Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

kachnik
28. bře 2007

rozak, my už jsme si psaly, néé? 😀 Já taky čekám buď 31.3. nebo 1.4. Když ty už máš aspoň Filípka... já chci taky 😅 Tak ti budu moc držet palečky a po víkendu si dáme vědět. Jak budeš dlouho čekat? Já mám test po vynechání jednoho dne.. a mývám to pravidelně, takže když se to nedostaví, mrcha jedna, tak je to jasňačka. Tak se měj a krásný večer. K.

rozak
28. bře 2007

kachnik promiň, on si to člověk všechno nezapamatuje a když se do toho přidají těhulky co jim ještě nenabíhá datum, tak už je z toho úplně mimo.
Co příznaky u tebe. Já vím, mám Filípka, tak doufám, že mě nezavrhneš jako někoho, co chce děti tak brzo po sobě. Ale vážně to vám, co čekáte svoje první moc přeju a uznávám, že si to zasloužíte dřív než já 😔

rozak
28. bře 2007

Měříš teplotku nebo nevíš, kdy jsi měla ovu?

kachnik
28. bře 2007

Néé to jsem tak nemyslela... a že toužíš po miminku tak brzy, je jen z pohledu neznalých jen a jen obdiv.
Spíš pochybuji že by to vyšlo.. spíš ty příznaky před MS normálně tak asi nevnímám. Ale většinou když už mě bolí bříško, tak už i trochu špiním než se mi to úplně rozjede.. na jednu sranu si říkám, že jo a pak zase ne. A jak se ti povedl Filípek? To už přeci nějaké zkušenosti s příznaky máš, né?

rozak
28. bře 2007

kachnik vždy zůstává naděje, bez té by to asi nešlo. My jsme Filípka zkoušeli poctivě od ledna do května odedřít - bez měření, to jsem na koník nechodila. A pak všichni kolem otěhotněli - během měsíce, maximálně během dvou a my pořád nic. Byli jsme depresivní, ani jsem nechtěla jet na dovolenou, že šetřím na IVF. Pak přišel červen, hned na začátku oba nemocní, pak jsme jeli na dovolenou, já vybavená hromadou hygienických pomůcek, protože tulení bylo tak 2x a to dle mého úplně mimo plodné dny - tenkrát jsem počítala 9-17 plodný den a hlubší znalosti neměla. Příznaky nic, prsa větší, ale to mívám vždy před MS - funguju jako hydrant 😀 a nabírám tak 2 kg vody. No a pak týden meškání a neustálého stresu na dovolené, kdy to dostanu. Jen mě pak asi 5 dnů po plánovaném termínu přestalo chutnat kafé, předtím jsem ho pila hektolitry. Jinak jsem šťastnej člověk a žádné těhu příznaky ani během 1. trimestru neměla 😀

kachnik
29. bře 2007

Rozak, nezlob se, včera už jsem se na net nedostala. Ještě k té bazální teplotě, to jsem nezkoušela a přiznám se, že ani přesně nevím jak na to. Ale mám štěstí, já na sobě ovu poznám 🙂 Moje kamarádka otěhotněla přirozenou cestou až po 2,5 letech, mezi ním byla i na IVF a i umělém oplodnění a nic, pak na to přestali oba myslet a přišlo to jak zázrak, teď je v 5tém měsíci (myslím) a čeká holčičku. Když by to nevyšlo teď, tak to budeme zkoušet a když tak bychom jeli taky na letní dovolenou někam do teplíčka, to my totiž moc rádi. Moc ti taky držím palečky, aby ti to už vyšlo. A co bys radši? 😉 Já si moc přeju, tedy my oba, holčičku, ale pokud to vyjde, tak to jisto jistě bude kluk. Tak měj krásný den a už se nám to blíží.... 😀

rozak
29. bře 2007

Ahoj kachnik, zdravím a přeji pěkný den. To víš, že bych chtěla holčičku, i poprvé jsem moc chtěla, ale teď když mám Filípka, už bych neměnila. Ale hluboko v srdíčku bych tu holčičku chtěla. Shodli jsme se s manželem, že tohle bude náš poslední pokus 😵 Jinak já jsem dnes testla - jsem 9.DPO a nevydržela jsem to, samozdřejmně /. TAk si říkám není hcg, nemůžou být příznaky, takže teď čekám mrchu - podle propočtů ještě 2 dny teplotka nahoře a pak konec nadějím tenhle měsíc. Ale neboj, určitě se u vás zadaří přirozenou cestou, když ne tenhle měsíc, tak ten příští ........ 😉

kachnik
29. bře 2007

Jako poslední pokus přirozenou cestou?? Je sranda vyluštit ty zkratky.. ještě nejsem tak zběhlá, tak něco jsem pochopila, ale co je hcg, to netuším 😅 Ale tak třeba to ještě vyjde, // vždyť tu holky psaly, že to zjistily až týden po vynechání, tak ještě nezoufej. No já už většinou před MŠ začala trochu špinit a teď nic, tak to je moje jediná najedě... Je sranda, jak se večer vždycky zkoumám prsa.. 😀 Můžu se zeptat, kolik ti je??

rozak
29. bře 2007

Mně bylo v lednu 31. Poslední pokus jsem myslela jako že 2. dítě a když to bude zase kluk, tak už žádný další pokus na holčičku není 😀 Hcg je zkratka choriový gonadotropin a je to ten hormon, který se začne vylučovat z dělohy, když se mimi usadí, přebírá funkci žlutého tělíska a zvyšuje se a na jeho detekci jsou založeny všechny kupované těhotenské testy i test z krve. Takže si říkám, že mi nemůže plavat žaludek, bolet podbřišek z těhotenství, když je děloha prázdná 😠

kachnik
29. bře 2007

No ta moje kamarádka jak jsem již o ní tady psala.. tak tý bude letos 34 a čeká první mímo. Tak ještě nic nevzdávej.. počkej a příští týden zkus test další. Třeba je plná,ale malinko a ještě to nepozná ani test... 😉 To já se pokusím s testem vyčkat.. tedy jestli bude třeba. Mně bude letos 28.

georgine
29. bře 2007

ahoj rozy kdypak mel filda narozeniny.. muj malej bude mit 31.3. 2 roky..

mám skromný dotaz bud je to bolestiva ovu nebo nevim, ale na testu se mi ukazuje slabounká // cárka a dneska me od rána boli v podbrisku.. jako kdybych se nekde natáhla .. nemuzu prudce vztávat a nebo si sedat.. a chodi musim ale citim to bricho i kdyz curám .. co to je.. 😲 kdyz si to brico chci prohmatat tak me to celkem boli. poradite..

rozak
29. bře 2007

Georgine filda je 2.3., takže budeme mít za chvilku 13 měsíců. Jaký test jsi měla na mysli ovu nebo těhutest? Pokud ovu a je slabá čárka tak ovu buď bude nebo těsně proběhla. Spíš tomu, že bude by odpovídaly i ty příznaky, co popisuješ. Pokud myslíš těhutest, tak už je to skoro na gratulaci, ale taková bolest v těhotenství by mě popohnala k lékařům 😕

georgine
29. bře 2007

mela jsem na mysli tehu test.. mam nejak rozházene teploty resp. moc vysoke ale minuly mesic ovu probehal 24. tak jsem to snad tedka stihly.. sice je strasne brzo delat závery ale takove bolesti jsem este nemela.. tak me napadlo, jestli to neni jako ze by se snad uhnízdovalo vajjicko.. boli me to nejvic v levo.. nevim k cemu to pripodobnit asi jako bys nela zarazene prdy.. nic me nestipe nebo tak ale proste boli. tezko rict jestli to má s tehu neco spolecne ¨to se pozná. jestli se bude // ztmavovat.. prece tedka nepoplasim k dr.. jeste by si myslel ze jsem histerka..

rozak
29. bře 2007

georgine však uvidíš. Udělej si test tak za 2 dny, mimoděložní těhotenství to dle mého asi nebude, někde jsem četla, že je nejčastější tak v 7.,8. týdnu - teda projevy mimoděložního. Je možný, že víc vnímáš to žlutý tělísko, který předá vládu děloze s mimískem. Ale kdyby se to horšilo, tak bych určitě někam zašla. Ale pokud to cítíš i při čurání, taky by to mohla být močová infekce - u té taky holky popisovaly falešně pozitivní těhotenský test, jestli si to nepletu. Takže asi počkat, nic jinýho neporadím, jinak toho dr. navštiv - těhotenství nemá bolet tak, aby tě omezovalo v pohybu. Lehký tlak dělohy jak před menstruací ze zvětšující se dělohy je možný, ale ne nějaká výrazná bolest.

verusky
29. bře 2007

ja uz to sem psala,me taky bolelo brisko, jako by se miminko poradne uhnizdovalo. teda vajicko... jakmile je slaba, ale je tam, je to vazne na gratulaci...

misalka
29. bře 2007

Holky, ráda bych se k vám přidala...HAneberu od zač. února, stalo se někomu z vašich známých, že v těhotenství měli menstruaci? třeba jen 1 den, slabunkou, ale měli... Mojí matce se to stalo a nevím jestli to teda není sugesce, ale myslím, že mě taky...

georgine
29. bře 2007

verusky.. jako myslis ze kdyz se uhnizduje vajicko ze to muzu citit.. myslela jsem si ze jsou to vetry ale kdyz jsem is namazala brisko vetrovkou tak to nepreslo tak uvidim zitra.., zaciná mi bát nejak blbe.. jako od zaludku.. no tak snad se to rysuje.. 😉

misalka neni vubec zádnou zvlástnosti, ze bys klidne mohla byt tehu i kjdyz mas ms udelala bych si test a budes chytrejsi.. 😉

sajmonik
29. bře 2007

Hočinky, já měla taky slabou čárku, dnes jsem byla u doktora, jsem v 5tt, 😀
Doktor potvrdil, že to je uhnízděné v děloze, bála jsem se moc mimiděložního nebo cysty...na další kontrolu jdu 19.4.-tak se uvidí-jupííí 😵

georgine
29. bře 2007

tak supeeeer.. moc ti preju hodne stesti.. muzu se zeptat jak moc slaba ta cárecka byla.. ze bych mela nadeji..

prada
29. bře 2007

Sajmonik, moc gratuluji a přeji bezproblémový průběh těhotenství.

Já jsem byla hrozně slabá a příšerně unavená na samém začátku těhu. Přišlo mi to divné, myslels jsem že budu nemocná, ale pak, když mi vynechala ms, stačilo jednodenní zpoždění, tak jsem tušila, že nemoc to nebude....

sajmonik
29. bře 2007

Holky díky, dokonce už mám i fotku, kde není nic vidět.
Georgine - byla fakt slaboučká! I ta se počítá!!!
Prado - taky jsem slabá, v noci chodim 4x pít, pak čůrat, fakt síla. Já mám zpoždění teprve zítra týden, radši jsem za doktorem šla.
Řekla jsem mu, že jsem měla // slabé čárky, udělal rovnou ultrazvuk, ani krev nebral.
Držte se!!!!

georgine
29. bře 2007

fakt super sajmi... jen tak dále.. budu doufat.. a taky ti bylo nejak divne nez si to mela potvrzene.. mela si taky nejake bolesti nebo si jedna z tech ktera o tom vubec nevedela.-.

verusky
29. bře 2007

nekdy ma pry zenska tuseni... georgine, pamatujes si toprvni?me tam taky nejak dva dny bolelo bricho, ale nevim kdy. a ted to byla takova zvlastni bolest v podbrisku.odpoledne a v noci cca tri tydny po PM.

georgine
29. bře 2007

no abych rekla pravdu moc ne.. ale na druhou stran u jse ani nevedela ze jsem tehu, zjistila jsem to az kdyz jsem si udelala test po vynechání a pak to teprve zacalo,ale takove boleni atd si nepamatuji a nebo jsem nemela..

sajmonik
29. bře 2007

Trošku mě bolelo břicho, jako bych to měla dostat, zdály se mi divný sny, trošku prsa...Tak nějak jsem to cítila, že se něco děje... 🙂

verusky
29. bře 2007

sajmonik, super, ne? gratuluju! georgine, to asi bude ono. holky, ja to moje osmimesocni skvrne jdu dounavit ve vane a supky dupky prso a postylka. a az do ni zalzu ja, to bude zuzo. dobrou noc!!!

kachnik
30. bře 2007

sajmonik - moooc ti gratuluju 😉 , tak se dočkala. Tak jsem zvědavá která další... já čekám MS o víkendu, je mi skoro 14 dní blbě, obden mě bolí hlava.. to už jsem dlouho nezažila. Pokud MS přijde, tak to bude snad nejhorší průběh podle těch předmenstr. příznaků. Ale tak třeba to budou těhu příznaky 😀 Jediný co zatím nemám je špinění, které vždycky před MS mám.. tak malá naděje ve mně je...

sajmonik
30. bře 2007

Verusky- díky, malá nje sladká! 🙂
Kachnik- mě bylo taky blbě...naděje je, držim palečky! 😉

kachnik
30. bře 2007

Ahojky, dnes jsem se byla registrovat u noveho gynekologa, ma veskere vybaveni a sla jsem k němu na doporučení. Tak mi hned udělal utrazvuk a říkal, že těhotenství ještě nepozná. Ale spíš mě trochu zarazil, protože říkal, že mám změny na štítné žláze, mám jít na endokrynologii, tak jdu 26.4. Doufám, že to nebude mít vliv na otěhotnění nebo těhotenství. Nikdy jsem žádné problémy neměla ☹ Tak papa a krásný víkend.

maree
30. bře 2007

Dnes jsem zjistila //...!! Ta druha je strasne slaba. Dva dny po vynechani menstr. Nemuzu tomu verit! Priznaky jsem mela prsa, ale predvsim cut k jidlu, tak co hodku a pul neco snist a byla jsem strasne nervozni, az agresivni (na manzela). Mam tomu verit, i kdyz je slaba?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru