Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

rozak
26. bře 2007

sajmonik děkuji, jsem expert na vsugerované těhu příznaky, jen mě tentokrát fakt zaráží, že jsou tak brzo. Kdyby byli příští týden tak od čtvrtka, pátka už to ani neřeším. Podle diskuze tady budeme začátkem dubna čekat-nečekat mrchu hromadně, co. 😀 Velká gratulace // tobě i ostatním holkám. Nádherný pocit, že? 😵

sajmonik
26. bře 2007

Hmmm, je to nádherný 😅 , myslím, že tobě budu brzy taky gratulovat.Já věděla, že se něco s tělem děje už před 14 dny, i když test jsem si dělala až po vynechání 1 dne! Pokud to cítíš, tak je to určitě mimčo!

rozak
26. bře 2007

Sajmonik já svýmu tělu zatím moc nevěřím. Ještě do toho všeho občas kojím, nekojím, takže třeba na prsa se nemůžu spolehnout v příznacích vůbec 😒 Tak budu zatím měřit BT a doufat v krásné //. Ale tím, že už jedny // se kolem mě batolí to nemusím tak hrotit 😉 Určitě se mezi vás přijdu kuknout. Ale nebudu lhát, že když přijde mrcha, bude mi to líto 😔

kachnik
26. bře 2007

rozak, měla bych to dostat začátkem měsíce, mám to vždy pravidelné, tak pokud to nedostanu, tak počkám chvilinku 🙂 a zkusím to, vím že to nevydržím moc dlouho... Právě ty bolesti v podbříšku mám taky vždy až těsně před MS, teď je to moc brzy... Ježiši, ať už je příští týden touto dobou 😀

mikulka
26. bře 2007

Kachnik, tak to vypadá dobře 😉 Vše, co se nějak vymyká běžnému cyklu, je nadějné.

kachnik
26. bře 2007

mikulko, moc děkuji... ale právě proto bych se nerada potom zklamala... Testy mám doma dva a mají se udělat 1 den po vynechání, tak pak se to rozsekne... Je to super, když si člověk může napsat o stejných problémech... on totiž nikdo v mém okolí není koho by to tak zajímalo do hloubky... a říkám si, že když o tom budu s někým normálním (bez zkušeností), tak si bude říkat že jsem prdlá 🙂

rozak
26. bře 2007

kachnik taky mi tento cyklus přijde celej jinak. Jsem zvědavá, jak to vydržím s testováním já ☹ Vždy si říkám, že nebudu šílet, ale to čekání je hrozný. Měla jsem ovu 20. den cyklu, takže do dalšího snažilkovacího měsíce je strááááášně daleko. Ale třeba bude tento měsíc přát štěstí i nám 😉 😀

mikulka
26. bře 2007

Kachnik, je dobrý, že si tu můžeme vyměnit zkušenosti. Nám když se zadařilo, bolelo mě asi od 5. dne v podbřišku jako na MS. Vyděsilo mě to a běžela jsem k doktorce 🙂 Myslela jsem, že mám asi nějaký zánět! To jsem ještě neznala koníka. Doktorka udělala všemožné testy, krev, UZ, nic nenašla. Řekla mi, ať si dva dny po MS, pokud zmešká, udělám test. Mně tehdy ani ve snu nenapadlo, přiklídat toto těhu! 😉 Kdybych bývala chodila na koníka, byla bych klidnější.

xctij01
26. bře 2007

No Kachnik... S těma znalostma a zkušenostma je to fakt.
Já teĎ byla na dámské jízdě s pěti kamarádkama. ANi jedna se o mimi ještě nesnaží a ani se o toto téma nijak nezajímaj.
Nechtěla jsem je nijak strašit, takže jsem jen vyprávěla takovýty obecný věci, jak fungujou ty hormony, co dělá to vajíčko, jak dochází k oplodnění, kdy jsou zhruba plodné dny a tak...
Nechlubila jsem se samozřejmě cizím peřím, ale přiznala jsem, že všechno co vím, vím od "jedné holky z Koníka" (myslela jsem samozřejmě Len)a pak z dalších "odborných" konzultací s ostaními koníkovými návštěvnicemi 😀
No a holky koukaly jak blázen, že tohle vůbec nevěděli a tak...
Na jednu stranu jsem si přišla dobře, že jsem tak vzdělaná, na druhou starnu jsem se opět utvrdila v názoru "sladká nevědomost"...

mikulka
26. bře 2007

Mně právě v prosinci minulý rok, říkala moje sestřenice, jak vše funguje. To bylo, když jsem se jí svěřila, že se od ledna budeme snažit. Vím, že mě tehdy zarazilo, že je možné otěhotnět pouze kolem ovulace! Připadalo mi to divné, že to jako nejde kdykoli. Teď se tomu moc divím a připadá mi to normální. Tehdy jsem jí poslouchala s otevřenou pusou. A až zpětně vím, že už jsem tehdy měla v sobě oplodněné. A to jsem nevěděla nic, vůbec nic, jen jsme to zkrátka jeden měsíci dělali bez ochrany! Teď toho možná vím až moc 😉
Ano, Grej... možná je lepší sladná nevědomost, kdo ví... 🙂 😝

kachnik
26. bře 2007

Už jsem takhle začla s informováním se o konizaci děl. čípku, vůbec jsem nevěděla co to je,co to obnáší atd.. doktoři to řeknou vždy tak stroze, že si člověk hned myslí, že má rakovinu a že nebude moc mít nikdy děti, no hrůza. Tak teď už se zajímám o to příjemnější, už jsem si dala internet i domů a manžel se mi směje, že budu snad závislák 😀 . Uklidnila jsem ho, že jsem jen zvědavá co ostatní a zda to některá má stejné jako já. Nevím koho se na to zeptat a tak se to snažím vyčíst kde se dá. Ale přiznávám, xctij01, že spoustu věcí jsem ani pořádně netušila jak to všechno funguje. Nedávno dávali pořad Prenatární život, nebo tak nějak a to bylo úplně super pro zapojení neznalců..

sajmonik
26. bře 2007

Aho, moc prosím, nevím jestli neni na doktora příliš brzy a hlavně nerozumim moc výpočtům.
Moc vás prosím- menstruaci jsem měla naposledy 26.2-tedy první den, ted 21.3.jsem si dělala první těhotenský test a vyšel s //.Další menstruace měla přijít 22.3.-mám to přesně.
Chtěla jsem se zeptat, od kdy se počítají týdny těhotenství- od poslední menstruace? Nebo?
Od kolikátého týdne doktor pozná těhotenství?
Kdy se dělá ultrazvuk?
Umí to některá z vás, holčinky spočítat?
Všem moc děkuju 🙂

verusky
26. bře 2007

sajmonik,ty mas mesicky po 24 dnech? tehotenstvi se pocita od prvniho dne posledni menstruace a doktor by to mel poznat asi hned po vynechani, protoze se meni delozni hrdlo. a rve mi mala, nemuzu psat..

hanik
26. bře 2007

sajmonik, doktori to pocitaj od prvniho dne posledni ms, jinak na strankach len http://merenibt.xf.cz/index2.html si to muzes vyzjistit taky, ..ma to ve vypoctech. ..a ta to ma jeste pesneji podle dne ovulace, pokud ji znas. 😉

len
26. bře 2007

Sajmonik - z krve to doktor pozná ještě dřív, nežli najdeš // na testu, takže pokud je máš, z krve ti to potvrdí hned. Těhotenství se opravdu počítá od poslední MS (doktoři to tak zjednodušují nezávisle na tom, jak je cyklus dlouhý), takže teď začínáš 5.tt (jsi 4+1tt). Záleží na tom, jestli má dr. vnitřní ultrazvuk, na tom by mohl gestační váček vidět už nějakých 18-20 dní po oplodnění (což je v tvém případě někdy koncem tohoto týdne). Srdíčko může být vidět cca o 14 dní později. Vnějším ultrazvukem je vše vidět až později. Taky je možné, že tvůj dr. bude UZ dělat až někdy později, potom by stačilo k němu zajít třeba až za 2-3 týdny (pokud nebudou žádné problémy). Zkus tam zavolat a poptat se, jak to u něj chodí, každý to má trochu jinak 😉

sajmonik
26. bře 2007

Verušky, děkuju, ano mám to po 24 dnech, v lednu jsem vysadila antikoncepci, ´vždy to bylo pravidelně po 24 dnech i v urč.dobu.Takže dnes začínám pátý?

sajmonik
26. bře 2007

Haník, Len, Verusko-MOC DĚKUJU!!!! 😀 😀 😀

kachnik
26. bře 2007

sajmonik, měla jsi k dr. pádit už dávno 😉 , všechno ti spočítá a řekne termín porodu atd., ale počítá se to jak píše Hanik, od prvního dne poslední menstruace. A Len ti to pěkně spočítala... jsi dobrá, že jsi to vydržela tak v klidu až do teď...

sajmonik
26. bře 2007

Kachnik, jak doted? Já myslela, že tam jdu tuto středu moc brzo 😎 Jsem v klidu se 7 testama na //, už je kupovat nebudu, počkám na doktora. 😵 Snad bude vše Ok, opatrujte se všechny!!

romana27
26. bře 2007

sajmoniku tak já zase přidám opačný názor, než má kachnik, naopak, přesně jak říká len, do šestého týdne pan doktor stejně nic neuvidí ( můj bývalý ani neměl vnitřní ultrazvuk, takže jsem pak stejně musela jít na ultrazvuk do nemocnice ) a krev mi nebral, stačilo mu to, že mám dvě čárky 🙂

Dokud nevidí srdíčko, tak ani nebude počítat datum porodu atd., hodně lékařů taky dává těhu průkazku např, až od 12 týdně těhotenství kvůli případnému vyššímu riziku potratu, což ale nebude určitě tvůj případ.

kachnik
26. bře 2007

Já bych asi šla hned jak by mi vyšel test // 🙂 a na gyndě, kde jsem se přihlásila prý taky dává doktor těh. průkazku možná ještě později, tak uvidíme. Já bych jen nevydržela od února až do teď...

sajmonik
26. bře 2007

Holčičky, díky, já tam skáknu ve středu a uvidim. Vím, že vnitřní ultrazvuk má, je výborně vybavenej, dokonce je i porodník. Všechny kámošky si ho nemůžou vynachválit, já k němu chodim už 3 roky na běžné prohlídce jsem vždy kolem 40- 50 minut, je hodně důslednej. 😵

larunnka
27. bře 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nešpinila, když byla těhotná, já jsem dnes 6. den po embryotransferu a začala jsem malinko špinit, ms mám dostat podle cyklu zítra, ale toho se právě bojím, dávali mi dvě embryjka a IVF jsem podstoupila ted podruhé, tak si myslím, že naděje mohla být větší, prosím poraďte mi, díky 😵

kachnik
27. bře 2007

Ahojky snažilky.. tak ja vám je?? Mně dneska fakt nic moc, je mi špatně od žaludku, ale od krční páteře a myslím, že to o víkendu dostanu 🙄 ale já nechciííííí!!!!!!!!!!!! 😖 Je u vás něco nového?

hanik
27. bře 2007

ahojky, larunnka, tak se zkus mrknout na stranky len http://merenibt.xf.cz/index2.html, tam ma v prikladech krivek, ze holky dostaly i ms, pripadne spinily, ..ja jsem teda uplne na zacatku a zatim nespinim. jinak tady mas jednu krivku z leninych stranek: http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/622... ..jinak s IVF nemam zkusenosti, mozna by ses mohla podivat do diskuze, ktera se ji zabyva. ..mozna ti tam poradej, protoze maj holky zkusenost. 😉

ahojky kachnik, tak drzim palecky. ...mne je zatim dobre. 😎 ..doufam, ze mi tak bude furt. 😝 😀

kachnik
27. bře 2007

Hanik, držim palečky, ať ti to vydrží... a děkuju,ale pochybuju, moc tomu nevěřim, i když ve skrytu duše strašně doufám...

pekkra
27. bře 2007

Holky v kolikátém týdnu se u vás objevily nevolnosti?

sajmonik
27. bře 2007

Kachnik - drž se, to vyjde!
Pekkro - nevolnosti mám od psychiky, od objevení //, ale neni to drasták, jen trošku je mi divně
Haníku - díky za rady
larunnko - moje kamarádka taky špinila- dokonce 3 měsíce od začátku -neboj!

kachnik
28. bře 2007

Nějak nám to tady zamrzlo.. a já byla zvědavá, zda se u některé z vás neobjevily nové známky těhu 🙂 zda jste nervózní alespoň trochu, tak jako já...zrovna se to tak vleče, ach jo. I když to nevyjde, tak aspoň budu vědět jak na tom jsem... tohle na poprvé není tak super 🙂člověk se pořád pozoruje a neví, jooo nebo néééé. Tak papa

rozak
28. bře 2007

kachnik já taky čekám. 1.4. bych to měla +- dostat. Takže jsem napnutá, příznaky si vsugerovávám, minulej měsíc jsem měla snad všechny. Kdy to čekáš ty? Nebo teda spíš nečekáš 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru