Hooodně nízké HCG. Můžu být i tak těhotná?

kaleilah
18. kvě 2011

Ahoj holky, jdu si pro radu.... 🙂 včera mě vezl přítel na pohotovost, akutní zánět močových cest, nemohla jsem skoro chodit, ledviny mě bolely, čůrala jsem po kapkách, dostala jsem atb a dneska jsem šla na sono ledvin... Pan doktor zabrousil i na bříško, dlouho tam kroužil a oznámil mi, že mám zvětšenou dělohu a že doporučuje důkladný gyn. vyšetření. Tak jsem šla ještě dneska na gyndu, sliznice hooooodně zvetšená, děloho taky, ale nikde nic, - o mimčo se snažíme, takže bych měla mega radost 😵 , takže Hcg, a hodnota jen 12,7... podle týhle tabulky to tak beznadějně nevypadá, ale... http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54 zítra budu volat dr co dál, kdy jít na kontrolu atd. řekl , že uvidíme, jak to dopadně a že je to ve hvězdách, i když ta sliznice se mu fakt nezdála, to tam zkoumal snad půl hodiny. A poslední MS? někdy mezi 20-30 dubnem... 😀 😀 😀 mě to nějak vypadlo z hlavy

takže je možný abych byla těhu, úplně na začátku? logicky si říkám, že teda za 48 hodin by se mělo hcg zdvojnásobit, takže v pátek min. 25, a těhotenský testy z moči jsou od 20. takže v pátek z ranní moči bych měla mít dvě čárky, nebo ne?? 😉

lulii
29. říj 2011

Ahoj holky, oživuju diskuzi a prosím o vaše názory. Poslední MS byla 23.9 .2011. 28 DC (20.10.2011) jsem si zašla na krev a hodnota hcg byla 32. Hned v pondělí 32 DC byla hodnota 184 a teď naposledy 35 DC (čtvrtek 27.10.2011) byla 389. Dr. mě strašil, že od pondělka hodnota narostla pomaleji a hrozí mimoděložním. Je tato hodnota malá nebo ne? Na UTZ samozřejmě nic ještě neviděl, ale sliznice je prý dost vysoká. Na další kontrolu jdu až za týden. Zdá se vám také nárůst pomalý?

helcas
29. říj 2011

a jaký máš cyklus? kolikadenní? já měla taky hodnoty u obou těhot. nízké, taky mě hodně dr. hlídala a strašila mimodělož. těh., ale já mám cykly 32-46 dní (nejčastěji, ale i delší 🙂) , takže nárůst hcg byl až později, posunutý v souvislosti s pozdější ovulací (ovulaci mívám až po 21. DC)..

lulii
29. říj 2011

@helcas No, mívám cykly 28 dní. Ale Dr. řekl, že nevíme přesně, kdy se vajíčko uhnízdilo, že to mohlo být i později, proto může být HCG nižší. Každopádně že ten nárůst je od toho pondělka pomalejší. Už aby byl čtvrtek, ale zároveň se hrozně bojím ☹

petulak1988
29. říj 2011

holky poradite mi???Jsem dnes 12dpo a test 25ml negativni....ja se ted rozesla s pritelem tak bych byla radsi kdyby to bylo negaivni...myslite ze uz muzu byt v klidu??

mochenkaa
29. říj 2011

@petulak1988 radši bych si udělala 10tkový mamatest, je spolehlivější a hlavně zachytí i málo HCG, mě by třeba na 12 DPO 25tka neukázala nic, na 10tkovém jsem měla světlounkou čárku.

@lulii držím pěsti ať je vše OK. Já měla MS 22/9 a teď 26/10 byla na UTZ vidět malá dutinka 3mm.

lulii
29. říj 2011

@mochenkaa Moc děkuju, snad to bude dobré, sice nevím, jak to vydržím do toho čtvrtka - nejraději bych ten čas prospala 😀 Ale snad se dočkám.
Tobě moc přeju, aby jsi to úspěšně dotáhla s miminkem do zdárného konce 😉

petulak1988
29. říj 2011

@mochenkaa no ja vcera delala ten 10 mamatest a nic vuuuubec nic.... tak nevim no.... ☹

mochenkaa
29. říj 2011

@petulak1988 tak v tvém případě držím pěsti ať tam zůstane jen jedna čárka, ale radši bych tak za 2 dny udělala ještě jeden test, pro jistotu 😉

petulak1988
29. říj 2011

@mochenkaa jj mam jeste tri ty 25 tak pockam a v pondeli uz budu 14dpo to uz by musel ukazat

petulak1988
29. říj 2011

@mochenkaa
@mochenkaa a moc dekuji.. 🙂

iff89
27. dub 2013

Zdravím vás. Poraďte mi prosím. 8.4 jsem měla mít ms dostavila se ale jen na dva dny 23.4 jsem byla na sonu a nebylo tam vidět nic(ale bylo mi sděleno že to je ještě brzo) ale brali mi i krev a včera na výsledcích bylo hcg 0.....je to moc brzo i na to hcg nebo se mám smířit s tím že těhotná nejsem?

vodvarkova
3. kvě 2013

Ahojky holky, trochu můj příběh. Já měla ovulaci podle ovu testů 14-15.4. okolo 28.4 jsem měla mít menstruaci a nic... před 28.4 na těhotenských testech nic... po 28.4 porad je duši na testech... a ono je to tak že většina testů se nesmí odečítat víc jak po pěti minutách... opravdu jen slaboulinké čárečky... stejně tak 2.5. už jsem byla docela nešťastná... tak jsem si v práci vzala krev a HcG 146... a to jsem testovala těma Mamatest do těch 10/ml a i při hodnotě 146 jsem měla opravdu malého ducha... Ve čtvrtek jdu na ultrazvuj už bych měla mít přes 1000, snad... a to už je prej na ultrazvuku vidět...🙂 Takže pokud mte duchy při hodnotách okolo třceti taky si myslím že je to porad v pohodě.... ty testy jsou hrozně nespolehlivé...

pajuszka
22. dub 2014

@iff89 Zdravím mám podobný problém.menzes se mi opozdila o 13dní ale jen na tři dny a po vyšetření HCG mám hodnotu 38 můžu být i přesto tehu?

sonaji
17. čer 2014

Prosím také o radu. Poslední menstruace mi začala 8.5., menstruace nikde a dle bazální teploty jsem ovu měla asi 4.6. Mám nepravidelné cykly, tak mě to nepřekvapuje. Dne 10.6.jsem byla na UTZ a nic nebylo vidět, děložní sliznice 10mm a dostala jsem injekci. Za dva dny jsem si dělala test a hle, malý duch 🙂 Clear blue ukázal + a oplození před 1-2 týdny (tedy toho 4.6.). Dne 13.6. jsem šla na krev a udělala si další test (2.od shora). Druhý den další a v pondělí teb poslední na fotce. Když jsem pak v pondělí volala na výsledky a nečekala jsem špatnou zprávu, protože test sílil... ale řekli mi, že mám hcg jen 132, 8 a že je něco špatně, protože je to málo... holky, co vy myslíte?

78marcela
17. čer 2014

Já to vidím dobře. Test sílí krasne a pokud to vychází na 4.6, tak to odpovídá. Není to nízké, když je to teprve 14dnů. Pro svůj klid si udělej krev za dva dny. Hladina by měla byt minimálně 250. Pokud bude, je to krásné prosperující tehu. A myslím že bude, podle toho jak testy hezky sílí.
@sonaji

sonaji
17. čer 2014

@78marcela Děkuji moc za odpověď a povzbuzení. Sestrička mi totiž řekla, že při tak nizké hodnotě mi to nemůže potvrdit. Doktorka dnes řekla do telefonu, že jsem nejspíše těhotná, ale že se uvidí po UTZ a pozvala si mě až za 14 dní s tím, že z výsledků krve se toho moc nedozvime.. zvažuji, zže si zajdi do soukromé laborky, ale říkám si, jestli nejsem už moc hysterická :'( Bojím se, zda třeba nejde o mimoděložní těhotenství, když je ta hodnota mála. Ale povzbudila si mě, děkuji moc!

78marcela
17. čer 2014

@sonaji ta hodnota není malá když se jedná o 13 dnů staré tehu. Vzhledem k tomu, že hcg jde z jste poznat nejdříve 5.den po oplodnění, tak bych řekla že to přesně odpovídá. Doktorka je možná zvyklá na vyšší hodnoty když tam za ní chodí ženské co třeba nemají 14 dní ms. V tom případě je to vyšší. Ale pokud máš dlouhé cykly, a víš že ovulace byla 4.6., tak si myslím že můžeš byt v klidu. Do soukromé laborky bych si zašla, jen pro svuj klid. Taky jsem to tak dělala, když jsem byla krátce tehu. Sice to něco stojí ale klid na duší je k nezaplacení.

sonaji
17. čer 2014

@78marcela Máš pravdu. Přítel je už ze mě na prášky, ale chápe mě zatím. Zítra jdu na testy do laboratoře kousek od baráku 🙂

sonaji
18. čer 2014

@78marcela Děkuji za podporu mé návštěvy laboratoře 🙂 Dnes ráno jsem tam šla a odpoledne mi přítel vyzvedl výsledky - hcg 1025 🙂 Řekl mi, že snad už dám pokoj s mimodeloznim těhotenstvím... 🙂 Mám radost, že to tak hezky roste 🙂

78marcela
18. čer 2014

@sonaji no tak to je úžasná hodnota, super, gratuluji k těhu a doufám, že se taky někdy dočkám 😉 😉

sonaji
19. čer 2014

@78marcela určitě ano! A opravdu platí, že čim méně to čekáš... my jsme se chtěli začít snažit až po dovolené, na kterou zítra jedeme. Doktorka říkala, že asi budu mít problém otěhotnět a dostala jsem utrogestan. Přestali jsme si dávat pozor a já na to přestala myslet, protože jsem si říkala, že nejdřív přeci musím začít brát ten utrogestan. A hle co dělá psychika 🙂

78marcela
19. čer 2014

@sonaji no u nás je trochu složitější. už mám za sebou čtyři pokusy o umělé oplodnění. Zatím bez výsledku. Ted mě čeká nějaké vyšetření, hysteroskopie atd...tak snad to brzy přijde. Tobě blahopřeji a užij si dovolenou. my jedeme v sobotu.

julca12
28. říj 2015

Ahoj Holky. Prosím Vám o radu. Nevím přesně kdy mívám ovulaci. Ale poslední Ms jsem měla 16.9. 2015 a už mám 14 dní meškání. Už jsem si dělala tak 5 testů a všechny negativní. V pondělí jsme byla u dr a ta mi řekla že to nevypadá, když jsou testy negativní. Dělala mi uzv a říkala že nic nevidí, že jen na vaječníku je malinkatá cystička a že ta možná brání že Ms ještě nedorazila ale víc mi k tomu neřekla.. ani jsem se jí nezaptala jestli se to nějak samo odplaví nebo jestli se to nějak bude řešit. sestřička mi píchla vyvolávačku a vzala pro jistotu krev a když jsem jí opoledne volala tak mi řekla že v krvi HCG je, ale jen málo, že se z toho nedá usoudit, jestli jsem těhotná nebo ne, tak mám přijít za týden zase na krev. Ale přijde mi divný, že už mám takhle hodně spoždění a nic není vidět na testech,... Počítám spíše s tím že to bude negativní, abych pak nebyla zklamaná. Už jedno dítě máme Holčičku a je jí 16měsíců. A teď jsme se s manželem domlouvali, že půjdeme do druhého miminka.. tak jsem si říkala že kdyby se to povedlo hned na poprvý, jako u prvního, tak by to bylo hezký 🙂 děkuji za odpovědi nebo za vaše názory 🙂

sima88
15. led 2016

Ahoj holky,mam podezreni,ze jsem tehu,ale MS jsem od nechraneneho styku mela uz 5krat,ale jakobych mela priznaky.Delala jsem si jiz nekolik testu a vsechny negativni.Kdybych byla ve 4.mes.,je hcg porad v moci a test by byl pozitivni?Dekuji

ivankaivuska
26. únor 2016

@sima88 Ahoj, môžeš prosím ťa napísať čo máš nové? Či si teda tehotná?

vercanika
7. kvě 2016

@kaleilah ja vím,že tahle diskuze je už staršího data ale jak jsi tenkrát dopadla?? Vše v poho nebo to pak skončilo špatně ... ??? Jsem teď na tom podobně ...

stellashop
20. kvě 2016

Ahoj holky,poradite mi nekdo.Dned 5den opozdena menstruace a hcg negativni.Muzu byt i pred to tehotna?

stellashop
20. kvě 2016

Jinak vsem snazilkam drzim pesticky.

jirikova
20. kvě 2016

@stellashop pokud je hcg negativní tak ne, nejsi těhotná 😉

kaleilah
autor
1. lis 2016

@vercanika Mám doma skoro pětileťáka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru