Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

kacena85
12. kvě 2012

@nelynka
@prdecek uplne ma s tym vystrasil,ze to je veeeelmi malo,stale mlel o 5 tt ale ved krv mi bral pondelok co bolo ani tusim 4 tt, a ked spomenul to mmt,ze to je nebezpecne,ze mozem hicikedy vykrvacat to uz asi ani nedychala,on neriesi dpo,len sa pytal na poslednu ms,velmi sa bojim aj ked mi vela bab uz pisalo,ze je to fakt dobra hodnota nech kaslem nanho?
Neviete ake su priznaky mmt?bolesti nemam len jemne sem tam podbrusko,sem tam ma pichne,merala som si horucku nemam,mam 37, je mi tak vnutorne teplo

timona
12. kvě 2012

ja som mala 10. DPO hcg 240. Z jednej hodnoty sa neda nic vydedukovat, dolezite je ako bude stupat. Inac tí gynekologovia asi nic ine okrem mimomaternicoveho tehotenstva tusim ani nepoznaju. Mne ked na 10. DPO pri hcg 240 na sone nic samozrejme nevidel, tiez o nicom inom ako o mimomaternicovom nehovoril, ja som z toho bola uplne na nervy a myslim si ze som potratila koli tym stresom co mi pri kazdej navsteve robil. Uz by som nikdy tak skoro ku gynekologovi nesla, mne bolo koli tym jeho reciam v kuse do placu.

kacena85
12. kvě 2012

@evickav dakujem

nelynka
12. kvě 2012

@kacena85 urcite to mimomaternicove nebude, to mam najradsej ked lekar neriesi ovulaciu, fakt..potom si mlu len svoje a mas slabe hodnoty a kraviny..
ja ked som vedela ze som mala ovulu posunutu som mu ani mrchu nepovedala kedy som naozaj mala ale som si to podla OVU posunula..a bolo to zrazu super...heh..
na 13DPO mas super hodnotu, nestresuj sa...
ziadne MMt ti nehrozi, to by si mala uz teraz minimalne neznesitelne bolesti a krvacala si..

a na sone sa dutinka ukaze az pri HCG nad 1000 !!

kacena85
12. kvě 2012

@nelynka dakujem si zlata,ja som vobec nechapala ako si to zrazu cele pospajal s mmt,na sone som videla takw dve bodky,dr,ze tam nie su znamky tehotnosti,ze to neni videt,ze uvidime ale ze najradsej by bol keby som v nemocke,nesla som tam,on ma tam vystresoval,som.si aj poplakala

nelynka
12. kvě 2012

@kacena85 nemas preco plakat..ja som bola na 15den po ET na krv, mala som 430 a na sone nebolo nic vidiet, o tyzden neskor som sla na sono a uz bola bodecka 5mm... 😉

kacena85
12. kvě 2012

@nelynka no po tom vsetkom som uz na nervy,min rok som vo feb potratila,rok som nemala ms,bola som u bylinkarky,po roku mi prisla,toto je 4 cyklus a ms neprisla,skoro som odpadla,ked mi test vysiel,ale sla som k dr lebo som spinila,uz dva dni nespinim citim sa ok,jedine mi je tak vnutorne teplo,pobolieva podbrusko,rychlo sa zadycham,prsia svrbia nic viac,jedlo mi nevadi

nelynka
12. kvě 2012

@kacena85 v tehu je toto normalne..co opisujes..
pokial nekrvacas alebo nemas silne krcovite bolesti je to OK..

ja viem ake to je po potrate, bojis sa kazdeho kroku ci to bude OK..
ja som potratila 4x, naposledy pred 9dnami som bola na kyretaz..bola som po IVF lebo my mame zle spermose..
a aj napriek tomu som v novembri otehotnela prirodzene no tiez potratila..

nikto nevie pricinu potratu, pobehala som snad uz kazde vysetrenie co by nieco mohlo ukazat no nic.
aj napriek tomu verim, ze uz sa to 5ty krat opakovat nebude...aj ked s tym nic neurobim len verit musim rovnako ako som verila aj teraz..

hlavne sa nestresuj, drobcovi to neprospieva, vsetko je vporiadku a doktor nech si hovori co chce, neviem co riesi z jednej hodnoty preboha..
to je nejaky ony asi... 😝

kacena85
12. kvě 2012

@nelynka ja tiez nechapem co posudzuje z jednej teploty,nic ine neostava ako cakat a oddychovat,sa neviem dockat vysledkov,nechapem tich dr,vsetko hned ked neni podla tabulky uz je zle,hned plasia vrrrrr

timona
12. kvě 2012

inak sa hovori ze gynekologovia su najhlupejsi doktori, podla mna na ich pracu by postačovala stredna skola. ked zacnu s tym mimomaternicovym to je ako keby mi obvodny Dr. pokazde ked tam pridem s teplotou hovoril, ze to moze byt rakovina v poslednom stadiu...Samozrejme ze treba vzdy myslet aj na mimomaternicove aj na milion dalsich rizik, ale nie zacat s tym ako s prvou moznostou.

nelynka
12. kvě 2012

@kacena85 presne tak, nohy v teple a klud a pokoj 😝

@timona ja som sa u mojho gyndosa nestretla s tym ze nevidel nic na UZV a hned zacal s mimomaternicovy..opytal sa kolky DC som a sam povedal ze je este skoro nieco vidiet..ze treba pockat..
este aj ked to bolo zle (co ja som uz vedela davno) stale vravel ze este tyzden pockame a uvidime, ze sa asi len neskorsie chytilo vajko, preto je tak male..
no proste PAN doktor, nie ako niektori 😒

kacena85
12. kvě 2012

@nelynka
@timona dakujem,ste zlate,dufam,ze bude hcg z dalsej krvi vyssie

nelynka
12. kvě 2012

@kacena85 urcite bude vyssie nemaj strach 😉
dopadne to presne tak ako to dopadnut ma..

megy
12. kvě 2012

@kacena85 já měla 13DPO hladinu 81 a podívej do alba🙂 v postýlce mi spinká Matoušek 🙂

sefova
12. kvě 2012

@kacena85 - vzala jsem si papír s výsledky (sama jsem si zaplatila odběry kvůli předchozímu mimoděložnímu těhu) k ruce, abych to napsala přesně...takže 15DPO 369,6- 17DPO 971,7 - podle ms jsem 7+2, dle včerejšího utz 6+4, prcek je v pořádku a srdíčko tluče...takže podle mě máš úplně normální hodnotu hCG 😉 a vůbec nechápu, jak může dělat závěry z jednoho údaje 😠

vavrenka
12. kvě 2012

@kacena85 ak si 13DPO je to menej, to je fakt, ale este dolezitejsie ako tento udaj je to, ako ti hcg bude rast, kazde dva dni by sa malo zdvojnasobit. takze ak po odbere budes mat primeranu hodnotu (jaj, som si nepozrela presne, kedy si bola na odbere), tak je to ok 😉 . ja som pri prvom tehu mala hodnotu cca 170 a islo mi to pomaly hore, tak to aj skoncilo ☹ a pri tomto tehu, uspesnom, som tiez zacinala so 170 (skoro ma piclo, si vies predstavit) - 14DPO, ale o tyzden som uz mala okolo 1600 😉 . je dobre, ze ta doki upozoril, ze hodnota je nizsia, ale si na zaciatku a mnohe tehu sa proste pomalsie rozbiehaju. ale strasit ta hned teda nemusel 😠 😠 , jejda!

jessika
12. kvě 2012

Já měla 13. den po ET, takže 18DPO hCG 491. Nikdo neřekl ani popel a za dalších 10 dnů (6+0) bylo vidět srdíčko. Není důležitá hladina hCG, ale jak rychle roste. Udává se, že se má zdvojnásobit ob den.

janii
12. kvě 2012

@kacena85 Ahoj, já jsem 15DPO měla hCG 117,5. A nikomu se to nezdálo málo, takže bych byla v klidu 🙂

kacena85
12. kvě 2012

@janii
@vavrenka
@jessika no ved to ze ma hned plasil,ze je to mozno mmt,podla jedneho odberu ako na to dosiel???to ma nahnevalo...to bola hodnota na 13 dpo 176 hcg,krv mi bude brat pondelok tak dufam,ze bude vsetko ok a nebudem cakat 4 dni na vysledokk

vavrenka
12. kvě 2012

@kacena85 este jedna vec - 13DPO nie je 5tt ale 4tt, t.z., ze ti bral na hcg este pred ocakavnou ms alebo v case ocakavanej ms, to naozaj nemoze vediet ako sa bude tehu vyvijat. ale pekne lez, ked ti uz povedal a uzivaj vikend a tes sa, ze si tehu 😉 😉 vsak aj tak najskor uvidis az zaciatkom bud. tyzdna.

megy
12. kvě 2012

@kacena85 já když zjistila pozitivní hladinu hcg, tak už jsem věděla, že vše bude o.k, takže pokud to tak cítíš, tak je to v pořádku. dr. rádi plaší. mě řekli taky, že se bojí mimoděložního při hladině 81, ale já věděla, že je vše, tak jak má

kalipso
12. kvě 2012

@kacena85 já jsem měla 14 DPO HCG 136,7 a sestřička mi řekla, že je to krásný! Takže nevím co tvůj doktor řeší 😉

kacena85
12. kvě 2012

@vavrenka
@megy

@kalipso to ani veru neviem co plasiii chumaj,ved tiez som kuk,ze co mele okolo 5 tt,ved krv bral na 30 dc,nechapem ho fakt,bola som trosku vonku,ved po dvore ked sa prejdem neubudne zo mna a ja veriiim,ze je vsetko ok,necitim sice ziadne extra zmeny,spodok pobolieva ako na ms,hlava bolieva,stale citim take teplo zvnutra tela ,jem menej ale castejsie a brucho trochu nafuknute

kacena85
13. kvě 2012

Mame velku radost....behli sme na pohotovost od zvedavosti,mlada zlata dr tam bola,kuk ma na sone,videlaaaa dutinku a podla nej je hodnota hcg v 4 tt 176 uplne v poriadku,ze nevidi ani dovod na hospitalizaciu,,,joooj uz len nech to hcg rastie

zeta123
14. kvě 2012

@kacena85 držím palce a gratulujem 🙂

vavrenka
14. kvě 2012

@kacena85 daj vediet, ako ti hcg rastie, nech sa s tebou tesime 😉

kacena85
14. kvě 2012

@vavrenka dnes som bola na odber,vysledky mam volat piatok,tak duuufam,ze budu uz ok

oriesokm
15. kvě 2012

ahojte, minuly tyzden som si objavila // na tehu teste. Bola som velmi stastna, ale zaroven zavladol stres, kedze prve tehu sa skoncilo kyretom v 7 tyzdni... Tak som hned utekala k dr, samozrejme, ze nebolo nic vidno. zobrala mi krv, v 15dpo som mala hodnotu 288 a v 17 dpo som mala 480... ako tak citam, malo by to stupat dvojnasoobne. Bojim sa mimomaternicoveho.... Na utz som objednana az na piatok.
Viete mi povedat vas nazor na moje hodnoty? bojim bojim....

anjelicek26
15. kvě 2012

@oriesokm - nie si stroj. hcg stupa individualne. 17dpo je hodnota 480 podla tabulky uuuplne v norme (276-706), ved kuk ES je ovulacia a potom su dni dpo

http://www.wunschkinder.net/theorie/natuerliche...

oriesokm
15. kvě 2012

@anjelicek26 dakujem ti za povzbudenie 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru