Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

miamy
5. únor 2014

Tak to tu pročítám... a mě bolí už asi 4 dny intenzivně celá prsa, bradavky nic. Mám to dostat za týden, tak jsem zvědavá. Nikdy mě takle dlouho nebolely. A jinak mám taky dost prudké záchvaty hladu, což taky vůbec nemívám. Já to ten týden snad nevydržím :D

parestezie
8. únor 2014

tak já při současném těhotenství takhle říkám manželovi : Přivez mi test, jsem těhotná... 🙂 a byl to 10 tt, při plném kojení a bez MS ;)

bobon
8. únor 2014

No, já to poznala tak, že jsem neudýchala jízdu na kole do práce. A také mi při tom nějak divně vadilo břicho. Byla jsem v 8 tt. A teď už mám roční holčičku.

stazina
8. únor 2014

Ahoj, tak já pokaždé měla takový divný pocit a taky bílý těhotenský výtok...ten když se objvil, bylo to jasný🙂

deathy
9. únor 2014

Ahoj holky,
nevím jestli se nám to povedlo nebo ještě ne... na test je dle mého názoru ještě dost brzo. Ale je mi hrozně divný, jak mi poslední dobou je. Je to tak týden a něco, co mi je na zvracení, motolice, stačí otočit hlavou a normálně bych padla. V puse divně, strašná žízeň. MS by měla dorazit někdy až tak za týden a kousek, myslím... měla jsem 5 let Mirenu, takže nevím jak na tom je můj cyklus. 20.1. šla ven, hned 22. jsem to dostala.
Ale od tý doby, co je mi takhle nevolno, mě i bolí břicho jak kdybych to měla druhý den dostat, píchá mě v zádech, občas i v podbřišku. Dva dny zpátky jsem si všimla, že z bradavek vytéká cosi. A bradavky mám i trochu citlivý.
Tak nějak mi vaděj kalhoty, furt mám pocit, že mě tlačí.
A když se podívám, jak jím... bože :D třeba včera večer jsem snědla svojí večeři, dojedla po holce, to bylo kolem osmé... a asi v 10 jsem dostala chuť na tousty. Tak manžel udělal a já to všechno zblajzla jak kdybych týden nejedla.
Jako jsem fakt zvědavá, co z toho bude... protože jestli nejsem těhotná a chovám se takhle, tak teda potěš pr... :D

kaftanek
18. únor 2014

@miamy mě bolí prsa skoro už 14 dní, a dostat to mám zhruba teď, nejdřív mě bolely spíš jenom bradavky a pak celá prsa hlavně z boku, o víkendu mě píchalo v podbřišku ale ne jako když to mám dostat 😒

heduskak
18. únor 2014

ahojky holky jsem dnes 34DC, mám 5dní zpoždění. Na testu jsem měla před dvouma dny jen slabýho dušíka, dneska taky. Jinak před týdnem mě bolely prsa spíše mě pálily bradavky a byli citlivé na dotek, ted pocituju trošku zvětšení, mám už týden bělavý výtok, bolest v břiše už pár dní, a BZ mám už 5tý den 37,4 i mín ale pod 37 nejde. Občas se mi mitá hlava a mývám děsný návaly horka a o´to jsem strašnej zimouřivec. A mám strašně v puse už poslední 3dny ani vyčištění zubů nepomáhá. Jen testuju asi moc brzo. A čárku dušíka jsem měla na mamatestu a Gravitestu 🙂

miamy
1. črc 2014

Ahoj holky. Tak já mám po 8 měsících snažení konečně 2 čárky 🙂 A poznala jsem to vcelku brzo. Měla jsem 14 dní v kuse strašně intenzivní chuť na Popcorn :D a taky velká únava a zácpa... Jinak prsa mě bolela každý měsíc, takže tomu jsme moc význam nepřikládala. Tak snad tam malý Popcornek vydrží 🙂

evulina77
1. črc 2014

když jsem zkusila zaatáhnout břicho, spodní břicho mi zatáhnout nešlo, respektive se mi tam rýsovala boule. Prsa mě bolela vždycky, ale až tak kolem 7. týdne. Vlčí hlad jsem taky mívala, ale to už jsem věděla, že jsem těhu

lorrelai
1. črc 2014

Ahojky. Tak já to poznala prakticky hned....Za první se nedostavila MS, ale asi 14 dní mě bolelo břicho jako by měla přijít-docela dost. Tak jsem furt čekala s tamponem v pohotovosti a furt nic!! 🙂 Asi po týdnu mě začaly hodně bolet prsa, ale ne bradavky, ale spíš z boku (bradavky bolí teď 😀 ). Celkově jsem cítila že se NĚCO děje. Po 14 dnech jsem měla test negativní a za další tři dny už tam ty čárky naběhly do dvou vteřin 😀 Taky jsem do té doby jsem pila 1-1,5 litru čaje denně, ale na začátku těhu jsem k němu měla strašný odpor-což bylo divné 😀 No pak jsem volala k doktorce že jsem asi těhotná a ta mi potvrdila, že jsem v 5. týdnu 😀 a to jsem měla týden před svatbou 😀 Takže super překvápko pro nastávajícího manžela 😉 těď jsem začala pátý měsíc a cítím se úžasně 😉

nolies
1. črc 2014

Ahojky, u druhýho těhu jsem to začala tušit už 7 dní po ovu, začalo mi být špatně od žaludku a neměla jsem chuť k jídlu. Druhý den byl ráno test pozitivní 🙂

cukrik123
5. srp 2014

na mě to poznal můj otec asi týden před tím než mi vyšel test, hádala jsem se s ním že je to blbost a že vidí trávu růst 😀 😀 . Od té doby jsem ho neviděla nejsme moc v kontaktu, takže jsme mu to ještě ani neřekli. počkáme ještě pár týdnů na konec třetího měsíce.
Jinak klasika naběhlých prsou a únava navíc bolest břicha jako při ms to vše skončilo teprve před týdnem s nástupem utrogestanu 😉

verunka_korunka
5. srp 2014

Tak u me kazdodenni male pobolivani podbrisku a v 3 dny pred ocekavanou MS strasne bolave bradavku, jakoby odrene 🙂
Jo a tak tyden pred MS jsem byla jak pubertak a to se me drzi uz 3. Tyden. Fakt des. Jsem myslela ze tak strasne to uz nikdy mit nebudu. Byla jsem z toho nestasna a nakoupila si vouchery na ultrazvukovou spachtli 😀

rozzaarka
5. srp 2014

Nooo, kdyz jsem po 5 dnech "kocoviny" konečně uznala, že z dlouhýho cestování letadlem to nebude, napadlo mě, že bych možná mohla mít v břiše návštěvu 😀

smima
8. srp 2014

já měla příznaky jako tlaky v podbříšku, bolestivá prsa, nevolnosti a podrážděnost každý měsíc a pak dostala ms. Prostě premenstruační syndrom se vsugerovanými příznaky těhu. Ale když jsem otěhotněla doopravdy, neskutečná únava a brnění v prsou. To už jsem věděla, že " jsem ".

malydelfin
8. srp 2014

u mě to byla šílená chuť na tvarohový buchty - a já tvaroh nesnášim, a taky mi přestalo chutnat kafe. Ale jen tak mimochodem, to na mě poznala jako první tchýně - to jsem byla asi týden těhotná. Já na to přišla o týden později. 🙂 a Dnes je mu už 1,5roku. 🙂

evaamy
8. srp 2014

Jako úplně první mě začaly bolet prsa, myslela jsem, že jsem si na nich celou noc asi nějak blbe ležela. Byla to bolest výrazná. A pak se mi zdály i trochu větší. A za týden na to jsem měla dostat menstruaci, která se nedostavila.

arnettacek
8. srp 2014

No ja jsem se citila jako by na me vlezla nejaka viroza. Byla jsem unavena, zvysenou teplotu. Navic me bolel podbrisek a dokonce me to tahlo az k pupiku. Myslela jsem si, ze mam kylu 🙂
No a asi tyden na to jsem zjistila, ze jsem tehotna 🙂

mackii
12. srp 2014

Ahojte holky, chci se zeptat, jak je to s pálením žáhy při těhu? Dělala jsem si včera teh, test a druhá čárka byla slabounká, týden mě už pálí žáha. MS mám dostat teď v sobotu. Podbříšek bolí, veliká únava,bolest hlavy a to hrozné pálení žáhy:( k DR. mám jít až příští týden ve čtvrtek.

jabluncanka
12. srp 2014

@mackii Pálení žáhy v těhotenství přistupuje až ve vyšším stádiu,jak děloha zvedá vnitřnosti...to asi nebude souviset... 😉

bunny123
12. srp 2014

@mackii Zaha pali az kdyz deloha stlacuje zaludek 🙂

mackii
12. srp 2014

Ptám se, protože má kamarádka už týden po Ovu měla pálení žáhy a těhu byla. Tak by mě zajímalo jestli měl už někdo taky tak brzo takový případ.

dezyre
12. srp 2014

Tak mě žáha začala pálit také hned na začátku těhotenství, ale nastoupilo to až s nevolnostmi, cca v 6tt.

abalajda
12. srp 2014

Já byla taky hodně spava,obvykle mi stačilo šest hodin spánku a najednou jsem usinala na hodinu,dvě I odpoledne. Pořád mi bylo jako bych to měla dostat,obvykle me totiž docela hodně bolí v podbřišku,když jsem měla tri dny zpoždění dělala jsem si test a byl pozitivni. Zaha me nepalila za celé těhotenství ani jednou,ale při rannem tehu si myslím,že zaha nepali,spíš to bude nějakým jídlem,tehu bych to neprisuzovala...

dezyre
12. srp 2014

@abalajda mě tu žáhu vyvolávalo jídlo, bylo mě hrozně zle po každém jídle. Žáha mě nepálela jedině když jsem strávila a byla jsem hladná, ale to mě zase bylo nevolno z hladu 😉 Takže ta žáha určitě může souviset i s hormonama, ne jen rostoucí dělohou. Někde jsem vyčetla, že když pálí žáha v těhotenství, tak takové doporučení lehnout si na levý bok. Mě teda to lehnutí pomáhalo a bylo jedno který bok 🙂

abalajda
12. srp 2014

@dezyre Asi je to fakt individuální,kamarádku při obou těhotenství taky palila zaha od začátku do konce,měla pocit,že ji Pali I po vypiti skleničky vody,kazdopadne nezávidím a nejlíp na to funguje Rennie,může se I v těhotenství,pomáhá okamžitě...😉

mackii
12. srp 2014

Tak mě teda zatím pomaha jedla soda a studene mliko, ale kdyz v noci me to probudi tak se mi nechce vstavat tak trpim dost (hodne slin,obcas i zvraceni) ..Jinak děkuji za info. Snad to těhu bude🙂

dezyre
12. srp 2014

@abalajda je pravda, že je to hodně protivný. Jak píšeš, i po vypití obyč vody mě to hrozně pálilo. Pomohlo až vytrávit postupem času.. Renie jsem měla, to mě nezabralo, mléko zabralo na chvíli, ale pak zase nastoupili dost velké nevolnosti.
@mackii Mě opravdu pomáhalo lehnout si na bok a potom ledová jemně perlivá voda s citronem. Každopádně držím pěsti ať ti to dopadne podle tvého přání 😵

mackii
12. srp 2014

Ještě bych podotkla že mám už 3tí den zvyšenou tělesnou teplotu (ne bazalni) .. 37,1 - 37,5 °C .. nachlazená nejsem.. souvisí to nějak ?

mackii
12. srp 2014

a bazální teplotu jsem ráno naměřila 37,5°C

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru