Injekce na vyvolaní menstruace. Máte zkušenosti?

prdecek
30. kvě 2007

Ahoj holky,
zakládám toto téma, pač sem ho zde nenašla. Mám takový dotaz. Před dvěma dny jsem dostala injekci na vyvolání MS a ještě jsem to stále nedostala. Za jak dloho jste to po ní dostali??? a kolikrát jste na ní byli??? Já mám přijít každy 23.-25.DC na další ještě celkem dvakrat. Prý se mi upraví cyklus. Myslíte, že kdybych měla minulý měsíc opožděnou ovulaci, že bych mohla být těhotná aniž by to na omak doktorka poznala??? Poslední MS jsem měla 4.4.2007 a měla sem další dostat 6.5.2007, ale mám až do teď zpoždění (už přes tři týdny). Myslíte, že mám zkusit těhu test, když to do konce týdne nedostanu???nebo ta injekce nějak test ovlivní????

mmmk
30. kvě 2007

Prdecek, on ti doktor urcite rekl, kdy to mas dostat, ne? Nevim, co ti picha, ale vyvolavackama upravit cyklus, je jako upravit cyklus HA 😉 Jen krvaceni ze spadu, zadne vyvolani ovulace.
Ja byla jednou na vyvolavacce 4x. Mela jsem to dostat do 14 dnu. Kazde 3 tydny jsem chodila a nic. A po 4. rikal dr., ze to je davka, ktera jestli me nezabije, tak dostanu ms. A prisla asi do tydne. 😀
Injekce test podle me neovlivni, ale pokud jsi tehu, injekce ti nic neudela. 😵

margarita1
30. kvě 2007

Pokud ti dá injekci, měla by jsi to dostat asi do 10 dnů, pokud ne, tak by ti měli dát silnější. Jinak pokud by jsi byla těhu, tak samo, že tonedostaneš, doporučuji TT

len
30. kvě 2007

Vyvolávací injekce jsou většinou Agolutin, což je injekce hormonu progesteronu.

Normálně cyklus funguje tak, že po ovulaci žluté tělísko (pozůstatek prasklého folikulu) produkuje progesteron, ten podporuje růst sliznice (proto se často těhotenství podporuje léky s progesteronem - Utrogestan, Duphaston...). Když žluté tělísko (cca po 14 dnech) zaniká, hladina progesteronu prudce klesá, sliznice už se neudrží a odejde jako MS z těla.

Vyvolávačka funguje stejně - většinou se dává, pokud MS mešká, čili nejspíš nedošlo k ovu - tělo dostane koňskou dávku progesteronu, ten podpoří růst sliznice a když z těla odejde (cca 7-14 dní), sliznice se neudrží a odchází s MS. Pokud žena nebyla těhotná, většinou menstruuje, pokud byla, agolutin určitě neuškodí, protože tělu dodává hormon, který si jinak i v těhu vyrábí samo (občas se Agolutin dává i na podporu těhu místo výše zmíněných léků).

Takže vyvolávačka způsobí krvácení, ale v žádném případě nezpůsobí ovulaci. Dokonce se nedoporučuje podávat progesteron před ovulací, protože ji dost dobře může zablokovat. Pokud se podává, měl by se dát pozor, aby ho žena dostala až po ovu. Takže byla-li ovulace před injekcí, mohlo klidně dojít k oplodnění a je možnost otěhotnět. Pokud nebyla, už k ní nejspíš nedojde a otěhotnět se nedá. Netěhotné ženě přivodí MS, těhotné když už nepomůže, určitě neuškodí 🙂

Ale jinak - progesteron je jiný hormon než hCG, na který reagují těhutesty, takže test by to určitě zkreslit nemělo 🙂

prdecek
autor
30. kvě 2007

No řekla mi, že bych to zhruba 1.6. měla dostat, ale chci vědět jaký má kdo zkušenosti. No a můžu normálně otěhotnět během toho jak mi budou píchat ty injekce??? nevím přesně jak se jmenují ale nějak agolutin či tak nějak.

prdecek
autor
30. kvě 2007

ahoj Len,
díky za vyčerpávající odpověď!!! Teď už sem to pochopila. 🙂 No právě mi včera bylo dost špatně a bolela mě hlava, tak sem si říkala, že už to dostanu, ale pořád nic. Taky mě napadlo právě to, že sem mohla mít ovulaci později než obvykle a proto to testy ještě neukazovali. No ale to zjístím brzo, buď to dostanu a nebo když nee tak si zkusim udělat test. Uvidím. 🙂

olina02
30. kvě 2007

Ahojky! No, já vždy menstruaci dostanu tak od 5. až 8. dne po injekci.. Chodím na ně už tak třičtvrtě roku a stále se mi cyklus neupravil.. Ale já to mám tím, že mám nějaký problém s vaječníky.. Ale každopádně mi doktor vždy říká, že se menstruace spustí do 14. dnů....

mabe
30. kvě 2007

Ahoj prdecek, ja jsem zazila to, ze jsem od vanoc nedostala MS (po vysazeni antikoncepce). V breznu me pani doktorka rekla, ze mam zamrzly vajecniky, tak nasadila hormony. Po 14 dnech to vypadalo dle ultrazvuku, ze uz me zacli fungovat. Tak me dala vyvolavacku - no a za tyden rekla, ze jsu tehotna. Byla jsem uz pri te vyvolavacce, ale to jeste nebylo videt. Ja byt tebou, tak zkusim test.

nikeske
30. kvě 2007

to mabe,mne sa stalo to iste 😀
ja som mala anovulacne cykly pri polycystickych vajecnikoch, menstruaci som mala cca 2xrocne ☹ takze ked som nebrala antikoncepciu, tak som si chodila po injekcie agolutinu permanentne...vzdy som to dostavala na 5.den , ale norma je do 14.d.
/ ked som bola po LSK, tak mi to tiez meskalo, dostala som agolutin a 14 dni nic, tak som si spravila tehu test a mame doma miminko 😀 /
inak mi doktor vravel /ked uz sme sa "snazili"/ , ze mam chodit na 35.den cyklu, ak mi to zameska, ak by som nebola v tom, ze mi zase pichne "vyvolavacku" ....

prdecek
autor
31. kvě 2007

Jo jo, zkusím si ten test koupit, ale asi až příští týden, když to nedostanu. Aby to bylo aspoň týden od té vyvolávačky 🙂 . Pořád doufám, že sem měla jen opožděnou ovulaci a proto sem to nedostala a proto doktorka ještě nemusela poznat i těhu. 🙂 Uvidíme.

andik
31. kvě 2007

prdecek,já jsem 13 měsíců po porodu,MS stále nemám a injkece jsem dostala uz 3 a ani jedna mi bohužel nepomohla.Gynekoložka mi říkala,že do 14 dní to jistě dostanu,ale nikdy nic 😀 Takže jsem braly i léky,taky nic,poslední možnost homeopatika,beru ted každý týden 10 kuliček sépie,tak jsem zvědavá. 😉

prdecek
autor
3. čer 2007

tak jsem to včera dostala
🙂

prdecek
autor
6. čer 2007

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, když sem dostala tu vyvolávačku a už sem to dostala, tak jestli teď budu mít normámlně ovulaci. co???

dasa24
7. čer 2007

prdecek, já myslím že jo 🙂 , taky jsem před 14 dni musela na vyvolávačku

prdecek
autor
7. čer 2007

a uz jsi to dostala???? me uz to i zkoncilo, tak prave, jestli se muzeme normalne snazit. 🙂

pejty
25. črc 2007

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat na toto..Skoro 4 měsíce nemám menstruaci,dostala jsem poprvé agolutin a nic..Nyní jsem ho před 6-ti dny dostala opět,ale zatím nic.Jen mě začaly bolet prsa,máte s tímto někdo zkušenosti?Začaly vás bolet po vyvolávačce prsa jako před normálním menzesem,,nebo je to známka těhu?Byla bych moc moc šťastná,ale nechci na to ani radši pomyslet,snažíme se dva roky a zatím nic...Byl by to tak trošku zázrak,když nemenstruuji už 4 měsíce,ale co kdyby🙂)Díky za reakce

perada
25. črc 2007

Pejty dr. by ti snad nepíchal agolutin, kdyby jsi byla na začátku těhotenství ne? A jestli stále pochybuješ udělej si sama test, nebo si nechej od dr. odebrat krev.

lazenka
25. črc 2007

Pejty,já na sobě poznala,že jsem těhu,že mně šíííííííííleně bolela prsa!!!Udělej si test a uvidíš....hodně štěstíčka!!!

mobina
25. črc 2007

Pejty spíš bych tu bolest prsou přikládála dávce hormonů 😒

pejty
25. črc 2007

díky moc za odpovědi,s testem ještě chvíli počkám,nechci být opět zklamaná.Po první vyvolávačce mě prsa vůbec nebolely,tak jsem byla zvědavá,jestli vás někoho ano.Ale je možné,že tato injekce byla silnější,tak to může být opravdu těma hormonama☹(.
perada:dr.řekla,že když náhodou budu těhotná,tak mi stejně agolutin neuškodí...tak uvidím..ale dík za reakce..

prdecek
autor
26. črc 2007

pejty: já taky dostala vyvolávačku a bolí mě prsa, je to normální, už sem jí měla 3x. zatím pa

margarita1
26. črc 2007

Ahojky, já chodím na injekce skoro každý měsíc. Brala jsem 9 let HA , po tom rok to chodilo asi týden se spožděním a teď po roce to začalo hrozně haprovat a MS nepřijde, tak už jsem 3 krát byla na vyvolání. Bojím se, že pokud se toto nespraví, tak mimi nedorazí

pejty
26. črc 2007

no,já jsem brala HA 10 let a jak mi to rozhodilo organismus...je to děs,už se k ní nevrátím.Po vysazení to bylo asi půl roku celkem v normě,ale problémy začaly až pak.Taky si myslím,že pokud se to neurovná,tak mimi nepřijde☹.Hold musím důvěřovat dr.,snad ví co dělat..Snad to aspoň po téhle vyvolávačce dostanu..

margarita1
26. črc 2007

pejty - ono se říká, že to trvá až rok, než se tělovyčistí. a já s tím měla trochu problém, hodně nepravidelné a přibrala jsem po tom. Prostě my dělali bordel ty hormony v těle. No a teď zhruba po roce to vůbec nechodí. teď zkouším el. Feminan, mělo by to v těle upravit hormony ,tak nevim

m24
26. črc 2007

Ahoj holky,já taky chodila na vyvolávačky MS skoro rok. Hned po vysazení HA jsem byla úplně bez MS.
Já bych vám jen chtěla doporučit, aby jste se nenechaly odbýt těma injekcema a trvaly na dalších vyšetřeních. Mě třeba nakonec doktor zjistil syndrom PCO a musela jsem na laparoskopický zákrok, samo by se to nesrovnalo.

margarita1
26. črc 2007

můžu se zeptat co je syndrom PCO ?

m24
26. črc 2007

margarita1 to znamená, že jsou vaječníky neprůchodné. Mají nějak silnější povrch (taky se tomu říká polycistické vaječníky, jako by obal vaječníků tvořili minicisty asi....)

Ve finále to má dopad takový, že nedozrávají vajíčka, nemají sílu prorazit a uvolnit se( to způsobí absenci MS), na ultrazvuku to je vidět, vajíčka jsou malinkatý a srovnaný po obvodu vaječníků jako korálky na šňůrce 🙂

taky k tomu patří, že má tělo víc mužského hormonu, ženský co tím trpí mají většinou problémy s akné nebo s chloupkama

margarita1
26. črc 2007

tak s tím problém nemám 😀
ale jinak ultr. mi dělala asi dvakrát a říkala, že je vše ok, tak nevim

m24
26. črc 2007

A hormony máš taky v normě???

Ono to někdy prostě jen dýl trvá, no. 😒

Jinak ty vaječníky mi doktor zloumal tím vnitřním UTZ, klasickým jak s nim jezdí po břiše to vidět nebylo... Ale než došel až k tomu, tak mi nejdřív bral několikrát krev, při MS a asi v půlce cyklu. A když se mu nezdála hladina hormonů tak pak teprve zkoumal dál.

margarita1
26. črc 2007

no mě dělala vždy vnitřní ultrazvuka vždy, když jsem to vůbec nedostala, tak jestli nějem těhu apod. A nic neříkala, že na to nic není, že se to po porodu upraví samo, že zkusíme počkat přes léto a pak když neotěhotním, začnou se věci dávat do pohybu

m24
26. črc 2007

no vidíš, pak jsi určitě v pořádku, jen se Ti musí srovnat cyklus, a partner je v pořádku??? To by taky mohl být problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru