Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

lucci22
18. led 2007

Snad ano. Už to přece musí přijít. Jak se snažíš dlouho???

gogo
18. led 2007

Ahojky Lucci, vítám Tě mezi snažilkama. Já jsem se registrovala taky nedávno.Snažíme se už 7 měsíců a zatím nic.Tak netuším kde je problém. Ty jsi říkala, že vy 5,že?

endel
19. led 2007

díky za odpověd Lucci. Jsem ráda že někdo má stéjné problémy že nejsem sama takový blázen. 😀 už mě to věčné přemýšlení o těhu vyčerpává 😝 a s těma lázněma jste mě dosali zrovna jsem si neska chtěla zaplavat. ☹

sylvka
19. led 2007

ahoj všechny snažilky,už měsíc patřím mezi vás.brala jsem HA,asi čtyři roky,vysadila ji pred měsícem a zatím mám asi tři dny spoždění,dělala jsem si test,kde je psáno od prvního dne očekávané menstruace,ale vy jste psali,že se to většinou ještě nepozná,byl nega.Me už asi dva týdny pobolívá břicho,jako bych to měla dostat,ale nic.je mi jasný že hned tak to nepůjde.stejně jsem ráda že jsem na tuhle stránku narazila,přijdu si normálnější. 🙂

kackadu
19. led 2007

Ahojky! Ja dneska poprve zaznamenala test s // 🙂 .Jeste pred par dny jsem tady číhala a četla si příznaky. U mě bylo napětí v prsou, bolest v podbříšku podobné jako před M, a to teda nevím jestli je tím, ale dostávám docela křeče do noh.

allena
19. led 2007

Kackadu, už jsem jednou gratulovala a taky jsem měla dotaz, jak dlouho jste se snažili? Můžeš prozradit? 😉

kackadu
19. led 2007

allena: už jsem Ti odpověděla do snažilek 🙂 .Byla jsem odhlášená, promiň.
Psala jsem, že je to mega náhoda protože první měsíc a to ještě nijak intenzivně 😉

allena
19. led 2007

Jejda, tak to jsem asi nějak přehlídla. Taky jsem tam pak chvíli nebyla.
Téééda, tak to jsi zase jedna z těch šťastlivek, kterým se to povedlo takhle rychle. Moc Ti to přeju a držím palečky, aby těhotenství probíhalo v pohodě. 🙂

kackadu
19. led 2007

allena: děkuju, sama tomu zatím nemůžu uvěřit 🙂, ale bohužel jsem byla nemocná a užívala antibiotika ☹ takže uvidíme jak to bude...

lucci22
19. led 2007

Ahoj holky, tak jsem tady zase mezi vámi. A pořád nic. MS stále nikde, stále pobolívají prsa a podbříšek. A tak jsem nevydržela a udělala si test. ☹ A negativní. Tak já už nevím. Můžu stále doufat, nebo už to pro tento měsíc mám vzdát???

mata1
19. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda je možné otěhotnět i když berete HA. Tento měsíc mě nějak bolí podbříšek a bradavky. Také mi připadá, že se mi zvětšily prsa,ale jak už jsem psala, beru HA.
Díky za radu 🙂

lucci22
19. led 2007

Možné je všechno, ale spíš si myslím, že ne. Už jsi dostala MS?

mata1
19. led 2007

lucci: zatím ne. Čekám v pondělí, ale ještě jsem před MS neměla tyto příznaky

lucci22
19. led 2007

Tak se tím zatím netrap. Počkej do pondělka, když to nedostaneš v PO, tak si udělej test. A ty bys mimi chtěla???

mata1
19. led 2007

Tobě se řekne netrap se tím. Určitě bych mimi chtěla, ale spíš až tak za 2 roky. I když je mi už 25. Tak kdyby to přišlo, tak by jsme se na něj začali těšit

lucci22
19. led 2007

Já vím, lehko se to řekne. Taky musím pořád myslet, jestli už se to tentokrát povedlo, nebo zase nic. Ale v každém případě máš dobré to, že ať už budeš nebo ne, tak budeš mít radost. 🙂

lucci22
19. led 2007

Co kdybychom si psaly teď už jen na začínáme se snažilkováním??? Stejně tam obě jsme, tak to bude jednodušší, co?

mata1
19. led 2007

jsem pro

sylvka
20. led 2007

Holky,mám dotaz.vysadila jsem HA,v PO jsem měla dostatt menstruaci a nic,včera jsem si dělala test a byl negativní ☹ Břicho mě pobolívá,jinak celkem nic.mate mě ale ten test,to už by se ukázalo,ne?

sylvka
20. led 2007

Holky,mám dotaz.vysadila jsem HA,v PO jsem měla dostatt menstruaci a nic,včera jsem si dělala test a byl negativní ☹ Břicho mě pobolívá,jinak celkem nic.mate mě ale ten test,to už by se zkázalo,ne?

issabela
20. led 2007

Sylvko, mně se ukázala tenoučká čárečka až šestý den po vynechání, a to jen na testu mamatest, co jsem si koupila ještě jinou značku, tak ten byl ještě několik dalších dní bez čárky, takže ten test rozhodně směrodatný není.
Určitě by ti to potvrdil jen krevní test v tomto stádiu, jinak musíš ještě počkat.

mikulka
20. led 2007

Mně od 5. dne bolelo břicho jako na menzes, asi 8. den mi začalo být nevolno. Taková stálá nevolnost, pomáhalo, když jsem se najedla. Změnily se mi chutě, nemohla jsem jíst slaké, které jsem předtím milovala, měla jsem takové nafouklé břicho. Po hodině a půl mě přepadal obrovský hlad, když jsem něco nezakousla, bylo mi hodně špatně. Hlad a nevolnost mě budily i v noci! Trochu mě bolela prsa, měla jsem takový větší jako nateklý dvorce. Byla jsem hodně unavená, často ěm přepadala taková až vyčerpanost. Cítila jsem se ale velice dobře po ps. stránce, byla jsem najednou úplně v pohodě, usměvavá a nic jsem zbytečně neřešila, prostě i když mi bylo fyzicky blbě, psychicky jsem an tom byla skvěle. Protože příznaky jsem měla po našem prvním snažení, pořád jsem se nepřipouštěla, že by se to mohlo hned povést. Spíš jsem si zakazovala na to vůbec jen myslet, ale šlo to nějak samo prostě. Ale věděla jsem, že prožívám něco, co neumím k ničemu přirovnat, že jsem tohle nikdy předtím nezažila. Znám hlad i únavu, ale tohle, to byl jiný hlad, jiný únava, jiná nevolnost... Těsně před menzesem jsem cítila, že něco není ok. Neumím vysvětlit co, ale začala jsem mít nějaký divný strach. Menzesem (jiným, než obvykle) se pak vajíčko odplavilo, při jeho cestě bylo něco špatně, tak se ho tělo zbavilo. Bylo ještě štěstí, že tak brzy.

carys
20. led 2007

Mikulko mě bolela prsa,byla jsem unavená,vše mi smrdělo i míchaná vajíčka.Žaludek jak na vodě,nechutnalo mi kafe ani sladké a to je u žrouta čokolád jako jsem já divné.V den očekávané MS pozit.gravitest,od toho dne ranní nevolnost,vysoká BT ještě i ten den co jsem začala krvácet.I přesto mi lékařka řekla,že to vypadá na hormon.poruchu a ne těhu.Jo a MS mám pravidelnou jak hodinky a ted´ to bylo 5 dní zpoždění.Takže nevím,co si o tom mám myslet. 😒

mikulka
20. led 2007

Carys, doktoři o tom nechtějí mluvit jako o těho, když to skončí prvním, byť opožděným menzesem. Asi tím chrání pacienta, jejich psychiku, aby ženě nebylo líto, že to tak dopadlo. Doktorka mi řekla, že ano, došlo pravděpodobně k oplození, ale těhotenství je to až od prvního menzesu, když se vajíčko udrží, do té doby tomu těho zkrátka neříkáme. Také mě zarazilo, že o tom nechtěla moc mluvit. Ale i to trochu chápu.

medvitkova
20. led 2007

Holky, tak jak to tady ctu, mam vsechny priznaky, ze je to natotata tehotenstvi pokazde, co mam dostat MS 😀 takze u me to asi bude naopak, az budu v tom, tak vubec zadne priznaky, zadna natekla prsa (ted cekam MS a mam je min. o cislo vetsi a boli pri kazdem pohybu), zadne bolesti v krizi a v podbrisku (vzdy mam tak 3dny predem), kdeze tezke nohy, nevolnost nahle a silne a kdykoliv to tam, a podrazdenost a nahle zmeny nalady? neexistuje 😉 . Zizen mi nebude trapit, ani hlad ci nechut k jidlu. Takze se tesim, az budu tehu 😀 budu mit konecne klid a pohodu 😉

medvitkova
20. led 2007

jo, ale jednou meli u me tez podezreni na potrat - mela jsem 14d zpozdeni (jinak jsem plus-minus na den presna), a pak jsem mela neobvykle silnou, bolestivou MS, byla jsem hrooooozne vycerpana. Tak me matka dohnala na gyndu a doktorka potrvdila, ze asi opravnene - pry "cert nikdy nespi". Byla jsem z toho uplne vyklepana, ze jsem treba byla tehotna, nevedela o tom a pak o to prisla, ze jsem se toho ani nemohla vazit... Nu, a pak v krvi mi nenasli ani zbytky HCG takze pry "hormonalni porucha" - takze tusim, ze to je docela dobra vymluva na vse, u ceho nenajdou pricinu. A od te doby ticho po pesine (jsou tomu vic jak dva roky), jen se priznaky pred MS a behem zhorsuji, pry je to vsak v normalu (nemam cysty ani myomy, nastesti). 😵

mikulka
21. led 2007

To je fakt, že když doktoři nevědí, nebo spíš nechtějí říct, svedou to na hormonální poruchu. Zbytky HCG ale zůstávají v těle jak dlouho po menzesu, tedy po případném minipotratu? Tak den, dva dny prvního dne cyklu, víc ne asi? Takže to ani nemohli nic najít, ne?

medvitkova
21. led 2007

No, to ani netusim - byla jsem tam asi tyden po potizich a tvarili se, ze se to da jeste poznat. Taky jsem od vcerejska vzpomnela, ze jsem tehda mela popraskane a bolave bradavky, coz je u me neobvykle (bolesti prsou, nateklost ano, ale ne bradavky...). A to mam vybornou gynekolozku, fakt jsem za ni vdecna - komunikuje se s ni dobre a na rovinu, je pecliva. Taky me napadlo, kdyz jsem to sem vcera psala, jestli na me nevideli, jaka jsem cita, a radsi mi to nechteli rict... Mno, stalo se. Potraty v nasi rodine nejsou vzacne - mamka potratila mimiska asi v tretim mesici tak dva roky predtim, nez jsem se narodila ja (to ale mela mega stres - jeji tata zemrel atp). A nemluve o tom, kolikrat potratila teta. Holt budu muset doufat, ze az to pro me bude aktualni (snad v co nejblizsi dobe 😀 ), tak vse probehne "v poradku". Drzim vam palce!! A hlavne, hlavu vzhuru 🙂

mikulka
21. led 2007

Oni doktoři skutečně neradi říkají, že šlo o těhotenství, když se vajíčko vyplaví při prvním menzesu. V takovém případě to proběhlo vlastně dobře, přírodně, doktoři nemusí zasahovat, čistit dělohu apod. Pro ně to těho vlastně není a taky tím chrání paciantku. Slyšet to od doktora je jak pečeť a trápilo by nás to. Mně to teda doktorka řekla, ale ne přímo, a taky dodala, že potvrzené to nemáme, takže na 100 % to taky nemůže říct.

medvitkova
21. led 2007

no to je vlastne i docela rozumne, ani ji to nemam za zle. Proste to asi patri k zivotu, holt. A ani na to nebylo vhodna doba - jsme studujici a bez penez. A vlastne si vzpominam, ze tehda, nez se to stalo, jsem se starala o sveho milacka, ktery mel salmonelozu, mel 40ky a tak - takze vlastne to asi bylo dobre, pokud jsem byla v kontaktu s takovym osklivym bacilem (mozna to ten bacil to i vyvolalo). Mozna to nebylo ono, mozna jo. Onehda jsem to docela prozivala, ale ted jsem si to vylozene musela pacit z palici - takze se vlastne nic nestalo. Ono se furt rika, ze klicem k uspechu je optimismus 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru