Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

nonnni
13. srp 2015

@ellllll tak z toho styku to opravdu neni, to by museli prohodit vysledky v laborce, coz bych pochybovala a touto dobou by uz se neco i na domacim testu objevilo. Zkus chvili vyckat, kdyby nedosla MS, tak na gyndu, udelaji ti UTZ, zkontroluji a vyvolaji MS a pojedes pak nacisto🙂

megy
13. srp 2015

@ellllll hodnota 1,2 je negativní - u některých je norma i 9, nad 10 jednotek se může již mluvit o nějakém těhotenství. já měla jednou hodnotu 2, něco před rtg a těhotenství to nebylo. určitě i vedra přispívají k poruchám cyklu a také stres

ellllll
14. srp 2015

taky si myslim ,,, moc dekuji za rady holky ,,,

holkaa
1. zář 2015

Ahojte holky, už jsem pročetla spoustu článků a diskusí..chtěla bych poprosit o Vaši zkušenost/ názor. Jsem v 7tt a zde jsou moje hodnoty HCG...vím, že rozhodující není hodnota ale vzrůstající trend...a ten se mi nelíbí..jaký je Váš názor? Je to prosperující těhu? Mám důvody se obávatvčera mě mudr. Chtěla poslat na revizi...teď čekáme..
4tt 1182
6tt 4882
7tt 7381. Rozestup poslech hodnot je 5 dní:/
Děkuju

vrk
8. říj 2015

@holkaa ahojky, jak to teda dopadlo? Hcg by se melo co 2dny nasobit, pokud to tak neni muze byt problem, ale i nemusi

sofii3592
8. říj 2015

Ano přesně tak. Co myslíš jak dopadlo?

holkaa
9. říj 2015

Ahojte holky...spatne...hodnota narostla za 5 dnu jen o 200 bodu..takze me poslali na revizi..ve fakultni nemocnici na prijmu byla mlada doktorka..nabidla mi klasickou revizi nebo potratovou tabletku. Zvolila jsem druhou moznost..obnaselo to dva dny hospitalizaci. Podsli mi celkem dvakrat nejake mnozstvi, mohu napsat nazev, omlouvam se, nemam ted lekarsle zpravy u sebe...jelikoz negativni ucinky jsou zvraceni, zimnice, velmi silne krvaceni, kolisani tlaku, mozne vyrazky..musi byt pacient po tuto dobu v nemocnici...doporucena kontrola za 2 tydny...byla jsem a porad neco zustalo v deloze ( byla jsrm v devatem tydnu, Zamlkly potrat cca 8. Tyden), zase me poslali na revizi..dosla jsem na prijem a zacala silene krvacet..rekli mi ze potrat probiha prave, pichli mi injekce na stazeni delohy, cca dva dny po sobe, s tim ze nepomuzou li, revizi se nevyhnu..no reknu vam, je to dnes presne mesic od pusteni z nemocnice ( tablety) a teh test dametove bily, hcg temer nula...uz jen spinim. V pondeli jfu na finalni kontrolu do nemocnice ( ultrazvuk)...doktori me nepustili do prace takze jsem mesic doma, nevi jake jsou presne prubehy po tech tabletach, tsk mi bylo doporuceno zustat doma..a jesteze. Nekolikrat za tu dobu me chytlo tskove krvaceni, ze nez jsem dosla na wc, mela jsem krev u kotniku..v praci, ac v ksncelari, by to neslo...ufff konec pribehu🙂i kdyz smutneho..jsem rada ze jsem zvolila tuto variantu...

sofii3592
12. říj 2015

Můžu se zeptat? První krev na HCG ti brali proto, že na ultrazvuku nic neviděli?

pety91
12. říj 2015

Tím HCG se asi jistili, aby měli jistotu, že to co vidí na ultrazvuku je opravdu potrat.

holkaa
12. říj 2015

Ahoj..ano. Na ultrazvuku jen zvysena sliznice..ale kolik mi nerekli.

vrk
12. říj 2015

@holkaa to je mi lito, ale to jsi asi nebyla v 8tt, to uz by tam byl plod a srdicko a nemohlo se treba jednat o mimodelozni, kdyz v deloze i pri takovem hcg nic nebylo? Je to zajimave. Ale dulezite, ze uz to mas za sebou a vse je ok

sofii3592
13. říj 2015

Taky je mi líto toho co se stalo. Sama vím dobře jak z toho bolí srdíčko. Mě dělali tento rok na jaře taky revizi. Buď ale teď ráda že jsi v pořádku a za chvilku se můžete snažit o nové 🙂. Pravda je že 8tt to asi být opravdu nemohl to už je vidět právě i to srdíčko

holkaa
13. říj 2015

Ahojte holky, bylo to zamlkle tehu. Velikost gest. Vacku 18 mm, struktury embrya..asi se to zastavilo driv..no uz je to jedno...musim rict, ze jsem to dosud ani neobrecela...ale dnes prvni den v praci po tom vsem mi dal zabrat. Jsem docela rozhozena a nejak to vse prislo az ted...asi je to i tim, ze neni s kym se o takovych vecech bavit. Krom manzela nevi nikdo...je mi ted z toho nanic:/ za tri mesice to zkusime znova..

vrk
13. říj 2015

@holkaa urcite to klapne, nezoufej. Bude dobre

merlita
15. říj 2015

Zdravím všechny, právě držím v ruce papír z laborky, mám HCG 2105,0 U/l. Můžu se zeptat, co to tedy znamená?

evcann
15. říj 2015

@merlita to uz je slusna hodnota, gratuluji k tehotenstvi 🙂

vrk
16. říj 2015

@merlita ze jsi tehotna a i na utz by mohlo uz jit neco videt. Muze to byt cca 14dni az 3tydny

merlita
16. říj 2015

Ahoj! Děkuji vám holky 🙂. Že jsem těhotná jsem věděla i z běžných testovacích proužků, jen jsme si nevěděla rady s tou naměřenou hodnotou, ptž. mi k tomu paní z laborky nedala žádné vysvětlení, že mi to vysvětlí doktor, ale k němu jsem objednaná na 30. 10. No, musím vám říct, že jsme se s manželem snažili o miminko skoro 2 roky a nakonec jsme skončili na IVF, takže jsem strašně šťastná, že to vyšlo a jen se modlím, aby i nadále bylo všechno v pořádku... Podle těhotenské kalkulačky jsem v 5. tt, reálně (ptž. ten den tím pádem docela dobře vím) je to 22 dní 🙂.

vrk
16. říj 2015

@merlita 22dni od transferu? A ty nejdes ani na kontrolu do ivf centra driv? Vetsinou 14dni po je hodnota treba 500j...myslim po transferu, po oplodneni je nizsi proze se odecita doba kultivace

merlita
16. říj 2015

Nene, po transferu jsem 16 dní, ale počítala jsem to tak, že transfer proběhl 30. 9. a embryo už bylo v tu chvíli pětidenní... Takže je staré 22 dní... Ale to se tak asi nedá počítat, že? 🙂

zuhra
16. říj 2015

@merlita mas hezky vysokou hodnotu🙂 uz by mohlo byt vidět i neco na utz. Vic asi nejde říct, ted je důležité, aby vse pěkné rostlo🙂

merlita
16. říj 2015

Děkuji 🙂. Budeme se snažit 🙂.

merlita
25. říj 2015

Ahoj holky. Včera večer jsem si všimla, že jsem lehoulince špinila. Přes den mě občas pobolívalo v podbřišku, ale nijak zvlášť dramaticky. Četla jsem pak někde na netu, že se to v +. trimestru občas stává. Stejně mám z toho ale smíšené pocity. Máte s tím některá zkušenost? Co myslíte, měla bych to řešit s doktorem nebo mám počkat? Dneska to už vypadá zase normálně.

pety91
25. říj 2015

Špinění je na počátku těhotneství časté, já to měla u prvního těhotenství. A všechno v poho. Bohužel v malé části případů to není v poho.

merlita
25. říj 2015

@pety91 : Aha, tak co bys mi radila? Mám to nějak řešit? Dneska už je to dobré (celý den odpočívám), tak nechci plašit...

evcann
26. říj 2015

@merlita ale ja to tak pocitala, jako den oplodneni a vychazelo mi to tak behem celeho tehotenstvi. Doktorka mi to sice pocitala podle posledni ms, ale vzdy mimi vychazelo o ten tyden starsi a i jsem rodila o tyden driv, podle nic 39+0 podle me a porodnice 40+0. I v porodnici mi to pocitali jako ja, nechapali kdyz doktorka vi, ze jsem po IVF proc to pocita podle pm kdyz vi, ze to mam jasne dane.
A to spineni v klidu, ja spinila 7-8 tt a pak znova 12-16tt. Jela jsem vzdy na pohotovost, ale bylo to dobre, jen odchazel hematom. Je to opravdu normalni. Uricte jdi k doktorrce at ti da to ascorutin, utrogestan a bud v klidu doma.

merlita
26. říj 2015

@evcann : no jasně, chápu, že se to počítá podle poslední ms, když žena nevím kdy přesně měla ovulaci Au IVF je to jasně dané. Zítra jedu ke svému gynekologovi (měla jsem jet až v pátek, ale psala jsem mu o tom špinění, tak jedu už zítra), tak uvidím, co mi všechno řekne a taky, co už půjde vidět na UZ. Na jednu stranu se těším a na druhou se bojím 🙂.

merlita
26. říj 2015

@evcann : Jo a utrogestan právě už beru od začátku, tak proto mě to špenění překvapilo, ale bylo to fakt jen nepatrné, v sobotu a od té doby už je to zase ok...

vrk
26. říj 2015

@merlita drzim palce at mte uz srdicko a vse je ok

zuhra
26. říj 2015

@merlita ja občas i krvacim:( na jednorázové zaspineni, pokud nejsou křeče, bych se s pohotovosti vykaslala, ale mozna bych zavolala doktorovi - uvidis zitra. Jinak se šetřit, polehavat, mozna ti dá utrogestan, ascorutin, magnezium

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru