Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

juliett7
9. zář 2009

😀 😀 a co ti vyslo naposledy? A ake testy pouzivas, ake su najlepsie?

chrobacek
9. zář 2009

negativní negativní ... mamatest je nejlepší 🙂

andel koukala jsem se teda pořádně do alba a koukám že mama test dělá větší čárky jak ten s citl 10 to je dobrý

hanaharris
9. zář 2009

Jsem ted v 16+6tt a ja jsem taky mela slaboulinkou carecku 13DPO, skoro nesla videt a mela jsem drahy test a carka zacala poradne silit az tak tyden na to. Priznaky jsem nemela zadne, takze jsem si nejprve myslela, ze spatne vidim. Mesic pred tim jsem mela priznaky jak hrom a nic z toho, takze to muze byt dost ovlivnene sugesci...

andelka
9. zář 2009

chrobacek: Taky si myslím, že Mamatest je nejlepší. Ten první jsem si dělala regulérně ráno a Mamatest až po poledni a // byly pěkné. Mamatest je má i takové silnější, tlustší, tak je to i líp vidět.
jul: Tak to jsem na zítřek moooc zvědavá 😵

chrobacek
9. zář 2009

andel to koukám právě na mamatestu jsou lepší jak na tom citlivějším 🙂

hana... dík 🙂 snad se zítra dočkám zkusím mamatest když tam nebudou tak se s těhu loučím ... 😔

chrobacek
9. zář 2009

já strašně doufala, že tam budou toho 10/9 protože máme vyročí, ale obávám se že dnes už by nějaký náznak byl.... ale uvidíme

andelka
9. zář 2009

10.9. je teprve zítra, co není může ještě být. 😉 Mně se třeba zdálo, že mám ty čárky moc slabé a že mi nesílí, tak jsem z toho byla trochu vedle, ale to se poddá. Každý se nevejdem do tabulek. 😉

chrobacek
9. zář 2009

no mě teda nepřipadají 🙂)) máš lajny 🙂 a ovu si myslíš, že byla kdy? mě připadá podle grafu až jak ti stoupla teplota....

juliett7
9. zář 2009

chrobacek, my mame vyrocie dnes🙂 a tiez som si myslela, ze budeme mat pekny darcek vo forme //

hanaharris
9. zář 2009

Chrobacek: my jsme se pokouseli cca 6 mesice a paradoxne jsem otehotnela diky doktorce, kdyz jsem byla na klasicke prohlidce, tak mi delala ultrazvuk a rekla, ted tam neco vidim, zkus to dnes a uvidime a ono to vyslo, ne teda moc romanticky a spontanne 😉 , ale hlavne, ze se zadarilo. Pred tim jsem si delala ovu testy a zkousela vse mozne a porad nic.

chrobacek
9. zář 2009

jé vidíš to je dobré znamení 🙂)........tak zkus nečurat a testnout už to že furt chodíš čůrat je tehu příznak 🙂

chrobacek
9. zář 2009

hana no tak já jsem po ivf takže to taky žádná romantika není ... a navíc se bojím, že ani nebude....

chrobacek
9. zář 2009

juliett a měříš BT ?

juliett7
9. zář 2009

snad mas pravdu 😀 Ale ja som ucurana stale, pretoze pijem strasne vela tekutin cca 3 litre denne, tak neviem, ci je to ten pravy priznak 😀

andelka
9. zář 2009

chrobacek: No, ovulka byla někdy v těch zelených čárách 😀 Subjektivně si myslím, že 19.8.

Já jsem taky chodila často i předtím 😉

chrobacek
9. zář 2009

a testovala jsi 1.9. ? to mohlo být taky 11DPO 😉

andelka
9. zář 2009

jo jo, 1.9. ale myslím si, že ovu byla toho 19DC, je to pro mě typické, trochu mi bylo tou dobou divně a i podle hlenu a tak.

chrobacek
9. zář 2009

jj jasně tak já budu doufat taky v magické 13DPO 🙂)) dík 😉

andelka
9. zář 2009

No, ono není nic magické. Někdo má stínek už 12DPO a někdo později, ale myslím si, že v době, kdy normálně chodí MS už by tam něco být mělo. Řekněme den dva po tom termínu.
Držím všem testovalkám palce 😵

alzbeta.hod
9. zář 2009

ahojky taky by mě zajímalo jak poznat těhotenství... hlavně jak to poznat pomocí Bt protože na vynechání ms se nemůžu spoléhat a na příznaky taky ne. Minulý měsíc mi bylo fakt mizerně a nic. Nechápu. 😖

lauritka
10. zář 2009

alzbet :
A jak vlastně vypadá křivka BT v těhotenství?
Jak a kdy nejdříve ji můžete rozpoznat od běžné ovulační?
Její hlavní rozdíl je pouze a jedině v tom, že po skončení luteální fáze teploty neklesnou.
Pochopitelně může obsahovat mnoho znaků, které jsou pro těhotenství typické (ale výjimečně se mohou objevit i u netěhotenských křivek), ale absence těchto znaků rozhodně neznamená, že nemůžete být těhotné, pokud jste se milovaly alespoň v jednom z plodných dní.
Takovými znaky jsou například:
- implantační pokles - v době, kdy se vajíčko uhnízďuje, může dojít k jednodennímu prudkému poklesu teploty (a opětovnému vzestupu!). Tento pokles se může vyskytnout nejčastěji mezi 7.-10.DPO, ale výjimečně se může objevit už od 5.DPO, popřípadě až 11.DPO. Opakuji, že přítomnost tohoto poklesu nutně neznamená těhotenství a naopak jeho absence ho nevylučuje, přesto bývá s těhotenstvím často spojován. Nepleťte si ho ale s poklesem před MS - pokud například Vaše luteální fáze trvá obvykle 11 dní a 11.DPO dojde k prudkému poklesu, daleko pravděpodobněji se jedná spíše o znak přicházející MS nežli o těhotenství ☹
- třífázová křivka - po ovulaci dochází k trvalému teplotnímu vzestupu, na určitém % těhotenských křivek se pak může objevit ještě vzestup druhotný, po uhnízdění vajíčka. Nejčastěji se objeví, stejně jako implantační pokles mezi 5.-11.DPO. Například před ovulací se teploty pohybují mezi 36,3-36,6, po ovulaci pak 36,7-36,9 a po uhnízdění se ještě jednou zdvihnou na 37,0-37,2.
- implantační špinění - opět pouze v některých případech se může objevit v období implantace slabé špinění.

juliett7
10. zář 2009

ahojte babenky. TAk ja som dnes 16 DPO, test z ranneho mocu opat negativny, bazalna teplota trosku klesla, ale stale nie tak, ako zvykne byt pocas menzes, no menzes stale nikde, tak ja uz neviem co sa stalo, asi bude niekde problem, alebo co

evivka
10. zář 2009

Ahoj, můžu se přidat? 🙂
Holky, chtěla bych se Vás na něco zeptat. Na začátku srpna jsem po sedmi letech vysadila HAK, v listopdau bychom se chtěla začít snažit o mimíska a chtěla jsem nechat pár měsíců, aby se tělo srovnalo 😵
Řekli jsme si s mužem, že si zatím budeme dávat pozor, případně zkusíme jiné možnosti antikoncepce 🙂 Ale srpen byl takový docela hektický, takže jsme ani neměli moc možností 😀 Vlastně jsme se milovali jen třikrát a pokaždé "přerušovaně" - i když vím, že i při tom bych mohla otěhotnět, ale ta pravděpodobnost je přeci jen nižší.
No pak se mi 20. den cyklu objevilo cca dvoudenní špinění, myslela jsem, že se mi tělo pomátlo a už je tu ms, ale nic.. Pak se to zopakovalo 29. DC a ještě 33. DC - vždycky tak den až dva jsem špinila..asi tak čtrnáct dní mě pobolívá v podbřišku, teď mám 35.DC.
Vím, že by to mohlo být tím vysazením, že se ms zpožďuje a špiním..ale to bolení mi k tomu moc nesedí, tak si začínám říkat, aby to nebylo těhu....co myslíte? 😅

juliett7
10. zář 2009

evika, moze je vsetko, niektori lekari su toho nazoru, ze zena je naplodnejsia po vysadeni HAK. SKus testnut.Alebo si skus zmera bazalnu teplotu, ze ci je vysoka, alebo nizka. A ake dlhe mas cykly zvycajne?

evivka
10. zář 2009

No před tou HAK jsem neměla cyklus moc pravidelný, ale spíš kratší..ale to asi nic neznamená, teď hned po vysazení HAK to může být všelijak..asi zajdu pro testík no 😅 A to se musí testovat jen z té ranní moči?

andelka
10. zář 2009

jul: Teda, to mě mrzí, že je zase negativní. Asi bych počkala pár dní, jestli MS nepřijde, pak ještě testla a když nic, tak šup k doktorovi, ať se něco nezanedbá, to by byla škoda. 😒

evivka: Můžeš testovat i přes den, ale ráno bývá moč koncentrovanější, takže se hcg lépe zachytí. No a po vysazení můžeš čekat cokoliv, tady se těžko radí 😉

juliett7
10. zář 2009

evivka, ja ked som vysadila HAK som sa skoro rok spamatavala, teda moj organizmus a sa mi porobili cysty na vajecnikoch, tak ked ti to bude robit sarapatu, chod sa radsej vysetrit a nedaj sa odbit, mna moja lekarka stael odbijala a keby mi urobila potrebne vysetrenia skor, mozno mohlo byt vsetko inak

alzbeta.hod
10. zář 2009

znám mnoho přátel který chtěli chvilku po vysazení počkat, ale tak nějak mimi plánovali a chytlo se hned aniž by s tím počítali. My jsme počkali a teď se nějak nemůžem dočkat. Je to už přes rok a mimi nikde... takže já bych raději nečekala.

evivka
10. zář 2009

Holky tak jsem si udělala test a byl negativní, takže to bude tím zmatením hormonů 😀 Doufám, že se ms objeví sama a nebudu muset na vyvolávačku.. To kdybych věděla dopředu, jaké jsou pak potíže po vysazení, tak bych to nikdy nebrala 😒 Ale tohle vám dopředunikdo neřekne..

merykeyka
21. pro 2010

Zdravím všechny,
docela mazec, dnes jdu na gyndu jelikož jsem to nedostala třetí měsíc, ale vyšli mi 3 negativní testy, je to spolehlivé?
Jsem děsně nervozní, dítě by se mi ted vážně nehodilo...
Díky za odpověd

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru