Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

cumacek
6. zář 2006

něco pravdy na tom bude určitě...Jenže každý zvířátko může mít nějakou tu nemoc no

lauriem
6. zář 2006

Puketko, jsi hodná, díky. Ale protilátky proti toxo mám už dávno (jako 80% populace), takže to nebude ono. Jsem lékařka, takže rizikové faktory znám, nechala jsem si vyšetřit kde co. Dokonce jsem přišla do styku s parvovirosou a to fakt nevím při jaké příležitosti. 😨

puketka
6. zář 2006

A vůbec netušíš, proč se ti nedaří udržet mimi v sobě? Jestli jsi zdravá, tak je to divný, ne??? 😕

lauriem
6. zář 2006

Zatím je to podruhé, což není zase tak vzácné. Možná jsem jen měla smůlu a bylo to v rámci přirozené selekce. Na genetiku je brzy, ale možná tam by mohl být problém. Sestřenice mé mamky potratila asi 6x, 2x měla mimoděložní, ale nakonec má 2 zdravé krásné kluky přirozenou cestou. Tak to mi dodává naději.
A možná jsem prostě nervák. Vyhledala jsem,že potrat může být opravdu způsoben "jen" stresem - je to sy hyperkinetické dělohy. Prostě při stresu nevědomky zatínáš některé svalové skupiny (mimo jiné třeba pocit svírání žaluddku) a stejně to může být i s dělohou a pánevním svalstvem. Takže se nebudu nervovat - přikázala jsem si to. 😉

leniik1
6. zář 2006

Lauriem když už to probíráš mám dotaz.Vadí nějak orgazmus ženy na těhu? Mám pocit, že určitě ano, protože se přitom intenzivně pohybuje děložní krček a to asi není moc dobré..

vero
6. zář 2006

Leniiku, já jsem teda četla, že to akorát může miminku prospět. Protože maminka se při tom cítí dobře a přenáší to psychikou na dítě. 😉 Ale samozřejmě musí maminka mít chuť, jinak ji k tomu neměl partner nutit.

puketka
6. zář 2006

lauriem-Tak to já to v tomhle bodě mám dobrý, jsem totiž děsnej kliďas a hned tak něco mě nerozhodí 😀 Ale stejně když o mimi přijdeš, musí to být hrozně deprimující a pro tu ženskou hroznej šok-já si to vůbec neumím představit 😒, ale musí to být děs. Hrozně tě obdivuju, že to tak v klidu zvládáš.

leniik1
6. zář 2006

Já jen že u nás by to hrozilo spíše naopak, že budu nutit spíš já. 😀 Já si nedokážu představit, že to někdo nedělá 9 měsíců a pak ještě šestinedělí. 😅

lauriem
6. zář 2006

Leniku, poslední dny jsem procházela různé názory a studie, protože to byla jedna z možných příčin našeho neúspěchu. Dobrala jsem se takového závěru: pokud je těhotensetví v pořádku, neuškodí to, naopak miminko trénuje na porod, protože děloha se trošku stahuje, dále se uvolńují látky, které dělají dobře jak mamince, tak miminku. Ale pozor, pokud byl v minulosti potrat, je lépe se orgasmu do lkonce 3. měs. vyhnout. A dále rizikovější je období ve kterých bys normálně měla MS, takže ty asi lépe vynechat.
Tak, to jsem se rozepsala, nevím, jestli je to srozumitelné. Snad si z toho něco vybereš.
Já jsem rozhodnutá se na první 3 měsíce orgasmu vzdát, to ale neplatí o milování obecně. 😉

leniik1
6. zář 2006

Přesně tak taky jsem si to říkala po minulém neúspěchu, mě to pak totiž bolelo po orgazmu. ☹ Takže raděj ne.

lauriem
6. zář 2006

Leníku, ten příjemný pocit si přece vynahradíme jinak, to, že čekáš miminko myslím předčí všechna vyvrcholení na světě 😀

leniik1
6. zář 2006

Lauriem budu se snažit..Máš určitě pravdu když se na to tak dlouho čeká.Tak obětuji všechno. 🙂

herminka
6. zář 2006

Leniiku, moc gratuluji! 😵

leniik1
6. zář 2006

herminko moc děkuji 😉

lauriem
7. zář 2006

Budete si asi myslet, že jsem se zbláznila, ale já mám těhotenské příznaky dál. Přestože mi pí dr. řekla, že jsem potratila. Včera jsem si musela dát vedle postele kýbl a málem jsem zkolabovala v práci. Místo aby se tyhle problémy zmírňovaly s klesající hladinou HCG, tak naopak sílí.
Už jsem tak daleko, že fantazíruju, jestli se tam ten drobeček přece jen přez UZ neschoval a dr. ho neviděla. Nebo že by mi v jednom cyklu dozrála a byla oplodněna 2 vajíčka s časovým odstupem? To by byl veliký zázrak. Asi blázním.

vero
7. zář 2006

Lauriem, to by bylo super, kdyby to byla pravda. 🙂

lauriem
7. zář 2006

Bylo by to úžasné!! Ale nebudu si dělat plané naděje. Dnes jsem vyslala manžela pro TT, protože jsem od brzkého rána do večera zavřená mimo civilizaci dnes i zítra (služebně). |přece jen te testík zkusím, jestli příznaky neustoupí. 😉

puketka
7. zář 2006

Ahoj holky, tak já dnes dostala MS, tak ty bolesti byly nejspíš k tomu. Každopádně si dnes beru 1/2 dne volno, protože bych to v práci nevydržela jak mě bolí břicho 😢 . Lauriem- víš co si myslím, že to je sugesce. Ty tak moc chceš mít mimčo, že se chytáš i těch nejmenších stébel naděje. ALE-zázraky se dějí, že??? 😉

vero
7. zář 2006

Tak já na Tebe budu myslet. Zázraky se dějí. 😉

lauriem
7. zář 2006

Puketko, také jsem si říkala, že to bude ono, ale moc mi to nesedí. když se mi stalo totíž poprvé, nesla jsem to mnohem hůře, chodila jsem na psychoterapii, ale žádné takové příznaky jsem neměl. Tentokrát jsem to vzala statečně, smířila jsem se s tím a začala se těšit na další šanci.
No, ještě je tu jedno vysvětlení. Možná jsem si z Brazílie přivezla nějakého parazita nebo exotickou chorobu, která se projevuje až teď. Každopádně testík si udělám, ať mám jasno 😉

vero
7. zář 2006

Lauriem, kdybys toho parazita měla, nemohla by to být taky příčina posledního nezdaru? 😕

lauriem
7. zář 2006

Jo, mohla, ale žádné krevní testy mi to nepotvrdily, takže by to musela být nějaká záludná potvora, která se třeba teprve klube. Ale spíš ne, opravdu jsem se vyšetřila důkladně. Nejspíš budu bláznit, ale že bych až tak vyváděla, že by to bylo na zvracení? To se mi fakt ještě nestalo. 😖

vero
7. zář 2006

Lauri, možná se taky ten nezdar odráží z psychiky na tělo. Třeba jsi klidnější než minule, ale tentokrát se ta depka může projevit v tělesných problémech.

lauriem
7. zář 2006

Vím, vím, jen tomu nechci uvěřit. Díky, že si o tom se mnou povídáš. Dnes bych se v práci ukousala nudou a nemám si tu ani s kým pokecat. ☹

vero
7. zář 2006

Lauri, nemáš za co děkovat. Musí to být pro Tebe těžký, tak si potřebuješ ulevit dušičce. 😉 Už se těším, až tu budeš hlásit, že se to konečně povedlo a všechno je OK. 🙂

lauriem
7. zář 2006

Víš, co mě štve? Že to všichni ode mě očekávají. Že co nejdřív otěhotním. Já samozřejmě chci, ale nechci, aby se mě na to pořád všichni vyptávali. "Tak co, kdy mi pořídíte pravnoučátko?" "A kdy plánujete děti?" Jako by to záleželo jen na nás. ☹

leniik1
7. zář 2006

Lauriem já to znám sama z okolí proto tě chápu, taky se nás všichni ptali pořáddokola to je pak zbytečnej stres od těch netaktních lidí. 😖

lauriem
7. zář 2006

Leníku, já na jednu stranu chápu, že babička se chce dožít pravnoučete. Ale ona neví, jaké máme problémy s donošením. Nechci to říkat celé rodině, nevyhnula bych se té přehnané lítosti a já se v tom nechci do nekonečna patlat. Takže musíme vydržet 😉 Ty už jsi v pohodě, už tě ty otázky nečekají 😀 Zase si to užiješ jenak, nebo ne? Vzpomínám na ty dobré rady: Neměla by ses koupat, stresovat, chodit s kamarádkou na kafe, milovat, tolik jíst, tak málo jíst........ 😠

leniik1
7. zář 2006

Lauriem já doufám, ale po zkušenostech z minula byť tohle může být jiné to vnímám jinak a neříkám hop dokud jsme nepřeskočila, ta nejhorší fáze prvních 3 měsíců mě teprve čeká a tak se snažím alespoň myslet pozitivně do budoucna a nestresovat že se bude opakovat co tenkrát.Ale vím jaký to je, když se pořád někdo ptá no a kdy už a proč ne už a už je na čase atd.Lidi jsou bezohlední.

lauriem
7. zář 2006

No, jak jsi řekla, nestresuj se a snaž se být v pohodě. To teď všichni 3 potřebujete nejvíc. Budu na Tebe myslet. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru