym stoupanim hladiny hCG se obávám, že to tak bude..ale nejsem lékař a neumím posoudit. Nicméně jsem si tím sama 2x prošla. Naposledy, když jsem měla nízké hCG tak jediné co jsem chtěla bylo, aby to samovolně odešlo a nebylo to mimoděložní - už jsem byla dávno smířená s tím, že to nevyšlo - když bylo tak nízký hcg a ty bys asi měla udělat totéž. To, že to zřejmě nevyšlo bude asi pravda, ale hlavně at nemusíš do nemocnice na laparoskopii by měla být tvá jediná starost ted. ....

ledovakralovna
22. kvě 2015

@sofii3592 Sofinko, jak uz jsme psala, i ja mela u dcerky velmi nizke HCG a beha mi tu zrovna po byte 🙂. Take ted nemam nijak vysoke HCG a nestoupa mi dle tabulek, jeste urcite chvilku seckej, pokud ti nic neni, nebo, nespinis, bud v klidu v pohode a vydrz, vim ze to cekani je nekonecne, ale urcite bude lip! 😉 😉 😉 ... Muze se stat, ze z toho nic nebude, ale stale bych nehazela flintu do zita 😉 !!!! Ja treba mam obdobne menzes jako ty, minuly patek jsme si delala od clearblue testy, ktere urcuji tt, minuly patek bylo 1-2 tydny od oplodneni a po uterku jsem si radeji znovu dalsi koupila a mam ted presne na den testik po tydnu a mam tam 2-3 tydny, takze to zatim stoupa, kazde telo je jine 🙂 😠 😉 😎 😎 😎 ani ja stale neztracim nadeji a snazims e byt v pohode 😉

sofii3592
22. kvě 2015

Já nic podstupovat ani smutnit nebudu. Nějak to dopadne. Řekla me ze když se s toho nevyklube mimoděložní tak můžeme klidně cekat. Za čekání nic vědám když ne nic neboli. Jsem doma v posteli. Jsme domluvené ze pokud me nic nebude bolet ani spinit nebo krvácet tak budeme čekat. Takže pockame a uvidíme HM?

sofii3592
22. kvě 2015

@ledovakralovna prosím te kdy se ti to hcg začalo u tvé male zvedat?

ledovakralovna
22. kvě 2015

@sofii3592 Zacalo se mi to zvedat az nejak co mela mala srdicko.... Takze mame stale cas! 😉 Mela jsem orpavdu dlouho hcg kolem 230 a pak to najednou skocilo!!.. Nemusi to tak mit kazdy, ale orpavdu mi slo hcg strasne malicko nahoru a ted je to zrovna tak.... Tak snad to budu mit zase dobre, doufam v to i u tebe 🙂 Hezky odpocivej a bude fajn! 😉 Ja jdu na kontrolu v utery, tak pak mi dej take novinky vedet! Moc ti drzim palecky!!! 😉 🙂 🙂 🙂

gepe
22. kvě 2015

@mozna_ano ahoj, videla jsem ty //. Hlavne se nenech dotlacit do revize a vyckej, stejne jako @sofii3592. Drzim vam oboum moc pesti!

sofii3592
22. kvě 2015

Děkuji moc 🙂. Ano snad ti to taky zase vyjde. Přítel už moc neví co se mnou. Mám s toho vážně strach a připadají me deprese. Klid a odpočívat mám nakazane od dr takže to budu dodrzovat. Nějak to dopadne a v pondělí zase budeme vědět víc. Opravdu je ochotna se mnou čekat klidně 14 dni když me nic nebude. Možná ze to opravdu chce jen čas. Uvidíme a necháme to osudu. Zase se ozvu v pondělí jak jsem dopadla a ještě jednou moc děkuji

sofii3592
25. kvě 2015

Ahoj holky tak to přece jen nevyšlo. Dnes me hcg kleslo na 111 takže lezim na pokoji a čekám na operaci. Říkali ze me to vyčistí a pokud budu mít zítra hcg 50 tak me pustí dom. Pokud by to nekleslo tak laparoskopicky zjistit jestli je to mimoděložní. Tak ted se modlim at to ma zítra 50 a mužů jít domů. Prý je normální ze to napoprvé nevyjde. Je to pravda nebo to při dalším našem pokusu mužů čekat znovu špatný? ☹

nonnni
25. kvě 2015

@sofii3592 proboha, proc jdes na kyretaz pri hcg 111?

sofii3592
25. kvě 2015

Protože kleslo ze 150 na 111 a už se se mnou nikdo nebvil ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru