Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

zuzana_1
3. kvě 2011

@depa a nerobili ti vysetrenia,ci je vsetko ok,ked si potratila? lebo moj doki mi urobil vsetko mozne (robi sa to az po druhom,ale mne to urobil hned)...vysetruje sa tam krv na hematologii,na nejake vrodene veci, infekcne vei z krvi a pod..ja som si dala vysetrit aj stitnu zlazu,lebo som strasne strasne moc pribrala za posledny cca rok a pol a to mi vyslo pozit,cize mi vobec neprodukovala hormony..co mohlo byt aj spoludovodom na potrat...zacala som brat lieky a nie je problem..viem,ze sa uz teraz budes hrozne bat, ja som si tym presla, zaciatky boli ukrutne tazke po psychickej stranke, ked som mala ist na sono,tak som mala taku nevolnost z nervov,ze som travila doobedie na wcku...ale uz je to ok 🙂 casom to prejde...len sa treba dat vysetrit , ak je vsetko ok, nadychnut sa,a ist znovu do toho !!!! a vyjde to 🙂

depa
4. kvě 2011

@zuzana_1 ahoj robili mi vyšetrenia ako si vravela kadejake možne zatial prišla len polovica ta je dobra a ešte druhe len pridu tak som zvedava ale ja som nemala pocit že by som mala nejaky problem akurat možnože aj to s tym suvisi som trocha silnejšie kašlala nebrala som nič žiadne kvapky možno aj to mohla byt pričina neviem ale určite ti napišem ako som pokročila dufam že to už teraz vyjde,

zuzana_1
4. kvě 2011

@depa ja som maly slon a u mna nebol problem otehotniet 🙂 klop klop 🙂 ..takze drzim palce !!!

kikaaa
21. kvě 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať ako viete hodnoty hcg napr. každý druhý deň, to si platíte za odber krvi a vyšetrenie?

katusap
24. kvě 2011

@kvikvicek ahoj....precitala som si tuto temu...vidim, ze si mala problemy na zaciatku tehu s hladinou HCG a s tym, ze mimi nebolo vidno, ale si uz v 13.tyzdni, takze je asi vsetko v poriadku....ja mam podobny problem....poslednu mrchu som mala 31.3. ...bola som u dr. ked mi mrcha meskala 7 dni, ale na sone nebolo este nic vidno, krv mi nebrali...tak mi kazala prist o 10 dni....to bolo vo stvrtok 19.5. a na sone videla len gest. vak....brali mi krv, HCG bolo na 5000, vcera mi brali krv zase HCG sa zdvojnasobilo ....dr. ma strasi, ze to bude asi anembryomola a vobec neberie do uvahy, ze som mala ovulku neskor asi o 5 dni ako je norma + urcite trva par dni, kedy sa uhniezdi....podla toho sona to vyzera len na 5tt+3, ale mala som byt uz 7tt+0 ....neviem, ci sa v tom vysomaris co som napisala 😀 , len sa chcem proste spytat, aky to malo dalsi priebeh u teba, lebo viac si sem uz nepisala....bojim sa, ze budem musiet ist na kyret, je to moje prve tehu a velmi sa bojim, uz som to aj oplakala, ale HCG je vraj dobre, tak neviem co si mam mysliet...su to dva fakty, kt,. sa vylucuju navzajom, ze HCg dobre a mimi nikde, nechapem....dakujem za odpoved

katusap
24. kvě 2011

@kikaaa ak ma dr. podozrenie, ze nieco nie je v poriadku, tak berie krv kazde 2-3 dni aby sa videlo, ako stupa HCG

kvikvicek
24. kvě 2011

Katusap: drzim palce, aby to bylo v poradku, u me to Hcg nijak prave extra nestoupalo. Kdyz jsem byla na prvni kontrole, tak neslo nic videt a za dva dny uz tam byl GS vacek a Dr. koukala jak puk, nechapu to, ze prvne nic nevidela a ty stresy kolem toho, hnus fialovej , jsem rada, ze je to za mnou. Drzim palecky, treba se mimi jeste ukaze, zdrzelo se nekde na ceste do delohy 🙂

lucinka211
24. kvě 2011

Dobry den mám dotaz poslední MS sem měla 17.04 a konec 22.04 a s přítelem sme spolu spaly a on to do mě pustil 30.04 a ted sem mela MS dostat a nic 16.05 sem byla na krvy a na gyndě a nic nezjistily dnes sem dělala test a dopadnul takoto jak sem přidam fotečku dekuji za odpovedi kdo stím měl zkušenost dekuji moc Lucie

petrushka32
24. kvě 2011

@lucinka211 ahojky, no nevím,ale já tam nic nevidím na tom testíku, zdá se mi negativní..

gabika7706
24. kvě 2011

@lucinka211 tento test vyzera ako negativny, ale ten dalsi o tyzden uz moze byt pozitivny 😉

piacere
24. kvě 2011

@gabika7706 ak by došlo k oplodneniu 30.4., tak už má dávno na teste koľajnice, aj krv by vyšla pozitívna.... pretože by už bola cca 24 deň po ovulácii...

ďalšia pubertálna deva, čo nevie sexovať a potom plaší s negatívnymi "akože pozitívnymi" testami... ale tak čo narobíme... v škole sa už asi veľmi neučia, len vysedávajú v počítačovke... a potom to tak vyzerá...

gabika7706
24. kvě 2011

@piacere ja som mala pozitivny test az po 25 dnoch od styku, no tak uznavam teda, ze uz by ho mala (mohla) mat pozitivny.

maky_maky
20. čer 2011

Dobrý den, mám prozbu,

na těhotenském testu se mi objevily čárky. ve středu jsem byla na odběrech a hladina hcg vyšla 60 v pátek jsem byla znovu a doktro mi řekl že se hladina musí dvojnásobně zvětšit tzn, že vě čtvrtek by měla být 120 a v pátek 240 jenže dnes jsem si volala na výsledky a je hladina pouze 184 je to už velký problém, strašně se bojím, že je to málo a miminko se přestalo vyvíjet prosím o co nejrychlejsí odpověď kdy došlo k ovulaci bohužel netuším ale dnes bych měla být 30DC děkuji za radu ☹

petronela82
20. čer 2011

@maky_maky - HCG se má zdvojnásobit za 2-3 dny, ne každý den => je to úplně v pořádku

maky_maky
20. čer 2011

@petronela82 opravdu??? našla jsem i tuhle stránku co mě celkem uklidnila jinak jsme si našla kdy fraf kdy jsem teda ovulovala a ve středu jsem byla 12 dpo a v pátek tedy 14dpo takže si myslím že to by mohlo být neee a navíc na testu citlivost 25 mám dálnice!! ☹

petronela82
20. čer 2011

@maky_maky - je to opravhu v pořádku i na tom tvém odkazu úplně na koci pod tabulka píšou:

Úroveň lidského choriového gonadotropinu HCG v těle budoucí maminky z počátku (během prvního trimestru) velmi rychle narůstá. Jeho množství v krvi budoucí maminky se zpočátku zdvojnásobuje každé 2-3 dny. Vrchol hladiny HCG v krvi maminky nastává někdy kolem 9.-10. týdne těhotenství a pak mírně opadá. Přibližně v 16. týdnu se ustálí na určité hladině

maky_maky
20. čer 2011

ciltlivost 25 dělaný ted po vypití asi pul litru čaje

maky_maky
20. čer 2011

děkuji je mi trošičku lépe doktor me strašil že na ultrazvuku je to malinké a že v pátek by měla být hodnota 240!!!!

skeptik
20. čer 2011

@maky_maky to je naozaj malo :( ale asi ta bude sledovat dalej kvoli mimomaternicovemu
Na ultrazvuku nemohlo byt pri 184 vidiet nic, tomu nerozumiem vobec... Na kolecko treba tak okolo 700 aspon. Jedine, zeby islo o tehotenstvo, ktore uz bolo dalej a teraz zanika.

Pozri si tu http://betabase.info/showDoubling.php?type=Single
pri hodnotach okolo 60 sa priemerne zdvojnasobi za 37,3h - mozes si vypocitat podla tej kalkulacky tam, aky mas ty cas.
Okrem toho hodnota 60 zodpoveda cca 13dpo, hodnota 184 zodpoveda 15-16dpo

evaviki
21. čer 2011

@maky_maky mne sa hcg zdvojnasobovalo tak kazdych 5 dni, najprv mi tvrdili, ze som potratila, potom ze je to mimodelozni, dalsi tyzden zase ze jedno mimi je tam, kde ma byt, ale kedze je hcg stale divne, tak je tam asi aj druhe a mimodelozni.. no sialene.. takze klid a nestresuj sa..

aishalee
3. srp 2011

Ahoj. Holky potřebuju poradit. Dnes jsem si vyzvedla výsledky krve a hcg <1 U/I ... vyhodnocení : nějaká značka (o) .... víte někdo co to znamená ? ☹ Byla jsem tam jako samoplátce a nikdo vám nic neřekne. 😒 Děkuju srdíčka. 🙂

denousek
autor
3. srp 2011

@aishalee ahojky 😀 jak jsem již psala na womenzone 😀 je to negativní

xavera
3. srp 2011

ahoj holky, poraďte prosím, jestli tomu některá rozumíte. Mám dnes Hcg z krve 2101 a jsem 22dní po IVF oplodnění vajíčka ( tedy po ovulaci ). 15.den jsem měla jen Hcg 88,6. Přijde mi to jako šílený skok! Čekala jsem za týden, že budu mít maximálně 1050 při zdvojnásobení obden. Tohle je ale dvakrát tolik. Co myslíte? Embryjko jsme zavedli jen jedno. Moc děkuji za odpověď.

adenka84
3. srp 2011

@xavera mohlo se stát, že se embrio samo rozdvojilo..i to se stává..ale také to nemusí být pravda..máš zkrátka vysoké HCG..což neznamneá vůbec nic špatného..důležité je, že stoupá..nelam si stím hlavu...

xavera
3. srp 2011

@adenka84 toho se právě děsím. Manželova maminka je z jednovaječných dvojčat. Snad nebudeme mít dva berany..ještě ke všemu stejné 😀

adenka84
3. srp 2011

@xavera neboj není to pravidlem, ale stát se to mohlo...a i kdyby určitě budeš za dva rarášky ráda...čekali jste na miminjko dlouho? my dlouhý 4 roky...podstoupili jsme 3x IUI a 3 IVF a 1x KEt..až 3 IVF - ICSI bylo úspěšné...a bylo nám jedno kolik se jich chytne..prostě jsme mimi tak moc chtěli, že nám na počtu nezáleželo..nechali jsme si zavést 3 embria a z toho se uchytila pouze naše milovaná maruška..ale i tak jsme rádi, že alespoň ona se udržela...
takže nezoufej a buď šťastná, že jsi těhu..co by za to jiné holky dali...

xavera
4. srp 2011

@adenka84 to máš pravdu, šťastná opravdu jsem. Ještě že jsem se nenechala přemluvit do dvou embryjek. Jestli jsou z toho jednoho teď dvajčata, mohli bychom mít taky 3 a to už by byl opravdu celkem problém. Dvě děti bude z počátku větší záhul, pak ale zase dobře že budou mít par´táka na hraní. Tak uvidíme, jak to dopadne. Jinak my to zkoušeli jen 5 měsíců, ale protože jsem po prasklém slepáku a chlamydiové infekci, je vysoké procento pravděpodobnosti, že mám neprůchodné vejcovody. Vzhledem k mému věku ( 34 ) se nám nechtělo zkoušet to zbytečně moc dlouho a šli jsme do CARu. napřed neúspěšné 2 x IUI a pak IVF + ICSI zatím pozitivní, ale je hrozně brzy na to, říkat že to vyšlo.

adenka84
4. srp 2011

@xavera aha..tak to já myslela, že jsi si nechal zavést pouze jedno embrio..tak to je potom jasný...určitě se ti chytli oba bobánci....a když ne tak jeden určo..takže gratulace..to je fajn, že vám to vyšlo takhle brzy...

xavera
4. srp 2011

@adenka84 no ne, právě že jen jedno.Asi jsem se nějak špatně vyjádřila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru